Chevron City to Surf for Activ 2018 - Perth
26 Aug 2018
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Marathon
Half Marathon
12km
4km
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
...
131
132
133
134
Page 2 of 134 (6700 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
51
55
31399
Dylan JAMES
Dylan JAMES #31399
Male Open
00:16:49.17
00:16:49.17
(00:16:45.86)
22
(39)
00:16:45.86
Open
22
24
00:05:42.09
25-29
3
Male
39
43
4:11 min/km
52
56
31027
Tighe OTOOLE
Tighe OTOOLE #31027
Male Under 16
00:16:53.83
00:16:53.83
(00:16:47.28)
18
(40)
00:16:47.28
Under 16
18
20
00:03:27.92
U13
7
Male
40
44
4:11 min/km
53
57
31024
Alison OTOOLE
Alison OTOOLE #31024
Female Open
00:16:54.39
00:16:54.39
(00:16:47.60)
9
(13)
00:16:47.60
Open
9
9
00:04:05.04
40-44
1
Female
13
13
4:11 min/km
54
60
31235
Emily BAILEY
Emily BAILEY #31235
Female Under 16
00:16:54.64
00:16:54.64
(00:16:53.64)
5
(14)
00:16:53.64
Under 16
5
6
00:02:25.97
U13
1
Female
14
15
4:13 min/km
55
59
31236
Holly FRASER
Holly FRASER #31236
Female Under 16
00:16:55.24
00:16:55.24
(00:16:52.98)
6
(15)
00:16:52.98
Under 16
6
5
00:02:26.57
13-15
5
Female
15
14
Floreat Park Primary School 2
2
4:13 min/km
56
61
31349
Annabelle JONES
Annabelle JONES #31349
Female Under 16
00:16:58.30
00:16:58.30
(00:16:55.76)
7
(16)
00:16:55.76
Under 16
7
7
00:02:29.63
13-15
6
Female
16
16
4:13 min/km
57
71
30009
Zachary RUMBALL
Zachary RUMBALL #30009
Male Under 16
00:17:07.43
00:17:07.43
(00:17:05.89)
19
(41)
00:17:05.89
Under 16
19
23
00:03:41.51
U13
8
Male
41
50
Jolimont Primary School
1
4:16 min/km
58
68
30895
Peter GROSE
Peter GROSE #30895
Male Open
00:17:07.43
00:17:07.43
(00:17:04.47)
23
(42)
00:17:04.47
Open
23
27
00:06:00.34
65-69
1
Male
42
49
4:16 min/km
59
50
30283
Jonathon LANZON
Jonathon LANZON #30283
Male Open
00:17:07.64
00:17:07.64
(00:16:35.16)
24
(43)
00:16:35.16
Open
24
22
00:06:00.55
35-39
2
Male
43
39
BHP
1
4:08 min/km
60
64
31049
Toby PRICE
Toby PRICE #31049
Male Under 16
00:17:08.18
00:17:08.18
(00:17:01.01)
20
(44)
00:17:01.01
Under 16
20
21
00:03:42.26
U13
9
Male
44
47
4:15 min/km
61
65
30796
Jacinta BERLINGERI
Jacinta BERLINGERI #30796
Female Open
00:17:09.66
00:17:09.66
(00:17:02.84)
10
(17)
00:17:02.84
Open
10
10
00:04:20.31
45-49
1
Female
17
18
4:15 min/km
62
74
30795
Tyler BENNETT
Tyler BENNETT #30795
Male Under 16
00:17:11.42
00:17:11.42
(00:17:08.99)
21
(45)
00:17:08.99
Under 16
21
24
00:03:45.51
U13
10
Male
45
51
4:17 min/km
63
67
31078
Oscar SHEPHERD
Oscar SHEPHERD #31078
Male Under 16
00:17:11.91
00:17:11.91
(00:17:04.43)
22
(46)
00:17:04.43
Under 16
22
22
00:03:46.00
U13
11
Male
46
48
4:16 min/km
64
69
30755
Erin LESEBERG
Erin LESEBERG #30755
Female Under 16
00:17:12.01
00:17:12.01
(00:17:04.81)
8
(18)
00:17:04.81
Under 16
8
9
00:02:43.34
U13
2
Female
18
20
The slashers
2
4:16 min/km
65
77
31363
Zeyad SHEIKHI
Zeyad SHEIKHI #31363
Male Under 16
00:17:16.58
00:17:16.58
(00:17:11.06)
23
(47)
00:17:11.06
Under 16
23
25
00:03:50.67
13-15
12
Male
47
54
Curtin Run for Reconciliation Team - Staff
1
4:17 min/km
66
62
30923
Lucinda HODBY
Lucinda HODBY #30923
Female Under 16
00:17:18.64
00:17:18.64
(00:16:56.15)
9
(19)
