Swimming WA Open Water Series #6
26 Jan 2015
Results
Details
 
Contact
500m
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (147 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
131
468
Alicia ASIC
Alicia ASIC #468
Female 35 & Over
01:56:08.20
01:56:08.20
12
(66)
35 & Over
12
Female
66
Open Water
AUS
23:13 min/km
29
469
Julie ASTLEY
Julie ASTLEY #469
Female 35 & Over
01:18:08.70
01:18:08.70
2
(12)
35 & Over
2
Female
12
Open Water
AUS
15:37 min/km
22
470
Jenna BROWN
Jenna BROWN #470
Female 17 & Under
01:16:56.20
01:16:56.20
4
(8)
17 & Under
4
Female
8
UWA Swimming Club
AUS
15:23 min/km
31
471
Teleah CANAVATE-BLANKENDAAL
Teleah CANAVATE-BLANKENDAAL #471
Female 14 & Under
01:18:18.10
01:18:18.10
3
(13)
14 & Under
3
Female
13
ROCKINGHAM
AUS
15:39 min/km
33
472
Rachael COOPER
Rachael COOPER #472
Female 18 & Over
01:18:26.50
01:18:26.50
3
(15)
18 & Over
3
Female
15
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:41 min/km
141
473
Julie COVICH
Julie COVICH #473
Female 35 & Over
02:04:42.50
02:04:42.50
14
(72)
35 & Over
14
Female
72
Arena
AUS
24:56 min/km
130
474
Tessa CRABB
Tessa CRABB #474
Female 18 & Over
01:56:08.10
01:56:08.10
17
(65)
18 & Over
17
Female
65
Western Sprint
AUS
23:13 min/km
125
475
Kylie DAVIS
Kylie DAVIS #475
Female 18 & Over
01:51:10.00
01:51:10.00
16
(62)
18 & Over
16
Female
62
Open Water
AUS
22:14 min/km
117
476
Heather FELTON
Heather FELTON #476
Female 35 & Over
01:47:37.50
01:47:37.50
9
(59)
35 & Over
9
Female
59
Open Water
AUS
21:31 min/km
142
478
Stephanie FLUKES
Stephanie FLUKES #478
Female 18 & Over
02:04:49.60
02:04:49.60
19
(73)
18 & Over
19
Female
73
Open Water
AUS
24:57 min/km
81
479
Erin FORD
Erin FORD #479
Female 14 & Under
01:31:07.60
01:31:07.60
17
(45)
14 & Under
17
Female
45
Southside Penrhos Wesley
AUS
18:13 min/km
59
480
Grace FOSTER
Grace FOSTER #480
Female 17 & Under
01:24:18.90
01:24:18.90
13
(34)
17 & Under
13
Female
34
Southport Olympic
AUS
16:51 min/km
52
481
Catherine FREHNER
Catherine FREHNER #481
Female 14 & Under
01:22:27.00
01:22:27.00
11
(28)
14 & Under
11
Female
28
Victoria Park
AUS
16:29 min/km
41
482
Megan GALLAGHER
Megan GALLAGHER #482
Female 18 & Over
01:20:09.20
01:20:09.20
4
(20)
18 & Over
4
Female
20
Open Water
AUS
16:01 min/km
116
483
Jackie GARDINER
Jackie GARDINER #483
Female 35 & Over
01:46:56.90
01:46:56.90
8
(58)
35 & Over
8
Female
58
Unattached WA
AUS
21:23 min/km
80
484
Samantha GOH
Samantha GOH #484
Female 17 & Under
01:31:05.50
01:31:05.50
17
(44)
17 & Under
17
Female
44
Southside Penrhos Wesley
AUS
18:13 min/km
32
485
Jasmine GREAVES
Jasmine GREAVES #485
Female 14 & Under
01:18:19.00
01:18:19.00
4
(14)
14 & Under
4
Female
14
Breakers
AUS
15:39 min/km
14
486
Chloe GREEN
Chloe GREEN #486
Female 14 & Under
01:13:12.00
01:13:12.00
1
(2)
14 & Under
1
Female
2
Perth City Swimming Club
AUS
14:38 min/km
18
487
Nicola HAMILTON
Nicola HAMILTON #487
Female 17 & Under
01:14:59.00
01:14:59.00
1
(4)
17 & Under
1
Female
4
Tuart Hill
AUS
14:59 min/km
103
488
Amy HANCOCK
Amy HANCOCK #488
Female 18 & Over
01:38:19.80
01:38:19.80
13
(51)
18 & Over
13
Female
51
Open Water
AUS
19:39 min/km
56
489
Annabelle HARDING
Annabelle HARDING #489
Female 17 & Under
01:23:40.70
01:23:40.70
12
(31)
17 & Under
12
Female
31
Southside Penrhos Wesley
AUS
16:44 min/km
55
490
Rachael HARDING
Rachael HARDING #490
Female 17 & Under
01:23:37.10
01:23:37.10
11
(30)
17 & Under
11
Female
30
Southside Penrhos Wesley
AUS
16:43 min/km
49
491
Amelia HODDER
Amelia HODDER #491
Female 14 & Under
01:21:39.20
01:21:39.20
10
(27)
14 & Under
10
Female
27
Breakers
AUS
16:19 min/km
40
492
Chloe HOGAN
Chloe HOGAN #492
Female 14 & Under
01:19:47.40
01:19:47.40
7
(19)
14 & Under
7
Female
19
Perth City Swimming Club
AUS
15:57 min/km
135
493
Amy HOPE
Amy HOPE #493
Female 18 & Over
