X Adventure Race Dunsborough 2018
21 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Long Course X-Adventure
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Aquathlon-X
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (297 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Swimmer
Runner
MTB
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
17
2039
Billie MINCHAM
Billie MINCHAM #2039
Female Female Under 13
00:44:40.57
00:44:40.57
2
(3)
Female Under 13
2
00:00:37.93
Female
3
5:22 min/km
00:05:50.45
29:12 min/km
41
6
19
00:00:27.20
9
1
2
00:15:36.63
6:00 min/km
14
1
2
00:00:39.69
46
5
10
00:22:06.58
13.6 km/h
33
2
3
1
2061
Zoe DAVISON
Zoe DAVISON #2061
Female Female Under 15
00:37:21.32
00:37:21.32
1
(1)
Female Under 15
1
Female
1
4:30 min/km
00:04:50.64
24:13 min/km
4
1
2
00:00:22.75
1
1
1
00:15:16.27
5:52 min/km
8
1
1
00:00:26.67
2
1
1
00:16:24.99
18.3 km/h
1
1
1
168
2097
Jaco NEL
Jaco NEL #2097
Male Male Under 11
01:00:00.19
01:00:00.19
31
(94)
Male Under 11
31
00:13:09.37
Male
94
7:13 min/km
00:07:20.15
36:40 min/km
177
30
92
00:00:46.95
63
1
12
00:21:40.69
8:20 min/km
199
36
111
00:01:05.64
191
29
95
00:29:06.74
10.3 km/h
129
25
80
35
2143
Guy PERTWEE
Guy PERTWEE #2143
Male Male Under 13
00:48:09.47
00:48:09.47
14
(21)
Male Under 13
14
00:08:29.40
Male
21
5:48 min/km
00:07:30.96
37:34 min/km
189
47
97
00:00:25.20
4
1
1
00:16:50.37
6:28 min/km
48
15
28
00:00:36.33
23
6
10
00:22:46.61
13.2 km/h
37
17
25
81
2198
Balfour PATERSON
Balfour PATERSON #2198
Male Male Under 9
00:53:25.69
00:53:25.69
1
(49)
Male Under 9
1
Male
49
6:26 min/km
00:08:36.99
43:04 min/km
236
10
127
00:00:48.54
70
1
16
00:19:41.05
7:34 min/km
156
7
93
00:02:15.18
253
15
137
00:22:03.91
13.6 km/h
31
1
22
2513
Kft
Kft #2513
Mixed Team Under 11
Started
Started
Team Under 11
Mixed
Kaden Edwards
Thomas Summers
Finn Richardson
00:08:37.60
43:08 min/km
238
23
50
00:00:23.20
2
1
1
00:16:21.28
6:17 min/km
28
5
11
00:00:39.34
43
7
14
141
2551
Space Unicorns
Space Unicorns #2551
Female Female Under 11
00:58:24.57
00:58:24.57
9
(28)
Female Under 11
9
00:04:31.06
Female
28
Sana Burt
Ruby Eastaugh
Jess Bedbrook
7:02 min/km
00:06:27.01
32:15 min/km
105
13
35
00:00:36.76
47
1
7
00:22:08.07
8:30 min/km
208
19
47
00:00:45.13
91
7
20
00:28:27.58
10.5 km/h
118
1
16
224
2550
Larasophieebony
Larasophieebony #2550
Female Female Under 9
01:09:36.51
01:09:36.51
3
(51)
Female Under 9
3
00:15:34.94
Female
51
Lara Cecilia
Sophie Summers
Ebony Kate