00:16:56.15
Under 16
9
8
00:02:49.97
U13
3
Female
19
17
4:14 min/km
67
78
30533
Gabriel PORTO
Gabriel PORTO #30533
Male Open
00:17:25.17
00:17:25.17
(00:17:11.40)
25
(48)
00:17:11.40
Open
25
30
00:06:18.09
30-34
2
Male
48
55
City of Kalamunda
1
4:17 min/km
68
81
31304
Sam MACGREGOR
Sam MACGREGOR #31304
Male Under 16
00:17:26.67
00:17:26.67
(00:17:24.10)
24
(49)
00:17:24.10
Under 16
24
28
00:04:00.76
U13
12
Male
49
58
4:21 min/km
69
82
30559
Claire GRAY
Claire GRAY #30559
Female Open
00:17:28.15
00:17:28.15
(00:17:24.61)
11
(20)
00:17:24.61
Open
11
13
00:04:38.80
40-44
2
Female
20
24
Front Runner
7
4:21 min/km
70
70
31035
Ruby PATERSON
Ruby PATERSON #31035
Female Under 16
00:17:29.37
00:17:29.37
(00:17:05.04)
10
(21)
00:17:05.04
Under 16
10
10
00:03:00.70
13-15
7
Female
21
21
4:16 min/km
71
84
30016
Lauren MOORE
Lauren MOORE #30016
Female Under 16
00:17:30.37
00:17:30.37
(00:17:29.00)
11
(22)
00:17:29.00
Under 16
11
12
00:03:01.70
U13
4
Female
22
25
4:22 min/km
72
66
31109
Holly VAN DER LINDEN
Holly VAN DER LINDEN #31109
Female Open
00:17:31.17
00:17:31.17
(00:17:03.41)
12
(23)
00:17:03.41
Open
12
11
00:04:41.82
16-19
7
Female
23
19
4:15 min/km
73
72
30931
Rachael JANSE
Rachael JANSE #30931
Female Under 16
00:17:31.53
00:17:31.53
(00:17:06.63)
12
(24)
00:17:06.63
Under 16
12
11
00:03:02.86
13-15
8
Female
24
22
4:16 min/km
74
63
30467
Angus URQUHART
Angus URQUHART #30467
Male Open
00:17:31.92
00:17:31.92
(00:16:58.82)
26
(50)
00:16:58.82
Open
26
26
00:06:24.84
16-19
10
Male
50
46
Curtin Run for Reconciliation Team - Staff
2
4:14 min/km
75
75
31215
Alistair PATERSON
Alistair PATERSON #31215
Male Open
00:17:33.67
00:17:33.67
(00:17:09.33)
27
(51)
00:17:09.33
Open
27
28
00:06:26.59
45-49
2
Male
51
52
4:17 min/km
76
76
31366
Chris BUCK
Chris BUCK #31366
Male Open
00:17:34.26
00:17:34.26
(00:17:10.02)
28
(52)
00:17:10.02
Open
28
29
00:06:27.18
25-29
4
Male
52
53
4:17 min/km
77
73
30990
Leanda MCKENNA
Leanda MCKENNA #30990
Female Open
00:17:34.56
00:17:34.56
(00:17:07.36)
13
(25)
00:17:07.36
Open
13
12
00:04:45.21
50-54
1
Female
25
23
4:16 min/km
78
87
30562
Robert GRAY
Robert GRAY #30562
Male Open
00:17:37.88
00:17:37.88
(00:17:32.91)
29
(53)
00:17:32.91
Open
29
34
00:06:30.79
45-49
3
Male
53
62
Front Runner
8
4:23 min/km
79
83
30740
Damien MONTAGUE
Damien MONTAGUE #30740
Male Open
00:17:37.88
00:17:37.88
(00:17:27.26)
30
(54)
00:17:27.26
Open
30
31
00:06:30.80
30-34
3
Male
54
59
Team Somergue
2
4:21 min/km
80
90
31252
Cleo DEMONCHAUX
Cleo DEMONCHAUX #31252
Female Under 16
00:17:40.11
00:17:40.11
(00:17:38.25)
13
(26)
00:17:38.25
Under 16
13
13
00:03:11.44
U13
5
Female
26
27
4:24 min/km
81
89
45097
Denis JONES
Denis JONES #45097
Male Open
00:17:40.92
00:17:40.92
(00:17:37.84)
31
(55)
00:17:37.84
Open
31
35
00:06:33.84
50-54
1
Male
55
63
4:24 min/km
82
91
31077
Matthew SHEPHERD
Matthew SHEPHERD #31077
Male Open
00:17:45.18
00:17:45.18
(00:17:39.51)
32
(56)
00:17:39.51
Open
32
36
00:06:38.10
40-44
2
Male
56
64
4:24 min/km
83
96
30716
Kate BUSBY
Kate BUSBY #30716
Female Under 16
00:17:48.42
00:17:48.42
(00:17:45.28)
14
(27)
00:17:45.28
Under 16
14
14
00:03:19.75
13-15
9
Female
27
28
Team Busby
1
