Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
54
51
912
Luke HARNEY
Luke HARNEY #912
Male 16-19
00:22:04.70
00:22:04.70
(00:21:34.66)
4
(36)
00:21:34.66
16-19
4
4
00:09:49.95
Male
36
34
GEO FIT OUTDOOR
1
5:23 min/km
59
52
1291
Brayden WATKINS
Brayden WATKINS #1291
Male 30-39
00:22:34.90
00:22:34.90
(00:21:38.57)
5
(39)
00:21:38.57
30-39
5
5
00:08:40.49
Male
39
35
Watkins family
1
5:24 min/km
48
53
914
Sally BAXTER
Sally BAXTER #914
Female 40-49
00:21:53.47
00:21:53.47
(00:21:39.16)
3
(17)
00:21:39.16
40-49
3
3
00:00:18.34
Female
17
18
5:24 min/km
53
54
985
Rowan BARNES
Rowan BARNES #985
Male Under 16
00:22:01.65
00:22:01.65
(00:21:42.59)
19
(35)
00:21:42.59
Under 16
19
18
00:05:17.65
Male
35
36
5:25 min/km
56
55
1035
Rebecca MACPHERSON
Rebecca MACPHERSON #1035
Female 30-39
00:22:12.66
00:22:12.66
(00:21:43.82)
5
(20)
00:21:43.82
30-39
5
5
00:01:45.94
Female
20
19
Team GMAS
7
5:25 min/km
52
56
1126
Kai HOLMAN
Kai HOLMAN #1126
Male Under 16
00:21:58.58
00:21:58.58
(00:21:46.23)
18
(34)
00:21:46.23
Under 16
18
19
00:05:14.58
Male
34
37
5:26 min/km
69
57
1042
Lewis FAIRWEATHER
Lewis FAIRWEATHER #1042
Male Under 16
00:22:57.46
00:22:57.46
(00:21:47.62)
22
(43)
00:21:47.62
Under 16
22
20
00:06:13.46
Male
43
38
Three Little Pigs
1
5:26 min/km
70
58
1121
Angus HILYARD
Angus HILYARD #1121
Male Under 16
00:23:00.39
00:23:00.39
(00:21:49.07)
23
(44)
00:21:49.07
Under 16
23
21
00:06:16.39
Male
44
39
5:27 min/km
55
59
1237
Anita LINDEMANN
Anita LINDEMANN #1237
Female 50-59
00:22:07.46
00:22:07.46
(00:21:49.42)
1
(19)
00:21:49.42
50-59
1
1
Female
19
20
5:27 min/km
57
60
978
Carson GARDNER
Carson GARDNER #978
Male 16-19
00:22:12.87
00:22:12.87
(00:21:55.26)
5
(37)
00:21:55.26
16-19
5
5
00:09:58.12
Male
37
40
5:28 min/km
61
61
1055
Chris THOMPSON
Chris THOMPSON #1055
Female 40-49
00:22:44.89
00:22:44.89
(00:21:57.04)
4
(21)
00:21:57.04
40-49
4
4
00:01:09.76
Female
21
21
5:29 min/km
62
62
1236
Christine CATTAN
Christine CATTAN #1236
Female 60-69
00:22:44.89
00:22:44.89
(00:21:57.12)
1
(22)
00:21:57.12
60-69
1
1
Female
22
22
5:29 min/km
68
63
1027
Debbie HORNER
Debbie HORNER #1027
Female 40-49
00:22:52.64
00:22:52.64
(00:22:03.62)
7
(26)
00:22:03.62
40-49
7
5
00:01:17.51
Female
26
23
5:30 min/km
58
64
1103
John JONES
John JONES #1103
Male 40-49
00:22:23.07
00:22:23.07
(00:22:20.32)
6
(38)
00:22:20.32
40-49
6
6
00:06:16.34
Male
38
41
5:35 min/km
66
65
1113
John MCGINNIS
John MCGINNIS #1113
Male 50-59
00:22:48.97
00:22:48.97
(00:22:20.76)
1
(42)
00:22:20.76
50-59
1
1
Male
42
42
5:35 min/km
67
66
911
Darcy HOGAN
Darcy HOGAN #911
Female 16-19
00:22:49.79
00:22:49.79
(00:22:20.95)
1
(25)
00:22:20.95
16-19
1
1
Female
25
24
GEO FIT OUTDOOR
2
5:35 min/km
77
67
1309
Allan JENNINGS
Allan JENNINGS #1309
Male 30-39
00:23:12.63
00:23:12.63
(00:22:23.60)
6
(49)
00:22:23.60
30-39
6
6
00:09:18.22
Male
49
43
Lulu says no
1
5:35 min/km
