2016 Minara Resources Swim Thru Perth
17 Jan 2016
Results
Teams
Details
Links
Race Series
 
Contact
4km Minara Solo
1.6km Minara Mile
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (126 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Team
Pace
50
1
Michael ABDO
Michael ABDO #1
Male 35-39
01:09:54.1
01:09:54.1
4
(35)
35-39
4
Male
35
17:28 min/km
92
2
Justin ALFREDSON
Justin ALFREDSON #2
Male 45-49
01:22:08.8
01:22:08.8
12
(61)
45-49
12
Male
61
20:32 min/km
111
3
Victor ALVAREZ
Victor ALVAREZ #3
Male 35-39
01:37:33.8
01:37:33.8
11
(72)
35-39
11
Male
72
24:23 min/km
95
4
Marlene ANDERSON
Marlene ANDERSON #4
Female 50-54
01:22:46.9
01:22:46.9
2
(33)
50-54
2
Female
33
Cockburn
20:41 min/km
63
5
Stuart ANDERSON
Stuart ANDERSON #5
Male 25-29
01:12:19.6
01:12:19.6
2
(42)
25-29
2
Male
42
Maida Vale
18:04 min/km
45
6
Alex ARMSTRONG
Alex ARMSTRONG #6
Male 45-49
01:08:57.0
01:08:57.0
5
(31)
45-49
5
Male
31
17:14 min/km
90
7
Bruce ARMSTRONG
Bruce ARMSTRONG #7
Male 40-44
01:20:15.1
01:20:15.1
12
(60)
40-44
12
Male
60
CLAREMONT
20:03 min/km
8
Alicia ASIC
Alicia ASIC #8
Female 40-44
DNS
DNS
40-44
Female
min/km
71
9
Glen ATKINS
Glen ATKINS #9
Male 45-49
01:13:08.7
01:13:08.7
9
(50)
45-49
9
Male
50
18:17 min/km
85
10
Peter BERRY
Peter BERRY #10
Male 35-39
01:18:20.7
01:18:20.7
8
(57)
35-39
8
Male
57
19:35 min/km
52
11
Charles BIDDLE
Charles BIDDLE #11
Male 55-59
01:10:02.1
01:10:02.1
4
(36)
55-59
4
Male
36
17:30 min/km
114
12
Gregory BLACK
Gregory BLACK #12
Male 25-29
01:42:32.4
01:42:32.4
5
(74)
25-29
5
Male
74
Superfins
25:38 min/km
42
14
Jeff BOOTH
Jeff BOOTH #14
Male 45-49
01:06:40.2
01:06:40.2
4
(28)
45-49
4
Male
28
CLAREMONT
16:40 min/km
5
15
Jamie BOWLER
Jamie BOWLER #15
Female 30-34
00:51:52.4
00:51:52.4
1
(1)
30-34
1
Female
1
12:58 min/km
73
16
Dianne BOWMAN
Dianne BOWMAN #16
Female 55-59
01:15:28.9
01:15:28.9
3
(22)
55-59
3
Female
22
Cockburn
18:52 min/km
13
17
Kristy BRACKSTONE
Kristy BRACKSTONE #17
Female 35-39
00:58:15.9
00:58:15.9
2
(5)
35-39
2
Female
5
CLAREMONT
14:33 min/km
113
18
Jacqueline BRIGGS
Jacqueline BRIGGS #18
Female 18-24
01:39:03.1
01:39:03.1
3
(40)
18-24
3
Female
40
ARMADALE
24:45 min/km
99
19
Hannah Mae BROWN
Hannah Mae BROWN #19
Female 18-24
01:26:33.9
01:26:33.9
2
(34)
18-24
2
Female
34
21:38 min/km
49
20
Robert BUETLER
Robert BUETLER #20
Male 60-64
01:09:50.0
01:09:50.0
1
(34)
60-64
1
Male
34
FREMANTLE
17:27 min/km
21
Rowena BURCH
Rowena BURCH #21
Female 30-34
DNS
DNS
30-34
Female
ARMADALE
min/km
31
22
Craig BURDEKIN
Craig BURDEKIN #22
Male 40-44
01:01:59.2
01:01:59.2
2
(19)
40-44
2
Male
19
ROCKINGHAM
15:29 min/km
98
23
Rex BURKE
Rex BURKE #23
Male 60-64
01:26:26.6
01:26:26.6
2
(65)
60-64
2
Male
65
21:36 min/km
60
24
Beng Hooi CHUA
Beng Hooi CHUA #24
Male 40-44
01:11:02.3
01:11:02.3
10
(41)
40-44
10
Male
41
Stadium Masters
17:45 min/km
30
25
Louise COLE
Louise COLE #25
Female 30-34
01:01:55.6
01:01:55.6
3
(12)
30-34
3
Female
12
CLAREMONT
15:28 min/km
35
26
Michael COOK
Michael COOK #26
