Alcoa Mandurah Island Challenge
4 Oct 2015
Results
Details
 
Contact
4km Run
6km Run
12km Run
21km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Under 13
13+
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by net time
Sort by team
[1]
2
Page 1 of 2 (68 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pace
1
150
Aldo SCASSERRA
Aldo SCASSERRA #150
Male 13+
00:53:02.72
00:53:02.72
(Finished)
1
(1)
Finished
13+
1
Male
1
4:25 min/km
2
151
Anthony SCASSERRA
Anthony SCASSERRA #151
Male 13+
00:55:41.06
00:55:41.06
(Finished)
2
(2)
Finished
13+
2
Male
2
4:38 min/km
3
182
Michael TAYLOR
Michael TAYLOR #182
Male 13+
00:56:24.23
00:56:24.23
(Finished)
3
(3)
Finished
13+
3
Male
3
4:42 min/km
4
210
Greg STRACHAN
Greg STRACHAN #210
Male 13+
00:57:53.33
00:57:53.33
(Finished)
4
(4)
Finished
13+
4
Male
4
4:49 min/km
5
250
Chris TANTI
Chris TANTI #250
Male 13+
00:59:56.49
00:59:56.49
(Finished)
5
(5)
Finished
13+
5
Male
5
4:59 min/km
6
168
Jessica TRINDER
Jessica TRINDER #168
Female 13+
01:00:25.39
01:00:25.39
(Finished)
1
(1)
Finished
13+
1
Female
1
Team Trinder
5:02 min/km
7
29
Ats ELMI
Ats ELMI #29
Male 13+
01:00:56.55
01:00:56.55
(Finished)
6
(6)
Finished
13+
6
Male
6
5:04 min/km
8
263
Peter RASMUSSEN
Peter RASMUSSEN #263
Male 13+
01:01:50.01
01:01:50.01
(Finished)
7
(7)
Finished
13+
7
Male
7
Alcoa
5:09 min/km
9
360
David James
David James #360
Male 13+
01:02:23.65
01:02:23.65
(Finished)
8
(8)
Finished
13+
8
Male
8
5:11 min/km
10
7
Bevan WILLIAMS
Bevan WILLIAMS #7
Male 13+
01:02:35.64
01:02:35.64
(Finished)
9
(9)
Finished
13+
9
Male
9
5:12 min/km
11
227
Sharon DAVIS
Sharon DAVIS #227
Female 13+
01:05:26.55
01:05:26.55
(Finished)
2
(2)
Finished
13+
2
Female
2
5:27 min/km
12
152
Adrienne RICHARDSON
Adrienne RICHARDSON #152
Female 13+
01:06:14.69
01:06:14.69
(Finished)
3
(3)
Finished
13+
3
Female
3
5:31 min/km
13
369
Jess Michelson
Jess Michelson #369
Female 13+
01:07:36.50
01:07:36.50
(Finished)
4
(4)
Finished
13+
4
Female
4
5:38 min/km
14
111
Katie ADAMS
Katie ADAMS #111
Female 13+
01:08:09.98
01:08:09.98
(Finished)
5
(5)
Finished
13+
5
Female
5
5:40 min/km
15
8
Jessica SANKEY
Jessica SANKEY #8
Female 13+
01:08:17.70
01:08:17.70
(Finished)
6
(6)
Finished
13+
6
Female
6
5:41 min/km
16
49
Chris FELTON
Chris FELTON #49
Male 13+
01:09:04.63
01:09:04.63
(Finished)
10
(10)
Finished
13+
10
Male
10
5:45 min/km
17
296
Ben HOFFMAN
Ben HOFFMAN #296
Male 13+
01:09:08.80
01:09:08.80
(Finished)
11
(11)
Finished
13+
11
Male
11
Mandurah Bootcamp
5:45 min/km
18
363
Vincent Stefan
Vincent Stefan #363
Male 13+
01:10:06.49
01:10:06.49
(Finished)
12
(12)
Finished
13+
12
Male
12
5:50 min/km
19
55
Emerald KERR
Emerald KERR #55
Female 13+
01:10:30.31
01:10:30.31
(Finished)
7
(7)
Finished
13+
7
Female
7
5:52 min/km
20
172
Lynette MILNE
Lynette MILNE #172
Female 13+
01:11:13.48
01:11:13.48
(Finished)
8
(8)
Finished
13+
8
Female
8
5:56 min/km
21
355
Renee Cullen
Renee Cullen #355
Female 13+
01:12:00.71
01:12:00.71
(Finished)
9
(9)
Finished
13+
9
Female
9
6:00 min/km
22
76
Sandra WHARERAU
Sandra WHARERAU #76
Female 13+
01:12:39.86
01:12:39.86
(Finished)
10
(10)
Finished
13+
10
Female
10
Secret Rocky Runners
6:03 min/km
23
306
Terri WILLIS
Terri WILLIS #306
Female 13+
01:12:56.29
01:12:56.29
(Finished)
11
(11)
Finished
13+
11
Female
11
6:04 min/km
24
361
Phillis Suzanne
Phillis Suzanne #361
Female 13+
01:13:13.97
01:13:13.97
(Finished)
12
(12)
Finished
13+
12
Female
12
6:06 min/km
25
362
Alex Maxwell
Alex Maxwell #362
Male 13+
01:13:16.33
01:13:16.33
