Coogee Jetty to Jetty Swim XXII
11 Mar 2018
Results
Details
 
Contact
1500m Swim
750m Swim
250m Try-It
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (222 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
MSWA Category
MSWA CatPos
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
EstTime
SWAclub
TWAclub
Pace
Wave
Finish
72
47
Isabella COUBROUGH
Isabella COUBROUGH #47
Female 10-14
00:15:16.1
00:15:16.1
16
(33)
10-14
16
00:04:10.3
Under 18
18
Female
33
00:20:00
Saint Hildas
20:21 min/km
Wave 2 (750m)
00:15:16.1
71
218
Brad WILSON
Brad WILSON #218
Male 35-44
00:15:16.0
00:15:16.0
4
(39)
35-44
4
00:02:49.7
40-44
3
Male
39
00:14:10
20:21 min/km
Wave 1 (750m)
00:15:16.0
70
65
Mark EVANS
Mark EVANS #65
Male 25-34
00:15:13.9
00:15:13.9
5
(38)
25-34
5
00:03:32.1
25-29
3
Male
38
00:30:01
20:18 min/km
Wave 2 (750m)
00:15:13.9
69
223
Tiana WILSON
Tiana WILSON #223
Female 10-14
00:15:13.1
00:15:13.1
15
(32)
10-14
15
00:04:07.3
Under 18
17
Female
32
00:16:00
20:17 min/km
Wave 1 (750m)
00:15:13.1
68
122
Chiara LEHMANN
Chiara LEHMANN #122
Female 15-24
00:15:10.8
00:15:10.8
5
(31)
15-24
5
00:04:23.6
18-24
3
Female
31
00:17:00
20:14 min/km
Wave 1 (750m)
00:15:10.8
67
181
Donna SCOTT
Donna SCOTT #181
Female 45-54
00:15:05.6
00:15:05.6
5
(30)
45-54
5
00:01:00.4
45-49
2
Female
30
00:20:00
20:07 min/km
Wave 2 (750m)
00:15:05.6
66
132
Doug MCIVOR
Doug MCIVOR #132
Male 65-74
00:15:05.3
00:15:05.3
3
(37)
65-74
3
00:00:30.1
65-69
3
Male
37
Leeming Masters
1
00:15:00
20:07 min/km
Wave 1 (750m)
00:15:05.3
65
135
Naomi MILL
Naomi MILL #135
Female 45-54
00:14:56.2
00:14:56.2
4
(29)
45-54
4
00:00:51.0
45-49
1
Female
29
00:20:28
19:54 min/km
Wave 2 (750m)
00:14:56.2
64
170
Marty RICHARDSON
Marty RICHARDSON #170
Male 35-44
00:14:53.8
00:14:53.8
3
(36)
35-44
3
00:02:27.5
35-39
1
Male
36
00:45:00
19:51 min/km
Wave 2 (750m)
00:14:53.8
63
37
Cooper CAMPBELL
Cooper CAMPBELL #37
Male 10-14
00:14:53.0
00:14:53.0
10
(35)
10-14
10
00:02:28.6
Under 18
18
Male
35
00:30:00
19:50 min/km
Wave 2 (750m)
00:14:53.0
62
98
John HOWES
John HOWES #98
Male 55-64
00:14:51.1
00:14:51.1
3
(34)
55-64
3
00:01:48.5
60-64
1
Male
34
00:20:01
19:48 min/km
Wave 2 (750m)
00:14:51.1
61
97
Eleanor HOWES
Eleanor HOWES #97
Female 15-24
00:14:50.7
00:14:50.7
4
(28)
15-24
4
00:04:03.5
18-24
2
Female
28
00:20:05
19:47 min/km
Wave 2 (750m)
00:14:50.7
60
128
Julie MATHESON
Julie MATHESON #128
Female 45-54
00:14:48.9
00:14:48.9
3
(27)
45-54
3
00:00:43.7
50-54
3
Female
27
Beatty Park Masters
2
00:15:00
19:45 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:48.9
59
177
Ian RUSSELL -BROWN
Ian RUSSELL -BROWN #177
Male 65-74
00:14:44.3
00:14:44.3
2
(33)
65-74
2
00:00:09.1
65-69
2
Male
33
00:12:55
19:39 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:44.3
58
184
Graham SENDERS
Graham SENDERS #184
Male 55-64
00:14:41.7
00:14:41.7
2
(32)
55-64
2
00:01:39.1
55-59
2
Male
32
Claremont Masters
2
00:14:01
19:35 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:41.7
57
76
Debbie GILLARD
Debbie GILLARD #76
Female 45-54
00:14:36.1
00:14:36.1
2
(26)
45-54
2
00:00:30.9
50-54
2
Female
26
00:13:01
19:28 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:36.1
56
153
Joel PEART
Joel PEART #153
Male 10-14