65
68
1232
Tiernan BASS
Tiernan BASS #1232
Male Under 16
00:22:47.96
00:22:47.96
(00:22:29.93)
21
(41)
00:22:29.93
Under 16
21
22
00:06:03.96
Male
41
44
5:37 min/km
60
69
1105
Chayn REYNOLDS
Chayn REYNOLDS #1105
Male Under 16
00:22:42.06
00:22:42.06
(00:22:30.43)
20
(40)
00:22:30.43
Under 16
20
23
00:05:58.06
Male
40
45
5:37 min/km
63
70
1127
Brooke HOLMAN
Brooke HOLMAN #1127
Female 40-49
00:22:46.31
00:22:46.31
(00:22:33.44)
5
(23)
00:22:33.44
40-49
5
6
00:01:11.18
Female
23
25
5:38 min/km
64
71
1128
Anna FLEMING
Anna FLEMING #1128
Female 40-49
00:22:46.51
00:22:46.51
(00:22:37.16)
6
(24)
00:22:37.16
40-49
6
7
00:01:11.38
Female
24
26
Team GMAS
8
5:39 min/km
76
72
1160
Lochlan GILBERT
Lochlan GILBERT #1160
Male Under 16
00:23:11.62
00:23:11.62
(00:22:41.28)
27
(48)
00:22:41.28
Under 16
27
24
00:06:27.62
Male
48
46
5:40 min/km
75
73
1109
Noah BLACKFORD
Noah BLACKFORD #1109
Male Under 16
00:23:05.69
00:23:05.69
(00:22:46.34)
26
(47)
00:22:46.34
Under 16
26
25
00:06:21.69
Male
47
47
South West Fitness
1
5:41 min/km
72
74
977
Harry HARDING
Harry HARDING #977
Male Under 16
00:23:03.05
00:23:03.05
(00:22:47.51)
24
(45)
00:22:47.51
Under 16
24
26
00:06:19.05
Male
45
48
St Mary MacKillop
2
5:41 min/km
78
75
993
Lee-Anne TRAINER
Lee-Anne TRAINER #993
Female 40-49
00:23:13.25
00:23:13.25
(00:22:49.39)
8
(29)
00:22:49.39
40-49
8
8
00:01:38.12
Female
29
27
5:42 min/km
79
76
1056
Liza DAWSON
Liza DAWSON #1056
Female 40-49
00:23:13.45
00:23:13.45
(00:22:50.00)
9
(30)
00:22:50.00
40-49
9
9
00:01:38.32
Female
30
28
5:42 min/km
74
77
1239
Chelsea ROURKE
Chelsea ROURKE #1239
Female Under 16
00:23:03.25
00:23:03.25
(00:22:51.21)
10
(28)
00:22:51.21
Under 16
10
9
00:07:18.24
Female
28
29
5:42 min/km
73
78
1240
Lincoln ROURKE
Lincoln ROURKE #1240
Male Under 16
00:23:03.05
00:23:03.05
(00:22:51.70)
25
(46)
00:22:51.70
Under 16
25
27
00:06:19.05
Male
46
49
5:42 min/km
71
79
961
Tayla MCKENZIE
Tayla MCKENZIE #961
Female Under 16
00:23:02.67
00:23:02.67
(00:22:53.32)
9
(27)
00:22:53.32
Under 16
9
10
00:07:17.66
Female
27
30
Maccaz
1
5:43 min/km
81
80
1000
Matty CRAMER
Matty CRAMER #1000
Male 20-29
00:23:31.59
00:23:31.59
(00:22:58.49)
5
(51)
00:22:58.49
20-29
5
5
00:11:32.54
Male
51
50
The Movement
1
5:44 min/km
84
81
1050
Mathew RETZLAFF
Mathew RETZLAFF #1050
Male 16-19
00:23:44.01
00:23:44.01
(00:23:01.12)
6
(52)
00:23:01.12
16-19
6
6
00:11:29.26
Male
52
51
Slippery Snakes
1
5:45 min/km
82
82
1047
Jenni HARDING
Jenni HARDING #1047
Female 40-49
00:23:31.70
00:23:31.70
(00:23:17.39)
10
(31)
00:23:17.39
40-49
10
10
00:01:56.57
Female
31
31
St Mary MacKillop
3
5:49 min/km
80
83
1306
Roger REYES
Roger REYES #1306
Male 50-59
00:23:25.45
00:23:25.45
(00:23:22.60)
2
(50)
00:23:22.60
50-59
2
2
00:00:36.47
Male
50
52
5:50 min/km
91
84
1299
June BAKER
June BAKER #1299
Female Under 16
00:24:00.93
00:24:00.93
(00:23:22.64)
13
(34)
