Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest Mini
7 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (643 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Swim
Run 1
MTB
Run 2
Paddle
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
79
573
Team Seemed Like a Good Idea 1
Team Seemed Like a Good Idea 1 #573
Female Female Team
02:28:29.00
02:28:29.00
2
(4)
Female Team
2
Female
4
Belinda Croome
Sharon Baird
Rebecca Puzulis
Sharon Baird
Joanne Barram
5:22 min/km
00:20:01.30
58
6
16
00:14:15.20
13
1
1
00:54:22.70
334
26
72
00:12:38.90
25
1
1
00:47:11.00
63
2
3
13
489
Team Overtakers
Team Overtakers #489
Mixed Mixed Team
02:11:52.00
02:11:52.00
1
(1)
Mixed Team
1
Mixed
1
Hayley McKee
Aaron Davies
Hayley McKee
Aaron Davies
Hayley McKee
4:46 min/km
00:18:22.70
15
3
5
00:13:48.20
7
2
4
00:42:35.50
85
19
27
00:11:36.70
3
1
1
00:45:29.70
37
6
7
12
598
Team Biosymm Phaster Physios
Team Biosymm Phaster Physios #598
Male Male Team
02:11:00.00
02:11:00.00
5
(12)
Male Team
5
Male
12
William Marriott
Ben Ashford
Damian Mann
Ben Ashford
Kieran Bell
4:44 min/km
00:21:22.10
117
20
53
00:12:35.90
2
2
2
00:41:03.20
50
5
37
00:10:22.10
1
1
1
00:45:37.20
41
16
33
194
443
Team Hangry For a Win
Team Hangry For a Win #443
Female Female Team
02:41:26.00
02:41:26.00
7
(22)
Female Team
7
Female
22
Lauren Costa
Emma Griffiths
Lauren Costa
Emma Griffiths
Emma Griffiths
5:50 min/km
00:22:09.10
166
12
38
00:14:33.10
20
2
2
00:52:40.70
296
19
54
00:12:52.00
32
2
2
00:59:12.00
310
23
60
132
424
Team Fair Kids
Team Fair Kids #424
Mixed U18 Team
02:34:41.00
02:34:41.00
10
(39)
U18 Team
10
Mixed
39
Abbi Roth
Chloe Fairhead
Daniel Fairhead
Chloe Fairhead
Tom Heenan
5:36 min/km
00:20:04.40
64
5
16
00:19:03.10
270
16
90
00:46:02.00
153
8
46
00:11:49.90
5
1
2
00:57:41.90
270
11
83
6
458
Team The Groomers
Team The Groomers #458
Male Male Team
02:07:43.00
02:07:43.00
3
(6)
Male Team
3
Male
6
James
Mathew Groom
David Groom
Mathew Groom
Andrew Johnson
4:37 min/km
00:18:48.30
24
6
13
00:12:30.70
1
1
1
00:43:26.80
98
13
65
00:10:46.00
2
2
2
00:42:11.70
14
6
11
92
344
Ceridwen ELLIS
Ceridwen ELLIS #344
Female Junior Under 18
02:29:56.00
02:29:56.00
1
(7)
Junior Under 18
1
Female
7
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
5:25 min/km
00:19:48.50
53
4
15
00:16:47.80
115
1
11
00:44:24.80
118
1
6
00:13:23.70
53
1
3
00:55:31.60
220
2
29
34
596
Team Timae
Team Timae #596
Male Male Team
02:21:12.00
02:21:12.00
9
(27)
Male Team
9
Male
27
Zach Anderson
Campbell Anderson
Jacob Stanton
Campbell Anderson
Simonn Stanton
5:06 min/km
00:16:26.00
1
1
1
00:13:39.50
5
3
3
00:41:24.00
