X Adventure Race Dunsborough 2018
21 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Long Course X-Adventure
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Aquathlon-X
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (297 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Swimmer
Runner
MTB
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
88
2013
Natalie VAN SELM
Natalie VAN SELM #2013
Female Female Under 11
00:53:53.50
00:53:53.50
1
(14)
Female Under 11
1
Female
14
6:29 min/km
00:04:49.48
24:07 min/km
3
1
1
00:00:40.79
59
2
10
00:17:25.54
6:42 min/km
72
2
10
00:00:43.51
78
5
16
00:30:14.17
9.9 km/h
156
7
28
14
2541
Bunno Bandicoots
Bunno Bandicoots #2541
Mixed Team Under 15
00:43:49.57
00:43:49.57
3
(5)
Team Under 15
3
00:01:29.54
Mixed
5
Eliana White
Allanah Griffin
Ella Frost
5:16 min/km
00:05:04.84
25:24 min/km
8
1
1
00:00:26.67
7
3
5
00:15:35.65
5:59 min/km
11
3
6
00:00:27.13
3
1
1
00:22:15.26
13.5 km/h
35
7
9
2
2235
Kale ARENA
Kale ARENA #2235
Male Male Under 13
00:39:40.07
00:39:40.07
1
(1)
Male Under 13
1
Male
1
4:46 min/km
00:04:42.15
23:30 min/km
1
1
1
00:00:36.86
49
6
9
00:15:01.86
5:46 min/km
5
2
2
00:00:36.28
22
5
9
00:18:42.91
16.0 km/h
9
4
6
86
2223
Tyler JOHNS
Tyler JOHNS #2223
Male Male Under 11
00:53:50.82
00:53:50.82
9
(53)
Male Under 11
9
00:07:00.00
Male
53
6:29 min/km
00:04:46.54
23:52 min/km
2
1
2
00:01:21.64
138
18
62
00:18:25.80
7:05 min/km
115
23
70
00:01:09.18
201
32
101
00:28:07.65
10.7 km/h
115
20
73
3
2511
Afa
Afa #2511
Mixed Team Under 11
00:40:17.24
00:40:17.24
1
(1)
Team Under 11
1
Mixed
1
Alexander Poustie
Floyd Donnan
Angus Nichols
4:51 min/km
00:05:18.92
26:34 min/km
19
1
2
00:00:34.36
39
14
29
00:15:10.50
5:50 min/km
6
3
4
00:00:31.89
7
1
4
00:18:41.55
16.0 km/h
8
1
2
1
2061
Zoe DAVISON
Zoe DAVISON #2061
Female Female Under 15
00:37:21.32
00:37:21.32
1
(1)
Female Under 15
1
Female
1
4:30 min/km
00:04:50.64
24:13 min/km
4
1
2
00:00:22.75
1
1
1
00:15:16.27
5:52 min/km
8
1
1
00:00:26.67
2
1
1
00:16:24.99
18.3 km/h
1
1
1
53
2057
Emma VAN SELM
Emma VAN SELM #2057
Female Female Under 15
00:49:15.81
00:49:15.81
3
(5)
Female Under 15
3
00:11:54.49
Female
5
5:56 min/km
00:05:03.78
25:18 min/km
7
2
3
00:00:38.89
57
2
9
00:17:19.05
6:39 min/km
63
3
8
00:00:34.98
19
2
4
00:25:39.09
11.7 km/h
73
6
9
21
2127
David WEBSTER
David WEBSTER #2127
Male Male Under 13
00:44:51.02
00:44:51.02
7
(12)
Male Under 13
7
00:05:10.95
Male
12
5:24 min/km
00:04:55.15
24:35 min/km
5
2
3
00:01:03.47
101
15
35
00:16:58.83
6:31 min/km
53
18
32