00:23:22.64
Under 16
13
11
00:08:15.92
Female
34
32
5:50 min/km
103
85
1122
Mathew HILYARD
Mathew HILYARD #1122
Male 40-49
00:24:33.58
00:24:33.58
(00:23:24.75)
8
(64)
00:23:24.75
40-49
8
7
00:08:26.86
Male
64
53
5:51 min/km
94
86
1298
Kobie RUMBOLD
Kobie RUMBOLD #1298
Female 30-39
00:24:05.63
00:24:05.63
(00:23:28.29)
6
(35)
00:23:28.29
30-39
6
6
00:03:38.90
Female
35
33
5:52 min/km
89
87
1161
Chase GILBERT
Chase GILBERT #1161
Male Under 16
00:23:59.49
00:23:59.49
(00:23:29.15)
28
(56)
00:23:29.15
Under 16
28
28
00:07:15.49
Male
56
54
5:52 min/km
90
88
1159
Justin GILBERT
Justin GILBERT #1159
Male 30-39
00:24:00.10
00:24:00.10
(00:23:29.65)
8
(57)
00:23:29.65
30-39
8
7
00:10:05.69
Male
57
55
5:52 min/km
83
89
1169
Caitlyn BUTLER
Caitlyn BUTLER #1169
Female Under 16
00:23:39.94
00:23:39.94
(00:23:30.19)
11
(32)
00:23:30.19
Under 16
11
12
00:07:54.93
Female
32
34
Busselton Senior High School
1
5:52 min/km
85
90
1053
Ashleigh WEBSTER
Ashleigh WEBSTER #1053
Female Under 16
00:23:44.69
00:23:44.69
(00:23:33.70)
12
(33)
00:23:33.70
Under 16
12
13
00:07:59.68
Female
33
35
5:53 min/km
95
91
1193
Kate DUDLEY
Kate DUDLEY #1193
Female 20-29
00:24:07.46
00:24:07.46
(00:23:36.62)
4
(36)
00:23:36.62
20-29
4
4
00:06:14.29
Female
36
36
5:54 min/km
96
92
1117
Noah TOWNSEND
Noah TOWNSEND #1117
Male Under 16
00:24:14.80
00:24:14.80
(00:23:37.21)
30
(60)
00:23:37.21
Under 16
30
29
00:07:30.80
Male
60
56
5:54 min/km
86
93
1052
Michael BRENNAN
Michael BRENNAN #1052
Male 40-49
00:23:50.54
00:23:50.54
(00:23:38.10)
7
(53)
00:23:38.10
40-49
7
8
00:07:43.82
Male
53
57
5:54 min/km
98
94
1195
Fred FLANAGAN
Fred FLANAGAN #1195
Male 60-69
00:24:16.62
00:24:16.62
(00:23:38.12)
1
(62)
00:23:38.12
60-69
1
1
Male
62
58
5:54 min/km
92
95
1227
Gage MURPHY
Gage MURPHY #1227
Male Under 16
00:24:01.53
00:24:01.53
(00:23:40.77)
29
(58)
00:23:40.77
Under 16
29
30
00:07:17.53
Male
58
59
Smales Jewellers Family & Friends
1
5:55 min/km
93
96
1226
Kim MURPHY
Kim MURPHY #1226
Male 30-39
00:24:01.97
00:24:01.97
(00:23:41.43)
9
(59)
00:23:41.43
30-39
9
8
00:10:07.56
Male
59
60
Smales Jewellers Family & Friends
2
5:55 min/km
97
97
1271
Jeremy COOK
Jeremy COOK #1271
Male Under 16
00:24:15.19
00:24:15.19
(00:23:43.91)
31
(61)
00:23:43.91
Under 16
31
31
00:07:31.19
Male
61
61
5:55 min/km
99
98
1116
Nathan TOWNSEND
Nathan TOWNSEND #1116
Male 30-39
00:24:22.69
00:24:22.69
(00:23:45.34)
10
(63)
00:23:45.34
30-39
10
9
00:10:28.27
Male
63
62
5:56 min/km
114
99
1029
Claire AINSWORTH
Claire AINSWORTH #1029
Female Under 16
00:24:49.67
00:24:49.67
(00:23:50.10)
15
(47)
00:23:50.10
Under 16
15
14
00:09:04.66
Female
47
37
Team Ainsworth
1
5:57 min/km
100
100
1215
Lyla TYNDALL
Lyla TYNDALL #1215
Female Under 16
00:24:23.78
00:24:23.78
(00:23:51.46)
14
(37)
00:23:51.46
Under 16
14
15
00:08:38.77
Female
37
38
5:57 min/km
1
[2]
3
4
5
6
7
8
9
Page 2 of 9 (427 items)
© 2023