St Stephens Triathlon
10 Mar 2016
Results
Details
 
Contact
Individuals
Teams
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (79 items)
Pos
Race No
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Swimmer
Cyclist
Runner
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28
1904
S.E.A
S.E.A #1904
Female Yr 9 Team
00:52:28.86
00:52:28.86
5
(10)
Yr 9 Team
5
Female
10
Carana
Ellie Richmond
Amelia Hodder
Sophie Thompson
16.3
00:04:30.38
1
1
1
00:00:27.97
13
3
5
00:26:09.09
14
2
5
00:00:20.23
1
1
1
00:21:01.19
63
10
29
31
1894
DMZ
DMZ #1894
Male Yr 8 Team
00:53:24.26
00:53:24.26
5
(18)
Yr 8 Team
5
Male
18
Timae
Daniel Papasergio
Zac Grosser
Matthew.Jordan
16.1
00:04:30.82
2
1
1
00:00:34.50
46
4
20
00:30:31.67
39
5
23
00:00:32.77
48
3
17
00:17:14.48
39
5
27
2
1893
JJA
JJA #1893
Male Yr 8 Team
00:44:09.73
00:44:09.73
1
(2)
Yr 8 Team
1
Male
2
Carana
Aidan Naughtin
Jake Rossiter
Jack Quinn-Schofield
19.4
00:04:31.43
3
2
2
00:00:27.05
9
2
6
00:23:38.76
5
1
3
00:00:24.27
10
1
2
00:15:08.21
21
4
18
38
1497
Lincjoel
Lincjoel #1497
Male Yr 7 Team
00:56:06.11
00:56:06.11
11
(25)
Yr 7 Team
11
Male
25
Alethea
Joel Bullard
Lincoln Wortlehock
Lincoln Wortlehock
15.3
00:04:32.10
4
1
3
00:00:37.39
54
9
25
00:33:11.93
53
13
28
00:00:42.50
65
13
29
00:17:02.18
38
11
26
1895
Kade And Mitch
Kade And Mitch #1895
Male Yr 8 Team
Started
Started
Yr 8 Team
Male
Timae
Kade Harman
Mitchell Mccluskey
Kade Harman
00:04:32.90
5
3
4
00:00:37.09
53
6
24
00:33:16.93
54
6
29
18
1906
Chloe; Ally; Shannon
Chloe; Ally; Shannon #1906
Female Yr 9 Team
00:50:52.29
00:50:52.29
3
(6)
Yr 9 Team
3
Female
6
Carana
Chloe Harrison
Ally Geneve
Shannon Banks
16.9
00:04:36.49
6
2
2
00:00:24.31
2
1
1
00:30:40.16
41
6
16
00:00:22.70
6
4
5
00:14:48.63
20
1
3
21
1885
batman
batman #1885
Female Yr 8 Team
00:51:39.97
00:51:39.97
2
(8)
Yr 8 Team
2
Female
8
Carana
Bree Elliott
Lillian Anderson
Olivia Barton
16.6
00:04:37.71
7
1
3
00:00:29.02
20
3
11
00:27:04.96
21
2
9
00:00:34.72
56
5
30
00:18:53.55
51
5
19
1
1910
Triceratops
Triceratops #1910
Male Yr 9 Team
00:40:26.93
00:40:26.93
1
(1)
Yr 9 Team
1
Male
1
Alethea
Lee Ditmanis
Kyle Van Rooyen
Jazz Sharp
21.2
00:04:44.37
8
1
5
00:00:28.75
16
1
8
00:22:26.12
3
1
2
00:00:26.64
24
2
8
00:12:21.04
3
1
2
42
1897
JLJ
JLJ #1897
Male Yr 8 Team
00:57:48.78
00:57:48.78
6
(26)
Yr 8 Team
6
Male
26
Timae
Josh Streeter
Luke Strahan
Jeffrey Genovese
14.8
00:04:48.69
9
4
6
00:01:00.04
71
7
31
00:36:31.03
68
7
31
00:00:45.43
69
6
30
00:14:43.57
18
3
16
44
1490
The Little Shitaki Mushrooms
The Little Shitaki Mushrooms #1490
Female Yr 7 Team
00:58:21.71
00:58:21.71
2
(15)
Yr 7 Team
2
Female
15
Timae
Amy Harrison
Bianca French
Jemma Grimm
14.7
00:05:05.77
