HBF Geraldton RunFest
4 Jul 2015
Results
 
Contact
Junior RunFest 1mile
Junior RunFest 2mile
Junior RunFest 3mile
Marathon
Half Marathon
10km Run
10km Walk
5km Run
5km Walk
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (63 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Team
Pace
3km
13.5km
1
2052
Thomas BRUINS
Thomas BRUINS #2052
Male 25-29
01:15:52.34
01:15:52.34
1
(1)
25-29
1
Male
1
Front Runner
FREE Racing
3:35 min/km
00:11:18.23
00:38:03.69
2
2045
Kurt WESLEY
Kurt WESLEY #2045
Male 16-19
01:16:28.37
01:16:28.37
1
(2)
16-19
1
Male
2
BALDIVIS HARRIERS
420QuickScopersxXx
3:37 min/km
00:11:17.06
00:38:35.24
3
2035
Matt SMITH
Matt SMITH #2035
Male 16-19
01:18:26.75
01:18:26.75
2
(3)
16-19
2
Male
3
BALDIVIS HARRIERS
420QuickScopersxXx
3:43 min/km
00:11:20.23
00:38:33.88
4
2016
Chris LARK
Chris LARK #2016
Male 35-39
01:23:51.86
01:23:51.86
1
(4)
35-39
1
Male
4
SQUASH+RUNNINGWORKS
Team Squash+runningworks
3:58 min/km
00:11:51.19
00:42:22.38
5
2007
Katy DUFFIELD
Katy DUFFIELD #2007
Female 25-29
01:26:06.79
01:26:06.79
1
(1)
25-29
1
Female
1
4:04 min/km
00:12:04.73
00:42:49.59
6
2013
Jason JOYNER
Jason JOYNER #2013
Male 45-49
01:31:25.37
01:31:25.37
1
(5)
45-49
1
Male
5
GERALDTON HARRIERS
4:20 min/km
00:12:56.24
00:46:40.51
7
2034
Kyle SMITH
Kyle SMITH #2034
Male 16-19
01:33:34.41
01:33:34.41
3
(6)
16-19
3
Male
6
4:26 min/km
00:13:20.78
00:46:35.44
8
2054
Ben COLLINS
Ben COLLINS #2054
Male 20-24
01:34:03.90
01:34:03.90
1
(7)
20-24
1
Male
7
4:27 min/km
00:13:16.72
00:46:52.26
9
2023
Leila Jane NORRIS
Leila Jane NORRIS #2023
Female 25-29
01:35:47.81
01:35:47.81
2
(2)
25-29
2
Female
2
Doin it for Daz
4:32 min/km
00:13:32.49
00:47:58.60
10
2024
Max NOWROJEE
Max NOWROJEE #2024
Male 30-34
01:36:43.37
01:36:43.37
1
(8)
30-34
1
Male
8
JETTS GERALDTON
Jetts
4:35 min/km
00:13:18.96
00:47:25.37
11
2027
Gary RUSSELL
Gary RUSSELL #2027
Male 55-59
01:36:44.64
01:36:44.64
1
(9)
55-59
1
Male
9
4:35 min/km
00:14:00.17
00:48:27.10
12
2047
Sarah YOUNG
Sarah YOUNG #2047
Female 25-29
01:41:08.30
01:41:08.30
3
(3)
25-29
3
Female
3
HARRIERS
BIKING BEAUTIES
4:47 min/km
00:15:14.50
00:54:07.50
13
2012
Nathan HUGHES
Nathan HUGHES #2012
Male 35-39
01:41:34.15
01:41:34.15
2
(10)
35-39
2
Male
10
GERALDTON HARRIERS
Wolf Pack
4:48 min/km
00:14:40.74
00:50:53.86
14
2014
Nyk KOZAK
Nyk KOZAK #2014
Male 55-59
01:42:30.67
01:42:30.67
2
(11)
55-59
2
Male
11
4:51 min/km
00:14:42.74
00:51:07.60
15
2032
Ryan SHIOSAKI
Ryan SHIOSAKI #2032
Male 30-34
01:45:47.15
01:45:47.15
2
(12)
30-34
2
Male
12
BIKING BEAUTIES
5:00 min/km
00:14:49.99
00:51:39.96
16
2010
Peter HEARNE
Peter HEARNE #2010
