X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (304 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
10
153
Chris Davison
Chris Davison #153
Male Veteran (40-49) male
02:48:20.90
02:48:20.90
3
(10)
Veteran (40-49) male
3
Male
10
4:40 min/km
00:27:07.20
114
33
90
01:09:20.20
12
3
10
01:11:21.30
15
4
15
00:00:32.20
1
1
1
21
228
Jesse Lawton
Jesse Lawton #228
Male Under 18 male
02:56:48.30
02:56:48.30
1
(20)
Under 18 male
1
Male
20
4:54 min/km
00:25:01.60
57
1
45
01:21:48.90
69
1
57
01:09:17.30
11
1
11
00:00:40.50
2
1
2
40
55
Romain Kabs
Romain Kabs #55
Male Prime (18-39) male
03:07:02.90
03:07:02.90
17
(35)
Prime (18-39) male
17
Male
35
5:11 min/km
00:28:35.50
162
54
126
01:19:57.00
52
21
43
01:17:49.10
37
14
29
00:00:41.30
3
1
3
160
17
Aiden Blechynden
Aiden Blechynden #17
Male Prime (18-39) male
03:43:10.10
03:43:10.10
56
(121)
Prime (18-39) male
56
Male
121
6:11 min/km
00:33:27.30
223
75
166
01:26:47.50
115
42
94
01:42:13.70
186
61
135
00:00:41.60
4
2
4
180
471
Team "splash, Dash, Crash"
Team "splash, Dash, Crash" #471
Mixed Mixed Team
03:48:23.50
03:48:23.50
17
(19)
Mixed Team
17
Mixed
19
6:20 min/km
00:35:54.00
235
24
25
01:45:16.10
219
20
22
01:26:31.10
99
13
14
00:00:42.30
5
1
1
94
456
Team Leschenault Plodders
Team Leschenault Plodders #456
Mixed Mixed Team
03:21:50.30
03:21:50.30
8
(9)
Mixed Team
8
Mixed
9
5:35 min/km
00:27:25.40
121
11
11
01:39:17.70
199
16
18
01:14:24.60
26
2
2
00:00:42.60
6
2
2
16
464
Team Bring It On
Team Bring It On #464
Male Male Team
02:52:52.90
02:52:52.90
3
(16)
Male Team
3
Male
16
4:47 min/km
00:21:40.20
7
3
7
01:14:47.60
25
5
23
01:15:41.90
28
2
24
00:00:43.20
7
1
5
6
173
Russell Kennedy
Russell Kennedy #173
Male Veteran (40-49) male
02:37:10.60
02:37:10.60
1
(6)
Veteran (40-49) male
1
Male
6
4:21 min/km
00:20:50.50
5
1
5
01:06:38.50
7
1
6
01:08:58.20
10
2
10
00:00:43.40
8
2
6
99
403
Team Angemelkate
Team Angemelkate #403
Female Female Team
03:23:18.10
03:23:18.10
6
(14)
Female Team
6
Female
14
5:38 min/km
00:33:17.40
221
8
35
01:26:08.20
109
4
12
01:23:08.90
68
5
10
00:00:43.60
9
1
1
12
417
Team The Mixed Nuts
Team The Mixed Nuts #417
Male Male Team
02:50:29.80
02:50:29.80
1
(12)
Male Team
1
Male
12
4:43 min/km
00:31:16.80
199
19
152
01:16:08.20
33
6
30
01:02:21.10
4
1
4
00:00:43.70
10
2
7
62
152
Phil Davies
Phil Davies #152
Male Veteran (40-49) male
03:12:56.20
03:12:56.20
19
(51)
Veteran (40-49) male
19
Male
51
5:21 min/km
00:30:39.60
191
51
145
01:18:10.50
40
11
35
01:23:21.80
71
20
51
00:00:44.30
12
3
9
86
32
Patrick Donovan
Patrick Donovan #32
Male Prime (18-39) male
03:18:09.00
03:18:09.00
28
(68)
Prime (18-39) male
28
Male
68
5:29 min/km
00:28:21.60
150
50
116
01:14:57.90
28
13
26
01:34:05.20
144
44
104
00:00:44.30
11
3
8
3
31
Brendon Dimmer
Brendon Dimmer #31
