Chevron City to Surf for Activ 2018 - Albany
22 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (264 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
2
Damien MARTIN
Damien MARTIN #2
Male 30-39
Not started
Not started
(Not started)
Not started
30-39
Male
Activ All Stars
235
234
11
Mia RODRIGUEZ
Mia RODRIGUEZ #11
Female Under 16
01:14:36.69
01:14:36.69
(01:13:34.92)
35
(126)
01:13:34.92
Under 16
35
35
00:56:11.89
Female
126
125
Activ All Stars
9
18:39 min/km
234
233
12
Claudia RODRIGUEZ
Claudia RODRIGUEZ #12
Female 40-49
01:14:34.47
01:14:34.47
(01:13:21.64)
21
(125)
01:13:21.64
40-49
21
20
00:53:44.98
Female
125
124
Activ All Stars
8
18:38 min/km
119
119
13
Raziel POLLARD
Raziel POLLARD #13
Male 16-19
00:28:27.43
00:28:27.43
(00:28:22.12)
3
(72)
00:28:22.12
16-19
3
3
00:15:48.85
Male
72
72
Activ All Stars
2
7:06 min/km
182
178
14
Russell JOHNS
Russell JOHNS #14
Male 40-49
00:42:21.62
00:42:21.62
(00:41:43.00)
10
(95)
00:41:43.00
40-49
10
10
00:26:05.79
Male
95
94
Activ All Stars
4
10:35 min/km
208
207
15
Christie ERENSHAW
Christie ERENSHAW #15
Female 20-29
00:50:56.39
00:50:56.39
(00:49:59.31)
13
(107)
00:49:59.31
20-29
13
13
00:30:17.46
Female
107
106
Activ All Stars
6
12:44 min/km
209
208
16
Leonie TAYLOR
Leonie TAYLOR #16
Female 50-59
00:50:56.39
00:50:56.39
(00:50:00.12)
7
(108)
00:50:00.12
50-59
7
7
00:28:50.79
Female
108
107
Activ All Stars
7
12:44 min/km
9
9
17
Paul MITCHELL
Paul MITCHELL #17
Male 40-49
00:16:15.83
00:16:15.83
(00:16:14.72)
1
(8)
00:16:14.72
40-49
1
1
Male
8
8
Activ All Stars
1
4:03 min/km
172
171
18
Roderick MITCHELL
Roderick MITCHELL #18
Male 70+
00:40:38.12
00:40:38.12
(00:39:28.53)
2
(92)
00:39:28.53
70+
2
2
00:19:09.05
Male
92
92
Activ All Stars
3
10:09 min/km
207
204
19
Danielle NEWPORT
Danielle NEWPORT #19
Female 40-49
00:50:56.23
00:50:56.23
(00:49:28.51)
17
(106)
00:49:28.51
40-49
17
16
00:30:06.74
Female
106
104
Activ All Stars
5
12:44 min/km
28
Lorraine DUNN
Lorraine DUNN #28
Female 30-39
Not started
Not started
(Not started)
Not started
30-39
Female
37
Paul MITCHELL
Paul MITCHELL #37
Male 40-49
Not started
Not started
(Not started)
Not started
40-49
Male
Activ All Stars
221
220
148
Harry HOUSE
Harry HOUSE #148
Male 70+
00:59:03.58
00:59:03.58
(00:59:00.45)
3
(106)
00:59:00.45
70+
3
3
00:37:34.51
Male
106
106
14:45 min/km
170
170
500
Joanne ABBOTT
Joanne ABBOTT #500
Female 30-39
00:38:41.05
00:38:41.05
(00:38:22.96)
18
(79)
00:38:22.96
30-39
18
18
00:17:16.46
Female
79
79
ANZ - Albany
4
9:40 min/km
132
132
501
Ella ANDERSON
Ella ANDERSON #501
Female Under 16
00:30:23.18
00:30:23.18
(00:30:01.40)
26
(55)
00:30:01.40
Under 16
26
26
00:11:58.38
Female
55
55
First TaeKwonDo Albany
6
7:35 min/km
99
92
502
Kirsty ANDERSON
Kirsty ANDERSON #502
Female 40-49
00:24:59.41
00:24:59.41
(00:24:36.59)
5
(38)
00:24:36.59
40-49
5
5
00:04:09.93
Female
38
33
First TaeKwonDo Albany
1
6:14 min/km
131
131
