Swimming WA Open Water Series #6
26 Jan 2015
Results
Details
 
Contact
500m
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (176 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
25
848
Hannah JONES
Hannah JONES #848
Female 14 & Under
00:25:15.70
00:25:15.70
6
(12)
14 & Under
6
Female
12
AUS
20:12 min/km
26
831
Mark TRAINER
Mark TRAINER #831
Male 14 & Under
00:25:19.40
00:25:19.40
8
(14)
14 & Under
8
Male
14
AUS
20:15 min/km
32
836
Rachael DODDS
Rachael DODDS #836
Female 18 & Over
00:26:07.20
00:26:07.20
4
(14)
18 & Over
4
Female
14
AUS
20:53 min/km
61
835
Ruth IRELAND
Ruth IRELAND #835
Female 35 & Over
00:28:24.70
00:28:24.70
3
(29)
35 & Over
3
Female
29
AUS
22:43 min/km
89
833
Allan DAVIS
Allan DAVIS #833
Male 50 & Over
00:30:06.90
00:30:06.90
6
(50)
50 & Over
6
Male
50
AUS
24:05 min/km
121
849
James ELLIOTT
James ELLIOTT #849
Male 18 & Over
00:33:12.70
00:33:12.70
13
(71)
18 & Over
13
Male
71
AUS
26:34 min/km
136
847
Lara TADEUSZ-SMITH
Lara TADEUSZ-SMITH #847
Female 35 & Over
00:35:27.10
00:35:27.10
10
(56)
35 & Over
10
Female
56
AUS
28:21 min/km
138
843
Renae COLES
Renae COLES #843
Female 18 & Over
00:35:46.10
00:35:46.10
17
(58)
18 & Over
17
Female
58
AUS
28:36 min/km
143
850
David ELLIOTT
David ELLIOTT #850
Male 18 & Over
00:35:55.60
00:35:55.60
15
(82)
18 & Over
15
Male
82
AUS
28:44 min/km
30
183
Lucas WILSON
Lucas WILSON #183
Male 14 & Under
00:26:05.20
00:26:05.20
9
(17)
14 & Under
9
Male
17
WEST COAST
AUS
20:52 min/km
53
130
Harrison FRY
Harrison FRY #130
Male 14 & Under
00:27:34.00
00:27:34.00
15
(26)
14 & Under
15
Male
26
WEST COAST
AUS
22:03 min/km
70
27
Jane HARWOOD
Jane HARWOOD #27
Female 14 & Under
00:29:02.00
00:29:02.00
13
(33)
14 & Under
13
Female
33
WEST COAST
AUS
23:13 min/km
73
23
Charlotte GALE
Charlotte GALE #23
Female 14 & Under
00:29:16.90
00:29:16.90
14
(34)
14 & Under
14
Female
34
WEST COAST
AUS
23:25 min/km
55
186
Luca ZAPPACOSTA
Luca ZAPPACOSTA #186
Male 14 & Under
00:27:49.80
00:27:49.80
16
(28)
14 & Under
16
Male
28
Victoria Park
AUS
22:15 min/km
12
30
Louise HEWITT
Louise HEWITT #30
Female 17 & Under
00:24:22.70
00:24:22.70
1
(6)
17 & Under
1
Female
6
UWA Swimming Club
AUS
19:30 min/km
28
126
Samuel FOSTER
Samuel FOSTER #126
Male 18 & Over
00:25:56.50
00:25:56.50
3
(16)
18 & Over
3
Male
16
UWA Swimming Club
AUS
20:45 min/km
49
44
Carla LAWLOR
Carla LAWLOR #44
Female 17 & Under
00:27:29.30
00:27:29.30
6
(25)
17 & Under
6
Female
25
UWA Swimming Club
AUS
21:59 min/km
56
157
Oliver MORAN
Oliver MORAN #157
Male 14 & Under
00:27:50.80
00:27:50.80
17
(29)
14 & Under
17
Male
29
UWA Swimming Club
AUS
22:16 min/km
81
135
Duncan HEWITT
Duncan HEWITT #135
Male 50 & Over
00:29:41.40
00:29:41.40
4
(45)
50 & Over
4
Male
45
UWA Swimming Club
AUS
23:45 min/km
96
173
Danny SUDLOW
Danny SUDLOW #173
Male 35 & Over
00:31:06.10
00:31:06.10
16
(54)
35 & Over
16
Male
54
UWA Swimming Club
AUS
24:52 min/km
57
156
Stuart MORAN
Stuart MORAN #156
Male 35 & Over
00:27:52.50
00:27:52.50
4
(30)
35 & Over
4
Male
30
Unattached WA
AUS
22:18 min/km
68
152
Martin MCGINTY
Martin MCGINTY #152
Male 18 & Over
00:28:46.30
00:28:46.30
8
(36)
18 & Over
8
Male
36
Unattached WA
AUS
23:01 min/km
69
96
Charles BARBARO
Charles BARBARO #96
Male 35 & Over
00:28:55.10
00:28:55.10
6
(37)
35 & Over
6
Male
37
Unattached WA
AUS
23:08 min/km
74
103
Cedric BOUDIER
Cedric BOUDIER #103
Male 35 & Over
00:29:17.50
00:29:17.50
9
(40)
35 & Over
9
Male
40
Unattached WA
AUS
23:26 min/km
85
117
Simon DAVISON
Simon DAVISON #117
Male 35 & Over
00:29:52.10
00:29:52.10
13
(48)
35 & Over
13
Male
48
Unattached WA
AUS
23:53 min/km
100
70
Madeline SELWOOD
Madeline SELWOOD #70
Female 17 & Under
