Karma Resorts Rottnest Channel Swim
25 Feb 2017
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
COTC
Solo
Duo
Team
Legal Charity Challenge
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
Page 3 of 9 (419 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Swimmer 1
Swimmer 2
Swimmer3
Swimmer4
AddAge
Pace
Wave
319
1094
Joe's Angels
Joe's Angels #1094
Female 56+
08:34:53.38
08:34:53.38
32
(59)
56+
32
03:27:52.67
Female
59
Western Australia
AUS
Kate Pestell
Emma Bennett
Emilie Stockwell
Katie Shaw
85
26:08 min/km
Wave 12
318
772
Wild Geese International
Wild Geese International #772
Mixed 150+ Mixed
08:34:10.93
08:34:10.93
13
(90)
150+ Mixed
13
02:17:12.55
Mixed
90
Queensland
AUS
Blake Wills
Alex Makar
Jane Carland
Patricia Hawkey
151
26:06 min/km
Wave 9
317
895
Sinking Sloths
Sinking Sloths #895
Female 56+
08:34:04.18
08:34:04.18
31
(58)
56+
31
03:27:03.46
Female
58
Western Australia
AUS
Elizabeth Vickery
Abbey Evans
Melissa Baker
Artaud Jorja
70
26:05 min/km
Wave 10
316
1011
Swimphony
Swimphony #1011
Male 100+
08:33:43.76
08:33:43.76
71
(170)
100+
71
02:53:36.15
Male
170
Western Australia
AUS
Matt Collier
Paul Cochrane
Nick Stenhouse
Christopher Walker
146
26:04 min/km
Wave 12
315
779
Super Ejo
Super Ejo #779
Mixed 150+ Mixed
08:33:41.36
08:33:41.36
12
(89)
150+ Mixed
12
02:16:42.99
Mixed
89
Western Australia
AUS
Renae Guthridge
John Kagis
Peter Thompson
Sue Thompson
187
26:04 min/km
Wave 9
314
918
WGE’s Civil Cephalopods
WGE’s Civil Cephalopods #918
Male 150+
08:32:58.75
08:32:58.75
46
(169)
150+
46
02:58:13.60
Male
169
Western Australia
AUS
Jose Granado
Louise Houghton
Darren Pesich
Frank Mcternan
168
26:02 min/km
Wave 11
313
1050
Bouyaint
Bouyaint #1050
Mixed 100+ Mixed
08:32:48.55
08:32:48.55
51
(88)
100+ Mixed
51
02:38:48.64
Mixed
88
Western Australia
AUS
Thomas Rogers
Teneeka Hill
Scott Goodbody
Emma Thomson
126
26:01 min/km
Wave 12
312
775
bog bore fire
bog bore fire #775
Mixed 150+ Mixed
08:32:25.69
08:32:25.69
11
(87)
150+ Mixed
11
02:15:27.31
Mixed
87
Western Australia
AUS
Sarah Law
Caroline Dyer
Silvia Piviali
Martin Law
154
26:00 min/km
Wave 9
311
1064
Footyboyz
Footyboyz #1064
Male 100+
08:32:20.68
08:32:20.68
70
(168)
100+
70
02:52:13.07
Male
168
Western Australia
AUS
Braden Gillespie
Bruce Phillips
Jason Winship
Chris Tana
139
26:00 min/km
Wave 12
310
1079
4 Little Budgies
4 Little Budgies #1079
Male 100+
08:29:59.44
08:29:59.44
69
(167)
100+
69
02:49:51.82
Male
167
Western Australia
AUS
Daniel Simpson
Matt Assan
Daniel Corsbie
Andrew Hopkins
116
25:53 min/km
Wave 12
309
625
Soaked
Soaked #625
Female 56+
08:29:44.04
08:29:44.04
30
(57)
56+
30
03:22:43.32
Female
57
Western Australia
AUS
Emily Bradley
Kelsey Wright
Olivia Garbowski
Sophie Bell
64
25:52 min/km
Wave 7
308
917
Forum Foursome
Forum Foursome #917
Mixed 100+ Mixed
08:29:24.38
08:29:24.38
50
(86)
100+ Mixed
50
02:35:24.48
Mixed