58
9
45
00:11:45.90
4
3
3
00:57:56.90
275
42
139
64
618
Team MINOR THREAT
Team MINOR THREAT #618
Mixed Mixed Team
02:26:11.00
02:26:11.00
11
(15)
Mixed Team
11
Mixed
15
Taylah Smith
Tom Heatley
Craig Smith
Tom Heatley
Brett Heatley
5:17 min/km
00:29:48.20
489
95
136
00:13:40.20
6
1
3
00:46:47.00
163
33
48
00:11:57.50
8
2
3
00:43:58.50
18
4
4
25
636
Team Norris family
Team Norris family #636
Mixed Mixed Team
02:18:19.00
02:18:19.00
5
(5)
Mixed Team
5
Mixed
5
Shawnalese Norris
Tom Norris
Julia Norris
Tom Norris
Ethan Norris
5:00 min/km
00:22:56.60
222
38
65
00:14:51.30
28
9
17
00:40:57.80
47
7
13
00:11:59.60
9
3
4
00:47:34.10
70
18
20
32
30
Rochelle MCKEE
Rochelle MCKEE #30
Female Prime (18-39 years)
02:20:47.00
02:20:47.00
1
(1)
Prime (18-39 years)
1
Female
1
Rochelle Mckee
Rochelle Mckee
Rochelle Mckee
Rochelle Mckee
Rochelle Mckee
5:06 min/km
00:18:33.10
19
1
3
00:17:25.80
155
5
23
00:43:42.50
106
1
4
00:13:37.00
61
1
4
00:47:28.90
67
1
4
1
472
Team Team Lulu
Team Team Lulu #472
Male Male Team
02:03:51.00
02:03:51.00
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Jonah Desforges
Jonah Desforges
Peter Pridmore
Jonah Desforges
Peter Pridmore
4:29 min/km
00:20:02.80
60
16
30
00:15:26.50
43
13
16
00:37:04.80
7
1
4
00:11:50.60
6
4
4
00:39:27.00
3
1
1
109
560
Team True Bloods
Team True Bloods #560
Mixed Mixed Team
02:31:55.00
02:31:55.00
18
(29)
Mixed Team
18
Mixed
29
Donna Adams
Jack Blood
Jack Blood
Jack Blood
Shane Blood
5:30 min/km
00:23:21.50
250
43
70
00:14:14.30
12
4
9
00:39:24.00
28
5
8
00:12:00.80
10
4
5
01:02:54.90
368
89
120
99
177
Melanie RODRIGUE
Melanie RODRIGUE #177
Female Veteran (40-49 years)
02:31:03.00
02:31:03.00
5
(10)
Veteran (40-49 years)
5
Female
10
Melanie Rodrigue
Melanie Rodrigue
Melanie Rodrigue
Melanie Rodrigue
Melanie Rodrigue
5:28 min/km
00:20:52.70
94
2
24
00:16:46.30
112
2
10
00:42:12.90
76
1
1
00:13:53.30
74
1
5
00:57:18.00
262
12
47
131
670
Aaron KEENAN
Aaron KEENAN #670
Male Minor Under 15
02:34:40.00
02:34:40.00
3
(81)
Minor Under 15
3
Male
81
5:36 min/km
00:22:54.40
219
6
106
00:14:29.40
18
1
6
00:44:49.00
126
4
83
00:11:57.00
7
1
5
01:00:31.00
329
5
156
19
137
Patrick UPTON-DAVIS
Patrick UPTON-DAVIS #137
Male Prime (18-39 years)
02:15:43.00
02:15:43.00
10
(17)
Prime (18-39 years)
10
Male
17
Patrick Upton-Davis
Patrick Upton-Davis
Patrick Upton-Davis
Patrick Upton-Davis
Patrick Upton-Davis
4:55 min/km
00:20:46.40
90
14
41
00:14:17.70
14
1
4
00:43:01.00
92
20
60
00:12:05.80
11
1
6
00:45:32.50
39
8
32
517
451
Team Lifesports 1
Team Lifesports 1 #451
Female Female Team
04:44:43.00
04:44:43.00
54
(154)
Female Team
