Swimming WA Open Water Series #6
26 Jan 2015
Results
Details
 
Contact
500m
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
14 & Under
17 & Under
18 & Over
35 & Over
50 & Over
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (176 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
1
104
Ben BRBICH
Ben BRBICH #104
Male 17 & Under
00:19:21.50
00:19:21.50
1
(1)
17 & Under
1
Male
1
South Shore Swimming Club
AUS
15:29 min/km
2
659
Kirsty STERLE
Kirsty STERLE #659
Female 18 & Over
00:21:10.30
00:21:10.30
1
(1)
18 & Over
1
Female
1
Fremantle Port
AUS
16:56 min/km
3
53
Carolyn MORRISON
Carolyn MORRISON #53
Female 18 & Over
00:21:17.60
00:21:17.60
2
(2)
18 & Over
2
Female
2
Swimming WA
AUS
17:02 min/km
4
444
Tristan TAN
Tristan TAN #444
Male 17 & Under
00:21:37.00
00:21:37.00
2
(2)
17 & Under
2
Male
2
Barracudas
AUS
17:17 min/km
5
24
Alyssa GEORGE
Alyssa GEORGE #24
Female 14 & Under
00:21:54.20
00:21:54.20
1
(3)
14 & Under
1
Female
3
Bay view saints
AUS
17:31 min/km
6
48
Adelaide MCGILLIVRAY
Adelaide MCGILLIVRAY #48
Female 14 & Under
00:23:03.00
00:23:03.00
2
(4)
14 & Under
2
Female
4
Fremantle Port
AUS
18:26 min/km
7
165
Finlay SCHAPER
Finlay SCHAPER #165
Male 14 & Under
00:23:04.30
00:23:04.30
1
(3)
14 & Under
1
Male
3
South Shore Swimming Club
AUS
18:27 min/km
8
92
Joshua ARMSTRONG
Joshua ARMSTRONG #92
Male 14 & Under
00:23:46.10
00:23:46.10
2
(4)
14 & Under
2
Male
4
Tuart Hill
AUS
19:00 min/km
9
36
Breaze JAMES
Breaze JAMES #36
Female 14 & Under
00:24:04.40
00:24:04.40
3
(5)
14 & Under
3
Female
5
Open Water
AUS
19:15 min/km
10
150
Flynn MASON
Flynn MASON #150
Male 14 & Under
00:24:11.40
00:24:11.40
3
(5)
14 & Under
3
Male
5
Barracudas
AUS
19:21 min/km
11
127
Murray FOSTER
Murray FOSTER #127
Male 14 & Under
00:24:21.10
00:24:21.10
4
(6)
14 & Under
4
Male
6
TSS AQUATIC
AUS
19:28 min/km
12
30
Louise HEWITT
Louise HEWITT #30
Female 17 & Under
00:24:22.70
00:24:22.70
1
(6)
17 & Under
1
Female
6
UWA Swimming Club
AUS
19:30 min/km
13
64
Rebecca ROBINSON
Rebecca ROBINSON #64
Female 18 & Over
00:24:28.60
00:24:28.60
3
(7)
18 & Over
3
Female
7
Open Water
NO
19:34 min/km
14
6
Rachel BORN
Rachel BORN #6
Female 35 & Over
00:24:31.40
00:24:31.40
1
(8)
35 & Over
1
Female
8
Open Water
AUS
19:37 min/km
15
18
Shannon DOODY
Shannon DOODY #18
Female 17 & Under
00:24:31.80
00:24:31.80
2
(9)
17 & Under
2
Female
9
South Shore Swimming Club
AUS
19:37 min/km
16
119
Ryan DOODY
Ryan DOODY #119
Male 14 & Under
00:24:33.90
00:24:33.90
5
(7)
14 & Under
5
Male
7
South Shore Swimming Club
AUS
19:39 min/km
17
15
Sarah CROWLEY
Sarah CROWLEY #15
Female 14 & Under
00:24:48.50
00:24:48.50
4
(10)
14 & Under
4
Female
10
Kingsway Swim Club
AUS
19:50 min/km
18
175
Benjamin TICKNER
Benjamin TICKNER #175
Male 18 & Over
00:24:56.10
00:24:56.10
1
(8)
18 & Over
1
Male
8
Open Water
AUS
19:56 min/km
19
134
Kelvin HEPBURN
Kelvin HEPBURN #134
Male 14 & Under
00:24:58.70
00:24:58.70
6
(9)
14 & Under
6
Male
9
Perth City Swimming Club
AUS
19:58 min/km
20
107
Andrew BROWN
Andrew BROWN #107
Male 50 & Over
00:25:08.00
00:25:08.00
1
(10)
50 & Over
1
Male
10
Open Water
AUS
20:06 min/km
21
137
Thomas HORTON
Thomas HORTON #137
Male 14 & Under
00:25:13.30
00:25:13.30
7
(11)
14 & Under
7
Male
11
Perth City Swimming Club
AUS
20:10 min/km
22
176
Nigel TRAVERS
Nigel TRAVERS #176
Male 35 & Over
00:25:13.70
00:25:13.70
1
(12)
35 & Over
1
Male
12
Open Water
NO
20:10 min/km
23
131
Andreas GESELLMANN
Andreas GESELLMANN #131
Male 18 & Over
00:25:14.60
00:25:14.60
2
(13)
18 & Over
2
Male
13
Open Water
AUS
20:11 min/km
24
12
Jessica CAKE
Jessica CAKE #12
Female 14 & Under
00:25:15.00
00:25:15.00
5
(11)
14 & Under
5
Female
11
Barracudas
AUS