Male 45-49
01:46:00.58
01:46:00.58
2
(13)
45-49
2
Male
13
GERALDTON HARRIERS
Wolf Pack
5:01 min/km
00:14:52.24
00:54:17.70
17
2018
Matt LINSLEY
Matt LINSLEY #2018
Male 25-29
01:46:02.53
01:46:02.53
2
(14)
25-29
2
Male
14
5:01 min/km
00:15:07.43
00:53:41.45
18
2053
Debra CARLYON
Debra CARLYON #2053
Female 55-59
01:47:27.88
01:47:27.88
1
(4)
55-59
1
Female
4
Geraldton Tri Club
5:05 min/km
00:14:46.22
00:53:10.49
19
2001
Ron BENNETT
Ron BENNETT #2001
Male 65-69
01:47:38.52
01:47:38.52
1
(15)
65-69
1
Male
15
CROSBIE CREW
Crosbie Crew
5:06 min/km
00:14:55.41
00:54:50.94
20
2022
Bao Duy NGUYEN
Bao Duy NGUYEN #2022
Male 30-34
01:48:33.93
01:48:33.93
3
(16)
30-34
3
Male
16
5:08 min/km
00:15:19.45
00:54:04.48
21
2019
Alex MONTAGU
Alex MONTAGU #2019
Male 25-29
01:48:35.14
01:48:35.14
3
(17)
25-29
3
Male
17
NA
5:08 min/km
00:14:54.61
00:54:04.18
22
2028
Anthony RUSSELL
Anthony RUSSELL #2028
Male 30-34
01:50:22.64
01:50:22.64
4
(18)
30-34
4
Male
18
Geraldton Tri Club
Wolf Pack
5:13 min/km
00:14:59.91
00:55:35.69
23
2061
Karen STREET
Karen STREET #2061
Female 45-49
01:51:00.93
01:51:00.93
1
(5)
45-49
1
Female
5
BIKING BEAUTIES
5:15 min/km
00:14:47.09
00:55:41.94
24
2051
Jana BERZINS
Jana BERZINS #2051
Female 30-34
01:51:54.14
01:51:54.14
1
(6)
30-34
1
Female
6
5:18 min/km
00:16:02.37
00:56:32.98
25
2060
Donny NICOL
Donny NICOL #2060
Male 35-39
01:52:26.10
01:52:26.10
3
(19)
35-39
3
Male
19
GERALDTON HARRIERS
5:19 min/km
00:15:31.50
00:54:49.59
26
2008
Tennille FOGGO
Tennille FOGGO #2008
Female 30-34
01:52:27.28
01:52:27.28
2
(7)
30-34
2
Female
7
5:19 min/km
00:16:22.00
00:57:12.35
27
2033
Andrew SMITH
Andrew SMITH #2033
Male 45-49
01:54:01.94
01:54:01.94
3
(20)
45-49
3
Male
20
5:24 min/km
00:15:40.59
00:58:15.01
28
2021
Dalene NEL
Dalene NEL #2021
Female 40-44
01:55:15.87
01:55:15.87
1
(8)
40-44
1
Female
8
5:27 min/km
00:16:58.88
00:57:38.58
29
2038
Lesley-Anne STJEPIC
Lesley-Anne STJEPIC #2038
Female 35-39
01:55:51.14
01:55:51.14
1
(9)
35-39
1
Female
9
5:29 min/km
00:16:21.88
00:57:09.97
30
2003
Stephen CLARKE
Stephen CLARKE #2003
Male 45-49
01:55:55.19
01:55:55.19
4
(21)
45-49
4
Male
21
Geraldton Tri Club
Wolf Pack
5:29 min/km
00:16:35.93
00:58:50.81
31
2004
Bridgitte CLUNE
Bridgitte CLUNE #2004
Female 25-29
01:56:06.38
01:56:06.38
4
(10)
25-29
4
Female
10
Yahoo
5:30 min/km
00:15:10.49
00:58:16.99
32
2005
Shelley COWAN
Shelley COWAN #2005
Female 40-44
01:57:08.19
01:57:08.19
2
(11)
40-44
2
Female
11
5:33 min/km
00:17:35.26
00:59:42.82
33
2041
Di TODD
Di TODD #2041
Female 40-44
01:58:03.80
01:58:03.80
3
(12)
40-44
3
Female
12
GERALDTON HARRIERS
BIKING BEAUTIES
5:35 min/km