503
Ronald ANDERSON
Ronald ANDERSON #503
Male 40-49
00:30:23.11
00:30:23.11
(00:29:59.88)
7
(77)
00:29:59.88
40-49
7
7
00:14:07.28
Male
77
77
First TaeKwonDo Albany
5
7:35 min/km
111
111
504
Tristan ANDERSON
Tristan ANDERSON #504
Male Under 16
00:26:43.00
00:26:43.00
(00:26:25.12)
44
(66)
00:26:25.12
Under 16
44
44
00:10:34.78
Male
66
66
First TaeKwonDo Albany
2
6:40 min/km
505
Ella BAKER
Ella BAKER #505
Female Under 16
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Under 16
Female
94
93
506
Megan BAKER
Megan BAKER #506
Female 30-39
00:24:46.35
00:24:46.35
(00:24:37.94)
5
(35)
00:24:37.94
30-39
5
5
00:03:21.76
Female
35
34
6:11 min/km
507
Taylor BAKER
Taylor BAKER #507
Male Under 16
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Under 16
Male
508
Anthony BAMFORD
Anthony BAMFORD #508
Male 30-39
Not started
Not started
(Not started)
Not started
30-39
Male
Activ Lower South West Team
23
23
509
Ebony BARKER
Ebony BARKER #509
Female Under 16
00:18:24.80
00:18:24.80
(00:18:21.97)
1
(2)
00:18:21.97
Under 16
1
2
Female
2
3
Australian Christian College - Southlands
1
4:36 min/km
24
22
510
Ella BARKER
Ella BARKER #510
Female Under 16
00:18:24.80
00:18:24.80
(00:18:20.74)
2
(3)
00:18:20.74
Under 16
2
1
Female
3
2
Australian Christian College - Southlands
2
4:36 min/km
116
116
511
Adam BEARD
Adam BEARD #511
Male 30-39
00:27:33.60
00:27:33.60
(00:27:11.51)
5
(70)
00:27:11.51
30-39
5
5
00:08:39.75
Male
70
70
First TaeKwonDo Albany
4
6:53 min/km
137
136
512
Donna BEARD
Donna BEARD #512
Female 30-39
00:31:00.74
00:31:00.74
(00:30:38.86)
11
(59)
00:30:38.86
30-39
11
11
00:09:36.15
Female
59
58
First TaeKwonDo Albany
7
7:45 min/km
206
206
513
Mark BERNARDI
Mark BERNARDI #513
Male 30-39
00:50:06.30
00:50:06.30
(00:49:33.86)
11
(101)
00:49:33.86
30-39
11
11
00:31:12.45
Male
101
101
12:31 min/km
106
106
514
Andrea BLOWES
Andrea BLOWES #514
Female 50-59
00:25:57.29
00:25:57.29
(00:25:38.58)
3
(45)
00:25:38.58
50-59
3
3
00:03:51.69
Female
45
45
6:29 min/km
515
Megan BOB
Megan BOB #515
Female 40-49
Not started
Not started
(Not started)
Not started
40-49
Female
117
117
516
Jen BRISTOW
Jen BRISTOW #516
Female 40-49
00:27:49.83
00:27:49.83
(00:27:40.71)
7
(47)
00:27:40.71
40-49
7
7
00:07:00.35
Female
47
47
6:57 min/km
205
205
517
Allie BRITTON
Allie BRITTON #517
Female 20-29
00:50:03.13
00:50:03.13
(00:49:29.76)
12
(105)
00:49:29.76
20-29
12
12
00:29:24.20
Female
105
105
12:30 min/km
219
218
518
Kate BRITTON
Kate BRITTON #518
Female 20-29
00:56:29.40
00:56:29.40
(00:55:56.54)
14
(114)
00:55:56.54
20-29
14
14
00:35:50.47
Female
114
113
14:07 min/km
220
219
519
Sarah BRITTON
Sarah BRITTON #519
Female 30-39
00:56:29.61
00:56:29.61
(00:55:57.99)
31
(115)
00:55:57.99
30-39
31
31
00:35:05.02
Female
115
114
14:07 min/km
84
86
520
Jessica BUCK
Jessica BUCK #520
Female Under 16
00:23:22.35
00:23:22.35
(00:23:18.97)
18
(29)
00:23:18.97
Under 16
18
18