20:12 min/km
25
848
Hannah JONES
Hannah JONES #848
Female 14 & Under
00:25:15.70
00:25:15.70
6
(12)
14 & Under
6
Female
12
AUS
20:12 min/km
26
831
Mark TRAINER
Mark TRAINER #831
Male 14 & Under
00:25:19.40
00:25:19.40
8
(14)
14 & Under
8
Male
14
AUS
20:15 min/km
27
172
Travis STYLES
Travis STYLES #172
Male 35 & Over
00:25:32.80
00:25:32.80
2
(15)
35 & Over
2
Male
15
Open Water
AUS
20:26 min/km
28
126
Samuel FOSTER
Samuel FOSTER #126
Male 18 & Over
00:25:56.50
00:25:56.50
3
(16)
18 & Over
3
Male
16
UWA Swimming Club
AUS
20:45 min/km
29
34
Lauren HUDDY
Lauren HUDDY #34
Female 17 & Under
00:25:58.50
00:25:58.50
3
(13)
17 & Under
3
Female
13
Open Water
AUS
20:46 min/km
30
183
Lucas WILSON
Lucas WILSON #183
Male 14 & Under
00:26:05.20
00:26:05.20
9
(17)
14 & Under
9
Male
17
WEST COAST
AUS
20:52 min/km
31
149
Mark MASON
Mark MASON #149
Male 50 & Over
00:26:06.80
00:26:06.80
2
(18)
50 & Over
2
Male
18
Open Water
AUS
20:53 min/km
32
836
Rachael DODDS
Rachael DODDS #836
Female 18 & Over
00:26:07.20
00:26:07.20
4
(14)
18 & Over
4
Female
14
AUS
20:53 min/km
33
66
Elle RUBOTHAM
Elle RUBOTHAM #66
Female 17 & Under
00:26:09.30
00:26:09.30
4
(15)
17 & Under
4
Female
15
Open Water
NO
20:55 min/km
34
106
Eoin BROOME
Eoin BROOME #106
Male 14 & Under
00:26:19.20
00:26:19.20
10
(19)
14 & Under
10
Male
19
Barracudas
AUS
21:03 min/km
35
140
Trent HUZZARD
Trent HUZZARD #140
Male 14 & Under
00:26:26.40
00:26:26.40
11
(20)
14 & Under
11
Male
20
Central Aquatic
AUS
21:09 min/km
36
71
Erin SLEIGHT
Erin SLEIGHT #71
Female 18 & Over
00:26:31.90
00:26:31.90
5
(16)
18 & Over
5
Female
16
Central Aquatic
AUS
21:13 min/km
37
62
Olivia POWER
Olivia POWER #62
Female 14 & Under
00:26:41.80
00:26:41.80
7
(17)
14 & Under
7
Female
17
Southside Penrhos Wesley
AUS
21:21 min/km
38
11
Victoria BURROWS-BILTON
Victoria BURROWS-BILTON #11
Female 18 & Over
00:26:42.90
00:26:42.90
6
(18)
18 & Over
6
Female
18
Open Water
NO
21:22 min/km
39
52
Madison MOORE
Madison MOORE #52
Female 18 & Over
00:26:43.10
00:26:43.10
7
(19)
18 & Over
7
Female
19
Open Water
AUS
21:22 min/km
40
98
Jack BEATTIE
Jack BEATTIE #98
Male 14 & Under
00:26:44.90
00:26:44.90
12
(21)
14 & Under
12
Male
21
Barracudas
NO
21:23 min/km
41
7
Alex BRADLEY
Alex BRADLEY #7
Female 35 & Over
00:26:45.00
00:26:45.00
2
(20)
35 & Over
2
Female
20
Open Water
AUS
21:24 min/km
42
76
Camille TALBOT
Camille TALBOT #76
Female 14 & Under
00:26:47.40
00:26:47.40
8
(21)
14 & Under
8
Female
21
SWAN HILLS
AUS
21:25 min/km
43
51
Chloe METCALF
Chloe METCALF #51
Female 17 & Under
00:26:52.70
00:26:52.70
5
(22)
17 & Under
5
Female
22
Open Water
AUS
21:30 min/km
44
42
Laura KRUSZEWSKI
Laura KRUSZEWSKI #42
Female 18 & Over
00:26:55.00
00:26:55.00
8
(23)
18 & Over
8
Female
23
Open Water
NO
21:31 min/km
45
45
Jenna LEHMANN
Jenna LEHMANN #45
Female 18 & Over
00:27:01.90
00:27:01.90
9
(24)
18 & Over
9
Female
24
Tuart Hill
AUS
21:37 min/km
46
112
William CAWOOD
William CAWOOD #112
Male 14 & Under
00:27:14.20
00:27:14.20
13
(22)
14 & Under
13
Male
22
SWAN HILLS
AUS
21:47 min/km
47
179
Neil WARBURTON
Neil WARBURTON #179
Male 50 & Over
00:27:15.70
00:27:15.70
3
(23)
50 & Over
3
Male
23
Open Water
AUS
21:48 min/km
48
170
Nicholas STABLER
Nicholas STABLER #170
Male 35 & Over
00:27:21.60
00:27:21.60
3
(24)
35 & Over
3
Male
24
Open Water
AUS
21:53 min/km
49
44
Carla LAWLOR
Carla LAWLOR #44
Female 17 & Under
00:27:29.30
00:27:29.30
6
(25)
17 & Under
6
Female
25
UWA Swimming Club
AUS
21:59 min/km
50
55
Mia NJIRICH
Mia NJIRICH #55
Female 14 & Under
00:27:29.40
00:27:29.40
9
(26)
14 & Under
9
Female
26
Perth City Swimming Club
AUS
21:59 min/km
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (176 items)
© 2023