HotFM Surf to Surf Fun Run
16 Oct 2016
Results
Teams
Details
 
Contact
Half Marathon
10km Run
5km Run
Koombana Physio 5km Walk
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (203 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team Type
Team
Team Result
Pos In Team
State
Nation
Pace
1.25km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3.1km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
5km
O/Pos
C/Pos
G/Pos
130
170
Jorja GREENTREE
Jorja GREENTREE #170
Female Under 12
00:56:13.15
00:56:13.15
(00:56:09.93)
6
(92)
00:56:09.93
Under 12
6
Female
92
SLSC
Binningup Surf Life Saving Club
03:58:08.40
7
WA
AUS
11:13 min/km
00:10:11.06
7
1
4
00:36:13.45
172
6
119
00:09:48.63
2
1
1
15
811
Spence WIGGERS
Spence WIGGERS #811
Male Under 12
00:42:26.78
00:42:26.78
(00:42:12.26)
1
(4)
00:42:12.26
Under 12
1
Male
4
WA
AUS
8:26 min/km
00:10:33.81
12
2
5
00:24:55.93
169
7
53
00:06:57.03
1
1
1
1
200
Garry HASTIE
Garry HASTIE #200
Male 50+
00:26:50.55
00:26:50.55
(00:26:49.55)
1
(1)
00:26:49.55
50+
1
Male
1
Runner v Triathlete
Bunbury Regional Athletics Club
1
WA
AUS
5:21 min/km
00:06:08.54
1
1
1
00:10:00.16
1
1
1
00:10:41.84
4
1
2
112
480
Alex TARVES
Alex TARVES #480
Female Open
00:53:54.70
00:53:54.70
(00:53:53.11)
55
(79)
00:53:53.11
Open
55
Female
79
WA
AUS
10:46 min/km
00:07:59.74
2
1
1
00:35:27.27
171
77
118
00:10:27.69
3
1
2
2
171
Rubi GREENTREE
Rubi GREENTREE #171
Female Under 8
00:36:49.99
00:36:49.99
(00:36:47.73)
1
(1)
00:36:47.73
Under 8
1
Female
1
SLSC
Binningup Surf Life Saving Club
03:58:08.40
1
WA
AUS
7:21 min/km
00:10:10.44
6
1
3
00:12:44.13
2
1
1
00:13:55.42
7
1
3
22
789
Cooper DOWD
Cooper DOWD #789
Male Under 8
00:45:21.31
00:45:21.31
(00:44:57.34)
1
(6)
00:44:57.34
Under 8
1
Male
6
Primary Challenge
Bunbury Primary School
1
WA
AUS
8:59 min/km
00:09:04.31
5
1
3
00:24:44.21
168
6
52
00:11:32.78
5
1
3
23
788
Brad DOWD
Brad DOWD #788
Male Open
00:45:21.56
00:45:21.56
(00:44:56.60)
1
(7)
00:44:56.60
Open
1
Male
7
Primary Challenge
Bunbury Primary School
2
WA
AUS
8:59 min/km
00:09:04.17
4
1
2
00:24:37.44
167
22
51
00:11:39.94
6
1
4
4
861
Noelle ABBS
Noelle ABBS #861
Female Under 16
00:38:10.65
00:38:10.65
(00:37:46.37)
2
(3)
00:37:46.37
Under 16
2
Female
3
WA
AUS
7:33 min/km
00:10:46.76
19
1
10
00:13:11.36
4
2
3
00:14:12.52
8
1
4
3
859
Sienna HARRIS
Sienna HARRIS #859
Female Under 16
00:38:10.37
00:38:10.37
(00:37:45.97)
1
(2)
00:37:45.97
Under 16
1
Female
2
WA
AUS
7:33 min/km
