Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest Mini
7 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (643 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Swim
Run 1
MTB
Run 2
Paddle
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
79
573
Team Seemed Like a Good Idea 1
Team Seemed Like a Good Idea 1 #573
Female Female Team
02:28:29.00
02:28:29.00
2
(4)
Female Team
2
Female
4
Belinda Croome
Sharon Baird
Rebecca Puzulis
Sharon Baird
Joanne Barram
5:22 min/km
00:20:01.30
58
6
16
00:14:15.20
13
1
1
00:54:22.70
334
26
72
00:12:38.90
25
1
1
00:47:11.00
63
2
3
6
458
Team The Groomers
Team The Groomers #458
Male Male Team
02:07:43.00
02:07:43.00
3
(6)
Male Team
3
Male
6
James
Mathew Groom
David Groom
Mathew Groom
Andrew Johnson
4:37 min/km
00:18:48.30
24
6
13
00:12:30.70
1
1
1
00:43:26.80
98
13
65
00:10:46.00
2
2
2
00:42:11.70
14
6
11
119
452
Team GEM N JEZ
Team GEM N JEZ #452
Mixed U18 Team
02:33:35.00
02:33:35.00
8
(34)
U18 Team
8
Mixed
34
Gemma Sharp
Gemma Sharp
Jeremy Sharp
Gemma Sharp
Jeremy Sharp
5:33 min/km
00:21:44.80
140
11
45
00:12:36.60
3
1
1
00:44:44.60
123
6
35
00:12:23.90
18
3
9
01:02:05.90
358
17
115
194
443
Team Hangry For a Win
Team Hangry For a Win #443
Female Female Team
02:41:26.00
02:41:26.00
7
(22)
Female Team
7
Female
22
Lauren Costa
Emma Griffiths
Lauren Costa
Emma Griffiths
Emma Griffiths
5:50 min/km
00:22:09.10
166
12
38
00:14:33.10
20
2
2
00:52:40.70
296
19
54
00:12:52.00
32
2
2
00:59:12.00
310
23
60
37
393
Team Lifesports 2
Team Lifesports 2 #393
Mixed U15 Team
02:22:03.00
02:22:03.00
2
(7)
U15 Team
2
Mixed
7
Tim Davies
Cameron Broughton
Cameron Broughton
Cameron Broughton
Tim Davies
5:08 min/km
00:20:32.50
82
8
21
00:12:58.20
4
1
2
00:43:26.90
99
5
31
00:13:43.50
67
8
28
00:51:22.50
129
5
43
12
598
Team Biosymm Phaster Physios
Team Biosymm Phaster Physios #598
Male Male Team
02:11:00.00
02:11:00.00
5
(12)
Male Team
5
Male
12
William Marriott
Ben Ashford
Damian Mann
Ben Ashford
Kieran Bell
4:44 min/km
00:21:22.10
117
20
53
00:12:35.90
2
2
2
00:41:03.20
50
5
37
00:10:22.10
1
1
1
00:45:37.20
41
16
33
64
618
Team MINOR THREAT
Team MINOR THREAT #618
Mixed Mixed Team
02:26:11.00
02:26:11.00
11
(15)
Mixed Team
11
Mixed
15
Taylah Smith
Tom Heatley
Craig Smith
Tom Heatley
Brett Heatley
5:17 min/km
00:29:48.20
489
95
136
00:13:40.20
6
1
3
00:46:47.00
163
33
48
00:11:57.50
8
2
3
00:43:58.50
18
4
4
343
Sunee QUINN
Sunee QUINN #343
Female Minor Under 15
Started
Started
Minor Under 15
Female
Sunee Quinn
Sunee Quinn
Sunee Quinn
Sunee Quinn
Sunee Quinn
min/km
00:24:49.50
340
4
83
00:15:41.40
52
1
3
00:47:52.60
