Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (171 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
1
1
946
Alain DUTTON
Alain DUTTON #946
Male 20-29
00:11:59.04
00:11:59.04
(00:11:57.95)
1
(1)
00:11:57.95
20-29
1
1
Male
1
1
2:59 min/km
2
2
1172
Luke BURROWS
Luke BURROWS #1172
Male 16-19
00:12:14.75
00:12:14.75
(00:12:14.11)
1
(2)
00:12:14.11
16-19
1
1
Male
2
2
3:03 min/km
3
3
1087
Asad YUSOFF
Asad YUSOFF #1087
Male 16-19
00:12:41.68
00:12:41.68
(00:12:40.76)
2
(3)
00:12:40.76
16-19
2
2
00:00:26.93
Male
3
3
3:10 min/km
4
4
1235
Balinga PASCO
Balinga PASCO #1235
Male 30-39
00:13:54.41
00:13:54.41
(00:13:52.88)
1
(4)
00:13:52.88
30-39
1
1
Male
4
4
3:28 min/km
5
5
1300
Michael OBORNE
Michael OBORNE #1300
Male 30-39
00:14:30.72
00:14:30.72
(00:14:22.42)
2
(5)
00:14:22.42
30-39
2
2
00:00:36.30
Male
5
5
3:35 min/km
7
7
17
Paul MITCHELL
Paul MITCHELL #17
Male 40-49
00:16:06.72
00:16:06.72
(00:16:05.18)
1
(6)
00:16:05.18
40-49
1
1
Male
6
6
Activ All Stars
1
4:01 min/km
8
8
1044
Anthony SCASSERRA
Anthony SCASSERRA #1044
Male 30-39
00:16:29.14
00:16:29.14
(00:16:23.30)
3
(7)
00:16:23.30
30-39
3
3
00:02:34.72
Male
7
7
4:05 min/km
10
10
1156
Ben VALLVE
Ben VALLVE #1156
Male Under 16
00:16:44.00
00:16:44.00
(00:16:26.99)
1
(8)
00:16:26.99
Under 16
1
1
Male
8
8
Team GMAS
1
4:06 min/km
11
11
991
Izaac TRAINER
Izaac TRAINER #991
Male Under 16
00:16:46.67
00:16:46.67
(00:16:35.67)
2
(9)
00:16:35.67
Under 16
2
2
00:00:02.67
Male
9
9
4:08 min/km
12
12
1199
Marshall GROSSE
Marshall GROSSE #1199
Male Under 16
00:16:59.72
00:16:59.72
(00:16:57.61)
3
(10)
00:16:57.61
Under 16
3
3
00:00:15.72
Male
10
10
Team GMAS
2
4:14 min/km
13
16
1311
Mark SMITH
Mark SMITH #1311
Male 40-49
00:17:19.68
00:17:19.68
(00:17:16.58)
2
(11)
00:17:16.58
40-49
2
2
00:01:12.96
Male
11
14
4:19 min/km
14
14
1249
Boaz CUDMORE
Boaz CUDMORE #1249
Male Under 16
00:17:20.69
00:17:20.69
(00:17:07.22)
4
(12)
00:17:07.22
Under 16
4
5
00:00:36.69
Male
12
12
4:16 min/km
15
15
1010
Thomas LESEBERG
Thomas LESEBERG #1010
Male Under 16
00:17:20.69
00:17:20.69
(00:17:09.29)
5
(13)
00:17:09.29
Under 16
5
6
00:00:36.69
Male
13
13
The slashers
1
4:17 min/km
16
13
1243
Nash WHITE
Nash WHITE #1243
Male Under 16
00:17:24.17
00:17:24.17
(00:17:04.69)
6
(14)
00:17:04.69
Under 16
6
4
00:00:40.17
Male
14
11
4:16 min/km
17
17
1233
Darragh BASS
Darragh BASS #1233
Male Under 16
00:17:47.49
00:17:47.49
(00:17:28.90)
7
(15)
00:17:28.90
Under 16
7
7
00:01:03.49
Male
15
15
4:22 min/km
20
18
1251
Clancy DENNIS
Clancy DENNIS #1251
Male Under 16
00:18:00.10
00:18:00.10
(00:17:41.75)
8
(16)
00:17:41.75
Under 16
8
8
00:01:16.10
Male
16
16
4:25 min/km
21
21
1229
Jack LANGRIDGE
Jack LANGRIDGE #1229
Male Under 16
00:18:04.77
00:18:04.77
(00:17:52.75)
9
(17)
00:17:52.75
Under 16
9
9
00:01:20.77
Male
17
17
Mens Health
1
4:28 min/km
24
24
1170
