SLSWA SunSmart Endurance Championships
11 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
4km Beach Run
2km Beach Run
2km Swim
12km Ski Race
9km Ski Race
6km Ski Race
4km Board Race
2km Board Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (135 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
CompAge
Pace
Wave
17
241
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #241
Female U19
00:27:29.0
00:27:29.0
2
(5)
U19
2
00:00:06.0
Female
5
Busselton SLSC
U/18
13:44 min/km
Wave 2
80
112
Lucy HILL
Lucy HILL #112
Female U15
00:37:01.0
00:37:01.0
11
(44)
U15
11
00:09:41.9
Female
44
Busselton SLSC
U/15
18:30 min/km
Wave 3
82
113
Naomi HILL
Naomi HILL #113
Female U15
00:37:32.0
00:37:32.0
12
(46)
U15
12
00:10:12.9
Female
46
Busselton SLSC
U/15
18:46 min/km
Wave 3
136
Angus JOHNSTON-WALKER
Angus JOHNSTON-WALKER #136
Male U17
Not started
Not started
U17
Male
Busselton SLSC
U/16
Wave 1
1
93
Thomas GALLAGHER
Thomas GALLAGHER #93
Male Open
00:24:59.0
00:24:59.0
1
(1)
Open
1
Male
1
City of Perth SLSC
U/19
12:29 min/km
Wave 1
2
68
Andrew DONALDSON
Andrew DONALDSON #68
Male Open
00:25:04.0
00:25:04.0
2
(2)
Open
2
00:00:05.0
Male
2
City of Perth SLSC
U/27
12:32 min/km
Wave 1
4
126
Ethan JACKSON
Ethan JACKSON #126
Male U17
00:25:43.0
00:25:43.0
1
(4)
U17
1
Male
4
City of Perth SLSC
U/17
12:51 min/km
Wave 1
31
231
George STEWART
George STEWART #231
Male U15
00:28:57.0
00:28:57.0
7
(20)
U15
7
00:03:20.0
Male
20
City of Perth SLSC
U/15
14:28 min/km
Wave 3
48
48
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #48
Female 40-44
00:30:45.0
00:30:45.0
1
(21)
40-44
1
Female
21
City of Perth SLSC
U/43
15:22 min/km
Wave 2
43
David CALEY
David CALEY #43
Male 55-59
DNS
DNS
55-59
Male
City of Perth SLSC
U/56
Wave 2
142
Anna JORGENSEN
Anna JORGENSEN #142
Female U15
Not started
Not started
U15
Female
City of Perth SLSC
U/15
Wave 3
54
Matthew COLLISS
Matthew COLLISS #54
Male U17
Not started
Not started
U17
Male
City of Perth SLSC
U/17
Wave 1
171
Sam MCGOVERN
Sam MCGOVERN #171
Male U19
Not started
Not started
U19
Male
City of Perth SLSC
U/18
Wave 2
6
Kiera ALBERTSEN
Kiera ALBERTSEN #6
Female Open
Not started
Not started
Open
Female
City of Perth SLSC
U/20
Wave 1
45
Benjamin CARRICK
Benjamin CARRICK #45
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
City of Perth SLSC
U/30
Wave 1
218
Kalani SCOTT
Kalani SCOTT #218
Female U17
Not started
Not started
U17
Female
City of Perth SLSC
U/17
Wave 1
149
Romi LAWLOR
Romi LAWLOR #149
Female U17
Not started
Not started
U17
Female
City of Perth SLSC
U/16
Wave 1
11
Francesca ASHURST
Francesca ASHURST #11
Female U14
Not started
Not started
U14
Female
Coogee Beach SLSC Inc (WA)
U/14
Wave 3
27
Jackson BLOM
Jackson BLOM #27
Male U14
Not started
Not started
U14
Male
Coogee Beach SLSC Inc (WA)
U/14
Wave 3
18
156
Sophie LLOYD
Sophie LLOYD #156
Female U17
00:27:31.0
00:27:31.0
3
(6)
U17
3
00:01:21.0
Female
6
COTTESLOE SLSC
U/17
13:45 min/km
Wave 1
75
Glenn ELDON
Glenn ELDON #75
Male 45-49
Not started
Not started
45-49
Male
COTTESLOE SLSC
U/47
Wave 2
3
49
Tupou CHONG SUE
Tupou CHONG SUE #49
Male U15
00:25:37.0
00:25:37.0
1
(3)
U15
1
Male
3
Fremantle SLSC
U/15
12:48 min/km
Wave 3
14
121
Finn HUSSEY
Finn HUSSEY #121
Male U15
00:27:07.0
00:27:07.0
5
(12)
U15
5
00:01:30.0
Male
12
Fremantle SLSC
U/15
13:33 min/km
Wave 3
22
63
Patrick DART
Patrick DART #63
Male U14
00:28:18.0
00:28:18.0
2
(15)
U14
2
00:00:17.0
Male
15
Fremantle SLSC
U/14
14:09 min/km
Wave 3
33
62
Nicholas DART
Nicholas DART #62
Male U15
00:29:16.0
00:29:16.0