190
1
22
00:14:33.90
113
1
14
34
596
Team Timae
Team Timae #596
Male Male Team
02:21:12.00
02:21:12.00
9
(27)
Male Team
9
Male
27
Zach Anderson
Campbell Anderson
Jacob Stanton
Campbell Anderson
Simonn Stanton
5:06 min/km
00:16:26.00
1
1
1
00:13:39.50
5
3
3
00:41:24.00
58
9
45
00:11:45.90
4
3
3
00:57:56.90
275
42
139
19
137
Patrick UPTON-DAVIS
Patrick UPTON-DAVIS #137
Male Prime (18-39 years)
02:15:43.00
02:15:43.00
10
(17)
Prime (18-39 years)
10
Male
17
Patrick Upton-Davis
Patrick Upton-Davis
Patrick Upton-Davis
Patrick Upton-Davis
Patrick Upton-Davis
4:55 min/km
00:20:46.40
90
14
41
00:14:17.70
14
1
4
00:43:01.00
92
20
60
00:12:05.80
11
1
6
00:45:32.50
39
8
32
517
451
Team Lifesports 1
Team Lifesports 1 #451
Female Female Team
04:44:43.00
04:44:43.00
54
(154)
Female Team
54
Female
154
Jaime Thomas
Trish Davies
Jaime Thomas
Trish Davies
Jaime Thomas
10:18 min/km
00:25:58.30
377
32
95
00:15:58.30
66
3
4
01:21:58.40
514
53
155
00:14:18.90
90
3
6
02:26:29.11
517
54
154
13
489
Team Overtakers
Team Overtakers #489
Mixed Mixed Team
02:11:52.00
02:11:52.00
1
(1)
Mixed Team
1
Mixed
1
Hayley McKee
Aaron Davies
Hayley McKee
Aaron Davies
Hayley McKee
4:46 min/km
00:18:22.70
15
3
5
00:13:48.20
7
2
4
00:42:35.50
85
19
27
00:11:36.70
3
1
1
00:45:29.70
37
6
7
57
441
Team Overtrained mum, undertrained daughter
Team Overtrained mum, undertrained .. #441
Female Female Team
02:25:29.00
02:25:29.00
1
(3)
Female Team
1
Female
3
Kerrie Stevenson
Zoe Stevenson
Kerrie Stevenson
Zoe Stevenson
Kerrie Stevenson
5:16 min/km
00:19:14.80
36
2
7
00:15:58.40
67
4
5
00:47:41.40
186
5
21
00:14:26.30
103
7
10
00:48:08.40
80
3
6
76
423
Team Bunbury Trystars
Team Bunbury Trystars #423
Mixed U18 Team
02:28:15.00
02:28:15.00
3
(19)
U18 Team
3
Mixed
19
Riley Cousins
Riley Martin
Connor Martin
Riley Martin
Aislinn Cousins
5:22 min/km
00:19:03.40
33
2
9
00:13:49.00
8
2
5
00:45:27.50
140
7
42
00:12:17.80
17
2
8
00:57:38.20
269
10
82
112
593
Team Ocean Forest Lutheran College Phys Eders
Team Ocean Forest Lutheran College .. #593
Male Male Team
02:32:07.00
02:32:07.00
20
(71)
Male Team
20
Male
71
Jayden Horne
Rodney Witmitz
Barry Lequatiermaine
Rodney Witmitz
Benjamin Prebble
5:30 min/km
00:18:24.60
17
5
10
00:14:28.80
17
4
5
00:47:11.60
175
20
105
00:13:02.90
37
9
16
00:58:59.30
305
44
146
131
670
Aaron KEENAN
Aaron KEENAN #670
Male Minor Under 15
02:34:40.00
02:34:40.00
3
(81)
Minor Under 15
3
Male
81
5:36 min/km
00:22:54.40
219
6
106
00:14:29.40
18
1
6
00:44:49.00
126
4
83
00:11:57.00
7
1
5
01:00:31.00
329
5
156
84
397
Gabrielle MCDONALD
Gabrielle MCDONALD #397
Mixed U18 Team
