Chevron City to Surf for Activ 2018 - Karratha
12 Aug 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (255 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
17
17
576
Emily ALBERD
Emily ALBERD #576
Female Under 16
00:20:30.42
00:20:30.42
(00:20:26.13)
1
(4)
00:20:26.13
Under 16
1
1
Female
4
4
5:06 min/km
24
21
550
Otia WYNYARD-THOMPSON
Otia WYNYARD-THOMPSON #550
Female Under 16
00:21:24.08
00:21:24.08
(00:21:13.66)
2
(8)
00:21:13.66
Under 16
2
2
00:00:53.65
Female
8
6
5:18 min/km
30
31
608
Ella DAY
Ella DAY #608
Female Under 16
00:22:21.67
00:22:21.67
(00:22:17.17)
3
(10)
00:22:17.17
Under 16
3
3
00:01:51.25
Female
10
11
5:34 min/km
32
32
703
Amelia SHIRES
Amelia SHIRES #703
Female Under 16
00:22:26.66
00:22:26.66
(00:22:24.84)
4
(12)
00:22:24.84
Under 16
4
4
00:01:56.23
Female
12
12
5:36 min/km
36
36
523
Ella TINK
Ella TINK #523
Female Under 16
00:22:59.49
00:22:59.49
(00:22:57.65)
5
(15)
00:22:57.65
Under 16
5
5
00:02:29.07
Female
15
15
LenniÆs Crew
5
5:44 min/km
37
37
659
Ruby WOOD-HILL
Ruby WOOD-HILL #659
Female Under 16
00:23:09.54
00:23:09.54
(00:23:04.24)
6
(16)
00:23:04.24
Under 16
6
6
00:02:39.12
Female
16
16
Baynton West Primary School
2
5:46 min/km
38
42
584
Sophie PLEASANCE
Sophie PLEASANCE #584
Female Under 16
00:23:23.59
00:23:23.59
(00:23:22.37)
7
(17)
00:23:22.37
Under 16
7
8
00:02:53.16
Female
17
21
LenniÆs Crew
6
5:50 min/km
39
41
618
Summer MULLAN
Summer MULLAN #618
Female Under 16
00:23:25.84
00:23:25.84
(00:23:21.67)
8
(18)
00:23:21.67
Under 16
8
7
00:02:55.42
Female
18
20
5:50 min/km
58
60
575
Mia ALBERD
Mia ALBERD #575
Female Under 16
00:24:34.64
00:24:34.64
(00:24:30.24)
9
(27)
00:24:30.24
Under 16
9
9
00:04:04.22
Female
27
29
6:07 min/km
62
63
551
Ava WYNYARD-THOMPSON
Ava WYNYARD-THOMPSON #551
Female Under 16
00:24:52.27
00:24:52.27
(00:24:42.11)
10
(31)
00:24:42.11
Under 16
10
10
00:04:21.84
Female
31
32
6:10 min/km
65
66
574
Alyssa ALBERD
Alyssa ALBERD #574
Female Under 16
00:25:10.46
00:25:10.46
(00:25:06.14)
11
(33)
00:25:06.14
Under 16
11
11
00:04:40.03
Female
33
34
6:16 min/km
72
72
710
Aine LANGLANDS
Aine LANGLANDS #710
Female Under 16
00:25:36.01
00:25:36.01
(00:25:33.84)
12
(35)
00:25:33.84
Under 16
12
12
00:05:05.59
Female
35
35
Baynton West Primary School
7
6:23 min/km
75
75
615
Kaitlyn PLEASANCE
Kaitlyn PLEASANCE #615
Female Under 16
00:26:14.80
00:26:14.80
(00:26:07.65)
13
(36)
00:26:07.65
Under 16
13
13
00:05:44.37
Female
36
36
LenniÆs Crew
15
6:31 min/km
81
82
635
Georgia DAY
Georgia DAY #635
Female Under 16
00:26:47.29
00:26:47.29
(00:26:42.62)
14
(39)
00:26:42.62
Under 16
14
14
00:06:16.86
Female
39
39
6:40 min/km
86
87
549
Hineriu WYNYARD-THOMPSON
Hineriu WYNYARD-THOMPSON #549
Female Under 16
00:27:26.12
00:27:26.12
(00:27:15.96)
15
(40)
00:27:15.96
Under 16
15
15
00:06:55.69
Female
40
41
6:48 min/km
87
91
583
Sybella RIDLEY
Sybella RIDLEY #583
Female Under 16
00:27:29.36
00:27:29.36
(00:27:28.14)
16
(41)
00:27:28.14
Under 16
16
16
00:06:58.93
Female
41
44
LenniÆs Crew
19
6:52 min/km
94
94
590
Cypress KORTEN
Cypress KORTEN #590
Female Under 16
00:27:55.37
00:27:55.37
(00:27:38.46)
17
(47)
