Mandurah Masters Australia Day Swim
26 Jan 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
Finish
Palm
CheckIn
96
158
Aidan CLARK
Aidan CLARK #158
Male 18-24
00:44:12.30
00:44:12.30
2
(52)
18-24
2
Male
52
AUS
22:06 min/km
00:44:12.30
-00:03:37.40
Remove From Favourites
   
Detailed Results
Split
Time
Accumulative Positions (from start)
Split Positions (from prev. split or leg)
From Start
Prev Leg
Prev Split
Time of Day
Overall
Category
Gender
Overall
Category
Gender
Finish
00:44:12.30
00:44:12.30
00:47:49.70
09:46:07.30
96
2
52
96
2
52
Palm
CheckIn
-00:03:37.40
-00:03:37.40
-00:03:37.40
08:58:17.60
21
1
13
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (153 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
1
13
Paul BLACKBEARD
Paul BLACKBEARD #13
Male 55-59
00:25:37.50
00:25:37.50
1
(1)
55-59
1
Male
1
PERTH CITY
AUS
12:48 min/km
2
125
Rebekah WELLER
Rebekah WELLER #125
Female 18-24
00:26:59.80
00:26:59.80
1
(1)
18-24
1
Female
1
AUS
13:29 min/km
3
124
Trent WEIR
Trent WEIR #124
Male U18
00:27:54.40
00:27:54.40
1
(2)
U18
1
Male
2
AUS
13:57 min/km
4
58
Jon HAINES
Jon HAINES #58
Male 50-54
00:27:55.00
00:27:55.00
1
(3)
50-54
1
Male
3
PERTH CITY SWIM CLUB
AUS
13:57 min/km
5
4
Jade ANDERSEN
Jade ANDERSEN #4
Female U18
00:29:31.30
00:29:31.30
1
(2)
U18
1
Female
2
AUS
14:45 min/km
6
93
Vic PAUL
Vic PAUL #93
Male 70-74
00:29:35.10
00:29:35.10
1
(4)
70-74
1
Male
4
CLAREMONT
AUS
14:47 min/km
7
72
Lyle KILDEA
Lyle KILDEA #72
Female 55-59
00:29:37.60
00:29:37.60
1
(3)
55-59
1
Female
3
ROCKINGHAM
AUS
14:48 min/km
8
112
Erica THOMAS
Erica THOMAS #112
Female 45-49
00:29:57.20
00:29:57.20
1
(4)
45-49
1
Female
4
MANDURAH MANNAS
AUS
14:58 min/km
9
25
Mike COOK
Mike COOK #25
Male 65-69
00:29:59.60
00:29:59.60
1
(5)
65-69
1
Male
5
AUS
14:59 min/km
10
47
Sacha FULTON
Sacha FULTON #47
Female 35-39
00:30:38.00
00:30:38.00
1
(5)
35-39
1
Female
5
AUS
15:19 min/km
11
56
Clinton GREENER
Clinton GREENER #56
Male 35-39
00:31:09.10
00:31:09.10
1
(6)
35-39
1
Male
6
BEATTY PARK MASTERS
AUS
15:34 min/km
12
123
Robert WEIR
Robert WEIR #123
Male 45-49
00:31:22.90
00:31:22.90
1
(7)
45-49
1
Male
7
Riverton
AUS
15:41 min/km
13
11
Lily BESTE
Lily BESTE #11
Female U18
00:31:59.90
00:31:59.90
2
(6)
U18
2
Female
6
AUS
15:59 min/km
14
68
Susan JOHNSTON
Susan JOHNSTON #68
Female 50-54
00:31:59.90
00:31:59.90
1
(7)
50-54
1
Female
7
MANDURAH
AUS
15:59 min/km
15
59
Darryl HARRIS
Darryl HARRIS #59
Male 50-54
00:32:01.00
00:32:01.00
2
(8)
50-54
2
Male
8
AUS
16:00 min/km
16
94
Barbara PELLICK
Barbara PELLICK #94
Female 50-54
00:32:02.10
00:32:02.10
2
(8)
50-54
2
Female
8
MANDURAH
AUS
16:01 min/km
17
27
Ryan CRAIG
Ryan CRAIG #27
Male 30-34
00:32:03.60
00:32:03.60
1
(9)
30-34
1
Male
9
AUS
16:01 min/km
18
91
Eleanor PARSONS
Eleanor PARSONS #91
Female 60-64
00:32:07.30
00:32:07.30
1
(9)
60-64
1
Female
9
STADIUM MASTERS 415913
AUS
16:03 min/km
19
99
Steve RAYNES
Steve RAYNES #99
Male 50-54
00:33:11.40
00:33:11.40
3
(10)
50-54
3
Male
10
PERTH CITY SWIM CLUB
AUS
16:35 min/km
20
135
Rebecca YIP
Rebecca YIP #135
Female 25-29
00:33:23.80
00:33:23.80
1
(10)
25-29
1
Female
10
MELVILLE
AUS
16:41 min/km
21
16
Robert BUETLER
Robert BUETLER #16
Male 60-64
00:33:26.30
00:33:26.30
1
(11)
60-64
1
Male
11
Freo Fins
AUS
16:43 min/km
22
10
Annie BESTE
Annie BESTE #10
Female 50-54
00:33:28.00
00:33:28.00
3
(11)
50-54
3
Female
11
AUS
16:44 min/km
23
127
Heather WHITEHEAD
Heather WHITEHEAD #127
Female 55-59
00:33:44.40