00:00:40.20
49
12
23
00:21:13.36
14.1 km/h
26
11
18
26
2526
Booragoon Speedstas
Booragoon Speedstas #2526
Mixed Team Under 15
00:46:18.13
00:46:18.13
6
(8)
Team Under 15
6
00:03:58.11
Mixed
8
Thomas Glass
Amie Glass
Thomas Glass
5:34 min/km
00:05:25.02
27:05 min/km
24
2
3
00:00:27.25
10
4
6
00:17:46.03
6:50 min/km
87
9
22
00:00:33.53
12
6
7
00:22:06.28
13.6 km/h
32
6
8
36
2516
Zucchiniæs In Bikinis
Zucchiniæs In Bikinis #2516
Mixed Team Under 11
00:48:14.86
00:48:14.86
4
(12)
Team Under 11
4
00:07:57.62
Mixed
12
Rhys Antonio
Sam Rolfe
Peter Rock
5:48 min/km
00:05:40.24
28:21 min/km
29
2
4
00:00:32.48
32
10
25
00:16:57.10
6:31 min/km
51
9
15
00:00:55.79
151
21
45
00:24:09.23
12.4 km/h
56
3
13
25
2133
Tim HOLLEMANS
Tim HOLLEMANS #2133
Male Male Under 13
00:46:12.57
00:46:12.57
9
(15)
Male Under 13
9
00:06:32.50
Male
15
5:34 min/km
00:05:02.80
25:14 min/km
6
3
4
00:01:23.46
144
32
65
00:19:54.06
7:39 min/km
159
46
95
00:01:20.37
224
47
114
00:18:31.87
16.2 km/h
6
3
4
167
2058
Elinor WEBSTER
Elinor WEBSTER #2058
Female Female Under 15
00:59:58.79
00:59:58.79
7
(34)
Female Under 15
7
00:22:37.47
Female
34
7:13 min/km
00:05:09.35
25:46 min/km
10
3
4
00:01:22.64
143
5
32
00:17:53.83
6:53 min/km
94
4
14
00:01:00.39
170
5
38
00:34:32.57
8.7 km/h
220
7
47
129
2033
Darcey MCDONALD
Darcey MCDONALD #2033
Female Female Under 13
00:57:05.56
00:57:05.56
12
(23)
Female Under 13
12
00:13:02.92
Female
23
6:52 min/km
00:05:11.75
25:58 min/km
13
1
5
00:01:15.74
123
12
26
00:18:57.51
7:17 min/km
133
9
24
00:00:37.79
39
4
8
00:31:02.75
9.7 km/h
165
16
32
23
2532
The Psycho Chickens
The Psycho Chickens #2532
Mixed Team Under 15
00:45:09.32
00:45:09.32
5
(7)
Team Under 15
5
00:02:49.30
Mixed
7
Oscar Topham
Aaron Rynvis
Jimmy Bradshaw
5:26 min/km
00:05:40.24
28:21 min/km
30
3
5
00:00:32.01
30
15
24
00:15:14.93
5:51 min/km
7
2
5
00:00:42.74
71
14
25
00:22:59.39
13.0 km/h
40
8
10
22
2146
Lucas ABBS
Lucas ABBS #2146
Male Male Under 13
00:44:58.13
00:44:58.13
8
(13)
Male Under 13
8
00:05:18.05
Male
13
5:25 min/km
00:05:05.78
25:28 min/km
9
4
5
00:01:03.98
103
17
37
00:16:07.80
6:12 min/km
21
5
9
00:00:58.64
159
33
78
00:21:41.91
13.8 km/h
30
14
21
126
2507
Ratbags
Ratbags #2507
Mixed Team Under 11
00:56:13.12
00:56:13.12
10
(31)
Team Under 11
10
00:15:55.88
Mixed
31
Jaz Currie
Vincent Rock
Cooper Bidesi
6:46 min/km
00:05:54.29
29:31 min/km
44
3
6
00:00:31.04
27
7
21
00:22:21.14
8:35 min/km
214
23
49
00:00:37.59
37
5
12
00:26:49.04
11.2 km/h
94
8
27
59
2059
Abbey POAD
Abbey POAD #2059
Female Female Under 15