8:23 min/km
00:07:04.04
35:20 min/km
159
1
49
00:00:33.76
35
1
5
00:23:34.52
9:04 min/km
229
4
54
00:00:49.34
119
2
30
00:37:34.84
8.0 km/h
232
3
51
136
2562
Splash-Flash-crash
Splash-Flash-crash #2562
Mixed Team Under 15
00:57:33.57
00:57:33.57
23
(36)
Team Under 15
23
00:15:13.55
Mixed
36
Charlie Hasler
Lucy Lankford
Jack Lankford
6:56 min/km
00:07:09.53
35:47 min/km
169
20
30
00:00:25.66
5
1
3
00:19:58.88
7:41 min/km
163
20
36
00:00:32.19
9
4
5
00:29:27.30
10.2 km/h
136
22
34
8
2552
Maxned
Maxned #2552
Male Male Under 15
00:43:07.40
00:43:07.40
2
(4)
Male Under 15
2
00:00:01.33
Male
4
5:11 min/km
00:06:26.10
32:10 min/km
103
9
53
00:00:26.67
8
1
2
00:17:11.80
6:36 min/km
59
6
36
00:00:24.89
1
1
1
00:18:37.93
16.1 km/h
7
2
5
90
2529
X Groms
X Groms #2529
Mixed Team Under 11
00:53:59.42
00:53:59.42
8
(23)
Team Under 11
8
00:13:42.18
Mixed
23
Charlie Hopkins
Wylie Hill
Charlie Hopkins
6:30 min/km
00:07:23.52
36:57 min/km
181
13
36
00:00:24.95
3
2
2
00:16:44.69
6:26 min/km
40
8
14
00:00:42.92
72
12
26
00:28:43.33
10.4 km/h
122
11
30
117
2543
Triple Threat
Triple Threat #2543
Mixed Team Under 15
00:55:34.18
00:55:34.18
21
(29)
Team Under 15
21
00:13:14.16
Mixed
29
Mia McLean
Kate Thorpe
Amali Mayberry
6:41 min/km
00:07:32.57
37:42 min/km
193
25
40
00:00:26.65
6
2
4
00:20:49.01
8:00 min/km
189
25
44
00:00:39.88
48
8
16
00:26:06.06
11.5 km/h
81
16
22
32
2212
Fletcher BROWN
Fletcher BROWN #2212
Male Male Under 11
00:46:50.82
00:46:50.82
1
(18)
Male Under 11
1
Male
18
5:38 min/km
00:06:01.04
30:05 min/km
53
7
24
00:00:48.84
71
2
17
00:16:25.20
6:18 min/km
30
5
15
00:00:37.28
35
1
17
00:22:58.45
13.1 km/h
39
2
27
7
2166
Lucas WALKER
Lucas WALKER #2166
Male Male Under 15
00:43:06.07
00:43:06.07
1
(3)
Male Under 15
1
Male
3
5:11 min/km
00:05:26.64
27:13 min/km
25
3
12
00:00:30.12
23
2
3
00:15:36.01
6:00 min/km
12
1
5
00:00:32.22
10
3
4
00:21:01.06
14.3 km/h
23
7
16
166
2174
Etienne DU TOIT
Etienne DU TOIT #2174
Male Male Under 9
00:59:57.83
00:59:57.83
5
(93)
Male Under 9
5
00:06:32.14
Male
93
7:13 min/km
00:07:00.54
35:02 min/km
150
5
77
00:00:55.99
85
2
24
00:18:28.73
7:06 min/km
116
5
71
00:00:37.26
34
2
16
00:32:55.29
9.1 km/h
203
12
117
15
2141
Christophe GARDNER
Christophe GARDNER #2141
Male Male Under 13
00:44:02.30
00:44:02.30
4
(9)
Male Under 13
4
00:04:22.23
Male
9
5:18 min/km
00:06:07.03
30:35 min/km
68
16
31
00:00:32.90
33
2
5
00:14:49.76
5:42 min/km
4
1
1
00:00:51.77
128
24
56
00:21:40.83
13.8 km/h
29
13
20
171