02:01:25.30
02:01:25.30
18
(69)
18 & Over
18
Female
69
Open Water
AUS
24:17 min/km
23
494
Abbey-Rose HULL
Abbey-Rose HULL #494
Female 14 & Under
01:16:58.10
01:16:58.10
2
(9)
14 & Under
2
Female
9
Breakers
AUS
15:23 min/km
37
496
Tahlia JENSEN
Tahlia JENSEN #496
Female 17 & Under
01:19:29.10
01:19:29.10
7
(17)
17 & Under
7
Female
17
BUNBURY
AUS
15:53 min/km
105
497
Lisette KANSE
Lisette KANSE #497
Female 35 & Over
01:40:55.40
01:40:55.40
5
(53)
35 & Over
5
Female
53
Open Water
AUS
20:11 min/km
21
498
Georgina KOVACS
Georgina KOVACS #498
Female 18 & Over
01:15:56.40
01:15:56.40
2
(7)
18 & Over
2
Female
7
Open Water
AUS
15:11 min/km
45
499
Charlie STONE
Charlie STONE #499
Female 14 & Under
01:21:24.60
01:21:24.60
9
(24)
14 & Under
9
Female
24
Victoria Park
AUS
16:16 min/km
65
500
Annika LYDIATES
Annika LYDIATES #500
Female 18 & Over
01:24:54.70
01:24:54.70
8
(39)
18 & Over
8
Female
39
Open Water
AUS
16:58 min/km
54
501
Katie MCFARLANE
Katie MCFARLANE #501
Female 17 & Under
01:23:34.90
01:23:34.90
10
(29)
17 & Under
10
Female
29
South Shore Swimming Club
AUS
16:42 min/km
63
502
Ella MELTON
Ella MELTON #502
Female 14 & Under
01:24:46.40
01:24:46.40
16
(38)
14 & Under
16
Female
38
ROCKINGHAM
AUS
16:57 min/km
111
503
Anja MESSMER
Anja MESSMER #503
Female 18 & Over
01:42:49.30
01:42:49.30
14
(56)
18 & Over
14
Female
56
Open Water
NO
20:33 min/km
143
504
Ruth METCALF
Ruth METCALF #504
Female 50 & Over
02:05:13.70
02:05:13.70
4
(74)
50 & Over
4
Female
74
Open Water
AUS
25:02 min/km
68
505
Hannah MILLER
Hannah MILLER #505
Female 17 & Under
01:26:25.70
01:26:25.70
14
(40)
17 & Under
14
Female
40
Kwinana
AUS
17:17 min/km
100
506
Christine MINCHAM
Christine MINCHAM #506
Female 35 & Over
01:37:31.10
01:37:31.10
4
(50)
35 & Over
4
Female
50
Open Water
AUS
19:30 min/km
114
507
Fallyn MITCHELL
Fallyn MITCHELL #507
Female 17 & Under
01:46:25.90
01:46:25.90
18
(57)
17 & Under
18
Female
57
Westside Christchurch Aquatic Swimming Club
AUS
21:17 min/km
62
508
Jenna O'DONNELL
Jenna O'DONNELL #508
Female 14 & Under
01:24:46.30
01:24:46.30
15
(37)
14 & Under
15
Female
37
ROCKINGHAM
AUS
16:57 min/km
44
509
Ellen O'HARA
Ellen O'HARA #509
Female 17 & Under
01:21:21.20
01:21:21.20
8
(23)
17 & Under
8
Female
23
Unattached WA
AUS
16:16 min/km
28
510
Josie PAGE
Josie PAGE #510
Female 17 & Under
01:17:38.00
01:17:38.00
6
(11)
17 & Under
6
Female
11
Perth City Swimming Club
AUS
15:31 min/km
60
511
Lauren PEDERSEN
Lauren PEDERSEN #511
Female 14 & Under
01:24:22.50
01:24:22.50
13
(35)
14 & Under
13
Female
35
Perth City Swimming Club
AUS
16:52 min/km
138
512
Kathryn PHILLIPS
Kathryn PHILLIPS #512
Female 50 & Over
02:03:09.40
02:03:09.40
3
(71)
50 & Over
3
Female
71
Open Water
AUS
24:37 min/km
71
513
Erica PRICE
Erica PRICE #513
Female 18 & Over
01:27:07.00
01:27:07.00
9
(42)
18 & Over
9
Female
42
Open Water
AUS
17:25 min/km
128
515
Eleanor QUESTED
Eleanor QUESTED #515
Female 35 & Over
01:54:08.10
01:54:08.10
11
(64)
35 & Over
11
Female
64
Open Water
NO
22:49 min/km
106
516
Sharon RAY
Sharon RAY #516
Female 35 & Over
01:41:13.40
01:41:13.40
6
(54)
35 & Over
6
Female
54
Open Water
AUS
20:14 min/km
132
517
Joanna REES
Joanna REES #517
Female 50 & Over
01:56:20.90
01:56:20.90
1
(67)
50 & Over
1
Female
67
Open Water
AUS
23:16 min/km
43
518
Ellie RICHMOND
Ellie RICHMOND #518
Female 14 & Under
01:20:38.70
01:20:38.70
8
(22)
14 & Under
8
Female
22
Breakers
AUS
16:07 min/km
20
519
Rebecca ROBINSON
Rebecca ROBINSON #519
Female 17 & Under
01:15:16.00
01:15:16.00
3
(6)
17 & Under
3
Female
6
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:03 min/km
133
521
Cobie RUDD
Cobie RUDD #521
Female 50 & Over
01:59:26.70
01:59:26.70
2
(68)
50 & Over
2
Female
68
Open Water
AUS
23:53 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (147 items)
© 2023