10
1
4
00:00:47.72
66
7
34
00:31:25.26
45
3
17
00:00:44.42
66
6
33
00:20:18.54
60
6
26
7
1899
3 amigos
3 amigos #1899
Female Yr 9 Team
00:47:42.17
00:47:42.17
1
(1)
Yr 9 Team
1
Female
1
Carana
Anahera Fox
Jasmyn Quick
Camille Copley
18.0
00:05:08.99
11
3
5
00:00:32.47
39
7
21
00:24:16.26
8
1
2
00:00:21.58
3
3
3
00:17:22.87
40
5
12
51
1488
Babes in blue
Babes in blue #1488
Female Yr 7 Team
00:59:39.36
00:59:39.36
5
(22)
Yr 7 Team
5
Female
22
Timae
Abbey Thompson
Asha Dickerson
Alexa Wallis
14.4
00:05:10.37
12
2
6
00:00:30.04
26
2
14
00:34:26.33
61
7
28
00:00:27.42
30
2
18
00:19:05.18
54
4
22
6
1498
#winners
#winners #1498
Male Yr 7 Team
00:47:39.85
00:47:39.85
2
(5)
Yr 7 Team
2
Male
5
Alethea
Neil.Erasmus
Zak.Dallin
Jonathan Nillson
18.0
00:05:23.01
13
2
7
00:00:44.84
62
12
29
00:26:11.89
15
2
8
00:00:32.60
47
7
16
00:14:47.49
19
5
17
41
1900
Pryor / Humphreys / Roberts
Pryor / Humphreys / Roberts #1900
Female Yr 9 Team
00:57:46.17
00:57:46.17
7
(14)
Yr 9 Team
7
Female
14
Carana
Darcy Pryor
Alana Humphreys
Olivia Roberts
14.9
00:05:24.37
14
4
7
00:00:28.32
15
5
7
00:32:23.30
49
8
21
00:00:26.83
26
8
16
00:19:03.33
53
7
21
1932
Big rigs
Big rigs #1932
Male Yr 12 Team
DNF
DNF
Yr 12 Team
Male
Alethea
Matthew Murray
Jay Wentholt
Hudson Parkinson
00:05:26.26
15
1
8
00:00:23.97
1
1
1
00:12:49.50
1
1
1
00:00:22.40
4
1
1
00:14:08.49
9
1
7
15
1920
Leah; Samantha; Esther
Leah; Samantha; Esther #1920
Female Yr 10 Team
00:50:25.65
00:50:25.65
1
(4)
Yr 10 Team
1
Female
4
Alethea
Esther Mussell
Leah Schutz
Samantha Bailey
17.0
00:05:27.37
16
1
8
00:00:29.00
19
2
10
00:25:31.10
12
1
3
00:00:24.94
13
2
9
00:18:33.22
48
4
17
54
1877
LOC Team
LOC Team #1877
Male Yr 7 Team
01:00:27.32
01:00:27.32
12
(28)
Yr 7 Team
12
Male
28
Timae
Ollie Richmond
Luke Gardiner
Callan Hilton-Shepherd
14.2
00:05:29.72
17
3
9
00:00:44.76
61
11
28
00:37:12.76
70
14
32
00:00:26.09
19
2
6
00:16:33.97
33
9
24
13
1905
Barrowman / Salfinger / Stell
Barrowman / Salfinger / Stell #1905
Female Yr 9 Team
00:49:41.10
00:49:41.10
2
(3)
Yr 9 Team
2
Female
3
Alethea
Abigail Barrowman
Sienna Salfinger
Haleigh Stell
17.3
00:05:30.34
18
5
9
00:00:41.42
59
9
31
00:26:14.49
16
3
6
00:00:29.29
36
10
22
00:16:45.54
36
4
11
12
1930
window
window #1930
Male Yr 10 Team
00:49:38.60
00:49:38.60
3
(9)
Yr 10 Team
3
Male
9
Timae
Angus Jones
Mathew Smith
Angus Jones
17.3
00:05:31.60
19
1
10
00:00:34.20
45
5
19
00:29:59.64
36
4
20
00:00:38.83
62
5
27
00:12:54.32
4
1
3
46
1901
Williams / Vaghijani
Williams / Vaghijani #1901
Female Yr 9 Team
00:58:29.20
00:58:29.20
9
(17)
Yr 9 Team
9
Female
17
Alethea
Stacey Williams
Kashvi Vaghjiani
Kashvi Vaghjiani
14.7
00:05:32.30
20
6
10
00:00:58.94
70
11
36
00:32:02.22