2055
Kiara DEXTER
Kiara DEXTER #2055
Female Female Under 13
01:00:35.57
01:00:35.57
16
(37)
Female Under 13
16
00:16:32.93
Female
37
7:18 min/km
00:06:15.04
31:15 min/km
83
14
28
00:00:30.47
24
2
3
00:22:06.56
8:30 min/km
207
18
46
00:00:47.93
110
12
27
00:30:55.56
9.7 km/h
162
15
31
53
2057
Emma VAN SELM
Emma VAN SELM #2057
Female Female Under 15
00:49:15.81
00:49:15.81
3
(5)
Female Under 15
3
00:11:54.49
Female
5
5:56 min/km
00:05:03.78
25:18 min/km
7
2
3
00:00:38.89
57
2
9
00:17:19.05
6:39 min/km
63
3
8
00:00:34.98
19
2
4
00:25:39.09
11.7 km/h
73
6
9
91
2063
Tanika SCHOEMAN
Tanika SCHOEMAN #2063
Female Female Under 9
00:54:01.57
00:54:01.57
1
(15)
Female Under 9
1
Female
15
6:30 min/km
00:07:53.98
39:29 min/km
216
3
59
00:00:35.01
43
2
6
00:17:22.04
6:40 min/km
68
1
9
00:00:34.30
16
1
2
00:27:36.23
10.9 km/h
104
1
15
88
2013
Natalie VAN SELM
Natalie VAN SELM #2013
Female Female Under 11
00:53:53.50
00:53:53.50
1
(14)
Female Under 11
1
Female
14
6:29 min/km
00:04:49.48
24:07 min/km
3
1
1
00:00:40.79
59
2
10
00:17:25.54
6:42 min/km
72
2
10
00:00:43.51
78
5
16
00:30:14.17
9.9 km/h
156
7
28
120
2007
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2007
Female Female Under 11
00:55:41.51
00:55:41.51
3
(21)
Female Under 11
3
00:01:48.00
Female
21
6:42 min/km
00:06:34.40
32:52 min/km
113
14
37
00:00:47.13
65
3
12
00:18:37.06
7:09 min/km
121
6
20
00:00:37.01
31
1
6
00:29:05.89
10.3 km/h
128
3
18
59
2059
Abbey POAD
Abbey POAD #2059
Female Female Under 15
00:49:54.14
00:49:54.14
4
(7)
Female Under 15
4
00:12:32.82
Female
7
6:00 min/km
00:05:12.37
26:01 min/km
14
4
6
00:00:56.05
86
3
18
00:18:02.40
6:56 min/km
99
5
16
00:00:38.34
40
3
9
00:25:04.98
12.0 km/h
67
5
8
55
2044
Luca DU TOIT
Luca DU TOIT #2044
Female Female Under 13
00:49:28.32
00:49:28.32
3
(6)
Female Under 13
3
00:05:25.68
Female
6
5:57 min/km
00:06:04.96
30:24 min/km
62
11
24
00:00:32.94
34
3
4
00:15:43.66
6:02 min/km
16
2
3
00:00:36.58
25
2
5
00:26:30.16
11.3 km/h
88
7
13
12
2138
Liam HANSON
Liam HANSON #2138
Male Male Under 13
00:43:10.75
00:43:10.75
3
(7)
Male Under 13
3
00:03:30.67
Male
7
5:12 min/km
00:06:17.03
31:25 min/km
86
22
42
00:00:34.62
41
3
6
00:17:21.67
6:40 min/km
66
21
40
00:00:34.59
18
4
7
00:18:22.83
16.3 km/h
4
2
2
58
2091
Emile DU TOIT
Emile DU TOIT #2091
Male Male Under 11
00:49:34.58
00:49:34.58
7
(39)
Male Under 11
7
00:02:43.75
Male
39
5:58 min/km
00:06:00.03
30:00 min/km
50
6
22
00:00:48.89
72
3
18
00:15:43.63
6:02 min/km
15
