School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (310 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
2km
Pace
O/Pos
1136
Eli STALTARI
Eli STALTARI #1136
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Padbury Catholic Primary School
132
3
1333
Aura BYLEVELD
Aura BYLEVELD #1333
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Quinns Rocks Primary School
579
20
143
Jaycob CLIFFORD
Jaycob CLIFFORD #143
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Capel Primary School
1990
Jack HARRIS
Jack HARRIS #1990
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Swanbourne Primary School
91
1
2125
Patrick NELSON
Patrick NELSON #2125
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Wembley Primary School
453
14
2334
Levi CARTWRIGHT
Levi CARTWRIGHT #2334
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Assumption Catholic Primary School
230
Brodie PETTIT
Brodie PETTIT #230
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Collier Primary School
495
18
2363
Jack WALSH
Jack WALSH #2363
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Dalyellup Primary School
2364
Luke WEBER
Luke WEBER #2364
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Coolbinia Primary School
402
Xander BENNETT
Xander BENNETT #402
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Freshwater Bay Primary School
702
27
445
Lewis ALIPHON
Lewis ALIPHON #445
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Good Shepherd Catholic School
446
Seb SCRIVA
Seb SCRIVA #446
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Good Shepherd Catholic School
747
Elliot MALESIC
Elliot MALESIC #747
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Kapinara Primary School
749
Riley WADE
Riley WADE #749
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Kapinara Primary School
75
Zac JAMES
Zac JAMES #75
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Baldivis Primary School
795
Tucker HARRINGTON
Tucker HARRINGTON #795
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Kyilla Primary School
991
37
1
2360
Xander SCHOLES
Xander SCHOLES #2360
Male Y04
00:07:08.20
00:07:08.20
1
(1)
Y04
1
Male
1
Quinns Baptist College
1
3:34 min/km
00:04:07.77
3:55 min/km
1
00:03:00.42
3:09 min/km
1
5
171
James KNOESEN
James KNOESEN #171
Male Y04
00:07:22.03
00:07:22.03
5
(5)
Y04
5
00:00:13.83
Male
5
Carramar Primary School
218
5
1
3:41 min/km
00:04:19.02
4:06 min/km
13
00:03:03.00
3:12 min/km
2
6
349
Jai ROGERS
Jai ROGERS #349
Male Y04
00:07:22.31
00:07:22.31
6
(6)
Y04
6
00:00:14.11
Male
6
Dalkeith Primary School
1
3:41 min/km
00:04:18.53
4:06 min/km
12
00:03:03.77
3:13 min/km
3
4
1131
Antoni BURY
Antoni BURY #1131
Male Y04
00:07:21.50
00:07:21.50
4
(4)
Y04
4
00:00:13.30
Male
4
Padbury Catholic Primary School
132
3
1
3:40 min/km
00:04:16.94
4:04 min/km
8
00:03:04.56
3:14 min/km
4
2
770
James BOURN
James BOURN #770
Male Y04
00:07:17.26
00:07:17.26
2
(2)
Y04
2
00:00:09.06
Male
2
Kensington Primary School
1
3:38 min/km
00:04:11.21
3:59 min/km
3
00:03:06.04
3:15 min/km
5
7
1864
Lucas BARON