46
7
18
00:00:25.20
14
6
10
00:19:30.52
56
9
24
11
1483
Red goes Fastest
Red goes Fastest #1483
Female Yr 7 Team
00:49:16.10
00:49:16.10
1
(2)
Yr 7 Team
1
Female
2
Alethea
Annika Rasmussen
Megan Liddicoat
Darcie Richards
17.4
00:05:43.37
21
3
11
00:00:33.86
44
5
24
00:28:36.15
29
2
12
00:00:29.29
35
3
21
00:13:53.41
7
1
2
14
1878
CLC
CLC #1878
Male Yr 7 Team
00:49:50.47
00:49:50.47
3
(10)
Yr 7 Team
3
Male
10
Timae
Luka Moore
Connor Mcarthur
Callum Stephens
17.2
00:05:49.88
22
4
11
00:00:25.35
4
1
3
00:28:45.93
30
5
16
00:00:30.76
42
5
13
00:14:18.55
11
4
9
65
1917
MAC
MAC #1917
Female Yr 10 Team
01:05:48.17
01:05:48.17
8
(31)
Yr 10 Team
8
Female
31
Alethea
Mila Snyman
Caitlin Lewis
Alexander Wolff
13.0
00:05:58.87
23
2
12
00:00:37.61
55
9
28
00:49:29.40
72
11
36
00:00:24.65
11
1
8
00:09:17.62
1
1
1
58
1492
Bates / Ansell / Tholen
Bates / Ansell / Tholen #1492
Female Yr 7 Team
01:02:39.74
01:02:39.74
7
(27)
Yr 7 Team
7
Female
27
Carana
Lauren Bates
Jasmine Ansell
Yalmarie Tholen
13.7
00:06:04.87
24
4
13
00:00:50.21
67
8
35
00:34:03.16
59
6
26
00:00:29.97
37
4
23
00:21:11.51
64
7
30
33
1500
Awesomecow
Awesomecow #1500
Male Yr 7 Team
00:53:53.51
00:53:53.51
6
(20)
Yr 7 Team
6
Male
20
Timae
Caleb Bolt
Niall Goldberg
Jake Weston
15.9
00:06:06.97
25
5
12
00:00:44.52
60
10
27
00:31:06.76
43
9
24
00:00:31.92
44
6
14
00:15:23.33
22
6
19
9
1896
We couldn't think of a name
We couldn't think of a name #1896
Male Yr 8 Team
00:48:46.85
00:48:46.85
3
(7)
Yr 8 Team
3
Male
7
Timae
Will Hutchins
Adam Germana
Oliver Dijkstra
17.6
00:06:09.62
26
5
13
00:00:24.84
3
1
2
00:26:53.39
20
4
10
00:00:36.06
58
5
24
00:14:42.93
17
2
15
57
1491
The Biggest Losers
The Biggest Losers #1491
Female Yr 7 Team
01:02:37.91
01:02:37.91
6
(26)
Yr 7 Team
6
Female
26
Timae
Emma Jane Baker
Natasha Dijkstra
Lara Martin
13.7
00:06:15.63
27
5
14
00:00:32.08
36
4
19
00:32:22.53
48
4
20
00:00:30.02
38
5
24
00:22:57.64
71
8
36
5
1891
Lloyd / Alderson / McArthur
Lloyd / Alderson / McArthur #1891
Male Yr 8 Team
00:47:30.49
00:47:30.49
2
(4)
Yr 8 Team
2
Male
4
Alethea
Ethan Lloyd
Jeremy Alderson
Jakob Mcarthur
18.1
00:06:24.63
28
6
14
00:00:35.86
51
5
22
00:25:14.71
11
3
7
00:00:34.06
53
4
22
00:14:41.22
16
1
14
3
1928
Idk lol
Idk lol #1928
Mixed Yr 10 Team Mixed
00:46:49.54
00:46:49.54
1
(1)
Yr 10 Team Mixed
1
Mixed
1
Timae
Jae Barns
Brody Martin
Gaby Bechard
18.3
00:06:26.63
29
1
1
00:00:29.49
22
1
2
00:23:31.57
4
1
1
00:00:25.48
15
1
2
00:15:56.36
25
1
1
66
1931
Russell / Person / Brisejones
Russell / Person / Brisejones #1931
Female Yr 10 Team
01:05:50.44
01:05:50.44
9
(32)
Yr 10 Team
9
Female
32
Timae
Phoebe Russell
Astrid Person
Hannah Brisejones
13.0
00:06:27.31
30
3
15
00:00:46.72
