Swimming WA Open Water Series - 11
26 Jan 2016
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Under 11
Under 15
Open (18-34)
Legends (35-49)
Super Legends (50+)
Chaperone
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
[1]
2
3
Page 1 of 3 (113 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Country
Pace
1
84
Kate HARRISON
Kate HARRISON #84
Female Under 15
00:08:38.7
00:08:38.7
1
(1)
Under 15
1
Female
1
AUS
1:43 min/100m
2
98
Sophie LIM
Sophie LIM #98
Female Under 15
00:08:39.6
00:08:39.6
2
(2)
Under 15
2
Female
2
AUS
1:43 min/100m
3
46
Sora OTSUKA
Sora OTSUKA #46
Male Under 15
00:08:54.5
00:08:54.5
1
(1)
Under 15
1
Male
1
AUS
1:46 min/100m
4
37
Julian LEONE
Julian LEONE #37
Male Under 15
00:09:09.6
00:09:09.6
2
(2)
Under 15
2
Male
2
AUS
1:49 min/100m
5
71
Aimee BULLIER
Aimee BULLIER #71
Female Under 11
00:09:11.6
00:09:11.6
1
(3)
Under 11
1
Female
3
AUS
1:50 min/100m
6
54
Pavel SINCLAIR
Pavel SINCLAIR #54
Male Under 15
00:09:15.9
00:09:15.9
3
(3)
Under 15
3
Male
3
AUS
1:51 min/100m
7
105
Kokoro OTSUKA
Kokoro OTSUKA #105
Female Under 15
00:09:19.2
00:09:19.2
3
(4)
Under 15
3
Female
4
AUS
1:51 min/100m
8
49
Tommaso PUCCINI
Tommaso PUCCINI #49
Male Under 15
00:09:26.4
00:09:26.4
4
(4)
Under 15
4
Male
4
AUS
1:53 min/100m
9
79
Rebecca FOULKES-TAYLOR
Rebecca FOULKES-TAYLOR #79
Female Legends (35-49)
00:09:29.6
00:09:29.6
1
(5)
Legends (35-49)
1
Female
5
AUS
1:53 min/100m
10
62
Jasmine AITKEN
Jasmine AITKEN #62
Female Under 15
00:09:34.8
00:09:34.8
4
(6)
Under 15
4
Female
6
AUS
1:54 min/100m
11
20
Aramis FRIBERG
Aramis FRIBERG #20
Male Under 11
00:09:37.2
00:09:37.2
1
(5)
Under 11
1
Male
5
AUS
1:55 min/100m
12
117
Jeanne WANG
Jeanne WANG #117
Female Under 15
00:09:37.6
00:09:37.6
5
(7)
Under 15
5
Female
7
AUS
1:55 min/100m
13
96
Kara LEEMING
Kara LEEMING #96
Female Under 15
00:09:39.8
00:09:39.8
6
(8)
Under 15
6
Female
8
AUS
1:55 min/100m
14
97
Alessia LEONE
Alessia LEONE #97
Female Under 15
00:09:43.2
00:09:43.2
7
(9)
Under 15
7
Female
9
AUS
1:56 min/100m
15
50
Joe QUIRK
Joe QUIRK #50
Male Under 11
00:09:52.6
00:09:52.6
2
(6)
Under 11
2
Male
6
AUS
1:58 min/100m
16
39
Daniel LUMMIS
Daniel LUMMIS #39
Male Under 11
00:09:56.1
00:09:56.1
3
(7)
Under 11
3
Male
7
AUS
1:59 min/100m
17
77
Chloe CROXFORD
Chloe CROXFORD #77
Female Under 15
00:10:01.6
00:10:01.6
8
(10)
Under 15
8
Female
10
AUS
2:00 min/100m
18
15
Paolo DA SILVA
Paolo DA SILVA #15
Male Chaperone
00:10:01.9
00:10:01.9
1
(8)
Chaperone
1
Male
8
AUS
2:00 min/100m
19
58
Lachlan THOMAS
Lachlan THOMAS #58
Male Chaperone
00:10:02.0
00:10:02.0
2
(9)
Chaperone
2
Male
9
AUS
2:00 min/100m
20
76
Keala CRAWLEY
Keala CRAWLEY #76
Female Under 11
00:10:02.3
00:10:02.3
2
(11)
Under 11
2
Female
11
AUS
2:00 min/100m
21
13
Rhys CROXFORD
Rhys CROXFORD #13
Male Chaperone
00:10:02.6
00:10:02.6
3
(10)
Chaperone
3
Male
10
AUS
2:00 min/100m
22
111
Claudia RICH
Claudia RICH #111
Female Under 15
00:10:05.2
00:10:05.2
9
(12)
Under 15
9
Female
12
AUS
2:01 min/100m
23
82
Sophie GREGORY
Sophie GREGORY #82
Female Under 15
00:10:05.9
00:10:05.9
10
(13)
Under 15
10
Female
13
AUS
2:01 min/100m
24
101
Ashlee MARTIN
Ashlee MARTIN #101
Female Chaperone
00:10:07.4
00:10:07.4
1
(14)
Chaperone
1
Female
14
AUS
2:01 min/100m
25
75