Male 70-74
01:02:50.3
01:02:50.3
2
(22)
70-74
2
Male
22
15:42 min/km
78
27
Darren COOPER
Darren COOPER #27
Male 45-49
01:17:08.0
01:17:08.0
10
(53)
45-49
10
Male
53
WESTCOAST
19:17 min/km
44
28
Michael COOTE
Michael COOTE #28
Male 55-59
01:07:14.6
01:07:14.6
3
(30)
55-59
3
Male
30
16:48 min/km
89
29
Bett CRAIG
Bett CRAIG #29
Female 65-69
01:19:42.9
01:19:42.9
1
(30)
65-69
1
Female
30
19:55 min/km
101
30
Charles CROFT
Charles CROFT #30
Male 65-69
01:26:56.0
01:26:56.0
2
(66)
65-69
2
Male
66
ARMADALE
21:44 min/km
22
31
Graham CROFT
Graham CROFT #31
Male 65-69
01:00:22.9
01:00:22.9
1
(13)
65-69
1
Male
13
CLAREMONT
15:05 min/km
57
32
Hamish CRUICKSHANK
Hamish CRUICKSHANK #32
Male 40-44
01:10:47.1
01:10:47.1
8
(39)
40-44
8
Male
39
FREMANTLE
17:41 min/km
87
33
Mark DAVIES
Mark DAVIES #33
Male 45-49
01:19:11.8
01:19:11.8
11
(58)
45-49
11
Male
58
Bay view saints
19:47 min/km
25
34
Bastiaan DE BOER
Bastiaan DE BOER #34
Male 50-54
01:00:55.8
01:00:55.8
3
(15)
50-54
3
Male
15
CLAREMONT
15:13 min/km
100
35
Andrea DIXON
Andrea DIXON #35
Female 45-49
01:26:52.9
01:26:52.9
3
(35)
45-49
3
Female
35
PERTH CITY
21:43 min/km
16
36
Chad EDWARDS-SMITH
Chad EDWARDS-SMITH #36
Male 45-49
00:58:36.2
00:58:36.2
1
(11)
45-49
1
Male
11
CLAREMONT
14:39 min/km
11
37
Joshua EDWARDS-SMITH
Joshua EDWARDS-SMITH #37
Male Under 18
00:57:53.9
00:57:53.9
1
(7)
Under 18
1
Male
7
WESTCOAST
14:28 min/km
46
38
Anna EISENHAUER
Anna EISENHAUER #38
Female 30-34
01:08:59.8
01:08:59.8
5
(15)
30-34
5
Female
15
CLAREMONT
17:14 min/km
117
39
Theresa ELLIOTT
Theresa ELLIOTT #39
Female 70-74
01:45:49.5
01:45:49.5
1
(42)
70-74
1
Female
42
CLAREMONT
26:27 min/km
62
40
Lesley EMERY
Lesley EMERY #40
Female 25-29
01:12:08.0
01:12:08.0
1
(21)
25-29
1
Female
21
18:02 min/km
41
Cameron EWERS
Cameron EWERS #41
Male 25-29
DNS
DNS
25-29
Male
min/km
82
42
Damian FASHER
Damian FASHER #42
Male 35-39
01:17:48.5
01:17:48.5
7
(56)
35-39
7
Male
56
19:27 min/km
43
Sue FINNEY
Sue FINNEY #43
Female 60-64
DNS
DNS
60-64
Female
WESTCOAST
min/km
79
44
Jackie GARDINER
Jackie GARDINER #44
Female 40-44
01:17:14.9
01:17:14.9
5
(26)
40-44
5
Female
26
PERTH CITY
19:18 min/km
67
45
Craig GRAPES
Craig GRAPES #45
Male 25-29
01:13:01.1
01:13:01.1
4
(46)
25-29
4
Male
46
18:15 min/km
24
46
Peter GRAY
Peter GRAY #46
Male 50-54
01:00:36.8
01:00:36.8
2
(14)
50-54
2
Male
14
Stadium Masters
15:09 min/km
64
47
Ross HAAGMAN
Ross HAAGMAN #47
Male 25-29
01:12:32.4
01:12:32.4
3
(43)
25-29
3
Male
43
18:08 min/km
14
48
Jon HAINES
Jon HAINES #48
Male 50-54
00:58:22.0
00:58:22.0
1
(9)
50-54
1
Male
9
PERTH CITY
14:35 min/km
110
49
Ian HASLEBY
Ian HASLEBY #49
Male 65-69
01:34:33.0
01:34:33.0
3
(71)
65-69
3
Male
71
23:38 min/km
9
50
Allison HASS
Allison HASS #50
Female 45-49
00:55:24.8
00:55:24.8
1
(4)
45-49
1
Female
4
PERTH CITY
13:51 min/km
116
51
Tracy HEAPERMAN
Tracy HEAPERMAN #51
Female 30-34
01:45:37.3
01:45:37.3
11
(41)
30-34
11
Female
41
26:24 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (126 items)