00:17:05.66
00:59:41.18
34
2009
Sarah HASKELL
Sarah HASKELL #2009
Female 50-54
01:58:04.41
01:58:04.41
1
(13)
50-54
1
Female
13
GERALDTON HARRIERS
5:35 min/km
00:17:37.10
00:58:58.76
35
2030
Eli SCHLAFRIG
Eli SCHLAFRIG #2030
Male 35-39
01:58:06.84
01:58:06.84
4
(22)
35-39
4
Male
22
5:35 min/km
00:15:43.43
00:58:06.78
36
2017
Krysten LINSLEY
Krysten LINSLEY #2017
Female 20-24
01:58:35.85
01:58:35.85
1
(14)
20-24
1
Female
14
Camp Quality Midwest Activity Team
5:37 min/km
00:15:17.99
00:58:35.05
37
2015
Colleen KOZAK
Colleen KOZAK #2015
Female 45-49
01:58:57.94
01:58:57.94
2
(15)
45-49
2
Female
15
5:38 min/km
00:15:50.24
00:58:15.59
38
2055
Colin DUCKER
Colin DUCKER #2055
Male 65-69
01:59:23.32
01:59:23.32
2
(23)
65-69
2
Male
23
5:39 min/km
00:17:08.47
00:59:28.39
39
2040
Kimberley THUIJS
Kimberley THUIJS #2040
Female 20-24
02:00:09.16
02:00:09.16
2
(16)
20-24
2
Female
16
HARRIERS GERALDTON
5:41 min/km
00:16:04.00
00:59:16.04
40
2049
Robert BARNETSON
Robert BARNETSON #2049
Male 45-49
02:00:14.43
02:00:14.43
5
(24)
45-49
5
Male
24
Wolf Pack
5:41 min/km
00:16:33.91
01:00:02.70
41
2044
Teegan VLAHOV
Teegan VLAHOV #2044
Female 30-34
02:00:49.74
02:00:49.74
3
(17)
30-34
3
Female
17
Camp Quality Midwest Activity Team
5:43 min/km
00:16:06.65
00:59:32.45
42
2064
Simon TEAKLE
Simon TEAKLE #2064
Male 35-39
02:02:54.70
02:02:54.70
5
(25)
35-39
5
Male
25
5:49 min/km
00:17:24.50
01:00:24.41
43
2043
Tony VINER
Tony VINER #2043
Male 55-59
02:02:56.95
02:02:56.95
3
(26)
55-59
3
Male
26
5:49 min/km
00:16:20.99
01:00:52.21
44
2066
Sarah PRICKETT
Sarah PRICKETT #2066
Female 35-39
02:03:40.79
02:03:40.79
2
(18)
35-39
2
Female
18
BIKING BEAUTIES
5:51 min/km
00:16:05.42
01:01:26.65
45
2050
Jane BENSON
Jane BENSON #2050
Female 35-39
02:04:08.59
02:04:08.59
3
(19)
35-39
3
Female
19
5:53 min/km
00:17:25.74
01:01:59.28
46
2020
Janneke NEL
Janneke NEL #2020
Female 16-19
02:04:47.21
02:04:47.21
1
(20)
16-19
1
Female
20
5:54 min/km
00:17:02.15
01:02:16.98
47
2057
Martin HEYDARI
Martin HEYDARI #2057
Male 45-49
02:06:11.52
02:06:11.52
6
(27)
45-49
6
Male
27
5:58 min/km
00:17:36.48
01:03:40.28
48
2002
Pamela BENNETT
Pamela BENNETT #2002
Female 30-34
02:06:31.62
02:06:31.62
4
(21)
30-34
4
Female
21
ROGUE RUNNERS CLUB AUSTRALIA
Rogues
5:59 min/km
00:17:03.17
01:02:08.67
49
2039
Rebecca SUTHERLAND
Rebecca SUTHERLAND #2039
Female 40-44
02:06:39.16
02:06:39.16
4
(22)
40-44
4
Female
22
6:00 min/km
00:17:19.83
01:03:46.78
50
2058
Isabel MCTIGUE
Isabel MCTIGUE #2058
Female 20-24
02:07:14.62
02:07:14.62
3
(23)
20-24
3
Female
23
6:01 min/km
00:16:20.24
01:02:10.23
[1]
2
Page 1 of 2 (63 items)
© 2023