3
6
00:00:40.25
51
4
25
00:26:21.76
11.4 km/h
85
8
50
24
2165
Harry PERTWEE
Harry PERTWEE #2165
Male Male Under 15
00:45:26.32
00:45:26.32
6
(14)
Male Under 15
6
00:02:20.25
Male
14
5:28 min/km
00:07:24.29
37:01 min/km
183
11
94
00:00:32.06
31
3
4
00:16:48.47
6:27 min/km
44
5
25
00:00:36.58
24
5
11
00:20:04.91
14.9 km/h
16
5
9
14
2541
Bunno Bandicoots
Bunno Bandicoots #2541
Mixed Team Under 15
00:43:49.57
00:43:49.57
3
(5)
Team Under 15
3
00:01:29.54
Mixed
5
Eliana White
Allanah Griffin
Ella Frost
5:16 min/km
00:05:04.84
25:24 min/km
8
1
1
00:00:26.67
7
3
5
00:15:35.65
5:59 min/km
11
3
6
00:00:27.13
3
1
1
00:22:15.26
13.5 km/h
35
7
9
124
2512
Jas
Jas #2512
Mixed Team Under 11
00:55:52.82
00:55:52.82
9
(30)
Team Under 11
9
00:15:35.58
Mixed
30
Allira Giglia
Saffi Jennings
Jye Edmonds
6:43 min/km
00:08:26.29
42:11 min/km
230
20
47
00:00:27.99
16
3
12
00:20:17.56
7:48 min/km
173
18
38
00:00:43.91
81
13
27
00:25:57.05
11.6 km/h
79
6
20
174
2236
Lucy MURRAY
Lucy MURRAY #2236
Female Female Under 9
01:00:47.07
01:00:47.07
2
(38)
Female Under 9
2
00:06:45.50
Female
38
Lucy Murray
Lucy Murray
Lucy Murray
7:19 min/km
00:07:04.24
35:21 min/km
160
2
50
00:00:54.29
81
3
15
00:19:59.02
7:41 min/km
164
2
30
00:01:05.51
190
4
47
00:31:44.00
9.5 km/h
180
2
37
186
2221
Jesiah BRESANELLO
Jesiah BRESANELLO #2221
Male Male Under 9
01:02:02.31
01:02:02.31
7
(101)
Male Under 9
7
00:08:36.62
Male
101
7:28 min/km
00:11:27.64
57:18 min/km
253
14
137
00:00:56.45
88
3
26
00:17:21.48
6:40 min/km
65
3
39
00:00:36.98
30
1
14
00:31:39.74
9.5 km/h
179
8
101
73
2557
The Lma Girls
The Lma Girls #2557
Female Female Under 13
00:52:16.56
00:52:16.56
5
(10)
Female Under 13
5
00:08:13.92
Female
10
Mia Hughes
Amele Cocker
Lucia Clune
6:17 min/km
00:06:09.51
30:47 min/km
71
13
27
00:00:37.18
50
4
8
00:18:15.65
7:01 min/km
106
6
18
00:00:34.48
17
1
3
00:26:39.72
11.3 km/h
91
8
14
26
2526
Booragoon Speedstas
Booragoon Speedstas #2526
Mixed Team Under 15
00:46:18.13
00:46:18.13
6
(8)
Team Under 15
6
00:03:58.11
Mixed
8
Thomas Glass
Amie Glass
Thomas Glass
5:34 min/km
00:05:25.02
27:05 min/km
24
2
3
00:00:27.25
10
4
6
00:17:46.03
6:50 min/km
87
9
22
00:00:33.53
12
6
7
00:22:06.28
13.6 km/h
32
6
8
9
2508
Dream Team
Dream Team #2508
Mixed Team Under 11
00:43:07.51
00:43:07.51
2
(4)
Team Under 11
2
00:02:50.27
Mixed
4
Oliver Snedden
James Teasdale
Cameron Hegarty
5:11 min/km
00:06:06.77
30:33 min/km
67
4
11
00:00:29.10
20
4
16
00:14:30.95
5:34 min/km
2
1
2