00:14:35.9
00:14:35.9
9
(31)
10-14
9
00:02:11.5
Under 18
17
Male
31
00:25:00
19:27 min/km
Wave 2 (750m)
00:14:35.9
55
219
Gregory WILSON
Gregory WILSON #219
Male 65-74
00:14:35.2
00:14:35.2
1
(30)
65-74
1
65-69
1
Male
30
00:13:45
19:26 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:35.2
54
160
Peter PUPOVAC
Peter PUPOVAC #160
Male 15-24
00:14:30.3
00:14:30.3
8
(29)
15-24
8
00:05:09.6
Under 18
16
Male
29
00:13:45
19:20 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:30.3
53
32
Michael BUSHELL
Michael BUSHELL #32
Male 25-34
00:14:27.7
00:14:27.7
4
(28)
25-34
4
00:02:45.9
30-34
2
Male
28
00:15:00
19:16 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:27.7
52
208
Sarah TYDEMAN
Sarah TYDEMAN #208
Female 55-64
00:14:24.6
00:14:24.6
4
(25)
55-64
4
00:00:30.4
55-59
3
Female
25
00:15:00
19:12 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:24.6
51
118
Anton KOMNINOS
Anton KOMNINOS #118
Male Wetsuit
00:14:19.7
00:14:19.7
3
(27)
Wetsuit
3
00:04:43.3
Under 18
15
Male
27
00:18:00
19:06 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:19.7
50
224
Zane WILSON
Zane WILSON #224
Male 15-24
00:14:18.0
00:14:18.0
7
(26)
15-24
7
00:04:57.3
Under 18
14
Male
26
00:13:09
19:04 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:18.0
49
214
Emily WHITE
Emily WHITE #214
Female 10-14
00:14:15.1
00:14:15.1
14
(24)
10-14
14
00:03:09.3
Under 18
16
Female
24
00:24:28
19:00 min/km
Wave 2 (750m)
00:14:15.1
48
178
Raymond SALES
Raymond SALES #178
Male 10-14
00:14:15.1
00:14:15.1
8
(25)
10-14
8
00:01:50.7
Under 18
13
Male
25
00:25:00
19:00 min/km
Wave 2 (750m)
00:14:15.1
47
161
Slobodan PUPOVAC
Slobodan PUPOVAC #161
Male 45-54
00:14:15.0
00:14:15.0
3
(24)
45-54
3
00:02:27.4
50-54
2
Male
24
00:13:45
19:00 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:15.0
46
120
Carolyn LANGDON
Carolyn LANGDON #120
Female 45-54
00:14:05.2
00:14:05.2
1
(23)
45-54
1
50-54
1
Female
23
00:15:00
18:46 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:05.2
45
193
Jonathan SMIRK
Jonathan SMIRK #193
Male 10-14
00:14:01.6
00:14:01.6
7
(23)
10-14
7
00:01:37.2
Under 18
12
Male
23
00:16:00
18:42 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:01.6
44
74
Aaron GILLARD
Aaron GILLARD #74
Male 15-24
00:14:00.4
00:14:00.4
6
(22)
15-24
6
00:04:39.7
18-24
2
Male
22
00:10:45
18:40 min/km
Wave 1 (750m)
00:14:00.4
43
163
Lily RABL
Lily RABL #163
Female 15-24
00:13:57.5
00:13:57.5
3
(22)
15-24
3
00:03:10.3
Under 18
15
Female
22
00:14:00
York
18:36 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:57.5
42
102
Paola ION
Paola ION #102
Female 10-14
00:13:56.1
00:13:56.1
13
(21)
10-14
13
00:02:50.3
Under 18
14
Female
21
00:15:00
18:34 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:56.1
41
167
Jeannette REIN
Jeannette REIN #167
Female 55-64
00:13:55.6
00:13:55.6
3
(20)
55-64
3
00:00:01.4
60-64
1
Female
20
Mandurah Masters
1
00:21:01
18:34 min/km
Wave 2 (750m)
00:13:55.6
40
5
Lise ASHTON
Lise ASHTON #5
Female 55-64
00:13:54.8
00:13:54.8
2
(19)
55-64
2
00:00:00.6
55-59
2
Female
19
Fremantle Masters
1
00:13:00
18:33 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:54.8
39
46
Debbie COOPER
Debbie COOPER #46
Female 55-64
00:13:54.2
00:13:54.2
1
(18)
55-64
1
55-59
1
Female