02:28:51.00
02:28:51.00
4
(21)
U18 Team
4
Mixed
21
Gabrielle Mcdonald
Connor Butlion
Connor Butlion
Connor Butlion
Gabrielle Mcdonald
5:23 min/km
00:22:45.40
205
13
58
00:14:01.20
9
3
6
00:41:29.50
60
3
15
00:14:28.00
106
7
40
00:56:07.00
238
9
77
275
522
Team Sieber Rd Wines
Team Sieber Rd Wines #522
Female Female Team
02:50:33.00
02:50:33.00
15
(43)
Female Team
15
Female
43
Elaine Boland
Claire Sieber
Claire Sieber
Claire Sieber
Jacqui Hodby
6:10 min/km
00:31:59.60
507
50
148
00:15:59.90
70
5
6
00:45:58.40
151
3
11
00:15:19.30
169
12
30
01:01:16.70
342
33
73
116
663
Team Bad Boys
Team Bad Boys #663
Mixed U18 Team
02:32:38.00
02:32:38.00
7
(32)
U18 Team
7
Mixed
32
Ben Brummage
Connor Dique
Ben Brummage
Connor Dique
Connor Dique
5:31 min/km
00:26:37.50
399
19
109
00:14:07.40
10
4
7
00:49:14.80
224
11
67
00:12:24.60
19
4
10
00:50:14.50
111
5
31
48
603
Team PEANUT GALLERY
Team PEANUT GALLERY #603
Male Male Team
02:23:34.00
02:23:34.00
12
(37)
Male Team
12
Male
37
Javan Marsh
Jeremy O'Neill
Mark Hansen
Jeremy O'Neill
Paul Sheridan
5:12 min/km
00:22:04.10
158
25
76
00:14:33.50
21
5
7
00:41:11.40
52
6
39
00:12:06.50
12
5
7
00:53:39.30
179
31
97
253
174
Jo NIVEN
Jo NIVEN #174
Female Veteran (40-49 years)
02:47:30.00
02:47:30.00
7
(37)
Veteran (40-49 years)
7
Female
37
Jo Niven
Jo Niven
Jo Niven
Jo Niven
Jo Niven
6:04 min/km
00:28:56.80
468
29
134
00:16:16.60
89
1
7
00:51:16.80
268
9
43
00:17:21.30
317
8
65
00:53:38.60
178
7
20
108
632
Team T-Rex Trihard
Team T-Rex Trihard #632
Mixed Mixed Team
02:31:51.00
02:31:51.00
17
(28)
Mixed Team
17
Mixed
28
Joanne Haworth
Connor Haworth
Jordan Haworth
Connor Haworth
Jenny Jones
5:30 min/km
00:20:58.60
99
13
30
00:14:11.10
11
3
8
00:51:29.20
276
57
80
00:12:46.40
28
9
15
00:52:26.30
153
40
52
150
459
Team Macbois
Team Macbois #459
Male Male Team
02:36:43.00
02:36:43.00
24
(91)
Male Team
24
Male
91
Michael Boisvert
Gareth MacRae
Michael Boisvert
Gareth MacRae
Gareth MacRae
5:40 min/km
00:20:54.20
95
17
43
00:14:36.50
22
6
8
00:55:32.30
355
39
187
00:17:14.30
309
44
150
00:48:26.40
86
19
54
248
589
Team Margaret River Rec Centre
Team Margaret River Rec Centre #589
Female Female Team
02:46:57.00
02:46:57.00
11
(36)
Female Team
11
Female
36
Sarah Goodwin
Megan Grant
Claire Schiller
Megan Grant
Tracey Charles
6:02 min/km
00:19:38.20
46
4
11
00:16:34.00
106
6
8
00:48:32.20
207
8
26
00:14:21.70
92
5
8
01:07:51.10
441
44
115
10
540
Team The Rat Sacks
Team The Rat Sacks #540
Male Male Team
02:09:33.00
02:09:33.00
4
(10)
Male Team
4
Male
10
Tim Rowberry
Stu Hall
Stef Norgaard
Stu Hall
Tim Rowberry
4:41 min/km
00:20:56.00