65
11
33
00:36:49.21
69
9
34
00:00:34.17
54
8
29
00:21:13.01
65
8
31
47
1918
Year 10 Girls
Year 10 Girls #1918
Female Yr 10 Team
00:59:05.13
00:59:05.13
4
(18)
Yr 10 Team
4
Female
18
Timae
Jaimee Hunter
Georgia Graham
Jessica Hewlett
14.5
00:06:30.56
31
4
16
00:00:29.05
21
3
12
00:29:32.91
34
4
14
00:00:26.14
20
3
12
00:22:06.46
68
10
34
16
1933
Neesha and Declan
Neesha and Declan #1933
Mixed Yr 12 Team Mixed
00:50:26.45
00:50:26.45
1
(2)
Yr 12 Team Mixed
1
Mixed
2
Alethea
Neesha Ravendran
Declan Gannon
Neesha Ravendran
17.0
00:06:33.80
32
1
2
00:00:27.88
12
1
1
00:24:07.83
7
1
2
00:00:28.66
34
1
3
00:18:48.28
50
1
3
40
1907
MRS
MRS #1907
Female Yr 9 Team
00:56:55.52
00:56:55.52
6
(13)
Yr 9 Team
6
Female
13
Timae
Ruby Powell
Sophie Gardiner
Marli Hughes
15.1
00:06:40.88
33
7
17
00:00:30.85
28
6
15
00:32:54.51
50
9
22
00:00:20.88
2
2
2
00:16:28.38
31
2
8
20
1908
Hdc
Hdc #1908
Female Yr 9 Team
00:51:10.27
00:51:10.27
4
(7)
Yr 9 Team
4
Female
7
Timae
Dakota Kestel
Charis Harvey
Holly Halliday
16.8
00:06:44.12
34
8
18
00:00:28.18
14
4
6
00:26:51.99
19
4
8
00:00:26.41
22
7
14
00:16:39.55
35
3
10
49
1884
Paige; Ellen and Sam
Paige; Ellen and Sam #1884
Female Yr 8 Team
00:59:27.10
00:59:27.10
4
(20)
Yr 8 Team
4
Female
20
Timae
Ellen Gastevich
Samantha Ross
Paige Kemp
14.4
00:06:45.36
35
2
19
00:00:27.79
11
2
4
00:35:13.10
66
4
32
00:00:23.68
8
2
7
00:16:37.16
34
3
9
25
1926
Paul; Will and Daniel
Paul; Will and Daniel #1926
Male Yr 10 Team
00:52:01.40
00:52:01.40
4
(14)
Yr 10 Team
4
Male
14
Timae
Paul Forgan
William Nilsson
Daniel Hill
16.5
00:06:53.11
36
2
15
00:00:33.40
42
3
17
00:29:24.44
33
3
18
00:00:33.71
52
3
21
00:14:36.72
15
4
13
22
1913
Runciman / Raine
Runciman / Raine #1913
Male Yr 9 Team
00:51:46.54
00:51:46.54
3
(12)
Yr 9 Team
3
Male
12
Timae
Daniel Runciman
Mitchell Raine
Daniel Runciman
16.6
00:06:53.52
37
2
16
00:00:31.46
33
3
13
00:27:26.01
24
2
13
00:00:32.09
45
3
15
00:16:23.45
27
4
20
19
1911
Weasley / Cobb / Britton
Weasley / Cobb / Britton #1911
Male Yr 9 Team
00:50:53.90
00:50:53.90
2
(11)
Yr 9 Team
2
Male
11
Timae
Micah Weasley
Ethan Cobb
Joshua Britton
16.9
00:06:54.12
38
3
17
00:00:37.68
56
4
26
00:28:35.67
28
3
15
00:00:26.02
18
1
5
00:14:20.39
12
2
10
27
1499
Guns
Guns #1499
Male Yr 7 Team
00:52:23.44
00:52:23.44
5
(16)
Yr 7 Team
5
Male
16
Alethea
Xavier Lloyd
James Quinn-Schofield
Sam Bartlett
16.4
00:06:55.98
39
6
18
00:00:35.25
49
7
21
00:27:23.39
22
4
11
00:00:27.29
29
4
10
00:17:01.51
37
10
25
8
1924
k
k #1924
Male Yr 10 Team
00:48:22.53
00:48:22.53
1
(6)
Yr 10 Team
1
Male
6
Carana
Isaac Wood
Henry Bateup
Jason Feinberg
17.7
00:06:57.38
40
3
19
00:00:29.53
23
1
9
00:27:25.28
23
2
12
00:00:30.08
39
2
12