Lucas BARON #1864
Male Y04
00:07:24.96
00:07:24.96
7
(7)
Y04
7
00:00:16.76
Male
7
St Mark's Anglican Community School
294
9
1
3:42 min/km
00:04:17.34
4:05 min/km
10
00:03:07.61
3:17 min/km
6
8
2166
Lucas METCALF
Lucas METCALF #2166
Male Y04
00:07:24.96
00:07:24.96
8
(8)
Y04
8
00:00:16.76
Male
8
West Leederville Primary
580
21
1
3:42 min/km
00:04:17.02
4:04 min/km
9
00:03:07.93
3:17 min/km
7
15
1633
Ryder BOLLAND
Ryder BOLLAND #1633
Male Y04
00:07:35.28
00:07:35.28
15
(15)
Y04
15
00:00:27.08
Male
15
Spring Hill Primary School
369
12
1
3:47 min/km
00:04:25.72
4:13 min/km
18
00:03:09.56
3:19 min/km
8
45
2362
Riley WADE
Riley WADE #2362
Male Y04
00:08:01.96
00:08:01.96
45
(45)
Y04
45
00:00:53.76
Male
45
Karrinyup Primary School
1
4:00 min/km
00:04:52.28
4:38 min/km
83
00:03:09.68
3:19 min/km
9
3
2348
Archie KNIGHT
Archie KNIGHT #2348
Male Y04
00:07:21.21
00:07:21.21
3
(3)
Y04
3
00:00:13.01
Male
3
St Simon Peter Catholic Primary School
1
3:40 min/km
00:04:11.02
3:59 min/km
2
00:03:10.19
3:20 min/km
11
34
2352
Mack MILLS
Mack MILLS #2352
Male Y04
00:07:57.78
00:07:57.78
34
(34)
Y04
34
00:00:49.58
Male
34
Maida Vale Primary School
1
3:58 min/km
00:04:47.27
4:33 min/km
64
00:03:10.50
3:20 min/km
12
52
2335
Taj CHAPMAN
Taj CHAPMAN #2335
Male Y04
00:08:06.53
00:08:06.53
52
(52)
Y04
52
00:00:58.33
Male
52
Hillarys Primary School
1
4:03 min/km
00:04:56.38
4:42 min/km
98
00:03:10.14
3:20 min/km
10
14
748
Xavier MOLLICA
Xavier MOLLICA #748
Male Y04
00:07:34.50
00:07:34.50
14
(14)
Y04
14
00:00:26.30
Male
14
Kapinara Primary School
1
3:47 min/km
00:04:23.27
4:10 min/km
15
00:03:11.22
3:21 min/km
13
17
11
Oliver PETERSEN
Oliver PETERSEN #11
Male Y04
00:07:37.94
00:07:37.94
17
(17)
Y04
17
00:00:29.74
Male
17
Applecross Primary School
166
4
1
3:48 min/km
00:04:26.12
4:13 min/km
19
00:03:11.81
3:21 min/km
15
13
1228
Bailey WHITE
Bailey WHITE #1228
Male Y04
00:07:33.91
00:07:33.91
13
(13)
Y04
13
00:00:25.71
Male
13
Peter Moyes Anglican Community School
99
2
1
3:46 min/km
00:04:22.46
4:09 min/km
14
00:03:11.45
3:21 min/km
14
22
108
Kai SPENCER
Kai SPENCER #108
Male Y04
00:07:47.02
00:07:47.02
22
(22)
Y04
22
00:00:38.82
Male
22
Beaumaris Primary School
249
7
1
3:53 min/km
00:04:34.92
4:21 min/km
32
00:03:12.10
3:22 min/km
17
19
2328
Julian ARCHER
Julian ARCHER #2328
Male Y04
00:07:42.77
00:07:42.77
19
(19)
Y04
19
00:00:34.57
Male
19
Bunbury Primary School
1
3:51 min/km
00:04:30.28
4:17 min/km
25
00:03:12.49
3:22 min/km
18
9
2358
Floyd PASCO
Floyd PASCO #2358
Male Y04
00:07:27.09
00:07:27.09
9
(9)
Y04
9
00:00:18.89
Male
9
Cornerstone Christian Scool
1
3:43 min/km
00:04:15.02
4:02 min/km
4
00:03:12.06
3:22 min/km
16
33
2359
Shane PHELAN
Shane PHELAN #2359
Male Y04
00:07:57.25
00:07:57.25
33
(33)
Y04
33
00:00:49.05
Male
33
Francis Jordan Catholic School
1
3:58 min/km
00:04:44.74
4:31 min/km
57
00:03:12.51
3:22 min/km
19
18
2205
Alexander FRY
Alexander FRY #2205
Male Y04
00:07:38.25
00:07:38.25
18
(18)
Y04
18
00:00:30.05
Male
18
Whitford Catholic Primary School
281
8
2
3:49 min/km
00:04:25.03
4:12 min/km