00:49:54.14
00:49:54.14
4
(7)
Female Under 15
4
00:12:32.82
Female
7
6:00 min/km
00:05:12.37
26:01 min/km
14
4
6
00:00:56.05
86
3
18
00:18:02.40
6:56 min/km
99
5
16
00:00:38.34
40
3
9
00:25:04.98
12.0 km/h
67
5
8
56
2068
Okie FRASER
Okie FRASER #2068
Male Male Under 11
00:49:33.57
00:49:33.57
5
(37)
Male Under 11
5
00:02:42.75
Male
37
5:58 min/km
00:05:09.83
25:49 min/km
11
2
6
00:01:00.49
94
8
31
00:15:26.50
5:56 min/km
10
2
4
00:01:23.79
232
43
119
00:26:32.95
11.3 km/h
89
9
52
253
2046
Charlotte NEWHILL
Charlotte NEWHILL #2046
Female Female Under 13
01:23:37.83
01:23:37.83
22
(62)
Female Under 13
22
00:39:35.19
Female
62
10:04 min/km
00:05:15.64
26:18 min/km
17
2
7
00:04:27.28
258
22
65
00:28:28.49
10:57 min/km
256
22
64
00:01:14.14
211
19
55
00:44:12.27
6.8 km/h
252
22
62
29
2137
Noah HORROBIN
Noah HORROBIN #2137
Male Male Under 13
00:46:29.01
00:46:29.01
10
(16)
Male Under 13
10
00:06:48.93
Male
16
5:36 min/km
00:05:10.33
25:51 min/km
12
5
7
00:00:49.68
73
11
19
00:17:42.55
6:48 min/km
84
26
51
00:00:34.19
14
3
6
00:22:12.23
13.5 km/h
34
15
23
54
2524
The Frousins
The Frousins #2524
Mixed Team Under 15
00:49:23.32
00:49:23.32
9
(13)
Team Under 15
9
00:07:03.29
Mixed
13
Sofia Watt
Caitlin McNiff
Blayde Watt
5:57 min/km
00:05:58.01
29:50 min/km
47
4
7
00:00:34.59
40
16
30
00:18:20.45
7:03 min/km
111
11
25
00:00:54.39
147
24
44
00:23:35.87
12.7 km/h
49
10
12
102
2539
Kool Kids
Kool Kids #2539
Mixed Team Under 15
00:54:50.82
00:54:50.82
18
(26)
Team Under 15
18
00:12:30.79
Mixed
26
Thomas Allen
Hannah Chambers
Amalia Allen
6:36 min/km
00:05:59.62
29:58 min/km
49
5
8
00:00:29.39
21
13
17
00:17:55.30
6:53 min/km
96
10
23
00:00:42.34
67
13
23
00:29:44.15
10.1 km/h
145
23
36
45
2162
Oliver FROST
Oliver FROST #2162
Male Male Under 15
00:48:39.68
00:48:39.68
8
(29)
Male Under 15
8
00:05:33.61
Male
29
5:51 min/km
00:05:13.03
26:05 min/km
15
1
8
00:01:04.74
104
8
38
00:18:11.05
6:59 min/km
103
10
62
00:00:35.50
21
4
8
00:23:35.34
12.7 km/h
48
9
31
101
2205
Jorja HORSFALL
Jorja HORSFALL #2205
Female Female Under 11
00:54:45.57
00:54:45.57
2
(16)
Female Under 11
2
00:00:52.06
Female
16
6:35 min/km
00:05:17.89
26:29 min/km
18
2
8
00:00:51.24
77
4
14
00:17:54.95
6:53 min/km
95
5
15
00:00:42.57
69
4
13
00:29:58.91
10.0 km/h
152
5
26
135
2563
Jonesy'S
Jonesy'S #2563
Mixed Team Under 15
00:57:32.65
00:57:32.65
22
(35)
Team Under 15
22
00:15:12.62
Mixed
35
Claudia Jones
Claudia Jones
Jackson Jones
6:55 min/km
00:06:00.20
30:01 min/km
51
6
9
00:01:13.19
120
25
47
00:19:28.23
7:29 min/km