Male Prime (18-39) male
02:30:42.30
02:30:42.30
3
(3)
Prime (18-39) male
3
Male
3
4:10 min/km
00:23:04.50
22
9
19
00:59:09.00
1
1
1
01:07:44.40
8
5
8
00:00:44.40
13
4
10
42
133
William Acworth
William Acworth #133
Male Veteran (40-49) male
03:07:15.00
03:07:15.00
14
(36)
Veteran (40-49) male
14
Male
36
5:11 min/km
00:27:52.70
135
36
103
01:19:57.40
53
15
44
01:18:40.40
41
12
31
00:00:44.50
14
4
11
51
426
Team The Honey Badgers
Team The Honey Badgers #426
Male Male Team
03:09:46.80
03:09:46.80
6
(43)
Male Team
6
Male
43
5:15 min/km
00:29:16.80
171
16
131
01:16:58.20
36
7
32
01:22:47.30
65
5
46
00:00:44.50
15
3
12
47
157
Dayle Donegan
Dayle Donegan #157
Male Veteran (40-49) male
03:08:48.90
03:08:48.90
16
(40)
Veteran (40-49) male
16
Male
40
5:14 min/km
00:30:53.10
196
53
150
01:16:34.90
35
10
31
01:20:35.90
53
15
36
00:00:45.00
16
5
13
66
215
Paul Lander
Paul Lander #215
Male Vintage (50+) male
03:14:07.90
03:14:07.90
2
(55)
Vintage (50+) male
2
Male
55
5:23 min/km
00:23:23.00
27
1
23
01:23:55.40
92
4
76
01:26:03.50
96
6
69
00:00:46.00
17
1
14
22
66
Justin Nicholls
Justin Nicholls #66
Male Prime (18-39) male
02:57:16.30
02:57:16.30
10
(21)
Prime (18-39) male
10
Male
21
4:55 min/km
00:25:37.10
72
25
56
01:19:36.80
51
20
42
01:11:16.30
14
8
14
00:00:46.10
18
5
15
13
168
Bart Hollemans
Bart Hollemans #168
Male Veteran (40-49) male
02:51:07.70
02:51:07.70
4
(13)
Veteran (40-49) male
4
Male
13
4:44 min/km
00:26:23.80
87
23
69
01:14:39.20
23
6
21
01:09:18.10
12
3
12
00:00:46.60
19
6
16
41
414
Team Lightning Boltz
Team Lightning Boltz #414
Mixed Junior Team
03:07:07.90
03:07:07.90
1
(4)
Junior Team
1
Mixed
4
5:11 min/km
00:27:29.90
127
1
13
01:18:37.30
43
1
3
01:20:14.10
52
1
10
00:00:46.60
20
1
3
31
115
Jessica Reynolds
Jessica Reynolds #115
Female Prime (18-39) female
03:03:37.30
03:03:37.30
1
(2)
Prime (18-39) female
1
Female
2
5:05 min/km
00:23:54.10
33
2
6
01:21:21.60
64
4
6
01:17:34.80
35
2
2
00:00:46.80
21
1
2
175
457
Team Sjb
Team Sjb #457
Mixed Mixed Team
03:47:45.00
03:47:45.00
16
(17)
Mixed Team
16
Mixed
17
6:19 min/km
00:29:24.50
172
15
16
01:48:06.80
224
22
24
01:29:26.70
117
16
17
00:00:47.00
22
3
4
129
473
Team Denmark Surfies
Team Denmark Surfies #473
Mixed Mixed Team
03:28:14.80
03:28:14.80
13
(14)
Mixed Team
13
Mixed
14
5:46 min/km
00:43:00.70
249
28
30
01:18:51.90
45
3
4
01:25:34.70
90
12
13
00:00:47.50
24
4
5
9
180
Kelby Murray
Kelby Murray #180
Male Veteran (40-49) male
02:46:22.90
02:46:22.90
2
(9)
Veteran (40-49) male
2
Male
9
4:36 min/km
00:22:16.60
14
2
12
01:11:29.20
17
4
15
01:11:49.60
16
5
16
00:00:47.50
23
7
17
27
48
Jason Hill
Jason Hill #48
Male Prime (18-39) male
03:01:43.20
03:01:43.20
12
(26)
Prime (18-39) male
12
Male
26
5:02 min/km
00:23:56.60
34
12
26
01:20:06.60
56
22
46
01:16:52.50
31
12
26
00:00:47.50