96
18
44
00:14:39.90
24
7
9
00:39:21.80
27
4
20
00:12:49.30
30
7
13
00:41:46.70
11
5
9
109
560
Team True Bloods
Team True Bloods #560
Mixed Mixed Team
02:31:55.00
02:31:55.00
18
(29)
Mixed Team
18
Mixed
29
Donna Adams
Jack Blood
Jack Blood
Jack Blood
Shane Blood
5:30 min/km
00:23:21.50
250
43
70
00:14:14.30
12
4
9
00:39:24.00
28
5
8
00:12:00.80
10
4
5
01:02:54.90
368
89
120
230
27
Jasmin LUTTRELL
Jasmin LUTTRELL #27
Female Prime (18-39 years)
02:45:35.00
02:45:35.00
9
(28)
Prime (18-39 years)
9
Female
28
Jasmin Luttrell
Jasmin Luttrell
Jasmin Luttrell
Jasmin Luttrell
Jasmin Luttrell
5:59 min/km
00:19:45.80
52
3
14
00:16:40.20
108
1
9
00:48:56.10
218
9
29
00:14:35.80
115
2
15
01:05:37.90
406
30
98
28
406
Team Bob
Team Bob #406
Male Male Team
02:19:37.00
02:19:37.00
7
(22)
Male Team
7
Male
22
Eddy Rodda
Finn Barrett-Lennard
Connor Barrett-Lennard
Finn Barrett-Lennard
Simon Walker
5:03 min/km
00:21:46.10
142
22
66
00:14:56.60
32
8
10
00:44:20.90
117
17
79
00:13:31.50
59
14
31
00:45:02.30
33
13
27
342
403
Team THE YOUNG GUNS
Team THE YOUNG GUNS #403
Mixed U15 Team
02:57:57.00
02:57:57.00
16
(108)
U15 Team
16
Mixed
108
Lachlan Wood
Jacob Sangster
Jamie O'Connor
Jacob Sangster
Jacob Sangster
6:26 min/km
00:26:24.90
391
19
107
00:14:21.00
15
2
10
00:59:30.10
420
17
115
00:12:53.60
34
2
18
01:04:47.90
394
16
122
99
177
Melanie RODRIGUE
Melanie RODRIGUE #177
Female Veteran (40-49 years)
02:31:03.00
02:31:03.00
5
(10)
Veteran (40-49 years)
5
Female
10
Melanie Rodrigue
Melanie Rodrigue
Melanie Rodrigue
Melanie Rodrigue
Melanie Rodrigue
5:28 min/km
00:20:52.70
94
2
24
00:16:46.30
112
2
10
00:42:12.90
76
1
1
00:13:53.30
74
1
5
00:57:18.00
262
12
47
92
344
Ceridwen ELLIS
Ceridwen ELLIS #344
Female Junior Under 18
02:29:56.00
02:29:56.00
1
(7)
Junior Under 18
1
Female
7
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
5:25 min/km
00:19:48.50
53
4
15
00:16:47.80
115
1
11
00:44:24.80
118
1
6
00:13:23.70
53
1
3
00:55:31.60
220
2
29
176
456
Team Bill and Ben
Team Bill and Ben #456
Male Male Team
02:38:42.00
02:38:42.00
30
(104)
Male Team
30
Male
104
Bradley Milne
William Milne
Bradley Milne
William Milne
William Milne
5:44 min/km
00:21:01.10
103
19
47
00:15:00.80
33
9
11
00:42:33.50
83
11
56
00:12:53.50
33
8
14
01:07:13.60
430
49
192
120
420
Joshua POWER
Joshua POWER #420
Mixed U18 Team
02:33:44.00
02:33:44.00
9
(35)
U18 Team
9
Mixed
35
Joshua Power
Joshua Power
Joshua Power
Joshua Power
Joshua Power
5:34 min/km
00:28:02.70
447
20
122
00:14:21.70
16
5
11
00:40:18.40
38
2
12
00:12:36.70
24
5
12
00:58:24.90
287
14
95
16
479
Team Oh, What a Lovey Day!
