Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
20 May 2021
Results
Details
 
Contact
Senior 3.45km Run
Junior 3.45km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (411 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Dist
Pace
Wave
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3.45km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
63
123
Jack JOHNS
Jack JOHNS #123
Male Y12
00:15:53.28
00:15:53.28
15
(56)
Y12
15
00:03:21.92
Open
23
Male
56
GOLD
39
3.45
4:36 min/km
Year 12 Male
00:06:46.54
4:31 min/km
94
19
77
00:09:06.74
4:40 min/km
51
13
47
46
72
Santina PILLONEL
Santina PILLONEL #72
Female Y09
00:15:10.80
00:15:10.80
1
(4)
Y09
1
U15
1
Female
4
GOLD
75
3.45
4:24 min/km
Year 09 Female
00:06:03.55
4:02 min/km
40
1
2
00:09:07.24
4:40 min/km
52
1
5
55
288
Toby POTTER
Toby POTTER #288
Male Y07
00:15:30.00
00:15:30.00
5
(51)
Y07
5
00:01:53.52
U13
5
Male
51
REDD
75
3.45
4:29 min/km
Year 07 Male
00:06:22.16
4:14 min/km
59
7
54
00:09:07.84
4:40 min/km
53
6
48
61
157
Sarah OFFER
Sarah OFFER #157
Female Y07
00:15:52.79
00:15:52.79
1
(7)
Y07
1
U13
1
Female
7
KNIG
72
3.45
4:36 min/km
Year 07 Female
00:06:44.46
4:29 min/km
90
2
17
00:09:08.32
4:41 min/km
54
1
6
51
232
Angus DICKIE
Angus DICKIE #232
Male Y11
00:15:19.55
00:15:19.55
6
(47)
Y11
6
00:02:30.28
Open
20
Male
47
KNIG
58
3.45
4:26 min/km
Year 11 Male
00:06:10.44
4:06 min/km
45
4
41
00:09:09.10
4:41 min/km
55
6
49
41
341
Jack HUXTABLE
Jack HUXTABLE #341
Male Y10
00:14:58.92
00:14:58.92
8
(38)
Y10
8
00:02:24.43
U16
9
Male
38
REDD
62
3.45
4:20 min/km
Year 10 Male
00:05:49.13
3:52 min/km
25
5
24
00:09:09.78
4:41 min/km
56
10
50
52
455
James GORDON
James GORDON #455
Male Y09
00:15:22.35
00:15:22.35
8
(48)
Y09
8
00:01:53.11
U15
7
Male
48
WILS
63
3.45
4:27 min/km
Year 09 Male
00:06:10.94
4:07 min/km
47
8
43
00:09:11.40
4:42 min/km
57
8
51
58
246
Angus DAWSON
Angus DAWSON #246
Male Y12
00:15:38.16
00:15:38.16
14
(53)
Y12
14
00:03:06.80
Open
22
Male
53
KNIG
34
3.45
4:31 min/km
Year 12 Male
00:06:26.75
4:17 min/km
66
16
61
00:09:11.41
4:42 min/km
58
14
52
60
493
Tara ANDERSON
Tara ANDERSON #493
Female Y12
00:15:44.30
00:15:44.30
2
(6)
Y12
2
00:00:12.04
Open
2
Female
6
WILS
80
3.45
4:33 min/km
Year 12 Female
00:06:32.79
4:21 min/km
76
2
9
00:09:11.50
4:42 min/km
59
2
7
49
82
Luke MURRAY
Luke MURRAY #82
Male Y09
00:15:13.21
00:15:13.21
7
(45)
Y09
7
00:01:43.96
U15
6
Male
45
GOLD
54
3.45
4:24 min/km
Year 09 Male
00:06:00.16
4:00 min/km
36
6
35
00:09:13.05
4:43 min/km
60
9
53
59
440
Zac WHIRLEDGE
Zac WHIRLEDGE #440
Male Y08
00:15:39.00
00:15:39.00
7
(54)
Y08
7
00:02:23.45
U14
7
Male
54
WILS
68
3.45
4:32 min/km
Year 08 Male
00:06:25.01
4:16 min/km
64
9
59
00:09:13.98
4:44 min/km
61
7
54
77
420
Jamie HARRISON
Jamie HARRISON #420
Male Y07
00:16:21.25
00:16:21.25
12
(66)
Y07
12
00:02:44.77
U13
12
Male
66
WILS
47
3.45
