Swimming WA OWS 1718 #2 - Busselton
12 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (46 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Pace
1
5
Thomas DREVERMAN
Thomas DREVERMAN #5
Male Under 11
00:08:31.0
00:08:31.0
1
(1)
Under 11
1
Male
1
Western Australia
AUS
1:42 min/100m
2
34
Ruby-Anne STOKES
Ruby-Anne STOKES #34
Female Under 11
00:09:47.0
00:09:47.0
1
(1)
Under 11
1
Female
1
Western Australia
AUS
1:57 min/100m
3
26
Tahlia JENSEN
Tahlia JENSEN #26
Female Chaperone
00:09:47.0
00:09:47.0
1
(2)
Chaperone
1
Female
2
Western Australia
AUS
1:57 min/100m
4
29
Matilda RICHINGS
Matilda RICHINGS #29
Female Under 15
00:09:56.0
00:09:56.0
1
(3)
Under 15
1
Female
3
Western Australia
AUS
1:59 min/100m
5
23
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #23
Female Under 15
00:10:05.0
00:10:05.0
2
(4)
Under 15
2
00:00:08.9
Female
4
Western Australia
AUS
2:01 min/100m
6
299
Ariane DIGGINS
Ariane DIGGINS #299
Female Under 11
00:10:05.0
00:10:05.0
2
(5)
Under 11
2
00:00:18.0
Female
5
Western Australia
AUS
2:01 min/100m
7
24
Jorja GOLDING
Jorja GOLDING #24
Female Under 11
00:10:20.0
00:10:20.0
3
(6)
Under 11
3
00:00:33.0
Female
6
Western Australia
AUS
2:04 min/100m
8
8
Rick GOLDING
Rick GOLDING #8
Male Chaperone
00:10:22.0
00:10:22.0
1
(2)
Chaperone
1
Male
2
Western Australia
AUS
2:04 min/100m
9
7
Spencer DRUMMOND
Spencer DRUMMOND #7
Male Under 11
00:10:22.0
00:10:22.0
2
(3)
Under 11
2
00:01:51.0
Male
3
Western Australia
AUS
2:04 min/100m
10
3
Kieran CULLINANE
Kieran CULLINANE #3
Male Under 15
00:10:46.0
00:10:46.0
1
(4)
Under 15
1
Male
4
Western Australia
AUS
2:09 min/100m
11
307
Charlie Backhouse
Charlie Backhouse #307
Male Under 18
00:10:51.0
00:10:51.0
1
(5)
Under 18
1
Male
5
Western Australia
AUS
2:10 min/100m
12
11
Rocco MACRI
Rocco MACRI #11
Male Under 11
00:10:56.0
00:10:56.0
3
(6)
Under 11
3
00:02:25.0
Male
6
Western Australia
AUS
2:11 min/100m
13
2
Joshua Armstrong
Joshua Armstrong #2
Male Chaperone
00:10:56.0
00:10:56.0
2
(7)
Chaperone
2
00:00:34.0
Male
7
Western Australia
AUS
2:11 min/100m
14
303
Ruth Martin
Ruth Martin #303
Female Under 15
00:10:57.0
00:10:57.0
3
(7)
Under 15
3
00:01:00.9
Female
7
Western Australia
AUS
2:11 min/100m
15
9
Max GRAY
Max GRAY #9
Male Under 11
00:11:01.0
00:11:01.0
4
(8)
Under 11
4
00:02:30.0
Male
8
Western Australia
AUS
2:12 min/100m
16
12
Mal MCDONALD
Mal MCDONALD #12
Male Chaperone
00:11:02.0
00:11:02.0
3
(9)
Chaperone
3
00:00:40.0
Male
9
Western Australia
AUS
2:12 min/100m
17
300
Lenee DIGGINS
Lenee DIGGINS #300
Female Chaperone
00:11:03.0
00:11:03.0
2
(8)
Chaperone
2
00:01:15.9
Female
8
Western Australia
AUS
2:12 min/100m
18
13
Harrison O'DEA CREDARO
Harrison O'DEA CREDARO #13
Male Under 15
00:11:04.0
00:11:04.0
2
(10)
Under 15
2
00:00:17.9
Male
10
Western Australia
AUS
2:12 min/100m
19
20
Vanessa BAKER
Vanessa BAKER #20
Female Under 15
00:11:04.0
00:11:04.0
4
(9)
Under 15
4
00:01:07.9
Female
9
Western Australia
AUS
2:12 min/100m
20
1
David Baker
David Baker #1
Male Chaperone
00:11:05.0
00:11:05.0
4
(11)
Chaperone
4
00:00:43.0
Male
11
Western Australia
AUS
2:13 min/100m
21
30
Daniella SCHOEMAN
Daniella SCHOEMAN #30
Female Under 11
00:11:09.0
00:11:09.0
4
(10)
Under 11
4
00:01:22.0
Female
10
Western Australia
AUS
2:13 min/100m
22
14
Sylvain SMIT
Sylvain SMIT #14
Male Chaperone
00:11:10.0
00:11:10.0
5
(12)
Chaperone
5
00:00:48.0
Male
12
Western Australia
AUS
2:14 min/100m
23
308
Max Backhouse
Max Backhouse #308
Male Under 18
00:11:12.0
00:11:12.0
2
(13)
Under 18
2
00:00:21.0
Male
13
Western Australia
AUS