54
Female
154
Jaime Thomas
Trish Davies
Jaime Thomas
Trish Davies
Jaime Thomas
10:18 min/km
00:25:58.30
377
32
95
00:15:58.30
66
3
4
01:21:58.40
514
53
155
00:14:18.90
90
3
6
02:26:29.11
517
54
154
21
513
Team Matt and Sarah
Team Matt and Sarah #513
Mixed Mixed Team
02:16:13.00
02:16:13.00
3
(3)
Mixed Team
3
Mixed
3
Matthew Callaghan
Sarah Ware
Matthew Callaghan
Sarah Ware
Matthew Callaghan
4:56 min/km
00:20:48.90
92
12
28
00:14:41.50
26
8
15
00:41:27.60
59
8
14
00:12:15.10
15
5
6
00:47:00.50
59
13
14
421
432
Team Mighty Mice
Team Mighty Mice #432
Female Female Team
03:11:07.00
03:11:07.00
39
(101)
Female Team
39
Female
101
Sarah Worker
Sarah Worker
Eva Maiolo
Sarah Worker
Eva Maiolo
6:55 min/km
00:27:05.00
417
37
115
00:18:05.40
204
15
31
00:51:20.80
270
14
45
00:14:19.00
91
4
7
01:20:17.00
498
52
145
48
603
Team PEANUT GALLERY
Team PEANUT GALLERY #603
Male Male Team
02:23:34.00
02:23:34.00
12
(37)
Male Team
12
Male
37
Javan Marsh
Jeremy O'Neill
Mark Hansen
Jeremy O'Neill
Paul Sheridan
5:12 min/km
00:22:04.10
158
25
76
00:14:33.50
21
5
7
00:41:11.40
52
6
39
00:12:06.50
12
5
7
00:53:39.30
179
31
97
155
638
Team FAMILY FEST
Team FAMILY FEST #638
Mixed Mixed Team
02:37:02.00
02:37:02.00
26
(45)
Mixed Team
26
Mixed
45
Russell Townsend
Maddie Townsend
Jake Townsend
Maddie Townsend
Karina Townsend
5:41 min/km
00:18:34.00
20
4
7
00:14:52.50
29
10
18
00:53:09.70
307
59
83
00:12:17.20
16
6
7
00:58:09.10
282
69
90
248
589
Team Margaret River Rec Centre
Team Margaret River Rec Centre #589
Female Female Team
02:46:57.00
02:46:57.00
11
(36)
Female Team
11
Female
36
Sarah Goodwin
Megan Grant
Claire Schiller
Megan Grant
Tracey Charles
6:02 min/km
00:19:38.20
46
4
11
00:16:34.00
106
6
8
00:48:32.20
207
8
26
00:14:21.70
92
5
8
01:07:51.10
441
44
115
76
423
Team Bunbury Trystars
Team Bunbury Trystars #423
Mixed U18 Team
02:28:15.00
02:28:15.00
3
(19)
U18 Team
3
Mixed
19
Riley Cousins
Riley Martin
Connor Martin
Riley Martin
Aislinn Cousins
5:22 min/km
00:19:03.40
33
2
9
00:13:49.00
8
2
5
00:45:27.50
140
7
42
00:12:17.80
17
2
8
00:57:38.20
269
10
82
9
97
Jesse LAWTON
Jesse LAWTON #97
Male Prime (18-39 years)
02:08:53.00
02:08:53.00
6
(9)
Prime (18-39 years)
6
Male
9
Jesse Lawton
Jesse Lawton
Jesse Lawton
Jesse Lawton
Jesse Lawton
4:40 min/km
00:18:42.40
23
6
12
00:15:50.10
58
5
25
00:33:08.30
1
1
1
00:12:13.00
13
2
8
00:48:59.70
96
14
59
5
475
Team Muddy Lake Multisport #3
Team Muddy Lake Multisport #3 #475
Male Male Team
02:07:03.00
02:07:03.00
2
(5)
Male Team
2
Male
5
Steve York
Steve York
Steve York
Steve York
Justin Marc Rogers
4:36 min/km
00:19:04.90
34
9
19
00:15:01.70