00:13:00.25
5
2
4
23
1889
SVM
SVM #1889
Female Yr 8 Team
00:51:53.49
00:51:53.49
3
(9)
Yr 8 Team
3
Female
9
Carana
Mackenzie Sheldon
Lauren Vaisey
Mia Nice
16.5
00:07:10.37
41
3
20
00:00:25.77
5
1
2
00:27:29.58
25
3
10
00:00:22.64
5
1
4
00:16:25.12
28
2
7
17
1890
J S E
J S E #1890
Female Yr 8 Team
00:50:47.25
00:50:47.25
1
(5)
Yr 8 Team
1
Female
5
Alethea
Emma Farmer
Samantha Denehy Johnson
Jorja Lewis
16.9
00:07:25.03
42
4
21
00:00:34.57
47
5
25
00:26:30.88
18
1
7
00:00:30.18
40
4
25
00:15:46.57
23
1
4
26
1494
Dream Team
Dream Team #1494
Male Yr 7 Team
00:52:01.99
00:52:01.99
4
(15)
Yr 7 Team
4
Male
15
Timae
Harvey Kemp
Ryley Dover
Harvey Kemp
16.5
00:07:28.12
43
7
20
00:00:36.81
52
8
23
00:31:20.31
44
10
25
00:00:38.76
61
11
26
00:11:57.97
2
1
1
29
1919
Caiti; Gabby; Tam
Caiti; Gabby; Tam #1919
Female Yr 10 Team
00:52:48.80
00:52:48.80
2
(11)
Yr 10 Team
2
Female
11
Timae
Caitlin Fitzsimons
Gabriella Osmond
Tamlyn Fairall
16.2
00:07:32.56
44
5
22
00:00:40.92
58
10
30
00:26:06.14
13
2
4
00:00:37.67
60
9
31
00:17:51.50
44
2
15
48
1485
Parsons / Tushingham / Skinner
Parsons / Tushingham / Skinner #1485
Female Yr 7 Team
00:59:16.32
00:59:16.32
3
(19)
Yr 7 Team
3
Female
19
Timae
Eloise Parsons
Annalise Tushingham
Naomi Skinner
14.5
00:07:34.81
45
6
23
00:00:30.94
30
3
17
00:34:02.75
58
5
25
00:00:45.17
67
7
34
00:16:22.65
26
3
6
37
1880
The C.A's
The C.A's #1880
Male Yr 7 Team
00:55:55.26
00:55:55.26
10
(24)
Yr 7 Team
10
Male
24
Timae
Craig Raath
Angus Brown
Craig Raath
15.3
00:07:36.42
46
8
21
00:00:31.81
35
6
15
00:33:09.89
52
12
27
00:00:41.82
64
12
28
00:13:55.30
8
3
6
36
1496
Team JIM
Team JIM #1496
Male Yr 7 Team
00:55:20.30
00:55:20.30
9
(23)
Yr 7 Team
9
Male
23
Alethea
Julian Lombardo
Isaac Abraham
Mason Neale
15.5
00:07:36.84
47
9
22
00:00:26.25
6
2
4
00:30:07.64
37
8
21
00:00:36.16
59
10
25
00:16:33.39
32
8
23
35
1495
R.E.D
R.E.D #1495
Male Yr 7 Team
00:54:53.16
00:54:53.16
8
(22)
Yr 7 Team
8
Male
22
Carana
Declan Graham
Ryan Harrison
Ethan Roberts
15.6
00:07:43.88
48
10
23
00:00:31.55
34
5
14
00:29:45.56
35
7
19
00:00:26.61
23
3
7
00:16:25.54
29
7
21
43
1927
Unathletic Christian
Unathletic Christian #1927
Male Yr 10 Team
00:58:15.36
00:58:15.36
5
(27)
Yr 10 Team
5
Male
27
Alethea
Christian Maresse
Samuel Hays
Isaac Reid
14.7
00:07:44.16
49
4
24
00:00:33.52
43
4
18
00:35:05.31
64
5
30
00:00:27.71
31
1
11
00:14:24.64
13
3
11
53
1903
Abi; Emily and brooke
Abi; Emily and brooke #1903
Female Yr 9 Team
01:00:19.19
01:00:19.19
10
(23)
Yr 9 Team
10
Female
23
Alethea
Abigail Kemp
Emily Bartlett
Booke Lawer
14.2
00:07:49.87
50
9
24
00:00:32.56
40
8
22
00:34:01.32
57
11
24
00:00:31.67
43
11
27
00:17:23.77
41
6
13
[1]
2
Page 1 of 2 (79 items)