00:10:47.32
20
2
11
00:13:08.50
3
1
2
00:14:14.54
9
2
5
8
304
Terry MATHEWS
Terry MATHEWS #304
Male 50+
00:41:34.98
00:41:34.98
(00:41:31.84)
2
(2)
00:41:31.84
50+
2
Male
2
WA
AUS
8:18 min/km
00:10:43.07
16
3
7
00:15:25.01
13
3
4
00:15:26.90
12
2
5
12
836
Lisa HYNES
Lisa HYNES #836
Female Open
00:42:08.26
00:42:08.26
(00:41:34.10)
5
(9)
00:41:34.10
Open
5
Female
9
Gov Agencies and Teachers
Bunbury PS Staff
1
WA
AUS
8:18 min/km
00:12:00.77
43
22
32
00:14:42.43
7
2
5
00:15:25.05
10
2
6
11
46
Lester Bowles
Lester Bowles #46
Male 50+
00:42:02.14
00:42:02.14
(00:41:48.64)
3
(3)
00:41:48.64
50+
3
Male
3
Resources Energy and Trans
South 32
03:47:15.96
1
WA
AUS
8:21 min/km
00:10:43.07
15
2
6
00:15:17.91
12
2
3
00:16:01.16
18
3
6
13
837
Prue HESSON
Prue HESSON #837
Female Open
00:42:08.54
00:42:08.54
(00:41:34.30)
6
(10)
00:41:34.30
Open
6
Female
10
Gov Agencies and Teachers
Bunbury PS Staff
2
WA
AUS
8:18 min/km
00:12:00.98
44
23
33
00:14:41.38
6
1
4
00:15:26.17
11
3
7
42
112
Connor DAWSON
Connor DAWSON #112
Male Under 12
00:46:26.28
00:46:26.28
(00:46:18.34)
2
(13)
00:46:18.34
Under 12
2
Male
13
Secondary Challenge
Bunbury Cathedral Grammar School
2
WA
AUS
9:15 min/km
00:12:18.68
50
3
13
00:17:23.13
46
2
14
00:16:44.46
21
2
7
41
111
Angus DAWSON
Angus DAWSON #111
Male Under 16
00:46:24.23
00:46:24.23
(00:46:16.71)
1
(12)
00:46:16.71
Under 16
1
Male
12
Secondary Challenge
Bunbury Cathedral Grammar School
1
WA
AUS
9:15 min/km
00:12:22.99
55
1
14
00:17:12.84
43
1
12
00:16:48.40
22
1
8
9
303
Jacqui MATHEWS
Jacqui MATHEWS #303
Female 50+
00:41:34.99
00:41:34.99
(00:41:31.76)
1
(7)
00:41:31.76
50+
1
Female
7
WA
AUS
8:18 min/km
00:10:39.56
14
1
9
00:15:27.71
14
1
10
00:15:27.70
13
1
8
5
325
Nadine MILNE
Nadine MILNE #325
Female Open
00:41:11.22
00:41:11.22
(00:41:06.72)
1
(4)
00:41:06.72
Open
1
Female
4
WA
AUS
8:13 min/km
00:10:23.60
10
5
7
00:15:13.69
11
6
9
00:15:33.92
14
4
9
59
265
Cohen KIRKPATRICK
Cohen KIRKPATRICK #265
Male Under 12
00:49:19.69
00:49:19.69
(00:48:46.48)
3
(16)
00:48:46.48
Under 12
3
Male
16
Health and Fitness
Koombana Physiotherapy
03:59:15.50
6
WA
AUS
9:45 min/km
00:13:50.01
114
6
32
00:18:23.64
66
3
16
00:17:06.04
25
3
9
10
502
Erin VAN NOORT
Erin VAN NOORT #502
Female Open
00:41:35.39
00:41:35.39
(00:41:28.92)
4
(8)
00:41:28.92
Open
4
Female
8
SLSC
COBSLSC
1
WA
AUS
8:17 min/km
00:10:54.06
22
8
13
00:15:02.50
8
3
6
00:15:38.82
15
5
10
64
56
Keenan BUCKLEY
Keenan BUCKLEY #56
Male Under 12