153
19
35
00:00:47.81
107
20
35
00:30:03.21
10.0 km/h
154
24
39
18
2216
Euan MCKAY
Euan MCKAY #2216
Male Male Under 13
00:44:41.47
00:44:41.47
5
(10)
Male Under 13
5
00:05:01.39
Male
10
5:23 min/km
00:05:14.07
26:10 min/km
16
6
9
00:00:59.45
92
13
29
00:16:48.80
6:27 min/km
45
13
26
00:00:39.04
41
10
19
00:21:00.10
14.3 km/h
22
9
15
43
2056
Amber SHEPHERD
Amber SHEPHERD #2056
Female Female Under 15
00:48:35.21
00:48:35.21
2
(4)
Female Under 15
2
00:11:13.89
Female
4
5:51 min/km
00:05:19.28
26:36 min/km
20
5
9
00:01:24.23
145
6
33
00:18:03.81
6:56 min/km
100
6
17
00:00:47.65
106
4
25
00:23:00.23
13.0 km/h
41
2
4
60
2227
Holly FRASER
Holly FRASER #2227
Female Female Under 15
00:50:04.13
00:50:04.13
5
(8)
Female Under 15
5
00:12:42.81
Female
8
6:01 min/km
00:05:23.99
26:59 min/km
22
6
10
00:01:29.71
158
7
39
00:17:16.38
6:38 min/km
62
2
7
00:01:03.12
181
7
44
00:24:50.93
12.1 km/h
64
4
7
65
2540
The Foley Barrons
The Foley Barrons #2540
Mixed Team Under 15
00:51:21.99
00:51:21.99
11
(16)
Team Under 15
11
00:09:01.97
Mixed
16
Finlay Foley
Brodie Mccarthy
Lachlan Barron
6:11 min/km
00:06:04.28
30:21 min/km
60
7
10
00:00:40.37
58
21
40
00:19:18.24
7:25 min/km
146
17
33
00:00:52.79
138
23
42
00:24:26.30
12.3 km/h
58
11
14
13
2160
Jack ADAMS
Jack ADAMS #2160
Male Male Under 15
00:43:47.69
00:43:47.69
5
(8)
Male Under 15
5
00:00:41.62
Male
8
5:16 min/km
00:05:22.53
26:52 min/km
21
2
10
00:00:56.12
87
6
25
00:17:24.92
6:41 min/km
71
7
43
00:00:41.23
58
7
30
00:19:22.88
15.5 km/h
12
4
8
33
2219
Ziggy HWIGHT
Ziggy HWIGHT #2219
Male Male Under 13
00:47:19.73
00:47:19.73
12
(19)
Male Under 13
12
00:07:39.66
Male
19
5:42 min/km
00:05:24.53
27:02 min/km
23
7
11
00:01:47.43
198
50
99
00:18:40.16
7:10 min/km
124
36
76
00:00:48.56
114
21
49
00:20:39.04
14.5 km/h
18
6
11
9
2508
Dream Team
Dream Team #2508
Mixed Team Under 11
00:43:07.51
00:43:07.51
2
(4)
Team Under 11
2
00:02:50.27
Mixed
4
Oliver Snedden
James Teasdale
Cameron Hegarty
5:11 min/km
00:06:06.77
30:33 min/km
67
4
11
00:00:29.10
20
4
16
00:14:30.95
5:34 min/km
2
1
2
00:00:41.35
61
10
19
00:21:19.33
14.1 km/h
27
2
7
131
2017
Sienna CURRIE
Sienna CURRIE #2017
Female Female Under 11
00:57:06.72
00:57:06.72
5
(24)
Female Under 11
5
00:03:13.21
Female
24
6:52 min/km
00:05:38.16
28:10 min/km
27
3
11
00:01:28.72
152
13
36
00:18:51.92
7:15 min/km
129
8
22
00:00:41.33
59
3
12
00:30:26.57
9.9 km/h
159
8
29
154
2015
Annika NEGUS
Annika NEGUS #2015
Female Female Under 11
00:58:55.27
00:58:55.27
11
(31)
Female Under 11
11
00:05:01.76
Female
31
