Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest Mini
1 Nov 2014
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
Mixed
All categories
Male Team
Mixed Team
Female Team
Junior Team
Vintage (50+)
Veteran (40-49)
Junior (Under 18)
Prime (18-39)
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
1
[2]
3
4
5
6
7
...
12
13
14
15
Page 2 of 15 (705 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
Run1
MTB
Run2
Paddle
51
347
David HINCE
David HINCE #347
Male Veteran (40-49)
02:02:41
02:02:41
6
(33)
Veteran (40-49)
6
Male
33
4:52 min/km
00:21:15
00:18:05
00:28:36
00:16:04
00:38:39
52
691
The Flying Scotts
The Flying Scotts #691
Mixed Mixed Team
02:02:57
02:02:57
10
(13)
Mixed Team
10
Mixed
13
4:52 min/km
00:18:33
00:17:48
00:29:26
00:14:44
00:42:24
53
682
Team Erasmus
Team Erasmus #682
Mixed Mixed Team
02:03:00
02:03:00
11
(14)
Mixed Team
11
Mixed
14
4:52 min/km
00:21:16
00:15:48
00:31:43
00:13:55
00:40:17
54
388
Aaron TURNER
Aaron TURNER #388
Male Veteran (40-49)
02:03:09
02:03:09
7
(34)
Veteran (40-49)
7
Male
34
4:53 min/km
00:20:13
00:16:10
00:28:56
00:13:23
00:44:25
55
396
Barry ASHWIN
Barry ASHWIN #396
Male Vintage (50+)
02:03:25
02:03:25
4
(35)
Vintage (50+)
4
Male
35
4:53 min/km
00:19:42
00:18:26
00:31:01
00:18:12
00:36:02
56
810
VMX3
VMX3 #810
Mixed Mixed Team
02:03:37
02:03:37
12
(15)
Mixed Team
12
Mixed
15
4:54 min/km
00:20:28
00:18:09
00:34:40
00:15:10
00:35:07
57
291
Tim COWARD
Tim COWARD #291
Male Junior (Under 18)
02:03:40
02:03:40
2
(36)
Junior (Under 18)
2
Male
36
4:54 min/km
00:19:22
00:22:00
00:30:38
00:17:46
00:33:51
58
277
Nick WALKER
Nick WALKER #277
Male Prime (18-39)
02:03:42
02:03:42
15
(37)
Prime (18-39)
15
Male
37
4:54 min/km
00:20:57
00:14:47
00:28:15
00:13:18
00:46:22
59
598
Biosymm Phast Physios
Biosymm Phast Physios #598
Mixed Mixed Team
02:03:44
02:03:44
13
(16)
Mixed Team
13
Mixed
16
4:54 min/km
00:23:00
00:16:21
00:34:03
00:14:29
00:35:48
60
190
Adam BYATT
Adam BYATT #190
Male Prime (18-39)
02:04:00
02:04:00
16
(38)
Prime (18-39)
16
Male
38
4:55 min/km
00:21:49
00:16:57
00:28:37
00:15:50
00:40:45
61
242
Matt LUCRE
Matt LUCRE #242
Male Prime (18-39)
02:04:06
02:04:06
17
(39)
Prime (18-39)
17
Male
39
4:55 min/km
00:19:36
00:17:56
00:30:55
00:16:26
00:39:11
62
391
Rob WALL
Rob WALL #391
Male Veteran (40-49)
02:04:09
02:04:09
8
(40)
Veteran (40-49)
8
Male
40
4:55 min/km
00:21:37
00:17:00
00:29:33
00:16:02
00:39:56
63
416
Gary HAGGARTY
Gary HAGGARTY #416
Male Vintage (50+)
02:04:15
02:04:15
5
(41)
Vintage (50+)
5
Male
41
4:55 min/km
00:19:48
00:18:13
00:31:38
00:17:04
00:37:30
64
591
Accidental Adventurers
Accidental Adventurers #591
Mixed Mixed Team
02:04:15
02:04:15
14
(17)
Mixed Team
14
Mixed
17
4:55 min/km
00:18:16
00:15:55
00:38:10
00:14:01
00:37:52
65
380
Ross SHARP
Ross SHARP #380
Male Veteran (40-49)
02:04:16
02:04:16
9
(42)
Veteran (40-49)
9
Male
42
4:55 min/km
00:19:50
00:17:23
00:33:16
00:14:31
00:39:15
66
250
Travis O'NEILL