8
(22)
U15
8
00:03:39.0
Male
22
Fremantle SLSC
U/15
14:38 min/km
Wave 3
46
219
Tracey SHAW
Tracey SHAW #219
Female 50-54
00:30:37.0
00:30:37.0
1
(20)
50-54
1
Female
20
Fremantle SLSC
U/53
15:18 min/km
Wave 2
63
12
Phoebe ASHWORTH
Phoebe ASHWORTH #12
Female U14
00:32:22.0
00:32:22.0
3
(31)
U14
3
00:01:20.0
Female
31
Fremantle SLSC
U/14
16:11 min/km
Wave 3
67
154
Mark LEWIS
Mark LEWIS #154
Male 55-59
00:32:51.0
00:32:51.0
1
(34)
55-59
1
Male
34
Fremantle SLSC
U/59
16:25 min/km
Wave 2
73
94
Charlotte GIBBONS
Charlotte GIBBONS #94
Female U14
00:34:33.0
00:34:33.0
4
(39)
U14
4
00:03:30.9
Female
39
Fremantle SLSC
U/14
17:16 min/km
Wave 3
66
Alec DAVISON
Alec DAVISON #66
Male U17
DNF
DNF
U17
Male
Fremantle SLSC
U/17
Wave 1
61
James CURREY
James CURREY #61
Male U15
Not started
Not started
U15
Male
Fremantle SLSC
U/15
Wave 3
24
208
Lillyan ROSICH
Lillyan ROSICH #208
Female U17
00:28:29.0
00:28:29.0
4
(8)
U17
4
00:02:18.9
Female
8
MULLALOO SLSC
U/17
14:14 min/km
Wave 1
25
39
Fraser BYTHEWAY
Fraser BYTHEWAY #39
Male U14
00:28:33.0
00:28:33.0
3
(17)
U14
3
00:00:32.0
Male
17
MULLALOO SLSC
U/14
14:16 min/km
Wave 3
26
153
Mitchell LEE
Mitchell LEE #153
Male U14
00:28:36.0
00:28:36.0
4
(18)
U14
4
00:00:34.9
Male
18
MULLALOO SLSC
U/14
14:18 min/km
Wave 3
41
167
Michaela MAYNARD
Michaela MAYNARD #167
Female U17
00:29:40.0
00:29:40.0
8
(16)
U17
8
00:03:30.0
Female
16
MULLALOO SLSC
U/17
14:50 min/km
Wave 1
45
166
Jo-Anna MAYNARD
Jo-Anna MAYNARD #166
Female Open
00:30:25.0
00:30:25.0
3
(19)
Open
3
00:00:51.0
Female
19
MULLALOO SLSC
U/19
15:12 min/km
Wave 2
56
159
Neve MACLEOD
Neve MACLEOD #159
Female U15
00:31:21.0
00:31:21.0
6
(25)
U15
6
00:04:01.9
Female
25
MULLALOO SLSC
U/15
15:40 min/km
Wave 3
59
220
India-Rose SHEPPARD
India-Rose SHEPPARD #220
Female U15
00:31:42.0
00:31:42.0
7
(28)
U15
7
00:04:23.0
Female
28
MULLALOO SLSC
U/15
15:51 min/km
Wave 3
60
151
Amanda LEE
Amanda LEE #151
Female 45-49
00:31:56.0
00:31:56.0
1
(29)
45-49
1
Female
29
MULLALOO SLSC
U/48
15:58 min/km
Wave 2
65
40
Heather BYTHEWAY
Heather BYTHEWAY #40
Female U15
00:32:36.0
00:32:36.0
8
(33)
U15
8
00:05:16.9
Female
33
MULLALOO SLSC
U/15
16:18 min/km
Wave 3
77
162
Leah MARTIN
Leah MARTIN #162
Female U14
00:35:53.0
00:35:53.0
5
(42)
U14
5
00:04:50.9
Female
42
MULLALOO SLSC
U/14
17:56 min/km
Wave 3
79
203
Annika RASMUSSEN
Annika RASMUSSEN #203
Female U14
00:36:29.0
00:36:29.0
6
(43)
U14
6
00:05:27.0
Female
43
MULLALOO SLSC
U/14
18:14 min/km
Wave 3
84
33
Harriet BROWN
Harriet BROWN #33
Female U15
00:37:43.0
00:37:43.0
14
(48)
U15
14
00:10:24.0
Female
48
MULLALOO SLSC
U/15
18:51 min/km
Wave 3
224
Max SMITH
Max SMITH #224
Male U14
Not started
Not started
U14
Male
MULLALOO SLSC
U/14
Wave 3
257
Jennifer WOOD
Jennifer WOOD #257
Female 50-54
Not started
Not started
50-54
Female
MULLALOO SLSC
U/51
Wave 2
165
Sarah MAY
Sarah MAY #165
Female U17
Not started
Not started
U17
Female
MULLALOO SLSC
U/16
Wave 1
32
Darcey BROOKS
Darcey BROOKS #32
Female U17
Not started
Not started
U17
Female
MULLALOO SLSC
U/16
Wave 1
20
244
Emma WARBURTON
Emma WARBURTON #244
Female U19
00:27:54.0
00:27:54.0
3
(7)
U19
3
00:00:31.0
Female
7
North Cottesloe SLSC
U/19
13:57 min/km
Wave 2
35
242
Eamon WALKER
Eamon WALKER #242
Male U17
00:29:31.0
00:29:31.0
4
(24)
U17
4
00:03:47.9
Male
24
North Cottesloe SLSC
U/17
14:45 min/km
Wave 1
44
195
Robert PASS
Robert PASS #195
Male 30-34
00:30:07.0
00:30:07.0
2
(26)
30-34
2
00:00:31.0
Male
26
North Cottesloe SLSC
U/36
15:03 min/km
Wave 2
[1]
2
3
Page 1 of 3 (135 items)
© 2023