86
Western Australia
AUS
Claire Brown
Chris De Ceglie
Karis Gough
Shona Smith
123
25:51 min/km
Wave 11
307
553
Undies Undies Bathers
Undies Undies Bathers #553
Mixed 100+ Mixed
08:29:23.05
08:29:23.05
49
(85)
100+ Mixed
49
02:35:23.14
Mixed
85
Western Australia
AUS
Damien Newbold
Sinead Mcclintock
Shauna Abberton
Eoin Mcclintock
122
25:51 min/km
Wave 7
306
892
H2 Slow
H2 Slow #892
Male 100+
08:28:29.74
08:28:29.74
68
(166)
100+
68
02:48:22.12
Male
166
Western Australia
AUS
Tyson Maloney
Jeremy O'Neill
Mark Wall
Jeff Wall
114
25:48 min/km
Wave 10
305
913
LAKERS DO ROTTO
LAKERS DO ROTTO #913
Female 100+
08:28:05.65
08:28:05.65
15
(56)
100+
15
02:54:06.47
Female
56
Western Australia
AUS
Sophie Dunnet
Jacqui Alexander
Stephanie Clegg
Shene Pratt
115
25:47 min/km
Wave 11
304
780
Glendale Gliders
Glendale Gliders #780
Male 150+
08:28:02.92
08:28:02.92
45
(165)
150+
45
02:53:17.77
Male
165
Western Australia
AUS
Brad Moore
Justin Coe
Christopher Mcfarlane
Stuart Ralls
178
25:47 min/km
Wave 9
303
832
Frobisher Allstars
Frobisher Allstars #832
Male 150+
08:27:54.94
08:27:54.94
44
(164)
150+
44
02:53:09.80
Male
164
Western Australia
AUS
Jane Cousins
Mark Hogan
Adam Cousins
Richard Botfield
182
25:46 min/km
Wave 10
302
580
Anameka
Anameka #580
Mixed 100+ Mixed
08:27:10.31
08:27:10.31
48
(84)
100+ Mixed
48
02:33:10.40
Mixed
84
Western Australia
AUS
Oscar York
Eve York
Tony York
Isabella York
135
25:44 min/km
Wave 7
301
853
FLOAT2WIN
FLOAT2WIN #853
Mixed 150+ Mixed
08:26:59.42
08:26:59.42
10
(83)
150+ Mixed
10
02:10:01.04
Mixed
83
Western Australia
AUS
Knut Hovem
Jessica Cope
Erik Andersen
Geraldine Phillips
181
25:44 min/km
Wave 10
300
791
The Tardigrades
The Tardigrades #791
Male 150+
08:25:57.94
08:25:57.94
43
(163)
150+
43
02:51:12.79
Male
163
Western Australia
AUS
Peter Nissen
Darren Bender
Jeff Bertolucci
Richard Ogden
192
25:41 min/km
Wave 9
299
845
Sand Benders
Sand Benders #845
Female 150+
08:24:39.48
08:24:39.48
10
(55)
150+
10
02:16:04.64
Female
55
Queensland
AUS
Heidi Sowerby
Carla Lanham
Stella Honey
Susanna Castleden
158
25:37 min/km
Wave 10
298
933
No KANT do
No KANT do #933
Female 100+
08:22:32.90
08:22:32.90
14
(54)
100+
14
02:48:33.72
Female
54
Western Australia
AUS
Anne Downing
Natalie Scally
Talea Kendall
Kate Rennie
129
25:30 min/km
Wave 11
297
568
AquaElfs
AquaElfs #568
Female 56+
08:20:54.23
08:20:54.23
29
(53)
56+
29
03:13:53.51
Female
53
Western Australia
AUS
Federica Ricci
Sasha Johnson
Ella Kolm
Louise Keeffe
89
25:25 min/km
Wave 7
296
844
aquaspeed
aquaspeed #844
Male Team
08:20:07.75
08:20:07.75
3
(162)
Team
3
02:01:20.03
Male
162
Western Australia
AUS
Laurence Malloch
Brian Mcgurk
Timothy Malloch
Mark Davies
136
25:23 min/km
Wave 10
295
889
Rarebit
Rarebit #889
Male 100+
08:20:03.30
08:20:03.30
67
(161)
100+
67
02:39:55.68
Male
161
Western Australia
AUS
Andrew Harris
Robs Blake
Owain Price