00:49:25.79
00:49:25.79
(00:48:51.15)
4
(18)
00:48:51.15
Under 12
4
Male
18
Health and Fitness
Koombana Physiotherapy
03:59:15.50
7
WA
AUS
9:46 min/km
00:13:43.24
106
4
28
00:18:30.82
70
5
18
00:17:11.73
26
4
10
65
264
Chayce KIRKPATRICK
Chayce KIRKPATRICK #264
Male Under 12
00:49:31.68
00:49:31.68
(00:48:57.44)
5
(19)
00:48:57.44
Under 12
5
Male
19
Health and Fitness
Koombana Physiotherapy
03:59:15.50
8
WA
AUS
9:47 min/km
00:13:43.32
107
5
29
00:18:30.34
69
4
17
00:17:18.02
27
5
11
6
791
Casey GILROY
Casey GILROY #791
Female Open
00:41:15.49
00:41:15.49
(00:41:10.34)
2
(5)
00:41:10.34
Open
2
Female
5
WA
AUS
8:14 min/km
00:10:22.25
9
4
6
00:15:11.57
10
5
8
00:15:41.67
16
6
11
7
809
Rachel WEISZBACH
Rachel WEISZBACH #809
Female Open
00:41:15.69
00:41:15.69
(00:41:10.21)
3
(6)
00:41:10.21
Open
3
Female
6
WA
AUS
8:14 min/km
00:10:22.05
8
3
5
00:15:10.76
9
4
7
00:15:42.87
17
7
12
20
331
Frank MORABITO
Frank MORABITO #331
Male 50+
00:45:07.46
00:45:07.46
(00:44:48.94)
4
(5)
00:44:48.94
50+
4
Male
5
WA
AUS
8:57 min/km
00:11:23.30
31
5
11
00:16:00.02
25
4
6
00:17:44.14
36
4
12
40
20
John BARGIEV
John BARGIEV #20
Male 50+
00:46:22.21
00:46:22.21
(00:45:50.05)
6
(11)
00:45:50.05
50+
6
Male
11
Resources Energy and Trans
South 32
03:47:15.96
6
WA
AUS
9:10 min/km
00:12:02.80
47
6
12
00:16:15.83
27
5
7
00:18:03.57
40
5
13
14
640
Kerstin PADDON
Kerstin PADDON #640
Female Open
00:42:14.72
00:42:14.72
(00:42:08.83)
7
(11)
00:42:08.83
Open
7
Female
11
WA
AUS
8:25 min/km
00:10:35.81
13
6
8
00:15:35.11
16
8
12
00:16:03.79
19
8
13
73
597
Evan MILLS
Evan MILLS #597
Male Open
00:51:14.56
00:51:14.56
(00:50:46.65)
6
(22)
00:50:46.65
Open
6
Male
22
Family
Team Tiernan
04:17:52.96
2
WA
AUS
10:09 min/km
00:14:19.31
139
19
41
00:18:47.38
78
6
22
00:18:07.86
43
2
14
16
465
Tanya SOULOS
Tanya SOULOS #465
Female Open
00:44:44.31
00:44:44.31
(00:44:40.47)
8
(12)
00:44:40.47
Open
8
Female
12
SLSC
Binningup Surf Life Saving Club
03:58:08.40
2
WA
AUS
8:56 min/km
00:11:51.81
40
20
29
00:16:38.75
31
14
22
00:16:13.73
20
9
14
32
32
Emily BEHREND
Emily BEHREND #32
Female Under 12
00:45:48.56
00:45:48.56
(00:45:14.94)
1
(22)
00:45:14.94
Under 12
1
Female
22
Health and Fitness
Koombana Physiotherapy
03:59:15.50
1
WA
AUS
9:02 min/km
00:12:34.57
63
2
47
00:16:19.25
28
1
21
00:16:54.73
23
2
15
72
690
Rudy RADIMAN
Rudy RADIMAN #690
Male Open
00:51:14.20
00:51:14.20
(00:50:46.29)
5
(21)
00:50:46.29
Open
5
Male
21
Family
Team Tiernan