4:26 min/km
84
99
30251
Sophia DARK
Sophia DARK #30251
Female Under 16
00:17:49.18
00:17:49.18
(00:17:47.60)
15
(28)
00:17:47.60
Under 16
15
16
00:03:20.51
13-15
10
Female
28
31
BHP
2
4:26 min/km
85
98
30510
Sherry HUNG
Sherry HUNG #30510
Female Open
00:17:52.09
00:17:52.09
(00:17:45.81)
14
(29)
00:17:45.81
Open
14
15
00:05:02.74
25-29
2
Female
29
30
Brad Powell
1
4:26 min/km
86
92
30597
Oscar HEGGE
Oscar HEGGE #30597
Male Under 16
00:17:52.29
00:17:52.29
(00:17:40.94)
25
(57)
00:17:40.94
Under 16
25
29
00:04:26.38
13-15
13
Male
57
65
John XXIII College
1
4:25 min/km
87
97
30712
Kaelan ADAMS
Kaelan ADAMS #30712
Female Under 16
00:17:53.31
00:17:53.31
(00:17:45.73)
16
(30)
00:17:45.73
Under 16
16
15
00:03:24.64
U13
6
Female
30
29
Team Adams
1
4:26 min/km
88
100
30512
Bradley POWELL
Bradley POWELL #30512
Male Open
00:17:54.86
00:17:54.86
(00:17:48.10)
33
(58)
00:17:48.10
Open
33
40
00:06:47.77
35-39
3
Male
58
69
Brad Powell
2
4:27 min/km
89
102
30511
Stanley LOU
Stanley LOU #30511
Male Open
00:17:55.54
00:17:55.54
(00:17:49.73)
34
(59)
00:17:49.73
Open
34
41
00:06:48.46
30-34
4
Male
59
70
Brad Powell
3
4:27 min/km
90
106
30783
Jake BALCHIN
Jake BALCHIN #30783
Male Under 16
00:18:02.25
00:18:02.25
(00:17:55.67)
26
(60)
00:17:55.67
Under 16
26
31
00:04:36.34
U13
13
Male
60
74
4:28 min/km
91
86
31209
Sam SYMONS
Sam SYMONS #31209
Male Open
00:18:02.66
00:18:02.66
(00:17:29.47)
35
(61)
00:17:29.47
Open
35
33
00:06:55.57
16-19
11
Male
61
61
District 9465
1
4:22 min/km
92
109
30982
Isabella MARTIN
Isabella MARTIN #30982
Female Open
00:18:03.06
00:18:03.06
(00:17:58.44)
15
(31)
00:17:58.44
Open
15
17
00:05:13.71
16-19
8
Female
31
35
4:29 min/km
93
58
31259
Andrew SIMS
Andrew SIMS #31259
Male Open
00:18:04.93
00:18:04.93
(00:16:52.92)
36
(62)
00:16:52.92
Open
36
25
00:06:57.84
20-24
6
Male
62
45
4:13 min/km
94
110
30958
Grace LENAGHAN
Grace LENAGHAN #30958
Female Open
00:18:05.30
00:18:05.30
(00:18:00.71)
16
(32)
00:18:00.71
Open
16
18
00:05:15.95
16-19
9
Female
32
36
4:30 min/km
95
108
31336
Stella DI NARDO
Stella DI NARDO #31336
Female Under 16
00:18:06.72
00:18:06.72
(00:17:58.36)
17
(33)
00:17:58.36
Under 16
17
18
00:03:38.05
U13
7
Female
33
34
4:29 min/km
96
107
31338
Nicole CLARK
Nicole CLARK #31338
Female Open
00:18:06.92
00:18:06.92
(00:17:58.32)
17
(34)
00:17:58.32
Open
17
16
00:05:17.57
20-24
2
Female
34
33
4:29 min/km
97
85
31266
Dave THOMASSON
Dave THOMASSON #31266
Male Open
00:18:09.18
00:18:09.18
(00:17:29.26)
37
(63)
00:17:29.26
Open
37
32
00:07:02.09
50-54
2
Male
63
60
Synergy
1
4:22 min/km
98
88
30304
Julie MURPHY
Julie MURPHY #30304
Female Open
00:18:11.20
00:18:11.20
(00:17:35.05)
18
(35)
00:17:35.05
Open
18
14
00:05:21.85
30-34
1
Female
35
26
BHP
3
4:23 min/km
99
101
30924
Charlotte HOUSE
Charlotte HOUSE #30924
Female Under 16
00:18:13.65
00:18:13.65
(00:17:49.33)
18
(36)
00:17:49.33
Under 16
18
17
00:03:44.98
U13
8
Female
36
32
4:27 min/km
100
112
31337
Frank DI NARDO
Frank DI NARDO #31337
Male Open
00:18:15.26
00:18:15.26
(00:18:07.23)
38
(64)
00:18:07.23
Open
38
44
00:07:08.18
55-59
2
Male
64
75
4:31 min/km
1
[2]
3
4
5
6
7
...
131
132
133
134
Page 2 of 134 (6700 items)
© 2023