00:00:41.35
61
10
19
00:21:19.33
14.1 km/h
27
2
7
158
2158
Matthew WILLISON
Matthew WILLISON #2158
Male Male Under 15
00:59:22.25
00:59:22.25
12
(87)
Male Under 15
12
00:16:16.18
Male
87
7:09 min/km
00:06:06.77
30:33 min/km
66
5
30
00:00:48.49
69
4
15
00:20:05.07
7:43 min/km
167
11
99
00:00:43.47
77
8
36
00:31:38.44
9.5 km/h
178
13
100
122
2210
Noah PIAVANINI
Noah PIAVANINI #2210
Male Male Under 9
00:55:46.33
00:55:46.33
3
(71)
Male Under 9
3
00:02:20.64
Male
71
6:43 min/km
00:06:17.60
31:28 min/km
88
3
43
00:00:59.43
91
4
28
00:18:20.59
7:03 min/km
112
4
68
00:00:49.97
121
7
53
00:29:18.72
10.2 km/h
131
3
81
101
2205
Jorja HORSFALL
Jorja HORSFALL #2205
Female Female Under 11
00:54:45.57
00:54:45.57
2
(16)
Female Under 11
2
00:00:52.06
Female
16
6:35 min/km
00:05:17.89
26:29 min/km
18
2
8
00:00:51.24
77
4
14
00:17:54.95
6:53 min/km
95
5
15
00:00:42.57
69
4
13
00:29:58.91
10.0 km/h
152
5
26
162
2125
Cameron DUFF
Cameron DUFF #2125
Male Male Under 13
00:59:29.77
00:59:29.77
46
(91)
Male Under 13
46
00:19:49.69
Male
91
7:10 min/km
00:06:57.58
34:47 min/km
149
40
76
00:00:35.76
45
4
7
00:17:50.85
6:51 min/km
90
28
55
00:01:09.08
200
43
100
00:32:56.48
9.1 km/h
204
54
118
57
2106
Alex WALKER
Alex WALKER #2106
Male Male Under 11
00:49:33.58
00:49:33.58
6
(38)
Male Under 11
6
00:02:42.75
Male
38
5:58 min/km
00:06:05.13
30:25 min/km
63
8
29
00:00:50.13
74
4
20
00:16:42.57
6:25 min/km
39
7
22
00:00:48.83
115
14
50
00:25:06.91
11.9 km/h
68
5
43
80
2060
Lucy BLUNT
Lucy BLUNT #2060
Female Female Under 15
00:53:11.13
00:53:11.13
6
(12)
Female Under 15
6
00:15:49.81
Female
12
6:24 min/km
00:06:06.22
30:31 min/km
65
7
26
00:01:00.62
95
4
20
00:21:38.93
8:19 min/km
198
7
42
00:01:02.78
180
6
43
00:23:22.58
12.8 km/h
45
3
5
257
2064
Amelia BRAJEVIC
Amelia BRAJEVIC #2064
Female Female Under 9
01:43:50.79
01:43:50.79
5
(65)
Female Under 9
5
00:49:49.22
Female
65
12:30 min/km
00:13:37.27
8:06 min/km
258
5
65
00:01:40.88
185
4
49
00:31:24.98
12:04 min/km
258
5
65
00:02:51.49
258
5
65
00:54:16.17
5.5 km/h
256
5
64
236
2062
Leila FRASER
Leila FRASER #2062
Female Female Under 9
01:12:35.86
01:12:35.86
4
(53)
Female Under 9
4
00:18:34.29
Female
53
8:44 min/km
00:08:04.14
40:20 min/km
223
4
60
00:02:00.06
212
5
55
00:21:55.40
8:25 min/km
205
3
45
00:01:03.53
183
3
45
00:39:32.72
7.6 km/h
238
4
55
167
2058
Elinor WEBSTER
Elinor WEBSTER #2058
Female Female Under 15
00:59:58.79
00:59:58.79
7
(34)
Female Under 15
7
00:22:37.47
Female
34
7:13 min/km