25
6
18
170
52
Dean Johnson
Dean Johnson #52
Male Prime (18-39) male
03:46:11.50
03:46:11.50
60
(130)
Prime (18-39) male
60
Male
130
6:16 min/km
00:31:43.40
205
66
154
01:35:39.10
177
67
138
01:38:01.10
162
52
119
00:00:47.90
26
7
19
7
67
Mark Oakshott
Mark Oakshott #67
Male Prime (18-39) male
02:43:28.60
02:43:28.60
6
(7)
Prime (18-39) male
6
Male
7
4:32 min/km
00:25:58.70
79
29
63
01:09:34.10
13
7
11
01:07:07.80
7
4
7
00:00:48.00
27
8
20
236
452
Team Norfolk 'n Chance
Team Norfolk 'n Chance #452
Mixed Mixed Team
05:00:49.20
05:00:49.20
26
(28)
Mixed Team
26
Mixed
28
8:20 min/km
00:32:59.70
216
21
22
02:27:04.70
249
28
30
01:59:56.70
220
22
24
00:00:48.10
28
5
6
103
418
Team Dux Nuts
Team Dux Nuts #418
Male Male Team
03:23:42.70
03:23:42.70
10
(79)
Male Team
10
Male
79
5:39 min/km
00:26:53.90
108
12
84
01:26:20.00
111
13
91
01:29:40.50
120
13
85
00:00:48.30
29
4
21
8
253
Buck Cockman
Buck Cockman #253
Male Prime (18-39) male
02:44:51.70
02:44:51.70
7
(8)
Prime (18-39) male
7
Male
8
4:34 min/km
00:23:27.30
28
11
24
01:09:44.80
14
8
12
01:10:51.10
13
7
13
00:00:48.50
30
9
22
57
142
Pat Boss
Pat Boss #142
Male Veteran (40-49) male
03:11:24.10
03:11:24.10
18
(48)
Veteran (40-49) male
18
Male
48
5:18 min/km
00:26:42.90
102
27
79
01:19:33.60
49
14
40
01:24:19.00
82
24
57
00:00:48.60
31
8
23
141
406
Team The Maybes To Win
Team The Maybes To Win #406
Female Female Team
03:31:28.40
03:31:28.40
8
(19)
Female Team
8
Female
19
5:51 min/km
00:25:16.30
66
4
10
01:27:25.20
120
5
15
01:37:58.20
161
9
23
00:00:48.70
32
2
3
96
413
Team Willbottsaus
Team Willbottsaus #413
Female Female Team
03:22:32.90
03:22:32.90
5
(13)
Female Team
5
Female
13
5:37 min/km
00:34:46.80
230
10
39
01:28:03.80
124
6
17
01:18:53.30
44
2
5
00:00:49.00
33
3
4
38
194
Russell Townsend
Russell Townsend #194
Male Veteran (40-49) male
03:06:54.90
03:06:54.90
13
(33)
Veteran (40-49) male
13
Male
33
5:11 min/km
00:27:03.90
113
32
89
01:20:10.70
57
17
47
01:18:50.80
42
13
32
00:00:49.50
35
9
24
76
120
Lara Tadeusz-Smith
Lara Tadeusz-Smith #120
Female Prime (18-39) female
03:16:29.90
03:16:29.90
7
(10)
Prime (18-39) female
7
Female
10
5:27 min/km
00:34:34.00
229
21
38
01:21:55.40
71
5
7
01:19:11.00
46
4
6
00:00:49.50
34
2
5
135
191
Larry Smith
Larry Smith #191
Male Veteran (40-49) male
03:29:18.90
03:29:18.90
39
(104)
Veteran (40-49) male
39
Male
104
5:48 min/km
00:28:19.80
149
41
115
01:23:47.00
91
27
75
01:36:22.50
153
40
113
00:00:49.60
36
10
25
72
409
Team Tomgirls
Team Tomgirls #409
Female Female Team
03:15:28.50
03:15:28.50
3
(8)
Female Team
3
Female
8
5:25 min/km
00:23:30.10
30
3
3
01:30:29.10
143
8
22
01:20:39.50
54
4
8
00:00:49.80
37
4
6
53
105
Kristen Gadsdon
Kristen Gadsdon #105
Female Prime (18-39) female
03:09:52.00
03:09:52.00
3
(4)
Prime (18-39) female
3