35
10
13
00:37:33.80
12
2
8
00:12:13.30
14
6
9
00:43:10.10
16
8
13
119
452
Team GEM N JEZ
Team GEM N JEZ #452
Mixed U18 Team
02:33:35.00
02:33:35.00
8
(34)
U18 Team
8
Mixed
34
Gemma Sharp
Gemma Sharp
Jeremy Sharp
Gemma Sharp
Jeremy Sharp
5:33 min/km
00:21:44.80
140
11
45
00:12:36.60
3
1
1
00:44:44.60
123
6
35
00:12:23.90
18
3
9
01:02:05.90
358
17
115
411
446
Team FunK Soul Sisters
Team FunK Soul Sisters #446
Female Female Team
03:09:22.00
03:09:22.00
38
(96)
Female Team
38
Female
96
Mel Birrell
Mel Birrell
Sandy Gard
Mel Birrell
Sandy Gard
6:51 min/km
00:26:40.90
403
36
110
00:21:02.80
388
40
94
01:14:04.00
500
47
144
00:14:24.40
100
6
9
00:53:10.50
162
6
18
57
441
Team Overtrained mum, undertrained daughter
Team Overtrained mum, undertrained .. #441
Female Female Team
02:25:29.00
02:25:29.00
1
(3)
Female Team
1
Female
3
Kerrie Stevenson
Zoe Stevenson
Kerrie Stevenson
Zoe Stevenson
Kerrie Stevenson
5:16 min/km
00:19:14.80
36
2
7
00:15:58.40
67
4
5
00:47:41.40
186
5
21
00:14:26.30
103
7
10
00:48:08.40
80
3
6
11
72
Steve EYRES
Steve EYRES #72
Male Prime (18-39 years)
02:10:42.00
02:10:42.00
7
(11)
Prime (18-39 years)
7
Male
11
Steve Eyres
Steve Eyres
Steve Eyres
Steve Eyres
Steve Eyres
4:44 min/km
00:17:18.30
6
2
4
00:16:04.80
72
7
34
00:37:06.40
8
4
5
00:12:30.90
21
3
10
00:47:42.30
74
12
49
116
663
Team Bad Boys
Team Bad Boys #663
Mixed U18 Team
02:32:38.00
02:32:38.00
7
(32)
U18 Team
7
Mixed
32
Ben Brummage
Connor Dique
Ben Brummage
Connor Dique
Connor Dique
5:31 min/km
00:26:37.50
399
19
109
00:14:07.40
10
4
7
00:49:14.80
224
11
67
00:12:24.60
19
4
10
00:50:14.50
111
5
31
8
107
Brad MCFARLAND
Brad MCFARLAND #107
Male Prime (18-39 years)
02:08:47.00
02:08:47.00
5
(8)
Prime (18-39 years)
5
Male
8
Brad Mcfarland
Brad Mcfarland
Brad Mcfarland
Brad Mcfarland
Brad Mcfarland
4:39 min/km
00:18:51.70
27
8
15
00:15:01.70
34
2
12
00:36:34.40
4
3
3
00:12:31.20
22
4
11
00:45:48.20
44
9
35
81
157
Shirley ERASMUS
Shirley ERASMUS #157
Female Veteran (40-49 years)
02:28:45.00
02:28:45.00
2
(5)
Veteran (40-49 years)
2
Female
5
Shirley Erasmus
Shirley Erasmus
Shirley Erasmus
Shirley Erasmus
Shirley Erasmus
5:23 min/km
00:22:07.10
164
8
37
00:17:41.90
178
5
26
00:43:49.90
109
3
5
00:14:27.80
105
2
11
00:50:39.20
117
4
10
38
412
Team Dynamo Dockers
Team Dynamo Dockers #412
Mixed U15 Team
02:22:05.00
02:22:05.00
3
(8)
U15 Team
3
Mixed
8
Yanni Fradelos
Luen Colton
Riley Westra
Luen Colton
Mitchell Jarman
5:08 min/km
00:20:03.90
63
4
15
00:15:52.90
61
8
31
00:36:59.70
6
1
3
00:12:29.40
20
1
11
00:56:40.00
248
8
79
120
420
Joshua POWER
Joshua POWER #420
Mixed U18 Team
