Sun Smart Triathlon - Tri Series Round #2
15 Jan 2017
Results
Details
 
Contact
Pursuit
Enticer
Duathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Top 1
Top 3
Top 5
Top 10
Male
70-74
View All
Pos
Name
Time
1
Dave SCOTT
01:24:42.80
65-69
View All
Pos
Name
Time
1
Dermot BUCKLEY
01:32:55.20
2
Brian BOYES
01:35:06.28
60-64
View All
Pos
Name
Time
1
Malcolm WILCOX
01:27:23.75
55-59
View All
Pos
Name
Time
1
Darryl HARRIS
01:09:36.29
2
Barry SILVERLOCK
01:10:04.58
3
Richard BURNELL
01:14:21.91
50-54
View All
Pos
Name
Time
1
Gary HARDMAN
01:08:59.55
2
Ross PEDLOW
01:10:42.47
3
Lucky Phil MONKS
01:10:43.73
45-49
View All
Pos
Name
Time
1
Arron ROBERTSON
01:07:01.48
2
Stuart DURHAM
01:08:40.51
3
Russell HARRIS
01:08:55.27
40-44
View All
Pos
Name
Time
1
Mark DAWSON
01:07:02.75
2
Bart HOLLEMANS
01:09:35.78
3
Rob NEWTON
01:10:36.44
35-39
View All
Pos
Name
Time
1
Grant TIDBURY
01:04:04.38
2
Goesta KUMLEHN
01:06:08.29
3
Tim CARPENTER
01:06:31.29
30-34
View All
Pos
Name
Time
1
Rowan PLATEL
01:05:21.55
2
Leigh HADFIELD
01:06:51.30
3
Jeremy WALLACE
01:09:28.65
25-29
View All
Pos
Name
Time
1
Kieran BIRCH
01:05:24.00
2
Sam COLVIN
01:05:34.97
3
Morris CLAUDE
01:05:44.14
20-24
View All
Pos
Name
Time
1
Louis BRAY
01:07:19.33
2
Adrian HOBSON
01:10:27.18
3
Harry YOUNG
01:11:18.80
16-19
View All
Pos
Name
Time
1
Reece HARRIS
01:03:53.30
2
Mitchell LEES
01:07:27.95
3
Nick STEVENS
01:11:30.18
14-15
View All
Pos
Name
Time
1
Alec DAVISON
01:02:11.41
2
Adam WHITE
01:05:01.26
3
Elliot ROBERTS
01:06:00.80
Paratriathlete
View All
Pos
Name
Time
1
Simon JOHNSON
01:21:48.28
2
Nige YOUNG
01:33:09.93
Open
View All
Pos
Name
Time
1
Jonathan SAMMUT
00:58:36.22
2
Kenji NENER
00:59:17.41
3
Oli STENNING
01:00:25.43
Mates Wave
View All
Pos
Name
Time
1
Damien SMITH
01:33:50.26
2
Bernard COONEY
01:34:11.99
3
Diwas SHRESTHA
01:45:19.00
Female
65-69
View All
Pos
Name
Time
1
Jenni BERG
02:04:22.18
55-59
View All
Pos
Name
Time
1
Jane DAVIS
01:23:17.75
2
Roz REYNOLDS
01:27:01.51
3
Mary ADAM
01:37:38.28
50-54
View All
Pos
Name
Time
1
Caroline ANDERSON
01:14:03.79
2
Fiona LONGDEN
01:21:10.29
3
Clare WILLMOT
01:21:17.42
45-49
View All
Pos
Name
Time
1
Katherine RYAN
01:12:23.46
2
Sian MORRIS
01:16:41.47
3
Pip LAUFMANN
01:16:59.70
40-44
View All
Pos
Name
Time
1
Fiona WHELAN
01:15:23.97
2
Alana HOLBEN
01:16:57.66
3
Henrietta FARRELL
01:19:20.69
35-39
View All
Pos
Name
Time
1
Rebecca LEWIS
01:12:57.87
2
Caroline ASHBY
01:13:01.76
3
Jocelyn SMITH
01:19:11.96
30-34
View All
Pos
Name
Time
1
Manue HOOPER-BUE
01:12:00.12
2
Ann BRINKAMP
01:12:44.29
3
Anna-Lee MARTINOVICH
01:12:54.78
25-29
View All
Pos
Name
Time
1
Rachael DODDS
01:14:07.26
2
Hayley MENZIES
01:14:14.20
3
Abigail SMEATON
01:17:44.91
20-24
View All
Pos
Name
Time
1
Chloe MACKENZIE
01:15:51.00
2
Siobhan MCCLOSKEY
01:16:22.79
3
Maddy RHODES
01:17:54.79
16-19
View All
Pos
Name
Time
1
Brooke MCCOY
01:09:59.60
2
Aleisha WESLEY
01:12:31.52
3
Isabella MARTIN
01:12:55.67
14-15
View All
Pos
Name
Time
1
Jasmine GREAVES
01:13:36.71
2
Jade BAILEY
01:14:30.64
3
Clancy QUICK
01:15:15.93
Team
View All
Pos
Name
Time
1
Natural Area Dream Team
01:21:06.52
2
Try Hard 2
01:31:43.35
3
Brit Birds
01:36:06.84
Open
View All
Pos
Name
Time
1
Kerry MULHOLLAND
01:05:32.73
2
Jessica CLAXTON
01:08:01.55
3
Renee BAKER
01:08:18.56