Female
4
5:16 min/km
00:24:01.20
35
3
7
01:26:28.90
114
9
13
01:18:32.00
39
3
3
00:00:49.90
38
3
7
118
97
Luke Willemse
Luke Willemse #97
Male Prime (18-39) male
03:27:02.50
03:27:02.50
39
(90)
Prime (18-39) male
39
Male
90
5:44 min/km
00:33:15.40
220
73
164
01:25:13.10
100
38
83
01:27:44.00
103
30
74
00:00:50.00
39
10
26
176
415
Team Lemon Frys United
Team Lemon Frys United #415
Mixed Junior Team
03:47:47.60
03:47:47.60
2
(18)
Junior Team
2
Mixed
18
6:19 min/km
00:37:07.10
240
2
26
01:36:28.50
182
2
14
01:33:21.60
141
2
19
00:00:50.40
40
2
7
60
45
Thomas Heal
Thomas Heal #45
Male Prime (18-39) male
03:12:23.60
03:12:23.60
23
(50)
Prime (18-39) male
23
Male
50
5:20 min/km
00:27:19.10
118
40
93
01:24:36.20
97
36
80
01:19:37.90
48
15
33
00:00:50.40
41
11
27
58
408
Team The Kabooties
Team The Kabooties #408
Female Female Team
03:11:56.00
03:11:56.00
2
(5)
Female Team
2
Female
5
5:19 min/km
00:23:16.80
25
2
2
01:24:19.40
95
3
10
01:23:29.30
73
6
11
00:00:50.50
42
5
8
20
46
Ilkka Heinonen
Ilkka Heinonen #46
Male Prime (18-39) male
02:56:16.30
02:56:16.30
9
(19)
Prime (18-39) male
9
Male
19
4:53 min/km
00:33:18.20
222
74
165
01:07:52.70
10
6
8
01:14:14.80
24
11
23
00:00:50.60
43
12
28
115
445
Team Are We There Yet?
Team Are We There Yet? #445
Mixed Mixed Team
03:26:25.20
03:26:25.20
12
(13)
Mixed Team
12
Mixed
13
5:43 min/km
00:31:57.40
206
19
20
01:36:52.30
187
13
15
01:16:44.80
29
4
4
00:00:50.70
44
6
8
159
454
Team Tbc
Team Tbc #454
Mixed Mixed Team
03:42:44.40
03:42:44.40
15
(16)
Mixed Team
15
Mixed
16
6:10 min/km
00:29:10.90
170
14
15
01:53:20.00
235
24
26
01:19:22.80
47
9
9
00:00:50.70
45
7
9
100
117
Team SUMMERSETS
Team SUMMERSETS #117
Female Female Team
03:23:20.50
03:23:20.50
7
(15)
Female Team
7
Female
15
5:38 min/km
00:33:40.60
226
9
36
01:16:24.20
34
1
2
01:32:24.90
137
8
20
00:00:50.80
46
6
9
87
11
Matthew Bayliss
Matthew Bayliss #11
Male Prime (18-39) male
03:19:22.70
03:19:22.70
29
(69)
Prime (18-39) male
29
Male
69
5:31 min/km
00:27:29.10
125
42
96
01:24:42.40
98
37
81
01:26:20.00
98
28
71
00:00:51.20
47
13
29
105
29
Paul Dallow
Paul Dallow #29
Male Prime (18-39) male
03:24:18.20
03:24:18.20
36
(81)
Prime (18-39) male
36
Male
81
5:40 min/km
00:28:44.10
165
57
129
01:22:07.80
74
31
60
01:32:35.10
139
43
101
00:00:51.20
48
14
30
39
100
Steve York
Steve York #100
Male Prime (18-39) male
03:07:01.60
03:07:01.60
16
(34)
Prime (18-39) male
16
Male
34
5:11 min/km
00:25:54.30
78
28
62
01:20:19.20
58
23
48
01:19:56.70
50
16
35
00:00:51.40
49
15
31
70
467
Team Gcr Cruisers
Team Gcr Cruisers #467
Mixed Mixed Team
03:14:37.50
03:14:37.50
5
(6)
Mixed Team
5
Mixed
6
5:23 min/km
00:25:07.30
59
4
4
01:34:49.80
172
12
13
01:13:49.00
21
1
1
00:00:51.40
50
8
10
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (304 items)
© 2023