00:27:38.46
Under 16
17
17
00:07:24.94
Female
47
47
Team Chevron
15
6:54 min/km
103
101
534
Lucy MCNAUGHT
Lucy MCNAUGHT #534
Female Under 16
00:28:59.49
00:28:59.49
(00:28:24.94)
18
(51)
00:28:24.94
Under 16
18
18
00:08:29.07
Female
51
51
Baynton West Primary School
11
7:06 min/km
104
106
585
Monique CAMPLIN
Monique CAMPLIN #585
Female Under 16
00:29:26.44
00:29:26.44
(00:29:21.78)
19
(52)
00:29:21.78
Under 16
19
19
00:08:56.02
Female
52
53
7:20 min/km
105
107
587
Astyn WIGLEY
Astyn WIGLEY #587
Female Under 16
00:29:27.87
00:29:27.87
(00:29:23.57)
20
(53)
00:29:23.57
Under 16
20
20
00:08:57.44
Female
53
54
Team Chevron
19
7:20 min/km
108
108
662
Aemelia STANFORD
Aemelia STANFORD #662
Female Under 16
00:30:04.03
00:30:04.03
(00:29:58.93)
21
(55)
00:29:58.93
Under 16
21
21
00:09:33.60
Female
55
55
7:29 min/km
111
111
616
Jasmin PLEASANCE
Jasmin PLEASANCE #616
Female Under 16
00:30:51.77
00:30:51.77
(00:30:44.62)
22
(57)
00:30:44.62
Under 16
22
22
00:10:21.34
Female
57
57
LenniÆs Crew
24
7:41 min/km
117
113
566
Laney BROWN
Laney BROWN #566
Female Under 16
00:31:12.59
00:31:12.59
(00:30:48.95)
23
(61)
00:30:48.95
Under 16
23
23
00:10:42.17
Female
61
59
Team Chevron
21
7:42 min/km
123
123
570
Ella DALE
Ella DALE #570
Female Under 16
00:31:49.98
00:31:49.98
(00:31:49.12)
24
(66)
00:31:49.12
Under 16
24
24
00:11:19.55
Female
66
66
LenniÆs Crew
25
7:57 min/km
124
124
692
Alexis STRANGE
Alexis STRANGE #692
Female Under 16
00:31:49.98
00:31:49.98
(00:31:49.22)
25
(67)
00:31:49.22
Under 16
25
25
00:11:19.55
Female
67
67
LenniÆs Crew
26
7:57 min/km
125
125
702
Ella SHIRES
Ella SHIRES #702
Female Under 16
00:31:50.09
00:31:50.09
(00:31:50.09)
26
(68)
00:31:50.09
Under 16
26
26
00:11:19.66
Female
68
68
7:57 min/km
126
127
561
Macy BRUCE
Macy BRUCE #561
Female Under 16
00:31:56.84
00:31:56.84
(00:31:54.99)
27
(69)
00:31:54.99
Under 16
27
28
00:11:26.41
Female
69
70
LenniÆs Crew
27
7:58 min/km
127
126
582
Elexis RIDLEY
Elexis RIDLEY #582
Female Under 16
00:31:57.09
00:31:57.09
(00:31:54.93)
28
(70)
00:31:54.93
Under 16
28
27
00:11:26.66
Female
70
69
LenniÆs Crew
28
7:58 min/km
128
129
693
Madilyn STRANGE
Madilyn STRANGE #693
Female Under 16
00:32:11.18
00:32:11.18
(00:32:03.78)
29
(71)
00:32:03.78
Under 16
29
29
00:11:40.75
Female
71
72
LenniÆs Crew
29
8:00 min/km
136
138
621
Georgia WEBSE
Georgia WEBSE #621
Female Under 16
00:33:43.73
00:33:43.73
(00:33:42.52)
30
(76)
00:33:42.52
Under 16
30
30
00:13:13.30
Female
76
78
LenniÆs Crew
31
8:25 min/km
138
141
578
Poppy PEDERSEN
Poppy PEDERSEN #578
Female Under 16
00:33:58.89
00:33:58.89
(00:33:58.89)
31
(78)
00:33:58.89
Under 16
31
32
00:13:28.47
Female
78
81
LenniÆs Crew
32
8:29 min/km
139
142
571
Siona DALE
Siona DALE #571
Female Under 16
00:34:00.07
00:34:00.07
(00:33:59.94)
32
(79)
00:33:59.94
Under 16
32
33
00:13:29.65
Female
79
82
LenniÆs Crew
33
8:29 min/km
140
139
565
Milla BROWN
Milla BROWN #565
Female Under 16
00:34:01.33
00:34:01.33
(00:33:43.24)
33
(80)
00:33:43.24
Under 16
33
31
00:13:30.90
Female
80
79
Team Chevron
23
8:25 min/km
143
143
691
Evie STRANGE
Evie STRANGE #691
Female Under 16
00:34:15.65