Joseph Andrin
115
25:23 min/km
Wave 10
294
1045
Synch or Swim
Synch or Swim #1045
Mixed 100+ Mixed
08:19:48.21
08:19:48.21
47
(82)
100+ Mixed
47
02:25:48.30
Mixed
82
Western Australia
AUS
Laura Harding
Shonali Sullivan
Victoria Bray
Rob Vickery
114
25:22 min/km
Wave 12
293
559
Super Staminade Swimmers
Super Staminade Swimmers #559
Male 56+
08:18:14.75
08:18:14.75
29
(160)
56+
29
03:10:38.67
Male
160
Western Australia
AUS
Ned D'Souza
Jack Johnson
Dylan Evans
Camille Whitehead
89
25:17 min/km
Wave 7
292
778
Return of the Melons
Return of the Melons #778
Mixed 150+ Mixed
08:18:14.69
08:18:14.69
9
(81)
150+ Mixed
9
02:01:16.32
Mixed
81
Western Australia
AUS
Stephen Markey
Michele Bistrup
Darren Hodges
Deb Bow
196
25:17 min/km
Wave 9
291
773
the anchor men
the anchor men #773
Male 150+
08:18:10.03
08:18:10.03
42
(159)
150+
42
02:43:24.88
Male
159
Western Australia
AUS
Mick Daw
Luke Marquis
David Rowe
Jim Macmillan
185
25:17 min/km
Wave 9
290
958
Channel Chum
Channel Chum #958
Female 100+
08:17:57.93
08:17:57.93
13
(52)
100+
13
02:43:58.75
Female
52
Western Australia
AUS
Elizabeth Cluett
Maree Stewart
Julia Burford
Talia Hayman
118
25:16 min/km
Wave 11
289
1042
Pastilles
Pastilles #1042
Female 150+
08:17:21.96
08:17:21.96
9
(51)
150+
9
02:08:47.12
Female
51
Western Australia
AUS
Sally Maxwell
Marnie Simpson
Deborah Salkeld
Sharyn Bucat
173
25:14 min/km
Wave 12
288
866
Good Looking Roosters
Good Looking Roosters #866
Male 150+
08:15:47.01
08:15:47.01
41
(158)
150+
41
02:41:01.87
Male
158
Western Australia
AUS
Michael Halleen
Gavin Rushack
John Swindells
Paul Nolan
176
25:10 min/km
Wave 10
287
976
The Wet Dream Team
The Wet Dream Team #976
Mixed 56+ Mixed
08:15:30.53
08:15:30.53
21
(80)
56+ Mixed
21
03:08:29.29
Mixed
80
Western Australia
AUS
Catherine House
Ollie Anderson
Bridget Addis
Thomas Addis
80
25:09 min/km
Wave 11
286
1015
Fathers and Daughters
Fathers and Daughters #1015
Mixed 100+ Mixed
08:15:10.97
08:15:10.97
46
(79)
100+ Mixed
46
02:21:11.07
Mixed
79
Western Australia
AUS
Zara Sewell
Jason Sewell
Paige Klemm
Darren Klemm
130
25:08 min/km
Wave 12
285
597
4 swimmers; 1 boat
4 swimmers; 1 boat #597
Mixed 56+ Mixed
08:15:05.08
08:15:05.08
20
(78)
56+ Mixed
20
03:08:03.84
Mixed
78
Western Australia
AUS
Kate Irwin
Simon Moore
Chad Barns
Teagan Butler
83
25:07 min/km
Wave 7
284
689
Gecko Beach
Gecko Beach #689
Male 200+
08:14:48.97
08:14:48.97
19
(157)
200+
19
01:56:48.72
Male
157
Queensland
AUS
Phil Brady
Paul Curran
Terry Ahern
Steven Grant
209
25:07 min/km
Wave 8
283
546
Squirtle Squad
Squirtle Squad #546
Mixed 56+ Mixed
08:14:32.81
08:14:32.81
19
(77)
56+ Mixed
19
03:07:31.56
Mixed
77
Western Australia
AUS
Aaron Salter
Brianna Newmham
Declan Hardisty
Mikaela Dunn
76
25:06 min/km
Wave 7
282
935
Boya Equipment
Boya Equipment #935
Male 150+
08:13:17.19
08:13:17.19
40
(156)
150+
40
02:38:32.04
Male
156
New South Wales