16
00:03:13.22
3:23 min/km
21
26
1132
Ashton STOTT
Ashton STOTT #1132
Male Y04
00:07:50.94
00:07:50.94
26
(26)
Y04
26
00:00:42.74
Male
26
Padbury Catholic Primary School
132
3
2
3:55 min/km
00:04:37.95
4:24 min/km
36
00:03:12.98
3:23 min/km
20
20
1399
Max WIJNS
Max WIJNS #1399
Male Y04
00:07:43.01
00:07:43.01
20
(20)
Y04
20
00:00:34.81
Male
20
Rosalie Primary School
225
6
1
3:51 min/km
00:04:28.97
4:16 min/km
22
00:03:14.03
3:24 min/km
22
10
2343
Matthew GEORGE
Matthew GEORGE #2343
Male Y04
00:07:30.02
00:07:30.02
10
(10)
Y04
10
00:00:21.82
Male
10
St Matthew's Primary School
1
3:45 min/km
00:04:15.50
4:03 min/km
5
00:03:14.52
3:24 min/km
23
11
2212
Fionnan FENLON
Fionnan FENLON #2212
Male Y04
00:07:31.77
00:07:31.77
11
(11)
Y04
11
00:00:23.57
Male
11
Whitford Catholic Primary School
281
8
1
3:45 min/km
00:04:16.32
4:04 min/km
6
00:03:15.44
3:25 min/km
24
21
2331
Jesse BARZEGARI
Jesse BARZEGARI #2331
Male Y04
00:07:44.84
00:07:44.84
21
(21)
Y04
21
00:00:36.64
Male
21
Home School
1
3:52 min/km
00:04:28.77
4:15 min/km
21
00:03:16.07
3:26 min/km
26
38
1901
Mitchell AKHURST
Mitchell AKHURST #1901
Male Y04
00:07:59.52
00:07:59.52
38
(38)
Y04
38
00:00:51.32
Male
38
St Peter's Primary School
472
15
1
3:59 min/km
00:04:43.70
4:30 min/km
55
00:03:15.81
3:26 min/km
25
12
1989
Garrett BABON
Garrett BABON #1989
Male Y04
00:07:33.46
00:07:33.46
12
(12)
Y04
12
00:00:25.26
Male
12
Swanbourne Primary School
91
1
1
3:46 min/km
00:04:16.53
4:04 min/km
7
00:03:16.93
3:27 min/km
29
53
1400
Max MURCHISON
Max MURCHISON #1400
Male Y04
00:08:06.98
00:08:06.98
53
(53)
Y04
53
00:00:58.78
Male
53
Rosalie Primary School
225
6
3
4:03 min/km
00:04:50.03
4:36 min/km
75
00:03:16.95
3:27 min/km
30
28
1225
Connor YOUNG
Connor YOUNG #1225
Male Y04
00:07:51.95
00:07:51.95
28
(28)
Y04
28
00:00:43.75
Male
28
Peter Moyes Anglican Community School
99
2
3
3:55 min/km
00:04:34.48
4:21 min/km
30
00:03:17.47
3:27 min/km
31
40
2333
Cathal CAFFERKEY
Cathal CAFFERKEY #2333
Male Y04
00:08:00.28
00:08:00.28
40
(40)
Y04
40
00:00:52.08
Male
40
Francis Jordan Catholic School
2
4:00 min/km
00:04:43.50
4:30 min/km
54
00:03:16.77
3:27 min/km
27
60
268
Macauley STOPP
Macauley STOPP #268
Male Y04
00:08:09.77
00:08:09.77
60
(60)
Y04
60
00:01:01.57
Male
60
Connolly Primary School
554
19
1
4:04 min/km
00:04:52.91
4:38 min/km
89
00:03:16.86
3:27 min/km
28
31
2344
Finn HEWSON
Finn HEWSON #2344
Male Y04
00:07:55.40
00:07:55.40
31
(31)
Y04
31
00:00:47.20
Male
31
Mullaloo Beach Primary School
341
11
1
3:57 min/km
00:04:37.52
4:24 min/km
35
00:03:17.87
3:28 min/km
34
23
1226
Joshua WHELAN
Joshua WHELAN #1226
Male Y04
00:07:48.03
00:07:48.03
23
(23)
Y04
23
00:00:39.83
Male
23
Peter Moyes Anglican Community School
99
2
2
3:54 min/km
00:04:30.28
4:17 min/km
26
00:03:17.74
3:28 min/km
33
27
1993
Hamish GALVIN
Hamish GALVIN #1993
Male Y04
00:07:51.54
00:07:51.54
27
(27)
Y04
27
00:00:43.34
Male
27
Swanbourne Primary School
91
1
3
3:55 min/km
00:04:33.88
4:20 min/km
29
00:03:17.66
3:28 min/km
32
[1]
2
3
4
5
6
7
Page 1 of 7 (310 items)
© 2023