Travis O'NEILL #250
Male Prime (18-39)
02:04:27
02:04:27
18
(43)
Prime (18-39)
18
Male
43
4:56 min/km
00:20:18
00:18:04
00:29:26
00:17:05
00:39:33
67
410
Bob EDWARDS
Bob EDWARDS #410
Male Vintage (50+)
02:04:45
02:04:45
6
(44)
Vintage (50+)
6
Male
44
4:57 min/km
00:22:00
00:16:39
00:31:25
00:14:34
00:40:06
68
472
Innocent Girls
Innocent Girls #472
Female Female Team
02:04:54
02:04:54
1
(7)
Female Team
1
Female
7
4:57 min/km
00:18:08
00:15:34
00:33:18
00:14:54
00:42:58
69
155
Kerrie STEVENSON
Kerrie STEVENSON #155
Female Veteran (40-49)
02:05:19
02:05:19
2
(8)
Veteran (40-49)
2
Female
8
4:58 min/km
00:17:05
00:17:37
00:34:44
00:15:06
00:40:45
70
569
Timae
Timae #569
Male Male Team
02:05:21
02:05:21
10
(45)
Male Team
10
Male
45
4:58 min/km
00:15:26
00:14:17
00:31:43
00:13:16
00:50:38
71
405
Chris CLARKE
Chris CLARKE #405
Male Vintage (50+)
02:05:24
02:05:24
7
(46)
Vintage (50+)
7
Male
46
4:58 min/km
00:20:22
00:19:02
00:31:22
00:15:14
00:39:22
72
362
Cameron MCRAE
Cameron MCRAE #362
Male Veteran (40-49)
02:05:31
02:05:31
10
(47)
Veteran (40-49)
10
Male
47
4:58 min/km
00:21:45
00:18:32
00:30:27
00:16:13
00:38:32
73
282
Paul WHITTOCK
Paul WHITTOCK #282
Male Prime (18-39)
02:05:32
02:05:32
19
(48)
Prime (18-39)
19
Male
48
4:58 min/km
00:19:35
00:17:02
00:28:59
00:14:15
00:45:38
74
329
Peter CAPORN
Peter CAPORN #329
Male Veteran (40-49)
02:05:37
02:05:37
11
(49)
Veteran (40-49)
11
Male
49
4:59 min/km
00:20:17
00:16:51
00:28:03
00:15:45
00:44:39
75
680
Team 3
Team 3 #680
Mixed Mixed Team
02:05:51
02:05:51
15
(18)
Mixed Team
15
Mixed
18
4:59 min/km
00:25:31
00:18:47
00:27:49
00:16:12
00:37:30
76
530
Hazza and dad
Hazza and dad #530
Male Male Team
02:06:00
02:06:00
11
(50)
Male Team
11
Male
50
5:00 min/km
00:20:14
00:18:27
00:32:18
00:14:56
00:40:04
77
263
Simon SHACKLETON
Simon SHACKLETON #263
Male Prime (18-39)
02:06:03
02:06:03
20
(51)
Prime (18-39)
20
Male
51
5:00 min/km
00:19:51
00:15:53
00:31:39
00:15:47
00:42:52
78
138
Lesley MCAULIFFE
Lesley MCAULIFFE #138
Female Veteran (40-49)
02:06:05
02:06:05
3
(9)
Veteran (40-49)
3
Female
9
5:00 min/km
00:19:22
00:17:35
00:33:16
00:15:30
00:40:21
79
435
Greg ONEILL
Greg ONEILL #435
Male Vintage (50+)
02:06:07
02:06:07
8
(52)
Vintage (50+)
8
Male
52
5:00 min/km
00:20:01
00:15:53
00:28:54
00:13:28
00:47:49
80
324
Andrew BREMNER
Andrew BREMNER #324
Male Veteran (40-49)
02:06:24
02:06:24
12
(53)
Veteran (40-49)
12
Male
53
5:00 min/km
00:19:56
00:17:57
00:34:05
00:14:26
00:39:59
81
681
Team Douglas
Team Douglas #681
Mixed Mixed Team
02:06:29
02:06:29
16
(19)
Mixed Team
16
Mixed
19
5:01 min/km
00:17:58
00:19:38
00:32:28
00:18:23
00:38:01
82
667
Richard; Stephen & Fleur
Richard; Stephen & Fleur #667
Mixed Mixed Team
02:06:48
02:06:48
17
(20)
Mixed Team
17
Mixed
20
5:01 min/km
00:21:13
00:14:36
00:30:37
00:15:06
00:45:14
83
431
Lindsay MCAULIFFE
Lindsay MCAULIFFE #431
Male Vintage (50+)
02:06:52
02:06:52
9
(54)
Vintage (50+)
9
Male
54