Ian YUSOFF
Ian YUSOFF #1170
Male 40-49
00:18:39.42
00:18:39.42
(00:18:35.65)
3
(18)
00:18:35.65
40-49
3
3
00:02:32.69
Male
18
18
4:38 min/km
25
25
1252
Elijah DENNIS
Elijah DENNIS #1252
Male Under 16
00:18:55.94
00:18:55.94
(00:18:42.10)
10
(19)
00:18:42.10
Under 16
10
10
00:02:11.94
Male
19
19
4:40 min/km
27
27
1094
Tristan CORFIELD
Tristan CORFIELD #1094
Male 20-29
00:19:11.21
00:19:11.21
(00:18:52.77)
2
(20)
00:18:52.77
20-29
2
2
00:07:12.17
Male
20
20
4:43 min/km
28
28
1058
Riley BERNHARDT
Riley BERNHARDT #1058
Male Under 16
00:19:45.86
00:19:45.86
(00:19:43.75)
11
(21)
00:19:43.75
Under 16
11
11
00:03:01.86
Male
21
21
4:55 min/km
29
29
1009
Daniel LESEBERG
Daniel LESEBERG #1009
Male 40-49
00:20:04.72
00:20:04.72
(00:19:52.68)
4
(22)
00:19:52.68
40-49
4
4
00:03:58.00
Male
22
22
The slashers
3
4:58 min/km
30
31
938
Jakeb DAWSON
Jakeb DAWSON #938
Male Under 16
00:20:08.09
00:20:08.09
(00:19:55.64)
12
(23)
00:19:55.64
Under 16
12
12
00:03:24.09
Male
23
24
Team GMAS
3
4:58 min/km
31
32
1273
Jayden BRAAM
Jayden BRAAM #1273
Male 16-19
00:20:11.35
00:20:11.35
(00:19:57.47)
3
(24)
00:19:57.47
16-19
3
3
00:07:56.60
Male
24
25
Hungry Jacks WA Busselton
1
4:59 min/km
33
30
1019
Davide SALA
Davide SALA #1019
Male 20-29
00:20:29.06
00:20:29.06
(00:19:53.22)
3
(25)
00:19:53.22
20-29
3
3
00:08:30.02
Male
25
23
4:58 min/km
35
37
929
Cooper BIDESI
Cooper BIDESI #929
Male Under 16
00:20:35.60
00:20:35.60
(00:20:27.10)
13
(26)
00:20:27.10
Under 16
13
13
00:03:51.60
Male
26
27
5:06 min/km
37
34
1148
Paul STEEL
Paul STEEL #1148
Male 20-29
00:20:39.70
00:20:39.70
(00:20:14.62)
4
(27)
00:20:14.62
20-29
4
4
00:08:40.66
Male
27
26
Team Chevron
1
5:03 min/km
39
40
983
David BARNES
David BARNES #983
Male 30-39
00:21:04.22
00:21:04.22
(00:20:47.22)
4
(28)
00:20:47.22
30-39
4
4
00:07:09.80
Male
28
28
5:11 min/km
41
44
1234
Ruairi BASS
Ruairi BASS #1234
Male Under 16
00:21:17.96
00:21:17.96
(00:21:03.62)
14
(29)
00:21:03.62
Under 16
14
15
00:04:33.96
Male
29
30
5:15 min/km
43
49
1190
Tamsin COUTTS
Tamsin COUTTS #1190
Male Under 16
00:21:22.69
00:21:22.69
(00:21:11.91)
15
(30)
00:21:11.91
Under 16
15
16
00:04:38.69
Male
30
32
5:17 min/km
44
47
1197
Sinan KERIMOFSKI
Sinan KERIMOFSKI #1197
Male 40-49
00:21:35.13
00:21:35.13
(00:21:06.91)
5
(31)
00:21:06.91
40-49
5
5
00:05:28.40
Male
31
31
5:16 min/km
49
42
1018
Matthew CROSBIE
Matthew CROSBIE #1018
Male Under 16
00:21:57.96
00:21:57.96
(00:20:57.37)
16
(32)
00:20:57.37
Under 16
16
14
00:05:13.96
Male
32
29
Dixie's walkers
1
5:14 min/km
51
50
1032
Blake MACPHERSON
Blake MACPHERSON #1032
Male Under 16
00:21:58.17
00:21:58.17
(00:21:29.33)
17
(33)
00:21:29.33
Under 16
17
17
00:05:14.17
Male
33
33
Team GMAS
6
5:22 min/km
52
56
1126
Kai HOLMAN
Kai HOLMAN #1126
Male Under 16
00:21:58.58
00:21:58.58
(00:21:46.23)
18
(34)
00:21:46.23
Under 16
18
19