Team Oh, What a Lovey Day! #479
Mixed Mixed Team
02:14:48.00
02:14:48.00
2
(2)
Mixed Team
2
Mixed
2
Andrew Bremner
Jacqui Hickey
Jacqui Hickey
Jacqui Hickey
Andrew Bremner
4:53 min/km
00:20:03.20
62
7
14
00:14:31.30
19
5
12
00:39:57.90
34
6
10
00:14:11.70
84
18
35
00:46:04.20
48
9
10
8
107
Brad MCFARLAND
Brad MCFARLAND #107
Male Prime (18-39 years)
02:08:47.00
02:08:47.00
5
(8)
Prime (18-39 years)
5
Male
8
Brad Mcfarland
Brad Mcfarland
Brad Mcfarland
Brad Mcfarland
Brad Mcfarland
4:39 min/km
00:18:51.70
27
8
15
00:15:01.70
34
2
12
00:36:34.40
4
3
3
00:12:31.20
22
4
11
00:45:48.20
44
9
35
298
529
Team The Cow-girls
Team The Cow-girls #529
Female Female Team
02:53:17.00
02:53:17.00
18
(51)
Female Team
18
Female
51
Carrie McDonnell
Dawn Rybicki
Maryka Gullan
Dawn Rybicki
Carrie McDonnell
6:16 min/km
00:24:01.80
300
22
69
00:16:48.40
117
7
12
01:00:58.00
435
39
117
00:14:31.00
109
8
13
00:56:58.70
255
13
45
5
475
Team Muddy Lake Multisport #3
Team Muddy Lake Multisport #3 #475
Male Male Team
02:07:03.00
02:07:03.00
2
(5)
Male Team
2
Male
5
Steve York
Steve York
Steve York
Steve York
Justin Marc Rogers
4:36 min/km
00:19:04.90
34
9
19
00:15:01.70
35
10
13
00:37:33.80
12
2
8
00:12:13.30
14
6
9
00:43:10.10
16
8
13
312
431
Team Double D
Team Double D #431
Female Female Team
02:54:59.00
02:54:59.00
22
(60)
Female Team
22
Female
60
Emma de Laeter
Ella Douglas
Emma de Laeter
Ella Douglas
Ella Douglas
6:20 min/km
00:21:36.60
127
9
29
00:16:55.20
124
8
13
01:03:04.60
455
40
125
00:15:48.60
200
14
37
00:57:34.70
266
16
50
264
483
Team S&D
Team S&D #483
Mixed Mixed Team
02:49:13.00
02:49:13.00
54
(82)
Mixed Team
54
Mixed
82
Sarah Murray
David Russell
Sarah Murray
David Russell
David Russell
6:07 min/km
00:28:25.30
459
87
126
00:14:39.80
23
6
13
01:06:36.90
480
93
132
00:12:51.30
31
11
17
00:46:40.50
55
11
12
83
564
Trent CARROLL
Trent CARROLL #564
Male Male Team
02:28:49.00
02:28:49.00
18
(57)
Male Team
18
Male
57
Nathan Mansfield
Trent Carroll
5:23 min/km
00:18:51.80
28
7
16
00:15:07.30
37
11
14
00:42:26.50
81
10
54
00:15:54.20
211
35
100
00:56:29.30
243
40
126
91
3
Team Ashwin
Team Ashwin #3
Mixed Mixed Team
02:29:51.00
02:29:51.00
15
(24)
Mixed Team
15
Mixed
24
Danella Ashwin
Lukas Geidans
Lukas Geidans
Lukas Geidans
Danella Ashwin
5:25 min/km
00:24:58.00
343
62
95
00:14:41.00
25
7
14
00:42:59.30
90
20
28
00:16:57.30
292
56
87
00:50:15.50
112
25
32
182
29
Julia MARR
Julia MARR #29
Female Prime (18-39 years)
02:39:28.00
02:39:28.00
6
(20)
Prime (18-39 years)
6
Female
20
Julia Marr
Julia Marr
Julia Marr
Julia Marr
Julia Marr
5:46 min/km
00:20:03.20
61
4
18
00:16:59.20
128
2
14
00:48:54.40
217