2:14 min/100m
24
10
Finlay HAYES
Finlay HAYES #10
Male Under 15
00:11:19.0
00:11:19.0
3
(14)
Under 15
3
00:00:32.9
Male
14
Western Australia
AUS
2:15 min/100m
25
16
Benjamin STONE
Benjamin STONE #16
Male Under 11
00:11:34.0
00:11:34.0
5
(15)
Under 11
5
00:03:03.0
Male
15
Western Australia
AUS
2:18 min/100m
26
17
Tarick WILSON
Tarick WILSON #17
Male Under 11
00:11:39.0
00:11:39.0
6
(16)
Under 11
6
00:03:08.0
Male
16
Western Australia
AUS
2:19 min/100m
27
18
Tim WILSON
Tim WILSON #18
Male Chaperone
00:11:47.0
00:11:47.0
6
(17)
Chaperone
6
00:01:25.0
Male
17
Western Australia
AUS
2:21 min/100m
28
4
Richard DREVERMAN
Richard DREVERMAN #4
Male Chaperone
00:11:56.0
00:11:56.0
7
(18)
Chaperone
7
00:01:34.0
Male
18
Western Australia
AUS
2:23 min/100m
29
36
Julie STONE
Julie STONE #36
Female Chaperone
00:11:57.0
00:11:57.0
3
(11)
Chaperone
3
00:02:09.9
Female
11
Western Australia
AUS
2:23 min/100m
30
41
Joss WILSON
Joss WILSON #41
Female Under 11
00:12:05.0
00:12:05.0
5
(12)
Under 11
5
00:02:18.0
Female
12
Western Australia
AUS
2:25 min/100m
31
40
Jo WILSON
Jo WILSON #40
Female Chaperone
00:12:10.0
00:12:10.0
4
(13)
Chaperone
4
00:02:22.9
Female
13
Western Australia
AUS
2:26 min/100m
32
6
David DRUMMOND
David DRUMMOND #6
Male Legends (35-49)
00:14:10.0
00:14:10.0
1
(19)
Legends (35-49)
1
Male
19
Western Australia
AUS
2:50 min/100m
33
22
Elizabeth COMMON
Elizabeth COMMON #22
Female Super Legends (50+)
00:14:12.0
00:14:12.0
1
(14)
Super Legends (50+)
1
Female
14
Western Australia
AUS
2:50 min/100m
34
80
Sally ALLARDYCE
Sally ALLARDYCE #80
Female Legends (35-49)
00:14:13.0
00:14:13.0
1
(15)
Legends (35-49)
1
Female
15
Western Australia
AUS
2:50 min/100m
35
32
Brylee SNADDON
Brylee SNADDON #32
Female Under 11
00:14:22.0
00:14:22.0
6
(16)
Under 11
6
00:04:35.0
Female
16
Western Australia
AUS
2:52 min/100m
36
38
Bev VALLI
Bev VALLI #38
Female Super Legends (50+)
00:14:41.0
00:14:41.0
2
(17)
Super Legends (50+)
2
00:00:28.9
Female
17
Western Australia
AUS
2:56 min/100m
37
25
Aina HARGANS
Aina HARGANS #25
Female Super Legends (50+)
00:15:39.0
00:15:39.0
3
(18)
Super Legends (50+)
3
00:01:27.0
Female
18
Western Australia
AUS
3:07 min/100m
38
31
Thelma SHARP
Thelma SHARP #31
Female Super Legends (50+)
00:15:40.0
00:15:40.0
4
(19)
Super Legends (50+)
4
00:01:28.0
Female
19
Western Australia
AUS
3:08 min/100m
39
33
Madison STEPHENS
Madison STEPHENS #33
Female Under 11
00:17:12.0
00:17:12.0
7
(20)
Under 11
7
00:07:25.0
Female
20
Western Australia
AUS
3:26 min/100m
40
37
Cara VILJOEN
Cara VILJOEN #37
Female Chaperone
00:17:13.0
00:17:13.0
5
(21)
Chaperone
5
00:07:25.9
Female
21
Western Australia
AUS
3:26 min/100m
41
35
Maddison STOLP
Maddison STOLP #35
Female Under 15
00:17:15.0
00:17:15.0
5
(22)
Under 15
5
00:07:19.0
Female
22
Western Australia
AUS
3:27 min/100m
42
39
Samantha TRURAN
Samantha TRURAN #39
Female Chaperone
00:17:15.0
00:17:15.0
6
(23)
Chaperone
6
00:07:28.0
Female
23
Western Australia
AUS
3:27 min/100m
43
28
Maureen OWEN
Maureen OWEN #28
Female Super Legends (50+)
00:18:01.0
00:18:01.0
5
(24)
Super Legends (50+)
5
00:03:49.0
Female
24
Western Australia
AUS
3:36 min/100m
44
21
Elspeth BINCKES
Elspeth BINCKES #21
Female Super Legends (50+)
00:18:02.0
00:18:02.0
6
(25)
Super Legends (50+)
6
00:03:50.0
Female
25
Western Australia
AUS
3:36 min/100m
27
Kaara KAARA ANDREW
Kaara KAARA ANDREW #27
Female Chaperone
DNS
DNS
Chaperone
Female
Western Australia
AUS
19
Bella ANDREW
Bella ANDREW #19
Female Under 11
DNS
DNS
Under 11
Female
Western Australia
AUS
Page 1 of 1 (46 items)
© 2023