04:17:52.96
1
WA
AUS
10:09 min/km
00:14:15.80
135
17
39
00:18:49.77
80
7
23
00:18:08.62
44
3
15
74
641
Khairul RADIMAN
Khairul RADIMAN #641
Male Open
00:51:14.81
00:51:14.81
(00:50:45.87)
7
(23)
00:50:45.87
Open
7
Male
23
Family
Team Tiernan
04:17:52.96
3
WA
AUS
10:09 min/km
00:14:20.07
140
20
42
00:18:44.24
75
4
19
00:18:10.48
45
4
16
31
516
Kim WALLIS
Kim WALLIS #516
Female Open
00:45:44.22
00:45:44.22
(00:45:25.88)
15
(21)
00:45:25.88
Open
15
Female
21
WA
AUS
9:05 min/km
00:11:54.07
41
21
30
00:16:53.72
35
17
26
00:16:56.43
24
10
16
24
447
Mala SHAH
Mala SHAH #447
Male 50+
00:45:26.76
00:45:26.76
(00:45:24.24)
5
(8)
00:45:24.24
50+
5
Male
8
WA
AUS
9:04 min/km
00:10:44.30
17
4
8
00:16:27.46
30
6
9
00:18:15.00
46
6
17
35
3
Sharlene ABBOTT
Sharlene ABBOTT #3
Female Open
00:45:50.61
00:45:50.61
(00:45:45.27)
17
(25)
00:45:45.27
Open
17
Female
25
WA
AUS
9:09 min/km
00:11:27.70
34
15
23
00:16:58.08
39
19
28
00:17:24.82
28
11
17
43
113
Lorie DAWSON
Lorie DAWSON #113
Female Open
00:47:10.52
00:47:10.52
(00:47:01.34)
20
(30)
00:47:01.34
Open
20
Female
30
Secondary Challenge
Bunbury Cathedral Grammar School
3
WA
AUS
9:24 min/km
00:12:21.55
54
30
41
00:17:23.64
47
23
33
00:17:25.32
29
12
18
25
446
Jainita SHAH
Jainita SHAH #446
Male Open
00:45:26.81
00:45:26.81
(00:45:24.60)
2
(9)
00:45:24.60
Open
2
Male
9
WA
AUS
9:04 min/km
00:10:44.81
18
2
9
00:16:22.75
29
2
8
00:18:19.24
51
5
18
60
187
Tim HADLOW
Tim HADLOW #187
Male Open
00:49:23.31
00:49:23.31
(00:49:03.63)
4
(17)
00:49:03.63
Open
4
Male
17
Health and Fitness
Montserrat Bunbury Day Hospital
04:09:06.64
1
WA
AUS
9:48 min/km
00:13:23.57
84
9
22
00:17:15.62
44
3
13
00:18:44.12
63
6
19
33
2
Bronte ABBOTT
Bronte ABBOTT #2
Female Open
00:45:50.31
00:45:50.31
(00:45:44.83)
16
(23)
00:45:44.83
Open
16
Female
23
WA
AUS
9:08 min/km
00:11:27.02
33
14
22
00:16:57.94
38
18
27
00:17:25.34
30
13
19
34
288
Ann LEFROY
Ann LEFROY #288
Female 50+
00:45:50.31
00:45:50.31
(00:45:45.14)
4
(24)
00:45:45.14
50+
4
Female
24
WA
AUS
9:09 min/km
00:11:23.79
32
4
21
00:17:00.27
40
6
29
00:17:26.24
31
2
20
51
684
Peter HASTIE
Peter HASTIE #684
Male 50+
00:48:25.23
00:48:25.23
(00:47:52.46)
7
(14)
00:47:52.46
50+
7
Male
14
Runner v Triathlete
Bunbury Tri Club
1
WA
AUS
9:34 min/km
00:12:36.05
64
8
17
00:16:56.52
37
8
11
00:18:52.66
65
7
20
38
289
Kristy LIIVAR
Kristy LIIVAR #289
Female Open
00:46:18.76
00:46:18.76
(00:45:54.54)
18
(28)
00:45:54.54
Open
18
Female
28