8
28
00:14:41.10
120
3
17
00:58:50.70
298
16
57
227
582
Team The Crownies
Team The Crownies #582
Female Female Team
02:45:23.00
02:45:23.00
8
(26)
Female Team
8
Female
26
Mel Young
Fiona Bowden
Julie Darby
Fiona Bowden
Stacey Rundell
5:59 min/km
00:28:16.90
458
41
130
00:17:05.40
133
9
15
00:52:38.40
295
18
53
00:14:46.40
130
10
20
00:52:36.10
156
5
16
177
464
Team Team MOJO
Team Team MOJO #464
Male Male Team
02:39:09.00
02:39:09.00
31
(105)
Male Team
31
Male
105
John O'Sullivan
Mitchell O'Sullivan
Mitchell O'Sullivan
Mitchell O'Sullivan
John O'Sullivan
5:45 min/km
00:22:04.40
159
26
77
00:15:21.90
42
12
15
00:57:45.10
397
42
197
00:14:16.10
88
19
47
00:49:42.00
103
22
65
21
513
Team Matt and Sarah
Team Matt and Sarah #513
Mixed Mixed Team
02:16:13.00
02:16:13.00
3
(3)
Mixed Team
3
Mixed
3
Matthew Callaghan
Sarah Ware
Matthew Callaghan
Sarah Ware
Matthew Callaghan
4:56 min/km
00:20:48.90
92
12
28
00:14:41.50
26
8
15
00:41:27.60
59
8
14
00:12:15.10
15
5
6
00:47:00.50
59
13
14
1
472
Team Team Lulu
Team Team Lulu #472
Male Male Team
02:03:51.00
02:03:51.00
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Jonah Desforges
Jonah Desforges
Peter Pridmore
Jonah Desforges
Peter Pridmore
4:29 min/km
00:20:02.80
60
16
30
00:15:26.50
43
13
16
00:37:04.80
7
1
4
00:11:50.60
6
4
4
00:39:27.00
3
1
1
358
533
Team AW Storm Troopers
Team AW Storm Troopers #533
Female Female Team
03:00:32.00
03:00:32.00
27
(72)
Female Team
27
Female
72
Lyndall Boulos
Tania Busslinger
Tania Busslinger
Tania Busslinger
Marielle Sengers
6:32 min/km
00:33:50.20
513
52
152
00:17:07.40
134
10
16
00:56:04.80
366
30
83
00:16:46.00
282
23
55
00:56:44.00
251
12
42
110
390
Team Paoliello Bros
Team Paoliello Bros #390
Mixed U15 Team
02:32:02.00
02:32:02.00
6
(30)
U15 Team
6
Mixed
30
Luke Paoliello
Ross Paoliello
Ross Paoliello
Ross Paoliello
Luke Paoliello
5:30 min/km
00:18:02.70
11
1
2
00:14:42.00
27
3
16
00:47:26.10
182
9
55
00:13:01.60
36
3
19
00:58:50.40
297
9
99
145
571
Team SMG Girlpower
Team SMG Girlpower #571
Female Female Team
02:36:29.00
02:36:29.00
5
(15)
Female Team
5
Female
15
Anne Smith
Fiona Oconnell
Angela Sullivan
Fiona Oconnell
Chris Bartlett
5:40 min/km
00:22:28.40
185
13
42
00:17:07.50
135
11
17
00:46:24.10
157
4
12
00:14:36.70
116
9
16
00:55:52.80
231
11
34
18
243
Dave HURST
Dave HURST #243
Male Veteran (40-49 years)
02:15:25.00
02:15:25.00
2
(16)
Veteran (40-49 years)
2
Male
16
Dave Hurst
Dave Hurst
Dave Hurst
Dave Hurst
Dave Hurst
4:54 min/km
00:21:40.70
136
13
62
00:15:33.40
45
1
17
00:39:02.00
24
4
17
00:12:56.60
35
1
15
00:46:13.00
49
6
37
[1]
2
3
4
5
6
7
...
10
11
12
13
Page 1 of 13 (643 items)