Tahlia COOPER
Tahlia COOPER #75
Female Under 15
00:10:09.7
00:10:09.7
11
(15)
Under 15
11
Female
15
AUS
2:01 min/100m
26
108
Sadeni PREMACHANDRA
Sadeni PREMACHANDRA #108
Female Under 15
00:10:10.8
00:10:10.8
12
(16)
Under 15
12
Female
16
AUS
2:02 min/100m
27
12
Neal COCKER
Neal COCKER #12
Male Legends (35-49)
00:10:14.3
00:10:14.3
1
(11)
Legends (35-49)
1
Male
11
AUS
2:02 min/100m
28
45
Josh NOWROJEE
Josh NOWROJEE #45
Male Under 11
00:10:17.3
00:10:17.3
4
(12)
Under 11
4
Male
12
AUS
2:03 min/100m
29
17
Nic DE BOMFORD
Nic DE BOMFORD #17
Male Chaperone
00:10:18.0
00:10:18.0
4
(13)
Chaperone
4
Male
13
AUS
2:03 min/100m
30
59
Mathew THOMAS
Mathew THOMAS #59
Male Chaperone
00:10:18.6
00:10:18.6
5
(14)
Chaperone
5
Male
14
AUS
2:03 min/100m
31
55
Trent SOLLY
Trent SOLLY #55
Male Under 11
00:10:19.9
00:10:19.9
5
(15)
Under 11
5
Male
15
AUS
2:03 min/100m
32
19
Bernd EDLINGER
Bernd EDLINGER #19
Male Legends (35-49)
00:10:37.5
00:10:37.5
2
(16)
Legends (35-49)
2
Male
16
AUS
2:07 min/100m
33
16
Nathan DAVIS
Nathan DAVIS #16
Male Under 15
00:10:45.6
00:10:45.6
5
(17)
Under 15
5
Male
17
AUS
2:09 min/100m
34
69
Fenella BRADY
Fenella BRADY #69
Female Under 15
00:10:45.7
00:10:45.7
13
(17)
Under 15
13
Female
17
AUS
2:09 min/100m
35
114
Amy SMITH
Amy SMITH #114
Female Open (18-34)
00:10:46.9
00:10:46.9
1
(18)
Open (18-34)
1
Female
18
AUS
2:09 min/100m
36
104
Danae OKULICZ
Danae OKULICZ #104
Female Chaperone
00:10:55.6
00:10:55.6
2
(19)
Chaperone
2
Female
19
AUS
2:11 min/100m
37
67
Georgia BLAINE
Georgia BLAINE #67
Female Under 11
00:10:55.8
00:10:55.8
3
(20)
Under 11
3
Female
20
AUS
2:11 min/100m
38
25
Tim HOLLEMANS
Tim HOLLEMANS #25
Male Under 11
00:11:13.0
00:11:13.0
6
(18)
Under 11
6
Male
18
AUS
2:14 min/100m
39
91
Tamsyn IRELAND
Tamsyn IRELAND #91
Female Under 15
00:11:13.2
00:11:13.2
14
(21)
Under 15
14
Female
21
AUS
2:14 min/100m
40
6
Jake BUEDDEMANN
Jake BUEDDEMANN #6
Male Under 15
00:11:13.8
00:11:13.8
6
(19)
Under 15
6
Male
19
AUS
2:14 min/100m
41
93
Lisette KANSE
Lisette KANSE #93
Female Chaperone
00:11:14.1
00:11:14.1
3
(22)
Chaperone
3
Female
22
AUS
2:14 min/100m
42
22
Jack GRYGORCEWICZ
Jack GRYGORCEWICZ #22
Male Under 15
00:11:14.5
00:11:14.5
7
(20)
Under 15
7
Male
20
AUS
2:14 min/100m
43
88
Lucy HINCH
Lucy HINCH #88
Female Under 15
00:11:15.0
00:11:15.0
15
(23)
Under 15
15
Female
23
AUS
2:15 min/100m
44
89
Meredith HINCH
Meredith HINCH #89
Female Chaperone
00:11:15.1
00:11:15.1
4
(24)
Chaperone
4
Female
24
AUS
2:15 min/100m
45
83
Dana HARRISON
Dana HARRISON #83
Female Under 11
00:11:18.1
00:11:18.1
4
(25)
Under 11
4
Female
25
AUS
2:15 min/100m
46
21
Lothar FRIBERG
Lothar FRIBERG #21
Male Chaperone
00:11:20.4
00:11:20.4
6
(21)
Chaperone
6
Male
21
AUS
2:16 min/100m
47
53
Ollie RICHMOND
Ollie RICHMOND #53
Male Under 15
00:11:22.6
00:11:22.6
8
(22)
Under 15
8
Male
22
AUS
2:16 min/100m
48
3
Gryffyn ARGENT
Gryffyn ARGENT #3
Male Under 11
00:11:31.8
00:11:31.8
7
(23)
Under 11
7
Male
23
AUS
2:18 min/100m
49
2
Greg ARGENT
Greg ARGENT #2
Male Chaperone
00:11:32.9
00:11:32.9
7
(24)
Chaperone
7
Male
24
AUS
2:18 min/100m
50
64
Charli ASHBY
Charli ASHBY #64
Female Under 15
00:11:34.5
00:11:34.5
16
(26)
Under 15
16
Female
26
AUS
2:18 min/100m
[1]
2
3
Page 1 of 3 (113 items)