00:05:14.58
Male
34
37
5:26 min/km
53
54
985
Rowan BARNES
Rowan BARNES #985
Male Under 16
00:22:01.65
00:22:01.65
(00:21:42.59)
19
(35)
00:21:42.59
Under 16
19
18
00:05:17.65
Male
35
36
5:25 min/km
54
51
912
Luke HARNEY
Luke HARNEY #912
Male 16-19
00:22:04.70
00:22:04.70
(00:21:34.66)
4
(36)
00:21:34.66
16-19
4
4
00:09:49.95
Male
36
34
GEO FIT OUTDOOR
1
5:23 min/km
57
60
978
Carson GARDNER
Carson GARDNER #978
Male 16-19
00:22:12.87
00:22:12.87
(00:21:55.26)
5
(37)
00:21:55.26
16-19
5
5
00:09:58.12
Male
37
40
5:28 min/km
58
64
1103
John JONES
John JONES #1103
Male 40-49
00:22:23.07
00:22:23.07
(00:22:20.32)
6
(38)
00:22:20.32
40-49
6
6
00:06:16.34
Male
38
41
5:35 min/km
59
52
1291
Brayden WATKINS
Brayden WATKINS #1291
Male 30-39
00:22:34.90
00:22:34.90
(00:21:38.57)
5
(39)
00:21:38.57
30-39
5
5
00:08:40.49
Male
39
35
Watkins family
1
5:24 min/km
60
69
1105
Chayn REYNOLDS
Chayn REYNOLDS #1105
Male Under 16
00:22:42.06
00:22:42.06
(00:22:30.43)
20
(40)
00:22:30.43
Under 16
20
23
00:05:58.06
Male
40
45
5:37 min/km
65
68
1232
Tiernan BASS
Tiernan BASS #1232
Male Under 16
00:22:47.96
00:22:47.96
(00:22:29.93)
21
(41)
00:22:29.93
Under 16
21
22
00:06:03.96
Male
41
44
5:37 min/km
66
65
1113
John MCGINNIS
John MCGINNIS #1113
Male 50-59
00:22:48.97
00:22:48.97
(00:22:20.76)
1
(42)
00:22:20.76
50-59
1
1
Male
42
42
5:35 min/km
69
57
1042
Lewis FAIRWEATHER
Lewis FAIRWEATHER #1042
Male Under 16
00:22:57.46
00:22:57.46
(00:21:47.62)
22
(43)
00:21:47.62
Under 16
22
20
00:06:13.46
Male
43
38
Three Little Pigs
1
5:26 min/km
70
58
1121
Angus HILYARD
Angus HILYARD #1121
Male Under 16
00:23:00.39
00:23:00.39
(00:21:49.07)
23
(44)
00:21:49.07
Under 16
23
21
00:06:16.39
Male
44
39
5:27 min/km
72
74
977
Harry HARDING
Harry HARDING #977
Male Under 16
00:23:03.05
00:23:03.05
(00:22:47.51)
24
(45)
00:22:47.51
Under 16
24
26
00:06:19.05
Male
45
48
St Mary MacKillop
2
5:41 min/km
73
78
1240
Lincoln ROURKE
Lincoln ROURKE #1240
Male Under 16
00:23:03.05
00:23:03.05
(00:22:51.70)
25
(46)
00:22:51.70
Under 16
25
27
00:06:19.05
Male
46
49
5:42 min/km
75
73
1109
Noah BLACKFORD
Noah BLACKFORD #1109
Male Under 16
00:23:05.69
00:23:05.69
(00:22:46.34)
26
(47)
00:22:46.34
Under 16
26
25
00:06:21.69
Male
47
47
South West Fitness
1
5:41 min/km
76
72
1160
Lochlan GILBERT
Lochlan GILBERT #1160
Male Under 16
00:23:11.62
00:23:11.62
(00:22:41.28)
27
(48)
00:22:41.28
Under 16
27
24
00:06:27.62
Male
48
46
5:40 min/km
77
67
1309
Allan JENNINGS
Allan JENNINGS #1309
Male 30-39
00:23:12.63
00:23:12.63
(00:22:23.60)
6
(49)
00:22:23.60
30-39
6
6
00:09:18.22
Male
49
43
Lulu says no
1
5:35 min/km
80
83
1306
Roger REYES
Roger REYES #1306
Male 50-59
00:23:25.45
00:23:25.45
(00:23:22.60)
2
(50)
00:23:22.60
50-59
2
2
00:00:36.47
Male
50
52
5:50 min/km
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (171 items)
© 2023