00:33:44.40
2
(12)
55-59
2
Female
12
BEATTY PARK MASTERS
AUS
16:52 min/km
24
84
Glenn MORRISON
Glenn MORRISON #84
Male 40-44
00:33:45.00
00:33:45.00
1
(12)
40-44
1
Male
12
CLAREMONT
AUS
16:52 min/km
25
119
Claire WARE
Claire WARE #119
Female 40-44
00:34:04.40
00:34:04.40
1
(13)
40-44
1
Female
13
WMV
AUS
17:02 min/km
26
69
Jacquelyn JONES
Jacquelyn JONES #69
Female 25-29
00:34:05.20
00:34:05.20
2
(14)
25-29
2
Female
14
Whitfords Masters
AUS
17:02 min/km
27
18
Kim BURKETT
Kim BURKETT #18
Male 65-69
00:34:06.70
00:34:06.70
2
(13)
65-69
2
Male
13
WEST COAST MASTERS
AUS
17:03 min/km
28
32
Naomi CUTT
Naomi CUTT #32
Female 45-49
00:34:45.60
00:34:45.60
2
(15)
45-49
2
Female
15
AUS
17:22 min/km
29
129
Paul WILKINSON
Paul WILKINSON #129
Male 55-59
00:35:24.60
00:35:24.60
2
(14)
55-59
2
Male
14
ROCKINGHAM
AUS
17:42 min/km
30
12
Suzanne BIRD
Suzanne BIRD #12
Female 50-54
00:35:59.30
00:35:59.30
4
(16)
50-54
4
Female
16
CLAREMONT
AUS
17:59 min/km
31
150
Catherine WARD
Catherine WARD #150
Female 35-39
00:36:02.00
00:36:02.00
2
(17)
35-39
2
Female
17
AUS
18:01 min/km
32
75
David LEED
David LEED #75
Male 35-39
00:36:32.10
00:36:32.10
2
(15)
35-39
2
Male
15
AUS
18:16 min/km
33
98
Renuka Sharon RANASINGHE
Renuka Sharon RANASINGHE #98
Female 50-54
00:36:39.50
00:36:39.50
5
(18)
50-54
5
Female
18
AUS
18:19 min/km
34
128
David WHITELEY
David WHITELEY #128
Male 60-64
00:37:01.00
00:37:01.00
2
(16)
60-64
2
Male
16
AUS
18:30 min/km
35
92
Adam PASSMORE
Adam PASSMORE #92
Male 40-44
00:37:07.60
00:37:07.60
2
(17)
40-44
2
Male
17
AUS
18:33 min/km
36
45
Greg FREY
Greg FREY #45
Male 55-59
00:37:11.00
00:37:11.00
3
(18)
55-59
3
Male
18
ARMADALE MASTERS
AUS
18:35 min/km
37
33
Mark DAWSON
Mark DAWSON #33
Male 40-44
00:37:13.70
00:37:13.70
3
(19)
40-44
3
Male
19
AUS
18:36 min/km
38
30
Charles CROFT
Charles CROFT #30
Male 65-69
00:37:14.90
00:37:14.90
3
(20)
65-69
3
Male
20
ARMADALE
AUS
18:37 min/km
39
51
John GOW
John GOW #51
Male 55-59
00:37:17.40
00:37:17.40
4
(21)
55-59
4
Male
21
MANDURAH
AUS
18:38 min/km
40
67
Rhiannon JAMES
Rhiannon JAMES #67
Female 40-44
00:37:20.00
00:37:20.00
2
(19)
40-44
2
Female
19
AUS
18:40 min/km
41
105
Jared SCHELFHOUT
Jared SCHELFHOUT #105
Male 25-29
00:37:22.70
00:37:22.70
1
(22)
25-29
1
Male
22
WHITFORDS
AUS
18:41 min/km
42
71
Julie KERR
Julie KERR #71
Female 60-64
00:37:26.00
00:37:26.00
2
(20)
60-64
2
Female
20
Freo Fins
AUS
18:43 min/km
43
19
Gillian CARUSO
Gillian CARUSO #19
Female 45-49
00:37:35.50
00:37:35.50
3
(21)
45-49
3
Female
21
ARMADALE
AUS
18:47 min/km
44
74
Sarah LACEY
Sarah LACEY #74
Female 18-24
00:37:54.60
00:37:54.60
2
(22)
18-24
2
Female
22
MELVILLE
AUS
18:57 min/km
45
86
Philip MURPHY
Philip MURPHY #86
Male 30-34
00:37:55.50
00:37:55.50
2
(23)
30-34
2
Male
23
AUS
18:57 min/km
46
133
Karl WINROW
Karl WINROW #133
Male 40-44
00:37:55.70
00:37:55.70
4
(24)
40-44
4
Male
24
AUS
18:57 min/km
47
101
Jeannette REIN
Jeannette REIN #101
Female 55-59
00:38:08.20
00:38:08.20
3
(23)
55-59
3
Female
23
MANDURAH
AUS
19:04 min/km
48
102
Jeff RIMMER
Jeff RIMMER #102
Male 55-59
00:38:09.40
00:38:09.40
5
(25)
55-59
5
Male
25
MANDURAH MASTERS
AUS
19:04 min/km
49
120
David WARE
David WARE #120
Male 30-34
00:38:13.30
00:38:13.30
3
(26)
30-34
3
Male
26
AUS
19:06 min/km
50
36
Aithne DELL
Aithne DELL #36
Female 18-24
00:38:35.80
00:38:35.80
3
(24)
18-24
3
Female
24
MELVILLE MASTERS
AUS
19:17 min/km
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (153 items)
© 2023