2016 SunSmart Endurance Championship
22 Oct 2016
Results
Details
 
Contact
4km Beach Run
2km Beach Run
2km Swim
12km Ski Race
9km Ski Race
6km Ski Race
4km Board Race
2km Board Race
7km Surf Boat
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (38 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
CompAge
Pace
1
265
Kelton MULVAY
Kelton MULVAY #265
Male Open
00:31:20.6
00:31:20.6
1
(1)
Open
1
Male
1
Trigg Island SLSC
U/18
7:50 min/km
2
255
Riley WALKER
Riley WALKER #255
Male Open
00:31:21.2
00:31:21.2
2
(2)
Open
2
Male
2
City of Perth SLSC
U/17
7:50 min/km
3
256
Brendan PETERS
Brendan PETERS #256
Male Open
00:31:21.6
00:31:21.6
3
(3)
Open
3
Male
3
North Cottesloe SLSC
U/21
7:50 min/km
4
257
William HOST
William HOST #257
Male Open
00:31:22.3
00:31:22.3
4
(4)
Open
4
Male
4
Trigg Island SLSC
U/24
7:50 min/km
5
261
Devon CAREN
Devon CAREN #261
Male Open
00:31:22.5
00:31:22.5
5
(5)
Open
5
Male
5
Trigg Island SLSC
U/18
7:50 min/km
6
259
Joshua WINDSOR
Joshua WINDSOR #259
Male Open
00:31:23.1
00:31:23.1
6
(6)
Open
6
Male
6
Trigg Island SLSC
U/20
7:50 min/km
7
254
Blake ALLSOPP
Blake ALLSOPP #254
Male Open
00:31:23.7
00:31:23.7
7
(7)
Open
7
Male
7
Trigg Island SLSC
U/21
7:50 min/km
8
249
Lachlan ARMSTRONG
Lachlan ARMSTRONG #249
Male Open
00:31:31.0
00:31:31.0
8
(8)
Open
8
Male
8
Trigg Island SLSC
U/21
7:52 min/km
12
251
Joseph ANDERSON
Joseph ANDERSON #251
Male Open
00:33:10.6
00:33:10.6
9
(9)
Open
9
Male
9
North Cottesloe SLSC
U/20
8:17 min/km
15
285
Sam MCGOVERN
Sam MCGOVERN #285
Male U17
00:33:58.5
00:33:58.5
1
(10)
U17
1
Male
10
City of Perth SLSC
U/17
8:29 min/km
16
292
Ethan JACKSON
Ethan JACKSON #292
Male U17
00:34:01.3
00:34:01.3
2
(11)
U17
2
Male
11
City of Perth SLSC
U/16
8:30 min/km
17
290
Joshua SNOOK
Joshua SNOOK #290
Male U17
00:34:03.4
00:34:03.4
3
(12)
U17
3
Male
12
City of Perth SLSC
U/17
8:30 min/km
18
289
Kane SMITH
Kane SMITH #289
Male U17
00:34:09.3
00:34:09.3
4
(13)
U17
4
Male
13
Trigg Island SLSC
U/16
8:32 min/km
19
286
Daniel SNOOK
Daniel SNOOK #286
Male U17
00:34:31.1
00:34:31.1
5
(14)
U17
5
Male
14
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/16
8:37 min/km
20
291
Douglas LEWIN
Douglas LEWIN #291
Male U17
00:35:06.2
00:35:06.2
6
(15)
U17
6
Male
15
Trigg Island SLSC
U/17
8:46 min/km
27
311
Jeff GREENFIELD
Jeff GREENFIELD #311
Male 45-49
00:35:53.9
00:35:53.9
1
(16)
45-49
1
Male
16
Busselton SLSC
U/46
8:58 min/km
30
309
Brenton ROSE
Brenton ROSE #309
Male 45-49
00:36:44.3
00:36:44.3
2
(17)
45-49
2
Male
17
Trigg Island SLSC
U/46
9:11 min/km
31
282
Alexander HOLT
Alexander HOLT #282