18
Swan Hills Masters
1
00:20:00
18:32 min/km
Wave 2 (750m)
00:13:54.2
38
11
Jaye BARNESBY-BUIE
Jaye BARNESBY-BUIE #11
Female 15-24
00:13:52.4
00:13:52.4
2
(17)
15-24
2
00:03:05.2
Under 18
13
Female
17
00:12:00
18:29 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:52.4
37
3
James ALCOCK
James ALCOCK #3
Male 10-14
00:13:45.5
00:13:45.5
6
(21)
10-14
6
00:01:21.1
Under 18
11
Male
21
00:15:05
18:20 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:45.5
36
113
Gabrielle KEANE
Gabrielle KEANE #113
Female 10-14
00:13:44.8
00:13:44.8
12
(16)
10-14
12
00:02:39.0
Under 18
12
Female
16
00:18:00
Thornlie Swimming Club
18:19 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:44.8
35
88
Olivia HAYNES
Olivia HAYNES #88
Female 10-14
00:13:43.0
00:13:43.0
11
(15)
10-14
11
00:02:37.2
Under 18
11
Female
15
00:20:00
18:17 min/km
Wave 2 (750m)
00:13:43.0
34
95
Kobi-Lee HOLDING
Kobi-Lee HOLDING #95
Female 25-34
00:13:38.8
00:13:38.8
1
(14)
25-34
1
30-34
1
Female
14
00:15:00
18:11 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:38.8
33
68
Carlie FERGUSON
Carlie FERGUSON #68
Female 10-14
00:13:31.2
00:13:31.2
10
(13)
10-14
10
00:02:25.4
Under 18
10
Female
13
00:10:00
18:01 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:31.2
32
156
Natasha PERTWEE
Natasha PERTWEE #156
Female 35-44
00:13:22.3
00:13:22.3
2
(12)
35-44
2
00:01:38.6
40-44
2
Female
12
00:14:00
Rockingham Triathlon Club
17:49 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:22.3
31
138
Zander MOSTERT
Zander MOSTERT #138
Male 10-14
00:13:19.9
00:13:19.9
5
(20)
10-14
5
00:00:55.5
Under 18
10
Male
20
00:15:00
EFS Triathlon Club
17:46 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:19.9
30
117
Tahlia KITSON
Tahlia KITSON #117
Female 10-14
00:13:17.0
00:13:17.0
9
(11)
10-14
9
00:02:11.2
Under 18
9
Female
11
00:12:00
South Shore Swimming Club
17:42 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:17.0
29
157
Kirsten PETTERSON
Kirsten PETTERSON #157
Female 10-14
00:13:12.2
00:13:12.2
8
(10)
10-14
8
00:02:06.4
Under 18
8
Female
10
00:20:00
17:36 min/km
Wave 2 (750m)
00:13:12.2
28
221
Noah WILSON
Noah WILSON #221
Male 15-24
00:13:05.7
00:13:05.7
5
(19)
15-24
5
00:03:45.0
Under 18
9
Male
19
00:12:29
17:27 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:05.7
27
9
Joe BANDIERA
Joe BANDIERA #9
Male 55-64
00:13:02.6
00:13:02.6
1
(18)
55-64
1
55-59
1
Male
18
00:12:00
17:23 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:02.6
26
126
Rocco MACRI
Rocco MACRI #126
Male 10-14
00:13:00.5
00:13:00.5
4
(17)
10-14
4
00:00:36.1
Under 18
8
Male
17
00:18:10
17:20 min/km
Wave 1 (750m)
00:13:00.5
25
145
Lleyton NORREGAARD
Lleyton NORREGAARD #145
Male 10-14
00:12:57.0
00:12:57.0
3
(16)
10-14
3
00:00:32.6
Under 18
7
Male
16
00:15:00
Maida Vale Masters
17:16 min/km
Wave 1 (750m)
00:12:57.0
24
50
Ella CRUICKSHANK
Ella CRUICKSHANK #50
Female 10-14
00:12:54.6
00:12:54.6
7
(9)
10-14
7
00:01:48.8
Under 18
7
Female
9
00:25:00
17:12 min/km
Wave 2 (750m)
00:12:54.6
23
207
Austin TREZISE
Austin TREZISE #207
Male 10-14
00:12:53.8
00:12:53.8
2
(15)
10-14
2
00:00:29.4
Under 18
6
Male
15
00:19:00
17:11 min/km
Wave 1 (750m)
00:12:53.8
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (222 items)