00:05:09.35
25:46 min/km
10
3
4
00:01:22.64
143
5
32
00:17:53.83
6:53 min/km
94
4
14
00:01:00.39
170
5
38
00:34:32.57
8.7 km/h
220
7
47
182
2037
Leni CHURCHER
Leni CHURCHER #2037
Female Female Under 13
01:01:20.58
01:01:20.58
17
(41)
Female Under 13
17
00:17:17.94
Female
41
7:23 min/km
00:06:04.95
30:24 min/km
61
10
23
00:00:45.08
61
5
11
00:19:00.05
7:18 min/km
135
10
25
00:01:01.75
178
15
41
00:34:28.74
8.7 km/h
219
19
46
154
2015
Annika NEGUS
Annika NEGUS #2015
Female Female Under 11
00:58:55.27
00:58:55.27
11
(31)
Female Under 11
11
00:05:01.76
Female
31
7:05 min/km
00:05:39.01
28:15 min/km
28
4
12
00:00:57.48
89
5
19
00:19:44.32
7:35 min/km
157
10
29
00:00:59.67
164
16
36
00:31:34.77
9.5 km/h
177
13
36
51
2211
Shannon PAULSEN
Shannon PAULSEN #2211
Male Male Under 15
00:49:12.07
00:49:12.07
9
(35)
Male Under 15
9
00:06:06.00
Male
35
5:55 min/km
00:06:35.47
32:57 min/km
116
10
58
00:00:54.77
84
5
23
00:17:49.02
6:51 min/km
88
8
54
00:00:36.67
26
6
12
00:23:16.12
12.9 km/h
44
8
29
185
2233
Jack HOOGERWAARD
Jack HOOGERWAARD #2233
Male Male Under 11
01:01:45.93
01:01:45.93
33
(100)
Male Under 11
33
00:14:55.10
Male
100
7:26 min/km
00:07:11.77
35:58 min/km
170
27
89
00:00:51.66
79
5
22
00:22:40.06
8:43 min/km
220
40
118
00:01:25.56
235
45
122
00:29:36.86
10.1 km/h
140
27
85
19
2155
Hayden ROPER
Hayden ROPER #2155
Male Male Under 13
00:44:42.49
00:44:42.49
6
(11)
Male Under 13
6
00:05:02.41
Male
11
5:23 min/km
00:06:12.39
31:01 min/km
77
20
38
00:00:36.82
48
5
8
00:16:28.97
6:20 min/km
33
8
17
00:00:43.79
80
18
37
00:20:40.51
14.5 km/h
19
7
12
103
2171
Romain GOUDARD
Romain GOUDARD #2171
Male Male Under 9
00:54:51.14
00:54:51.14
2
(61)
Male Under 9
2
00:01:25.45
Male
61
6:36 min/km
00:08:42.50
43:32 min/km
242
11
131
00:01:02.67
98
5
32
00:16:27.88
6:19 min/km
32
1
16
00:00:46.04
97
4
44
00:27:52.04
10.8 km/h
109
2
67
2522
Rosiejs
Rosiejs #2522
Mixed Team Under 11
Started
Started
Team Under 11
Mixed
Rosie Reynolds
Jess Barbetti
00:16:42.40
23:32 min/km
259
26
53
00:00:29.45
22
5
18
00:22:37.24
8:42 min/km
218
24
50
00:00:45.67
95
15
32
70
2553
Swaglords
Swaglords #2553
Mixed Team Under 15
00:52:00.57
00:52:00.57
12
(18)
Team Under 15
12
00:09:40.54
Mixed
18
Todd Mitchell
Charlotte Grant
Jemima Court
6:15 min/km
00:07:36.46
38:02 min/km
197
26
41
00:00:27.46
11
5
7
00:18:36.90
7:09 min/km
120
14
28
00:00:28.74
4
2
2
00:24:50.99
12.1 km/h
65
13
17
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (297 items)