00:31:54.90
00:31:54.90
7
(44)
17 & Under
7
Female
44
Unattached WA
AUS
25:31 min/km
105
163
Bruce PHILLIPS
Bruce PHILLIPS #163
Male 50 & Over
00:32:16.90
00:32:16.90
8
(59)
50 & Over
8
Male
59
Unattached WA
AUS
25:49 min/km
114
133
Richard HENHAM-BARROW
Richard HENHAM-BARROW #133
Male 50 & Over
00:32:37.60
00:32:37.60
9
(66)
50 & Over
9
Male
66
Unattached WA
AUS
26:06 min/km
119
158
Troy MORRISON
Troy MORRISON #158
Male 35 & Over
00:33:03.30
00:33:03.30
24
(70)
35 & Over
24
Male
70
Unattached WA
AUS
26:26 min/km
124
151
Stuart MCCORMACK
Stuart MCCORMACK #151
Male 35 & Over
00:33:22.10
00:33:22.10
25
(72)
35 & Over
25
Male
72
Unattached WA
AUS
26:41 min/km
154
2
Mary ASHE-WINTON
Mary ASHE-WINTON #2
Female 35 & Over
00:37:13.20
00:37:13.20
20
(70)
35 & Over
20
Female
70
Unattached WA
AUS
29:46 min/km
8
92
Joshua ARMSTRONG
Joshua ARMSTRONG #92
Male 14 & Under
00:23:46.10
00:23:46.10
2
(4)
14 & Under
2
Male
4
Tuart Hill
AUS
19:00 min/km
45
45
Jenna LEHMANN
Jenna LEHMANN #45
Female 18 & Over
00:27:01.90
00:27:01.90
9
(24)
18 & Over
9
Female
24
Tuart Hill
AUS
21:37 min/km
168
58
Alexandria PETROFF
Alexandria PETROFF #58
Female 14 & Under
00:41:37.50
00:41:37.50
25
(78)
14 & Under
25
Female
78
Tuart Hill
AUS
33:18 min/km
11
127
Murray FOSTER
Murray FOSTER #127
Male 14 & Under
00:24:21.10
00:24:21.10
4
(6)
14 & Under
4
Male
6
TSS AQUATIC
AUS
19:28 min/km
3
53
Carolyn MORRISON
Carolyn MORRISON #53
Female 18 & Over
00:21:17.60
00:21:17.60
2
(2)
18 & Over
2
Female
2
Swimming WA
AUS
17:02 min/km
101
153
Luke MCMANUS
Luke MCMANUS #153
Male 35 & Over
00:31:59.80
00:31:59.80
19
(57)
35 & Over
19
Male
57
Swimming WA
AUS
25:35 min/km
42
76
Camille TALBOT
Camille TALBOT #76
Female 14 & Under
00:26:47.40
00:26:47.40
8
(21)
14 & Under
8
Female
21
SWAN HILLS
AUS
21:25 min/km
46
112
William CAWOOD
William CAWOOD #112
Male 14 & Under
00:27:14.20
00:27:14.20
13
(22)
14 & Under
13
Male
22
SWAN HILLS
AUS
21:47 min/km
149
73
Tessa STEPHENSON
Tessa STEPHENSON #73
Female 14 & Under
00:36:51.40
00:36:51.40
24
(66)
14 & Under
24
Female
66
SWAN HILLS
AUS
29:29 min/km
37
62
Olivia POWER
Olivia POWER #62
Female 14 & Under
00:26:41.80
00:26:41.80
7
(17)
14 & Under
7
Female
17
Southside Penrhos Wesley
AUS
21:21 min/km
82
63
Josie REES
Josie REES #63
Female 14 & Under
00:29:45.40
00:29:45.40
16
(37)
14 & Under
16
Female
37
Southside Penrhos Wesley
AUS
23:48 min/km
86
67
Sophie SECOMBE
Sophie SECOMBE #67
Female 14 & Under
00:30:03.40
00:30:03.40
17
(38)
14 & Under
17
Female
38
Southside Penrhos Wesley
AUS
24:02 min/km
87
68
Emma SECOMBE
Emma SECOMBE #68
Female 14 & Under
00:30:03.60
00:30:03.60
18
(39)
14 & Under
18
Female
39
Southside Penrhos Wesley
AUS
24:02 min/km
1
104
Ben BRBICH
Ben BRBICH #104
Male 17 & Under
00:19:21.50
00:19:21.50
1
(1)
17 & Under
1
Male
1
South Shore Swimming Club
AUS
15:29 min/km
7
165
Finlay SCHAPER
Finlay SCHAPER #165
Male 14 & Under
00:23:04.30
00:23:04.30
1
(3)
14 & Under
1
Male
3
South Shore Swimming Club
AUS
18:27 min/km
15
18
Shannon DOODY
Shannon DOODY #18
Female 17 & Under
00:24:31.80
00:24:31.80
2
(9)
17 & Under
2
Female
9
South Shore Swimming Club
AUS
19:37 min/km
16
119
Ryan DOODY
Ryan DOODY #119
Male 14 & Under
00:24:33.90
00:24:33.90
5
(7)
14 & Under
5
Male
7
South Shore Swimming Club
AUS
19:39 min/km
19
134
Kelvin HEPBURN
Kelvin HEPBURN #134
Male 14 & Under
00:24:58.70
00:24:58.70
6
(9)
14 & Under
6
Male
9
Perth City Swimming Club
AUS
19:58 min/km
21
137
Thomas HORTON
Thomas HORTON #137
Male 14 & Under
00:25:13.30
00:25:13.30
7
(11)
14 & Under
7
Male
11
Perth City Swimming Club
AUS
20:10 min/km
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (176 items)
© 2023