7:05 min/km
00:05:39.01
28:15 min/km
28
4
12
00:00:57.48
89
5
19
00:19:44.32
7:35 min/km
157
10
29
00:00:59.67
164
16
36
00:31:34.77
9.5 km/h
177
13
36
5
2534
The Chargers
The Chargers #2534
Mixed Team Under 15
00:42:20.02
00:42:20.02
1
(2)
Team Under 15
1
Mixed
2
Matius Brown
Josh Teasdale
Jett Ivory-Greivulis
5:06 min/km
00:06:11.56
30:57 min/km
75
8
12
00:01:43.56
193
26
49
00:14:19.29
5:30 min/km
1
1
1
00:00:40.52
53
9
17
00:19:25.08
15.4 km/h
13
3
4
7
2166
Lucas WALKER
Lucas WALKER #2166
Male Male Under 15
00:43:06.07
00:43:06.07
1
(3)
Male Under 15
1
Male
3
5:11 min/km
00:05:26.64
27:13 min/km
25
3
12
00:00:30.12
23
2
3
00:15:36.01
6:00 min/km
12
1
5
00:00:32.22
10
3
4
00:21:01.06
14.3 km/h
23
7
16
99
2535
Crazy Bean Bro
Crazy Bean Bro #2535
Mixed Team Under 15
00:54:44.07
00:54:44.07
17
(25)
Team Under 15
17
00:12:24.05
Mixed
25
Tayla Verhoeff
Emma Woodley
Maia Woodley
6:35 min/km
00:06:12.39
31:01 min/km
78
9
13
00:00:38.71
55
20
38
00:20:26.94
7:51 min/km
176
23
41
00:00:44.64
87
16
30
00:26:41.39
11.2 km/h
92
18
25
139
2006
Bella ANDREW
Bella ANDREW #2006
Female Female Under 11
00:58:23.12
00:58:23.12
7
(26)
Female Under 11
7
00:04:29.61
Female
26
7:02 min/km
00:05:42.04
28:30 min/km
32
5
13
00:01:54.65
207
23
53
00:18:42.89
7:11 min/km
126
7
21
00:01:13.52
209
24
53
00:30:50.00
9.7 km/h
161
9
30
38
2246
Bede WETHERELL
Bede WETHERELL #2246
Male Male Under 13
00:48:28.02
00:48:28.02
16
(23)
Male Under 13
16
00:08:47.94
Male
23
Bede Wetherell
Bede Wetherell
Bede Wetherell
5:50 min/km
00:05:37.78
28:08 min/km
26
8
13
00:00:45.73
62
8
11
00:16:49.98
6:28 min/km
47
14
27
00:00:51.87
130
26
58
00:24:22.65
12.3 km/h
57
24
38
62
2036
Milly OLDMEADOW
Milly OLDMEADOW #2036
Female Female Under 13
00:50:27.32
00:50:27.32
4
(9)
Female Under 13
4
00:06:24.68
Female
9
6:04 min/km
00:05:45.76
28:48 min/km
33
3
14
00:01:11.01
112
11
23
00:19:14.66
7:24 min/km
144
12
27
00:00:47.86
108
11
26
00:23:28.02
12.8 km/h
47
3
6
137
2129
Alexander CLEMENTS
Alexander CLEMENTS #2129
Male Male Under 13
00:58:03.95
00:58:03.95
41
(77)
Male Under 13
41
00:18:23.87
Male
77
6:59 min/km
00:05:41.27
28:26 min/km
31
9
14
00:01:59.50
211
52
107
00:17:22.56
6:40 min/km
69
22
41
00:02:00.02
250
57
134
00:31:00.58
9.7 km/h
163
46
93
130
2506
Diluha
Diluha #2506
Mixed Team Under 11
00:57:06.51
00:57:06.51
13
(34)
Team Under 11
13
00:16:49.27
Mixed
34
Digby Clements
Hamish Clark
Luka Good
6:52 min/km
00:06:15.04
31:15 min/km
82
5
14
00:00:38.23
53
18
36
00:20:52.96
8:01 min/km
190
20
45
00:00:49.39
120