00:34:15.65
(00:34:07.49)
34
(83)
00:34:07.49
Under 16
34
34
00:13:45.22
Female
83
83
LenniÆs Crew
34
8:31 min/km
148
150
704
Laila SHIRES
Laila SHIRES #704
Female Under 16
00:35:05.50
00:35:05.50
(00:35:05.50)
35
(87)
00:35:05.50
Under 16
35
35
00:14:35.08
Female
87
88
8:46 min/km
152
157
558
Isla GEORGE
Isla GEORGE #558
Female Under 16
00:36:55.19
00:36:55.19
(00:36:54.01)
36
(89)
00:36:54.01
Under 16
36
37
00:16:24.77
Female
89
92
LenniÆs Crew
36
9:13 min/km
153
154
656
Shayla CORPS
Shayla CORPS #656
Female Under 16
00:36:58.85
00:36:58.85
(00:36:42.17)
37
(90)
00:36:42.17
Under 16
37
36
00:16:28.42
Female
90
90
LenniÆs Crew
37
9:10 min/km
187
181
509
Elle HARVEY
Elle HARVEY #509
Female Under 16
00:42:53.50
00:42:53.50
(00:41:55.25)
38
(112)
00:41:55.25
Under 16
38
38
00:22:23.08
Female
112
108
10:28 min/km
189
191
510
Imogen HARVEY
Imogen HARVEY #510
Female Under 16
00:43:40.75
00:43:40.75
(00:42:41.27)
39
(113)
00:42:41.27
Under 16
39
39
00:23:10.32
Female
113
115
10:40 min/km
190
192
588
Jaeda WIGLEY
Jaeda WIGLEY #588
Female Under 16
00:43:54.43
00:43:54.43
(00:43:27.05)
40
(114)
00:43:27.05
Under 16
40
40
00:23:24.00
Female
114
116
Team Chevron
25
10:51 min/km
192
199
537
Keela DE KOKER
Keela DE KOKER #537
Female Under 16
00:44:46.74
00:44:46.74
(00:44:02.69)
41
(116)
00:44:02.69
Under 16
41
41
00:24:16.31
Female
116
123
Drsabcde
2
11:00 min/km
193
200
638
Natalya VAN ZYL
Natalya VAN ZYL #638
Female Under 16
00:44:47.33
00:44:47.33
(00:44:03.09)
42
(117)
00:44:03.09
Under 16
42
42
00:24:16.91
Female
117
124
Baynton West Primary School
14
11:00 min/km
200
207
539
Kelsey DE KOKER
Kelsey DE KOKER #539
Female Under 16
00:45:11.44
00:45:11.44
(00:45:11.44)
43
(124)
00:45:11.44
Under 16
43
44
00:24:41.01
Female
124
131
Drsabcde
8
11:17 min/km
203
203
538
Luka DE KOKER
Luka DE KOKER #538
Female Under 16
00:45:14.02
00:45:14.02
(00:44:12.50)
44
(127)
00:44:12.50
Under 16
44
43
00:24:43.59
Female
127
127
Drsabcde
11
11:03 min/km
208
208
661
Eloise STANFORD
Eloise STANFORD #661
Female Under 16
00:45:48.88
00:45:48.88
(00:45:21.91)
45
(132)
00:45:21.91
Under 16
45
45
00:25:18.45
Female
132
132
11:20 min/km
211
210
555
Olivia MORT
Olivia MORT #555
Female Under 16
00:46:23.81
00:46:23.81
(00:45:50.70)
46
(134)
00:45:50.70
Under 16
46
46
00:25:53.39
Female
134
134
11:27 min/km
212
212
556
Georgina MORT
Georgina MORT #556
Female Under 16
00:46:28.22
00:46:28.22
(00:45:59.38)
47
(135)
00:45:59.38
Under 16
47
47
00:25:57.80
Female
135
135
11:29 min/km
221
224
518
Layla DUDLEY
Layla DUDLEY #518
Female Under 16
00:49:15.41
00:49:15.41
(00:48:57.52)
48
(142)
00:48:57.52
Under 16
48
49
00:28:44.98
Female
142
143
12:14 min/km
223
227
517
Lydia DUDLEY
Lydia DUDLEY #517
Female Under 16
00:49:16.62
00:49:16.62
(00:48:59.95)
49
(144)
00:48:59.95
Under 16
49
50
00:28:46.19
Female
144
146
12:14 min/km
228
221
594
Lola JOHNSTON
Lola JOHNSTON #594
Female Under 16
00:49:30.95
00:49:30.95
(00:48:44.29)
50
(147)
00:48:44.29
Under 16
50
48
00:29:00.52
Female
147
141
Team Chevron
29
12:11 min/km
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (255 items)
© 2023