4:44 min/km
Year 07 Male
00:07:01.26
4:40 min/km
116
14
94
00:09:19.99
4:47 min/km
62
7
55
70
127
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #127
Male Y12
00:16:08.32
00:16:08.32
17
(60)
Y12
17
00:03:36.96
Open
25
Male
60
GOLD
28
3.45
4:40 min/km
Year 12 Male
00:06:46.35
4:30 min/km
93
18
76
00:09:21.97
4:48 min/km
63
15
56
54
474
Eamon NOONAN
Eamon NOONAN #474
Male Y10
00:15:29.43
00:15:29.43
11
(50)
Y10
11
00:02:54.94
U16
12
Male
50
WILS
51
3.45
4:29 min/km
Year 10 Male
00:06:07.29
4:04 min/km
43
8
39
00:09:22.13
4:48 min/km
64
11
57
57
373
Constantin ECKLER
Constantin ECKLER #373
Male Y12
00:15:35.41
00:15:35.41
13
(52)
Y12
13
00:03:04.05
Open
21
Male
52
REDD
44
3.45
4:31 min/km
Year 12 Male
00:06:09.60
4:06 min/km
44
10
40
00:09:25.81
4:50 min/km
65
16
58
74
131
Callum WATTS
Callum WATTS #131
Male Y12
00:16:15.88
00:16:15.88
18
(64)
Y12
18
00:03:44.52
Open
27
Male
64
GOLD
26
3.45
4:42 min/km
Year 12 Male
00:06:47.13
4:31 min/km
97
21
80
00:09:28.74
4:51 min/km
66
17
59
86
208
Hannah KEALL
Hannah KEALL #208
Female Y10
00:16:46.78
00:16:46.78
3
(16)
Y10
3
00:00:40.92
U16
3
Female
16
KNIG
64
3.45
4:51 min/km
Year 10 Female
00:07:17.17
4:51 min/km
146
8
39
00:09:29.60
4:52 min/km
67
1
8
71
287
Chase LARDNER
Chase LARDNER #287
Male Y07
00:16:10.50
00:16:10.50
9
(61)
Y07
9
00:02:34.02
U13
9
Male
61
REDD
57
3.45
4:41 min/km
Year 07 Male
00:06:39.94
4:26 min/km
86
9
71
00:09:30.56
4:52 min/km
68
8
60
68
90
Indi PERRY-VAUGHAN
Indi PERRY-VAUGHAN #90
Female Y10
00:16:05.86
00:16:05.86
1
(10)
Y10
1
U16
1
Female
10
GOLD
76
3.45
4:39 min/km
Year 10 Female
00:06:34.67
4:23 min/km
80
2
12
00:09:31.19
4:52 min/km
69
2
9
62
45
Leeuwin PROWSE
Leeuwin PROWSE #45
Male Y07
00:15:53.27
00:15:53.27
6
(55)
Y07
6
00:02:16.79
U13
6
Male
55
GOLD
57
3.45
4:36 min/km
Year 07 Male
00:06:21.96
4:14 min/km
58
6
53
00:09:31.31
4:52 min/km
70
9
61
67
33
Tana HATHWAY
Tana HATHWAY #33
Female Y07
00:16:03.55
00:16:03.55
2
(9)
Y07
2
00:00:10.76
U13
2
Female
9
GOLD
72
3.45
4:39 min/km
Year 07 Female
00:06:32.09
4:21 min/km
75
1
8
00:09:31.45
4:53 min/km
71
2
10
75
422
Kade MARTIN
Kade MARTIN #422
Male Y07
00:16:20.44
00:16:20.44
11
(65)
Y07
11
00:02:43.95
U13
11
Male
65
WILS
52
3.45
4:44 min/km
Year 07 Male
00:06:43.96
4:29 min/km
89
10
73
00:09:36.47
4:55 min/km
72
10
62
78
316
Scarlett RIDDLE
Scarlett RIDDLE #316
Female Y09
00:16:22.38
00:16:22.38
2
(12)
Y09
2
00:01:11.58
U15
2
Female
12
REDD
88
3.45
4:44 min/km
Year 09 Female
00:06:41.39
4:27 min/km
87
4
16
00:09:40.99
4:57 min/km
73
2
11
65
483
Angeline WRIGHT
Angeline WRIGHT #483
Female Y11
00:16:01.28
00:16:01.28
1
(8)
Y11
1
Open
3
Female
8
WILS
82
3.45
4:38 min/km
Year 11 Female
00:06:20.13
4:13 min/km
56
1
5
00:09:41.14
4:58 min/km
74
1
12
64
126
Cosmo PEARCE
Cosmo PEARCE #126
Male Y12
00:16:00.16
00:16:00.16
16
(57)
Y12
16
00:03:28.80
Open