Male U17
00:36:54.2
00:36:54.2
7
(18)
U17
7
Male
18
Trigg Island SLSC
U/16
9:13 min/km
33
283
Byron KIMBER
Byron KIMBER #283
Male U17
00:37:24.8
00:37:24.8
8
(19)
U17
8
Male
19
MULLALOO SLSC
U/16
9:21 min/km
35
258
Daniel JUENGLING
Daniel JUENGLING #258
Male Open
00:37:51.9
00:37:51.9
10
(20)
Open
10
Male
20
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/36
9:27 min/km
36
287
Kaelan LINDUP
Kaelan LINDUP #287
Male U17
00:37:56.1
00:37:56.1
9
(21)
U17
9
Male
21
Trigg Island SLSC
U/17
9:29 min/km
38
295
Matthew EVANS
Matthew EVANS #295
Male 40-44
00:38:37.2
00:38:37.2
1
(22)
40-44
1
Male
22
North Cottesloe SLSC
U/44
9:39 min/km
39
248
David WILLIAMS
David WILLIAMS #248
Male Open
00:38:42.8
00:38:42.8
11
(23)
Open
11
Male
23
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/34
9:40 min/km
41
260
Benjamin JUENGLING
Benjamin JUENGLING #260
Male Open
00:41:04.7
00:41:04.7
12
(24)
Open
12
Male
24
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/33
10:16 min/km
42
284
Regan BEAZLEY
Regan BEAZLEY #284
Male U17
00:42:33.8
00:42:33.8
10
(25)
U17
10
Male
25
Trigg Island SLSC
U/16
10:38 min/km
43
293
Mate PAJIC
Mate PAJIC #293
Male 40-44
00:42:35.5
00:42:35.5
2
(26)
40-44
2
Male
26
Port Bouvard SLSC
U/44
10:38 min/km
44
294
Glen BODDY
Glen BODDY #294
Male 40-44
00:43:24.6
00:43:24.6
3
(27)
40-44
3
Male
27
City of Perth SLSC
U/45
10:51 min/km
45
296
Adrian HIRSCH
Adrian HIRSCH #296
Male 40-44
00:48:46.3
00:48:46.3
4
(28)
40-44
4
Male
28
City of Perth SLSC
U/42
12:11 min/km
46
310
Gregory MCINTOSH
Gregory MCINTOSH #310
Male 45-49
00:50:03.7
00:50:03.7
3
(29)
45-49
3
Male
29
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/47
12:30 min/km
281
Joshua LYNN
Joshua LYNN #281
Male U17
DNS
DNS
U17
Male
North Cottesloe SLSC
U/17
min/km
288
Matthew COLLISS
Matthew COLLISS #288
Male U17
DNS
DNS
U17
Male
City of Perth SLSC
U/16
min/km
252
Brett GOULD
Brett GOULD #252
Male Open
DNS
DNS
Open
Male
MULLALOO SLSC
U/21
min/km
253
Daniel PETERS
Daniel PETERS #253
Male Open
DNS
DNS
Open
Male
North Cottesloe SLSC
U/23
min/km
262
Angus MCMILLAN
Angus MCMILLAN #262
Male U19
DNS
DNS
U19
Male
Scarboro SLSC Inc
U/19
min/km
263
Cooper JOHNSON
Cooper JOHNSON #263
Male U19
DNS
DNS
U19
Male
Trigg Island SLSC
U/18
min/km
264
Wesley GOULD
Wesley GOULD #264
Male U19
DNS
DNS
U19
Male
MULLALOO SLSC
U/19
min/km
247
Samuel MAURICE
Samuel MAURICE #247
Male Open
DNS
DNS
Open
Male
City of Perth SLSC
U/26
min/km
250
Joshua MAURICE
Joshua MAURICE #250
Male Open
DNS
DNS
Open
Male
City of Perth SLSC
U/22
min/km
Page 1 of 1 (38 items)