Resources Energy and Trans
South 32
03:47:15.96
4
WA
AUS
9:10 min/km
00:12:01.18
45
24
34
00:16:49.65
34
16
25
00:17:27.92
32
14
21
29
418
Jason RINGROSE
Jason RINGROSE #418
Male Open
00:45:37.93
00:45:37.93
(00:45:29.79)
3
(10)
00:45:29.79
Open
3
Male
10
Gov Agencies and Teachers
Water Corp Bunbury
03:55:16.73
3
WA
AUS
9:05 min/km
00:11:00.99
25
3
10
00:15:40.33
20
1
5
00:18:56.60
68
7
21
55
287
Peng LEE
Peng LEE #287
Male 50+
00:48:36.61
00:48:36.61
(00:48:08.71)
8
(15)
00:48:08.71
50+
8
Male
15
Health and Fitness
Koombana Physiotherapy
03:59:15.50
5
WA
AUS
9:37 min/km
00:12:34.39
62
7
16
00:16:54.12
36
7
10
00:19:08.10
80
8
22
39
686
Rebecca DRURY
Rebecca DRURY #686
Female Open
00:46:18.96
00:46:18.96
(00:45:53.43)
19
(29)
00:45:53.43
Open
19
Female
29
Resources Energy and Trans
South 32
03:47:15.96
5
WA
AUS
9:10 min/km
00:12:02.57
46
25
35
00:16:48.26
32
15
23
00:17:28.13
33
15
22
87
709
Theodore MILLS
Theodore MILLS #709
Male Under 8
00:52:04.79
00:52:04.79
(00:51:38.13)
2
(26)
00:51:38.13
Under 8
2
Male
26
Family
Team Tiernan
04:17:52.96
7
WA
AUS
10:19 min/km
00:13:55.08
119
2
33
00:18:58.31
86
2
26
00:19:11.39
81
2
23
37
256
Mreee KEADY-MCCALLUM
Mreee KEADY-MCCALLUM #256
Female 50+
00:46:18.55
00:46:18.55
(00:45:53.94)
6
(27)
00:45:53.94
50+
6
Female
27
Resources Energy and Trans
South 32
03:47:15.96
3
WA
AUS
9:10 min/km
00:11:59.32
42
6
31
00:16:49.24
33
5
24
00:17:29.98
34
3
23
46
511
Louise WALKER
Louise WALKER #511
Female 50+
00:47:41.38
00:47:41.38
(00:47:20.06)
7
(33)
00:47:20.06
50+
7
Female
33
Health and Fitness
Koombana Physiotherapy
03:59:15.50
2
WA
AUS
9:28 min/km
00:12:41.97
65
11
48
00:17:25.83
49
8
35
00:17:33.57
35
4
24
88
721
Xavier MILLS
Xavier MILLS #721
Male Under 8
00:52:04.99
00:52:04.99
(00:51:37.73)
3
(27)
00:51:37.73
Under 8
3
Male
27
Family
Team Tiernan
04:17:52.96
8
WA
AUS
10:19 min/km
00:13:56.75
120
3
34
00:18:53.90
82
1
24
00:19:14.34
84
3
24
77
589
Dominic PAPALIA
Dominic PAPALIA #589
Male 50+
00:51:30.56
00:51:30.56
(00:51:05.56)
9
(24)
00:51:05.56
50+
9
Male
24
Finance and Real Estate
BHR Papalia Pacesetters
1
WA
AUS
10:13 min/km
00:13:29.32
91
9
23
00:18:45.74
77
10
21
00:19:15.49
87
9
25
19
330
Caitlin MORABITO
Caitlin MORABITO #330
Female Open
00:45:06.65
00:45:06.65
(00:44:51.50)
11
(15)
00:44:51.50
Open
11
Female
15
WA
AUS
8:58 min/km
00:11:21.29
30
13
20
00:15:55.35
24
13
19
00:17:50.00
37
16
25
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (203 items)