17
38
00:28:30.88
10.5 km/h
119
10
29
196
2514
Pineapples
Pineapples #2514
Mixed Team Under 11
01:04:41.48
01:04:41.48
22
(49)
Team Under 11
22
00:24:24.24
Mixed
49
Grace Reinecke
Chloe Glass
Charli Pitts
7:47 min/km
00:06:15.64
31:18 min/km
84
6
15
00:00:31.82
29
9
23
00:22:04.02
8:29 min/km
206
22
48
00:00:50.52
123
18
40
00:34:59.46
8.6 km/h
222
21
48
231
2176
Cohen NEWHILL
Cohen NEWHILL #2176
Male Male Under 9
01:10:53.71
01:10:53.71
15
(131)
Male Under 9
15
00:17:28.02
Male
131
8:32 min/km
00:05:48.61
29:03 min/km
36
1
15
00:03:53.91
257
16
140
00:26:16.82
10:06 min/km
248
15
137
00:02:17.00
254
16
138
00:32:37.35
9.2 km/h
197
11
113
143
2029
Bridget OWEN
Bridget OWEN #2029
Female Female Under 11
00:58:26.04
00:58:26.04
10
(29)
Female Under 11
10
00:04:32.53
Female
29
7:02 min/km
00:05:46.04
28:50 min/km
34
6
15
00:01:34.29
171
18
45
00:17:50.51
6:51 min/km
89
4
13
00:00:52.18
135
13
32
00:32:23.00
9.3 km/h
191
15
41
4
2126
Connor MACPHERSON
Connor MACPHERSON #2126
Male Male Under 13
00:41:51.02
00:41:51.02
2
(2)
Male Under 13
2
00:02:10.95
Male
2
5:02 min/km
00:05:49.58
29:07 min/km
39
10
16
00:01:03.70
102
16
36
00:17:12.91
6:37 min/km
60
20
37
00:00:30.17
5
1
2
00:17:14.65
17.4 km/h
2
1
1
105
2186
Penny MORIN
Penny MORIN #2186
Female Female Under 13
00:55:01.09
00:55:01.09
9
(18)
Female Under 13
9
00:10:58.46
Female
18
6:37 min/km
00:05:46.79
28:53 min/km
35
4
16
00:00:50.31
75
6
13
00:18:17.64
7:02 min/km
107
7
19
00:00:43.61
79
8
17
00:29:22.72
10.2 km/h
135
11
21
63
2521
Team Trident
Team Trident #2521
Mixed Team Under 11
00:50:46.58
00:50:46.58
5
(14)
Team Under 11
5
00:10:29.34
Mixed
14
Harry Braby
Jules Gibson
Corey Ballantyne
6:07 min/km
00:06:17.21
31:26 min/km
87
7
16
00:00:35.09
44
15
32
00:17:28.47
6:43 min/km
75
13
20
00:01:15.73
214
25
51
00:25:10.07
11.9 km/h
71
5
19
72
2527
Splash Flash Dash
Splash Flash Dash #2527
Mixed Team Under 15
00:52:07.23
00:52:07.23
14
(20)
Team Under 15
14
00:09:47.21
Mixed
20
Macy Holmes
Elouise Pearse
Kurtis Martin
6:16 min/km
00:06:23.24
31:56 min/km
96
10
17
00:00:38.69
54
19
37
00:21:14.90
8:10 min/km
193
26
46
00:00:41.61
62
10
20
00:23:08.78
13.0 km/h
43
9
11
169
2018
Elizabeth WEBSTER
Elizabeth WEBSTER #2018
Female Female Under 11
01:00:16.03
01:00:16.03
12
(35)
Female Under 11
12
00:06:22.52
Female
35
7:15 min/km
00:05:49.23
29:06 min/km
37
7
17
00:01:30.66
161
15
41
00:20:45.89
7:59 min/km
187
16
38
00:01:01.23
174
18
39
00:31:09.00
9.6 km/h
167
10
33
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (297 items)