02:33:44.00
02:33:44.00
9
(35)
U18 Team
9
Mixed
35
Joshua Power
Joshua Power
Joshua Power
Joshua Power
Joshua Power
5:34 min/km
00:28:02.70
447
20
122
00:14:21.70
16
5
11
00:40:18.40
38
2
12
00:12:36.70
24
5
12
00:58:24.90
287
14
95
106
108
Rhys MCFARLAND
Rhys MCFARLAND #108
Male Prime (18-39 years)
02:31:39.00
02:31:39.00
20
(68)
Prime (18-39 years)
20
Male
68
Rhys Mcfarland
Rhys Mcfarland
Rhys Mcfarland
Rhys Mcfarland
Rhys Mcfarland
5:29 min/km
00:19:33.30
43
9
23
00:15:37.00
51
4
21
00:37:16.90
9
5
6
00:12:36.30
23
5
12
01:06:35.50
419
48
188
260
346
Kimberley HINCE
Kimberley HINCE #346
Female Junior Under 18
02:48:51.00
02:48:51.00
3
(39)
Junior Under 18
3
Female
39
Kimberley Hince
Kimberley Hince
Kimberley Hince
Kimberley Hince
Kimberley Hince
6:07 min/km
00:19:45.30
51
3
13
00:18:28.40
226
2
39
00:58:36.70
408
4
101
00:14:30.80
108
2
12
00:57:30.50
264
3
48
212
658
Team Team Leschenault
Team Team Leschenault #658
Mixed Mixed Team
02:43:02.00
02:43:02.00
41
(65)
Mixed Team
41
Mixed
65
Madeline Cantwell
Liam Shepherd
Liam Proudfoot
Liam Shepherd
Taryn Shepherd
5:54 min/km
00:24:00.80
297
51
83
00:14:53.10
31
12
20
00:53:28.50
315
60
85
00:12:39.40
26
7
13
00:58:00.90
277
66
87
10
540
Team The Rat Sacks
Team The Rat Sacks #540
Male Male Team
02:09:33.00
02:09:33.00
4
(10)
Male Team
4
Male
10
Tim Rowberry
Stu Hall
Stef Norgaard
Stu Hall
Tim Rowberry
4:41 min/km
00:20:56.00
96
18
44
00:14:39.90
24
7
9
00:39:21.80
27
4
20
00:12:49.30
30
7
13
00:41:46.70
11
5
9
298
529
Team The Cow-girls
Team The Cow-girls #529
Female Female Team
02:53:17.00
02:53:17.00
18
(51)
Female Team
18
Female
51
Carrie McDonnell
Dawn Rybicki
Maryka Gullan
Dawn Rybicki
Carrie McDonnell
6:16 min/km
00:24:01.80
300
22
69
00:16:48.40
117
7
12
01:00:58.00
435
39
117
00:14:31.00
109
8
13
00:56:58.70
255
13
45
101
567
Team TBC
Team TBC #567
Mixed Mixed Team
02:31:22.00
02:31:22.00
16
(26)
Mixed Team
16
Mixed
26
Wendy Tapper
Shannon Tapper
Sean Sullivan
Shannon Tapper
Wendy Tapper
5:29 min/km
00:22:53.20
216
36
62
00:18:24.60
224
44
77
00:36:39.50
5
2
2
00:12:45.50
27
8
14
01:00:40.00
331
80
107
176
456
Team Bill and Ben
Team Bill and Ben #456
Male Male Team
02:38:42.00
02:38:42.00
30
(104)
Male Team
30
Male
104
Bradley Milne
William Milne
Bradley Milne
William Milne
William Milne
5:44 min/km
00:21:01.10
103
19
47
00:15:00.80
33
9
11
00:42:33.50
83
11
56
00:12:53.50
33
8
14
01:07:13.60
430
49
192
343
Sunee QUINN
Sunee QUINN #343
Female Minor Under 15
Started
Started
Minor Under 15
Female
Sunee Quinn
Sunee Quinn
Sunee Quinn
Sunee Quinn
Sunee Quinn
min/km
00:24:49.50
340
4
83
00:15:41.40
52