00:04:57.55
Female
29
29
St Joseph's College
10
5:50 min/km
86
84
521
Matthew BUCK
Matthew BUCK #521
Male 40-49
00:23:25.63
00:23:25.63
(00:23:18.02)
5
(57)
00:23:18.02
40-49
5
5
00:07:09.79
Male
57
56
St Joseph's College
11
5:51 min/km
58
60
522
Michaela BUCK
Michaela BUCK #522
Female Under 16
00:21:28.07
00:21:28.07
(00:21:25.07)
10
(15)
00:21:25.07
Under 16
10
10
00:03:03.27
Female
15
15
St Joseph's College
7
5:22 min/km
21
20
523
Eoin BULL
Eoin BULL #523
Male Under 16
00:18:21.84
00:18:21.84
(00:18:19.01)
13
(20)
00:18:19.01
Under 16
13
12
00:02:13.62
Male
20
19
4:35 min/km
36
34
524
Heath CALDWELL
Heath CALDWELL #524
Male Under 16
00:19:21.01
00:19:21.01
(00:19:09.13)
24
(32)
00:19:09.13
Under 16
24
22
00:03:12.80
Male
32
30
Flinders Park Primary School
1
4:50 min/km
35
36
525
Aiden CLARK
Aiden CLARK #525
Male Under 16
00:19:18.09
00:19:18.09
(00:19:18.03)
23
(31)
00:19:18.03
Under 16
23
24
00:03:09.88
Male
31
32
4:49 min/km
61
65
526
Ambrose CLAYTON
Ambrose CLAYTON #526
Male Under 16
00:21:38.59
00:21:38.59
(00:21:36.45)
34
(46)
00:21:36.45
Under 16
34
34
00:05:30.38
Male
46
49
5:24 min/km
38
40
527
Charlotte CLAYTON
Charlotte CLAYTON #527
Female Under 16
00:19:27.71
00:19:27.71
(00:19:24.34)
5
(6)
00:19:24.34
Under 16
5
5
00:01:02.91
Female
6
6
4:51 min/km
90
89
528
Louise D'ADDARIO
Louise D'ADDARIO #528
Female 40-49
00:24:09.89
00:24:09.89
(00:23:55.96)
4
(31)
00:23:55.96
40-49
4
4
00:03:20.40
Female
31
31
6:02 min/km
230
230
529
Harpreet DHALIWAL
Harpreet DHALIWAL #529
Female 40-49
01:09:20.16
01:09:20.16
(01:07:59.34)
20
(121)
01:07:59.34
40-49
20
19
00:48:30.68
Female
121
121
17:20 min/km
68
66
530
John DICKASON
John DICKASON #530
Male 60-69
00:21:59.34
00:21:59.34
(00:21:45.81)
1
(52)
00:21:45.81
60-69
1
1
Male
52
50
5:29 min/km
171
169
531
Tracy DOUCH
Tracy DOUCH #531
Female 40-49
00:38:41.05
00:38:41.05
(00:38:21.70)
13
(80)
00:38:21.70
40-49
13
12
00:17:51.56
Female
80
78
ANZ - Albany
5
9:40 min/km
82
83
532
Mik DRAGE
Mik DRAGE #532
Male 50-59
00:23:06.37
00:23:06.37
(00:23:01.28)
2
(55)
00:23:01.28
50-59
2
2
00:01:05.82
Male
55
55
5:46 min/km
138
138
533
Mel DREW
Mel DREW #533
Female 30-39
00:31:13.95
00:31:13.95
(00:30:55.86)
12
(60)
00:30:55.86
30-39
12
12
00:09:49.36
Female
60
59
Run for Ruby
1
7:48 min/km
168
166
534
Nicole DUNCAN
Nicole DUNCAN #534
Female 30-39
00:38:39.13
00:38:39.13
(00:38:19.00)
17
(78)
00:38:19.00
30-39
17
16
00:17:14.54
Female
78
76
ANZ - Albany
2
9:39 min/km
60
59
535
Ryder ELLIOTT
Ryder ELLIOTT #535
Male Under 16
00:21:34.09
00:21:34.09
(00:21:24.07)
33
(45)
00:21:24.07
Under 16
33
33
00:05:25.87
Male
45
45
Australian Christian College - Southlands
7
5:23 min/km
3
3
536
Finnian EMMETT
Finnian EMMETT #536
Male 16-19
00:13:06.59
00:13:06.59
(00:13:05.47)
2
(3)
00:13:05.47
16-19
2
2
00:00:28.01
Male
3
3
3:16 min/km
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (264 items)
© 2023