Swimming WA Open Water Series 4
14 Dec 2014
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
10km Elite
5km Elite
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (32 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
Pace
1
23
Leon MUSCA
Leon MUSCA #23
Male 35 & Over
00:17:38.60
00:17:38.60
1
(1)
35 & Over
1
Male
1
Open Water
AUS
14:06 min/km
2
25
Hamish BUDDLE
Hamish BUDDLE #25
Male 35 & Over
00:17:42.10
00:17:42.10
2
(2)
35 & Over
2
Male
2
Open Water
AUS
14:09 min/km
4
31
Brandon BENNIER
Brandon BENNIER #31
Male 18 & Over
00:19:19.50
00:19:19.50
1
(3)
18 & Over
1
Male
3
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:27 min/km
6
26
Dean KERNS
Dean KERNS #26
Male 35 & Over
00:19:29.40
00:19:29.40
3
(4)
35 & Over
3
Male
4
Open Water
AUS
15:35 min/km
7
47
Drew MANN
Drew MANN #47
Male 14 & Under
00:19:30.30
00:19:30.30
1
(5)
14 & Under
1
Male
5
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:36 min/km
12
73
Flynn MASON
Flynn MASON #73
Male 14 & Under
00:19:56.10
00:19:56.10
2
(6)
14 & Under
2
Male
6
Barracudas
AUS
15:56 min/km
13
41
James GREGORY
James GREGORY #41
Male 14 & Under
00:20:17.50
00:20:17.50
3
(7)
14 & Under
3
Male
7
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
16:14 min/km
14
39
Joshua PENDAL
Joshua PENDAL #39
Male 14 & Under
00:20:48.20
00:20:48.20
4
(8)
14 & Under
4
Male
8
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
16:38 min/km
15
20
Tony BAKER
Tony BAKER #20
Male 50 & Over
00:20:55.50
00:20:55.50
1
(9)
50 & Over
1
Male
9
South Shore Swimming Club
AUS
16:44 min/km
16
42
William CAWOOD
William CAWOOD #42
Male 14 & Under
00:21:09.40
00:21:09.40
5
(10)
14 & Under
5
Male
10
SWAN HILLS
AUS
16:55 min/km
20
38
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #38
Male 14 & Under
00:21:21.90
00:21:21.90
6
(11)
14 & Under
6
Male
11
WEST COAST
AUS
17:05 min/km
21
45
Christopher VERRAN
Christopher VERRAN #45
Male 14 & Under
00:21:22.30
00:21:22.30
7
(12)
14 & Under
7
Male
12
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
17:05 min/km
23
40
Andre PAVLOVIC
Andre PAVLOVIC #40
Male 14 & Under
00:21:43.50
00:21:43.50
8
(13)
14 & Under
8
Male
13
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
17:22 min/km
25
35
Conor MCCABE
Conor MCCABE #35
Male 14 & Under
00:21:54.60
00:21:54.60
9
(14)
14 & Under
9
Male
14
UWA Swimming Club
AUS
17:31 min/km
26
36
Akira HOSHI-EGGLETON
Akira HOSHI-EGGLETON #36
Male 14 & Under
00:22:01.00
00:22:01.00
10
(15)
14 & Under
10
Male
15
Barracudas
AUS
17:36 min/km
27
33
Nathan BARTLETT
Nathan BARTLETT #33
Male 14 & Under
00:22:21.60
00:22:21.60
11
(16)
14 & Under
11
Male
16
Barracudas
AUS
17:53 min/km
28
43
Max COTEN
Max COTEN #43
Male 14 & Under
00:22:22.20
00:22:22.20
12
(17)
14 & Under
12
Male
17
South Shore Swimming Club
AUS
17:53 min/km
32
37
Alex CHEN
Alex CHEN #37
Male 14 & Under
00:23:00.40
00:23:00.40
13
(18)
14 & Under
13
Male
18
Barracudas
AUS
18:24 min/km
36
44
Luca ZAPPACOSTA
Luca ZAPPACOSTA #44
Male 14 & Under
00:23:34.50
00:23:34.50
14
(19)
14 & Under
14
Male
19
Victoria Park
AUS
18:51 min/km
37
34
Robert COOK
Robert COOK #34
Male 14 & Under
00:23:38.40
00:23:38.40
15
(20)
14 & Under
15
Male
20
Barracudas
BRU
18:54 min/km
39
46
Kenneth GOH
Kenneth GOH #46
Male 14 & Under
00:23:51.90
00:23:51.90
16
(21)
14 & Under
16
Male
21
Open Water
AUS
19:05 min/km
40
21
Danny SUDLOW
Danny SUDLOW #21
Male 35 & Over
00:24:35.50
00:24:35.50
4
(22)
35 & Over
4
Male
22
UWA Swimming Club
AUS
19:40 min/km
44
22
Philippe FELTON
Philippe FELTON #22
Male 35 & Over
00:26:17.60
00:26:17.60
5
(23)
35 & Over
5
Male
23
Open Water
AUS
21:02 min/km
45
19
Richard Sin-Chai GOH
Richard Sin-Chai GOH #19
Male 50 & Over
00:26:26.10
00:26:26.10
2
(24)
50 & Over
2
Male
24
Open Water
AUS
21:08 min/km
46
58
Tim WATTS
Tim WATTS #58
Male 18 & Over
00:26:55.40
00:26:55.40
2
(25)
18 & Over
2
Male
25
Open Water
AUS
21:32 min/km
47
29
Brendon TRIMMINGS
Brendon TRIMMINGS #29
Male 18 & Over
00:27:51.80
00:27:51.80
3
(26)
18 & Over
3
Male
26
Open Water
AUS
22:17 min/km
49
18
Nick FRANEY
Nick FRANEY #18
Male 50 & Over
00:29:06.50
00:29:06.50
3
(27)
50 & Over
3
Male
27
Open Water
BRU
23:17 min/km
50
24
Tim LUFFMAN
Tim LUFFMAN #24
Male 35 & Over
00:29:18.00
00:29:18.00
6
(28)
35 & Over
6
Male
28
Open Water
AUS
23:26 min/km
51
30
Zachary BRODERICK
Zachary BRODERICK #30
Male 18 & Over
00:29:29.10
00:29:29.10
4
(29)
18 & Over
4
Male
29
Open Water
AUS
23:35 min/km
56
28
Brendan FOO
Brendan FOO #28
Male 18 & Over
00:37:11.60
00:37:11.60
5
(30)
18 & Over
5
Male
30
Open Water
BRU
29:45 min/km
506
Jack BEATTIE
Jack BEATTIE #506
Male 14 & Under
DNS
DNS
14 & Under
Male
Barracudas
BRU
min/km
507
Dave SHARP
Dave SHARP #507
Male 35 & Over
DNS
DNS
35 & Over
Male
Open Water
AUS
min/km
Page 1 of 1 (32 items)
© 2023