24
Male
57
GOLD
36
3.45
4:38 min/km
Year 12 Male
00:06:16.57
4:11 min/km
52
12
48
00:09:43.59
4:59 min/km
75
18
63
81
475
Joshua PETHER
Joshua PETHER #475
Male Y10
00:16:29.20
00:16:29.20
12
(68)
Y10
12
00:03:54.71
U16
13
Male
68
WILS
48
3.45
4:46 min/km
Year 10 Male
00:06:44.92
4:29 min/km
91
12
74
00:09:44.28
4:59 min/km
76
12
64
87
119
Sari WOOTTON
Sari WOOTTON #119
Female Y12
00:16:47.58
00:16:47.58
3
(17)
Y12
3
00:01:15.33
Open
5
Female
17
GOLD
68
3.45
4:52 min/km
Year 12 Female
00:07:02.97
4:41 min/km
121
3
25
00:09:44.61
4:59 min/km
77
3
13
73
289
James UNDERDOWN
James UNDERDOWN #289
Male Y07
00:16:12.73
00:16:12.73
10
(63)
Y07
10
00:02:36.24
U13
10
Male
63
REDD
52
3.45
4:41 min/km
Year 07 Male
00:06:25.01
4:16 min/km
63
8
58
00:09:47.71
5:01 min/km
78
11
65
79
210
Avalon MUIR
Avalon MUIR #210
Female Y10
00:16:22.96
00:16:22.96
2
(13)
Y10
2
00:00:17.09
U16
2
Female
13
KNIG
67
3.45
4:44 min/km
Year 10 Female
00:06:34.25
4:22 min/km
78
1
11
00:09:48.70
5:01 min/km
79
3
14
94
473
Samuel MITENKO
Samuel MITENKO #473
Male Y10
00:16:58.69
00:16:58.69
13
(73)
Y10
13
00:04:24.20
Open
31
Male
73
WILS
44
3.45
4:55 min/km
Year 10 Male
00:07:07.16
4:44 min/km
129
19
103
00:09:51.52
5:03 min/km
80
13
66
98
31
Claudia DALE
Claudia DALE #31
Female Y07
00:17:02.81
00:17:02.81
5
(22)
Y07
5
00:01:10.02
U13
4
Female
22
GOLD
62
3.45
4:56 min/km
Year 07 Female
00:07:10.75
4:47 min/km
130
6
27
00:09:52.06
5:03 min/km
81
3
15
72
233
Kade PROWSE
Kade PROWSE #233
Male Y11
00:16:10.93
00:16:10.93
7
(62)
Y11
7
00:03:21.66
Open
26
Male
62
KNIG
56
3.45
4:41 min/km
Year 11 Male
00:06:18.84
4:12 min/km
54
7
50
00:09:52.09
5:03 min/km
82
7
67
90
414
Zara WARREN
Zara WARREN #414
Female Y07
00:16:52.34
00:16:52.34
4
(20)
Y07
4
00:00:59.55
U14
6
Female
20
WILS
75
3.45
4:53 min/km
Year 07 Female
00:06:58.91
4:39 min/km
111
4
22
00:09:53.42
5:04 min/km
83
4
16
76
298
Ella SMITH
Ella SMITH #298
Female Y08
00:16:21.18
00:16:21.18
4
(11)
Y08
4
00:02:23.63
U14
4
Female
11
REDD
79
3.45
4:44 min/km
Year 08 Female
00:06:27.68
4:18 min/km
67
4
6
00:09:53.50
5:04 min/km
84
4
17
85
410
Jocelyn HANDS
Jocelyn HANDS #410
Female Y07
00:16:45.04
00:16:45.04
3
(15)
Y07
3
00:00:52.25
U13
3
Female
15
WILS
78
3.45
4:51 min/km
Year 07 Female
00:06:51.33
4:34 min/km
104
3
21
00:09:53.71
5:04 min/km
85
5
18
80
124
Michael KAVANAGH
Michael KAVANAGH #124
Male Y12
00:16:26.59
00:16:26.59
19
(67)
Y12
19
00:03:55.23
Open
28
Male
67
GOLD
23
3.45
4:45 min/km
Year 12 Male
00:06:29.35
4:19 min/km
69
17
63
00:09:57.24
5:06 min/km
86
19
68
82
108
Shvetanshu DAV
Shvetanshu DAV #108
Male Y11
00:16:29.45
00:16:29.45
8
(69)
Y11
8
00:03:40.18
Open
29
Male
69
GOLD
51
3.45
4:46 min/km
Year 11 Male
00:06:31.88
4:21 min/km
74
11
67
00:09:57.57
5:06 min/km
87
8
69
83
230
Murphy BYRNE
Murphy BYRNE #230
Male Y11
00:16:29.64
00:16:29.64
9
(70)
Y11