5:02 min/km
00:21:05
00:17:33
00:30:45
00:15:04
00:42:24
84
568
Tim Finn
Tim Finn #568
Mixed Junior Team
02:06:52
02:06:52
4
(21)
Junior Team
4
Mixed
21
5:02 min/km
00:21:31
00:14:46
00:35:35
00:14:22
00:40:37
85
669
Schnick-Schnack-Schnuck
Schnick-Schnack-Schnuck #669
Mixed Mixed Team
02:06:57
02:06:57
18
(22)
Mixed Team
18
Mixed
22
5:02 min/km
00:20:12
00:19:12
00:27:02
00:14:04
00:46:24
86
597
Best Shot
Best Shot #597
Mixed Mixed Team
02:06:58
02:06:58
19
(23)
Mixed Team
19
Mixed
23
5:02 min/km
00:16:51
00:18:15
00:30:36
00:16:36
00:44:38
87
289
Ethan BRADLEY
Ethan BRADLEY #289
Male Junior (Under 18)
02:07:16
02:07:16
3
(55)
Junior (Under 18)
3
Male
55
5:03 min/km
00:16:58
00:16:29
00:29:57
00:15:04
00:48:47
88
7
Jazz BAILEY
Jazz BAILEY #7
Female Prime (18-39)
02:07:25
02:07:25
5
(10)
Prime (18-39)
5
Female
10
5:03 min/km
00:16:56
00:16:04
00:33:25
00:14:49
00:46:09
89
223
Tom HOLMES
Tom HOLMES #223
Male Prime (18-39)
02:07:26
02:07:26
21
(56)
Prime (18-39)
21
Male
56
5:03 min/km
00:25:40
00:16:38
00:27:59
00:14:23
00:42:44
90
359
Darren MARSHALL
Darren MARSHALL #359
Male Veteran (40-49)
02:07:27
02:07:27
13
(57)
Veteran (40-49)
13
Male
57
5:03 min/km
00:20:46
00:19:38
00:32:26
00:15:39
00:38:56
91
427
Darryl LONG
Darryl LONG #427
Male Vintage (50+)
02:07:32
02:07:32
10
(58)
Vintage (50+)
10
Male
58
5:03 min/km
00:21:29
00:20:44
00:32:15
00:19:32
00:33:31
92
509
Webster Webster Audet
Webster Webster Audet #509
Mixed Junior Team
02:07:33
02:07:33
5
(24)
Junior Team
5
Mixed
24
5:03 min/km
00:16:58
00:14:08
00:34:06
00:13:14
00:49:06
93
615
Drewdan
Drewdan #615
Mixed Mixed Team
02:07:35
02:07:35
20
(25)
Mixed Team
20
Mixed
25
5:03 min/km
00:21:02
00:15:33
00:33:47
00:15:23
00:41:48
94
512
Bad Boys
Bad Boys #512
Mixed Junior Team
02:07:37
02:07:37
6
(26)
Junior Team
6
Mixed
26
5:03 min/km
00:21:18
00:14:40
00:33:14
00:14:44
00:43:39
95
802
The Sharps
The Sharps #802
Mixed Junior Team
02:07:44
02:07:44
7
(27)
Junior Team
7
Mixed
27
5:04 min/km
00:19:25
00:13:54
00:32:42
00:13:22
00:48:20
96
251
Alex PICHARD
Alex PICHARD #251
Male Prime (18-39)
02:07:45
02:07:45
22
(59)
Prime (18-39)
22
Male
59
5:04 min/km
00:22:13
00:18:00
00:29:38
00:15:18
00:42:34
97
318
Gavin BICKNELL
Gavin BICKNELL #318
Male Veteran (40-49)
02:07:53
02:07:53
14
(60)
Veteran (40-49)
14
Male
60
5:04 min/km
00:20:30
00:19:31
00:30:48
00:17:59
00:39:03
98
217
Sam GRIFFITHS
Sam GRIFFITHS #217
Male Prime (18-39)
02:07:54
02:07:54
23
(61)
Prime (18-39)
23
Male
61
5:04 min/km
00:19:57
00:18:32
00:31:38
00:17:53
00:39:52
99
596
Berryshaw
Berryshaw #596
Mixed Junior Team
02:07:57
02:07:57
8
(28)
Junior Team
8
Mixed
28
5:04 min/km
00:19:22
00:18:34
00:34:44
00:17:43
00:37:32
100
97
Lara TADEUSZ-SMITH
Lara TADEUSZ-SMITH #97
Female Prime (18-39)
02:07:59
02:07:59
6
(11)
Prime (18-39)
6
Female
11
5:04 min/km
00:22:36
00:16:12
00:31:06
00:14:10
00:43:53
1
[2]
3
4
5
6
7
...
12
13
14
15
Page 2 of 15 (705 items)
© 2023