1
3
00:47:52.60
190
1
22
00:14:33.90
113
1
14
108
632
Team T-Rex Trihard
Team T-Rex Trihard #632
Mixed Mixed Team
02:31:51.00
02:31:51.00
17
(28)
Mixed Team
17
Mixed
28
Joanne Haworth
Connor Haworth
Jordan Haworth
Connor Haworth
Jenny Jones
5:30 min/km
00:20:58.60
99
13
30
00:14:11.10
11
3
8
00:51:29.20
276
57
80
00:12:46.40
28
9
15
00:52:26.30
153
40
52
230
27
Jasmin LUTTRELL
Jasmin LUTTRELL #27
Female Prime (18-39 years)
02:45:35.00
02:45:35.00
9
(28)
Prime (18-39 years)
9
Female
28
Jasmin Luttrell
Jasmin Luttrell
Jasmin Luttrell
Jasmin Luttrell
Jasmin Luttrell
5:59 min/km
00:19:45.80
52
3
14
00:16:40.20
108
1
9
00:48:56.10
218
9
29
00:14:35.80
115
2
15
01:05:37.90
406
30
98
18
243
Dave HURST
Dave HURST #243
Male Veteran (40-49 years)
02:15:25.00
02:15:25.00
2
(16)
Veteran (40-49 years)
2
Male
16
Dave Hurst
Dave Hurst
Dave Hurst
Dave Hurst
Dave Hurst
4:54 min/km
00:21:40.70
136
13
62
00:15:33.40
45
1
17
00:39:02.00
24
4
17
00:12:56.60
35
1
15
00:46:13.00
49
6
37
67
650
Norman Baker
Norman Baker #650
Mixed Mixed Team
02:26:20.00
02:26:20.00
12
(16)
Mixed Team
12
Mixed
16
Emily Baker
Jessica Baker
Norman Baker
Jessica Baker
5:18 min/km
00:22:54.10
218
37
63
00:19:49.70
317
68
103
00:41:54.20
70
13
20
00:12:46.80
29
10
16
00:48:55.80
95
22
28
145
571
Team SMG Girlpower
Team SMG Girlpower #571
Female Female Team
02:36:29.00
02:36:29.00
5
(15)
Female Team
5
Female
15
Anne Smith
Fiona Oconnell
Angela Sullivan
Fiona Oconnell
Chris Bartlett
5:40 min/km
00:22:28.40
185
13
42
00:17:07.50
135
11
17
00:46:24.10
157
4
12
00:14:36.70
116
9
16
00:55:52.80
231
11
34
112
593
Team Ocean Forest Lutheran College Phys Eders
Team Ocean Forest Lutheran College .. #593
Male Male Team
02:32:07.00
02:32:07.00
20
(71)
Male Team
20
Male
71
Jayden Horne
Rodney Witmitz
Barry Lequatiermaine
Rodney Witmitz
Benjamin Prebble
5:30 min/km
00:18:24.60
17
5
10
00:14:28.80
17
4
5
00:47:11.60
175
20
105
00:13:02.90
37
9
16
00:58:59.30
305
44
146
182
29
Julia MARR
Julia MARR #29
Female Prime (18-39 years)
02:39:28.00
02:39:28.00
6
(20)
Prime (18-39 years)
6
Female
20
Julia Marr
Julia Marr
Julia Marr
Julia Marr
Julia Marr
5:46 min/km
00:20:03.20
61
4
18
00:16:59.20
128
2
14
00:48:54.40
217
8
28
00:14:41.10
120
3
17
00:58:50.70
298
16
57
7
139
Rob VAN SELM
Rob VAN SELM #139
Male Prime (18-39 years)
02:08:30.00
02:08:30.00
4
(7)
Prime (18-39 years)
4
Male
7
Rob Van Selm
Rob Van Selm
Rob Van Selm
Rob Van Selm
Rob Van Selm
4:39 min/km
00:17:25.40
7
3
5
00:15:35.30
48
3
19
00:38:14.40
17
7
11
00:13:03.00
38
6
17
00:44:12.20
20
5
15
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (643 items)