AUS
Jarrad Bailye
Taj Pozzi
Ian Foulsham
Shane Waldeck
152
25:02 min/km
Wave 11
281
586
Duncraig four
Duncraig four #586
Male 100+
08:13:14.16
08:13:14.16
66
(155)
100+
66
02:33:06.55
Male
155
Western Australia
AUS
Michael Neethling
Jason Neethling
Mark Langsford
Andrew Langsford
107
25:02 min/km
Wave 7
280
544
Team JAKS
Team JAKS #544
Mixed 56+ Mixed
08:12:47.34
08:12:47.34
18
(76)
56+ Mixed
18
03:05:46.10
Mixed
76
Western Australia
AUS
Jock Stewart
Annabel Stewart
Kirby Rex
Sophie Stewart
98
25:00 min/km
Wave 7
279
1001
Spread the Froth
Spread the Froth #1001
Mixed 100+ Mixed
08:12:44.17
08:12:44.17
45
(75)
100+ Mixed
45
02:18:44.26
Mixed
75
Victoria
AUS
Jessica Ngeh
Mike Cuttler
Kira Tremain
Andrew Strunk
119
25:00 min/km
Wave 11
278
1078
Esther Foundation
Esther Foundation #1078
Female 100+
08:12:43.48
08:12:43.48
12
(50)
100+
12
02:38:44.30
Female
50
Western Australia
AUS
Leilani Cocks
Elizabeth Ladyman
Jessica Rowan
Jasmine Edwards
107
25:00 min/km
Wave 12
277
993
Simpson
Simpson #993
Mixed 100+ Mixed
08:12:02.67
08:12:02.67
44
(74)
100+ Mixed
44
02:18:02.77
Mixed
74
Western Australia
AUS
Amberlee Nicholas
Leigh Nicholas
Brenton Laws
Victoria Bayliss
121
24:58 min/km
Wave 11
276
919
Peps Redemption
Peps Redemption #919
Male 100+
08:11:35.61
08:11:35.61
65
(154)
100+
65
02:31:27.99
Male
154
Western Australia
AUS
Ross Radic
Peter Sharp
Doug Kingwell
Tom Radic
143
24:57 min/km
Wave 11
275
582
Majestic Mermaids
Majestic Mermaids #582
Female 56+
08:11:19.35
08:11:19.35
28
(49)
56+
28
03:04:18.63
Female
49
Western Australia
AUS
Imogen Balharrie
Amy Kirke
Demi Robinson
Jennifer Kite
94
24:56 min/km
Wave 7
274
868
Help the Aged
Help the Aged #868
Mixed 150+ Mixed
08:11:18.73
08:11:18.73
8
(73)
150+ Mixed
8
01:54:20.35
Mixed
73
Western Australia
AUS
Garry Wood
Jodi Raill
Christie Mildenhall
Jacqueline Eley
187
24:56 min/km
Wave 10
273
974
Lady Wahoos
Lady Wahoos #974
Female 100+
08:11:07.25
08:11:07.25
11
(48)
100+
11
02:37:08.08
Female
48
Western Australia
AUS
Tess O'Brien
Renae Rundle
Jacqueline Beven
Madeleine Beven
103
24:55 min/km
Wave 11
272
955
Achey Breaky Hearts
Achey Breaky Hearts #955
Mixed 100+ Mixed
08:10:48.76
08:10:48.76
43
(72)
100+ Mixed
43
02:16:48.85
Mixed
72
Western Australia
AUS
Daniel Bennett
Ebony Brown
Samantha Schoers
Lucy Simpson
107
24:54 min/km
Wave 11
271
975
Beach Please
Beach Please #975
Mixed 100+ Mixed
08:10:42.56
08:10:42.56
42
(71)
100+ Mixed
42
02:16:42.66
Mixed
71
Western Australia
AUS
Jennifer Cash
Asha Millhouse
Todd Dennis
Melanie Flux
100
24:54 min/km
Wave 11
270
786
Caporn Young Estate Agents
Caporn Young Estate Agents #786
Male 150+
08:10:32.81
08:10:32.81
39
(153)
150+
39
02:35:47.66
Male
153
Western Australia
AUS
Andrew Cole
Matthew Hansen
Alistair Young
Richard Young
180
24:54 min/km
Wave 9
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
Page 3 of 9 (419 items)