9
00:03:40.37
Open
30
Male
70
KNIG
52
3.45
4:46 min/km
Year 11 Male
00:06:31.18
4:20 min/km
73
10
66
00:09:58.46
5:06 min/km
88
9
70
84
225
Tessa KONGRAS
Tessa KONGRAS #225
Female Y11
00:16:33.40
00:16:33.40
2
(14)
Y11
2
00:00:32.12
Open
4
Female
14
KNIG
68
3.45
4:47 min/km
Year 11 Female
00:06:33.58
4:22 min/km
77
2
10
00:09:59.81
5:07 min/km
89
2
19
107
498
Olivia PETHER
Olivia PETHER #498
Female Y12
00:17:20.37
00:17:20.37
4
(24)
Y12
4
00:01:48.11
Open
7
Female
24
WILS
76
3.45
5:01 min/km
Year 12 Female
00:07:16.29
4:50 min/km
144
5
38
00:10:04.08
5:09 min/km
90
4
20
89
350
Jenna MOON
Jenna MOON #350
Female Y11
00:16:52.25
00:16:52.25
3
(19)
Y11
3
00:00:50.97
Open
6
Female
19
REDD
85
3.45
4:53 min/km
Year 11 Female
00:06:47.39
4:31 min/km
98
3
18
00:10:04.86
5:10 min/km
91
3
21
69
424
Jack WEBSTER
Jack WEBSTER #424
Male Y07
00:16:07.00
00:16:07.00
8
(59)
Y07
8
00:02:30.52
U13
8
Male
59
WILS
64
3.45
4:40 min/km
Year 07 Male
00:06:01.76
4:01 min/km
37
5
36
00:10:05.24
5:10 min/km
92
12
71
96
323
George LEU
George LEU #323
Male Y09
00:17:00.36
00:17:00.36
11
(75)
Y09
11
00:03:31.12
U15
10
Male
75
REDD
50
3.45
4:55 min/km
Year 09 Male
00:06:54.73
4:36 min/km
107
13
86
00:10:05.63
5:10 min/km
93
10
72
114
91
Meghan WATTS
Meghan WATTS #91
Female Y10
00:17:23.21
00:17:23.21
5
(27)
Y10
5
00:01:17.34
U16
5
Female
27
GOLD
63
3.45
5:02 min/km
Year 10 Female
00:07:16.00
4:50 min/km
142
7
37
00:10:07.20
5:11 min/km
94
4
22
110
335
Ella MCCARTHY
Ella MCCARTHY #335
Female Y10
00:17:20.53
00:17:20.53
4
(25)
Y10
4
00:01:14.67
U16
4
Female
25
REDD
80
3.45
5:01 min/km
Year 10 Female
00:07:12.33
4:48 min/km
134
4
30
00:10:08.20
5:11 min/km
95
5
23
88
52
Pearl GEE
Pearl GEE #52
Female Y08
00:16:48.43
00:16:48.43
5
(18)
Y08
5
00:02:50.87
U14
5
Female
18
GOLD
61
3.45
4:52 min/km
Year 08 Female
00:06:39.49
4:26 min/km
85
5
15
00:10:08.94
5:12 min/km
96
5
24
116
100
Tom STONE
Tom STONE #100
Male Y10
00:17:27.97
00:17:27.97
19
(88)
Y10
19
00:04:53.48
U16
19
Male
88
GOLD
24
3.45
5:03 min/km
Year 10 Male
00:07:18.61
4:52 min/km
147
21
108
00:10:09.35
5:12 min/km
97
14
73
104
284
Digby CLEMENTS
Digby CLEMENTS #284
Male Y07
00:17:12.74
00:17:12.74
14
(81)
Y07
14
00:03:36.26
U13
14
Male
81
REDD
40
3.45
4:59 min/km
Year 07 Male
00:07:02.52
4:41 min/km
120
15
96
00:10:10.22
5:12 min/km
98
13
74
119
346
Saskia DE JONG
Saskia DE JONG #346
Female Y11
00:17:35.13
00:17:35.13
4
(30)
Y11
4
00:01:33.85
Open
8
Female
30
REDD
81
3.45
5:05 min/km
Year 11 Female
00:07:20.22
4:53 min/km
150
6
41
00:10:14.91
5:15 min/km
99
4
25
91
311
Hannah FORBES
Hannah FORBES #311
Female Y09
00:16:54.12
00:16:54.12
3
(21)
Y09
3
00:01:43.32
U15
3
Female
21
REDD
86
3.45
4:53 min/km
Year 09 Female
00:06:39.14
4:26 min/km
84
3
14
00:10:14.98
5:15 min/km
100
3
26
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (411 items)
© 2023