(Finished)
13
(13)
Finished
13+
13
Male
13
6:06 min/km
26
262
Fran SHIPP
Fran SHIPP #262
Female 13+
01:13:37.21
01:13:37.21
(Finished)
13
(13)
Finished
13+
13
Female
13
Alcoa
6:08 min/km
27
215
Adele MCSEVNEY
Adele MCSEVNEY #215
Female 13+
01:13:43.50
01:13:43.50
(Finished)
14
(14)
Finished
13+
14
Female
14
6:08 min/km
28
251
Steve WRIGHT
Steve WRIGHT #251
Male 13+
01:14:05.36
01:14:05.36
(Finished)
14
(14)
Finished
13+
14
Male
14
6:10 min/km
29
24
Melanie CROFT
Melanie CROFT #24
Female 13+
01:16:01.90
01:16:01.90
(Finished)
15
(15)
Finished
13+
15
Female
15
6:20 min/km
30
118
Lydia BURNETTE
Lydia BURNETTE #118
Female 13+
01:16:24.03
01:16:24.03
(Finished)
16
(16)
Finished
13+
16
Female
16
6:22 min/km
31
371
Roz Thompson
Roz Thompson #371
Female 13+
01:18:01.06
01:18:01.06
(Finished)
17
(17)
Finished
13+
17
Female
17
6:30 min/km
32
93
Leah LAWLER
Leah LAWLER #93
Female 13+
01:18:09.10
01:18:09.10
(Finished)
18
(18)
Finished
13+
18
Female
18
6:30 min/km
33
303
Cameron TWIGG
Cameron TWIGG #303
Male 13+
01:18:57.31
01:18:57.31
(Finished)
15
(15)
Finished
13+
15
Male
15
6:34 min/km
34
107
Jesse VANDERSNOEK
Jesse VANDERSNOEK #107
Male 13+
01:19:23.29
01:19:23.29
(Finished)
16
(16)
Finished
13+
16
Male
16
Mandurah Bootcamp
6:36 min/km
35
273
Maura GEOGHEGAN
Maura GEOGHEGAN #273
Female 13+
01:19:57.05
01:19:57.05
(Finished)
19
(19)
Finished
13+
19
Female
19
6:39 min/km
36
86
Joanne WOODING
Joanne WOODING #86
Female 13+
01:22:00.85
01:22:00.85
(Finished)
20
(20)
Finished
13+
20
Female
20
6:50 min/km
37
253
Bob LUCAS
Bob LUCAS #253
Male 13+
01:22:18.06
01:22:18.06
(Finished)
17
(17)
Finished
13+
17
Male
17
6:51 min/km
38
238
Cynthia GRAHAM
Cynthia GRAHAM #238
Female 13+
01:23:01.06
01:23:01.06
(Finished)
21
(21)
Finished
13+
21
Female
21
6:55 min/km
39
239
Chamaine WILLING
Chamaine WILLING #239
Female 13+
01:23:01.53
01:23:01.53
(Finished)
22
(22)
Finished
13+
22
Female
22
6:55 min/km
40
264
Belinda JOHNS
Belinda JOHNS #264
Female 13+
01:24:15.44
01:24:15.44
(Finished)
23
(23)
Finished
13+
23
Female
23
7:01 min/km
41
48
Fiona FELTON
Fiona FELTON #48
Female 13+
01:25:24.44
01:25:24.44
(Finished)
24
(24)
Finished
13+
24
Female
24
7:07 min/km
42
298
Andrea WHITE
Andrea WHITE #298
Female 13+
01:25:43.01
01:25:43.01
(Finished)
25
(25)
Finished
13+
25
Female
25
7:08 min/km
43
229
Vanessa LIEBENBERG
Vanessa LIEBENBERG #229
Female 13+
01:25:43.56
01:25:43.56
(Finished)
26
(26)
Finished
13+
26
Female
26
7:08 min/km
44
120
Lauren NETTO
Lauren NETTO #120
Female 13+
01:26:29.77
01:26:29.77
(Finished)
27
(27)
Finished
13+
27
Female
27
7:12 min/km
45
170
Lesleigh TRINDER
Lesleigh TRINDER #170
Female 13+
01:29:21.67
01:29:21.67
(Finished)
28
(28)
Finished
13+
28
Female
28
Team Trinder
7:26 min/km
46
85
Stephanie WOODING
Stephanie WOODING #85
Female 13+
01:29:47.14
01:29:47.14
(Finished)
29
(29)
Finished
13+
29
Female
29
7:28 min/km
47
11
Caitie LANCASTER
Caitie LANCASTER #11
Female 13+
01:30:06.77
01:30:06.77
(Finished)
30
(30)
Finished
13+
30
Female
30
7:30 min/km
48
158
Peter RUDLAND
Peter RUDLAND #158
Male 13+
01:30:45.20
01:30:45.20
(Finished)
18
(18)
Finished
13+
18
Male
18
7:33 min/km
49
278
Holly WHITNEY-WYLDE
Holly WHITNEY-WYLDE #278
Female 13+
01:31:10.09
01:31:10.09
(Finished)
31
(31)
Finished
13+
31
Female
31
Secret Rocky Runners
7:35 min/km
50
216
Chelsie HENDERSDON
Chelsie HENDERSDON #216
Female 13+
01:31:36.82
01:31:36.82
(Finished)
32
(32)
Finished
13+
32
Female
32
7:38 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (68 items)