Swimming WA Open Water Series 4
14 Dec 2014
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
10km Elite
5km Elite
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (60 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
Pace
12
73
Flynn MASON
Flynn MASON #73
Male 14 & Under
00:19:56.10
00:19:56.10
2
(6)
14 & Under
2
Male
6
Barracudas
AUS
15:56 min/km
26
36
Akira HOSHI-EGGLETON
Akira HOSHI-EGGLETON #36
Male 14 & Under
00:22:01.00
00:22:01.00
10
(15)
14 & Under
10
Male
15
Barracudas
AUS
17:36 min/km
27
33
Nathan BARTLETT
Nathan BARTLETT #33
Male 14 & Under
00:22:21.60
00:22:21.60
11
(16)
14 & Under
11
Male
16
Barracudas
AUS
17:53 min/km
32
37
Alex CHEN
Alex CHEN #37
Male 14 & Under
00:23:00.40
00:23:00.40
13
(18)
14 & Under
13
Male
18
Barracudas
AUS
18:24 min/km
37
34
Robert COOK
Robert COOK #34
Male 14 & Under
00:23:38.40
00:23:38.40
15
(20)
14 & Under
15
Male
20
Barracudas
BRU
18:54 min/km
506
Jack BEATTIE
Jack BEATTIE #506
Male 14 & Under
DNS
DNS
14 & Under
Male
Barracudas
BRU
min/km
42
63
Chelsea MCCRACKEN
Chelsea MCCRACKEN #63
Female 14 & Under
00:25:09.00
00:25:09.00
15
(20)
14 & Under
15
Female
20
BUNBURY
AUS
20:07 min/km
4
31
Brandon BENNIER
Brandon BENNIER #31
Male 18 & Over
00:19:19.50
00:19:19.50
1
(3)
18 & Over
1
Male
3
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:27 min/km
7
47
Drew MANN
Drew MANN #47
Male 14 & Under
00:19:30.30
00:19:30.30
1
(5)
14 & Under
1
Male
5
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:36 min/km
9
69
Eliza VAN DE VELDE
Eliza VAN DE VELDE #69
Female 14 & Under
00:19:32.80
00:19:32.80
4
(4)
14 & Under
4
Female
4
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:38 min/km
13
41
James GREGORY
James GREGORY #41
Male 14 & Under
00:20:17.50
00:20:17.50
3
(7)
14 & Under
3
Male
7
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
16:14 min/km
14
39
Joshua PENDAL
Joshua PENDAL #39
Male 14 & Under
00:20:48.20
00:20:48.20
4
(8)
14 & Under
4
Male
8
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
16:38 min/km
21
45
Christopher VERRAN
Christopher VERRAN #45
Male 14 & Under
00:21:22.30
00:21:22.30
7
(12)
14 & Under
7
Male
12
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
17:05 min/km
23
40
Andre PAVLOVIC
Andre PAVLOVIC #40
Male 14 & Under
00:21:43.50
00:21:43.50
8
(13)
14 & Under
8
Male
13
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
17:22 min/km
33
67
Kayla MITCHELL
Kayla MITCHELL #67
Female 14 & Under
00:23:02.30
00:23:02.30
12
(15)
14 & Under
12
Female
15
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
18:25 min/km
43
76
Jessica PENDAL
Jessica PENDAL #76
Female 14 & Under
00:25:28.60
00:25:28.60
16
(21)
14 & Under
16
Female
21
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
20:22 min/km
1
23
Leon MUSCA
Leon MUSCA #23
Male 35 & Over
00:17:38.60
00:17:38.60
1
(1)
35 & Over
1
Male
1
Open Water
AUS
14:06 min/km
2
25
Hamish BUDDLE
Hamish BUDDLE #25
Male 35 & Over
00:17:42.10
00:17:42.10
2
(2)
35 & Over
2
Male
2
Open Water
AUS
14:09 min/km
6
26
Dean KERNS
Dean KERNS #26
Male 35 & Over
00:19:29.40
00:19:29.40
3
(4)
35 & Over
3
Male
4
Open Water
AUS
15:35 min/km
11
51
Rachel BORN
Rachel BORN #51
Female 35 & Over
00:19:47.00
00:19:47.00
1
(6)
35 & Over
1
Female
6
Open Water
AUS
15:49 min/km
19
64
Bella BRYANT
Bella BRYANT #64
Female 14 & Under
00:21:21.80
00:21:21.80
8
(9)
14 & Under
8
Female
9
Open Water
AUS
17:05 min/km
22
54
Alex BRADLEY
Alex BRADLEY #54
Female 35 & Over
00:21:27.40
00:21:27.40
2
(10)
35 & Over
2
Female
10
Open Water
AUS
17:09 min/km
30
62
Melissa GOH
Melissa GOH #62
Female 14 & Under
00:22:46.80
00:22:46.80
11
(13)
14 & Under
11
Female
13
Open Water
AUS
18:13 min/km
31
59
Crystal RINELLI
Crystal RINELLI #59
Female 18 & Over
00:22:49.30
00:22:49.30
1
(14)
18 & Over
1
Female
14
Open Water
AUS
18:15 min/km
34
57
Anja MESSMER
Anja MESSMER #57
Female 18 & Over
00:23:25.30
00:23:25.30
2
(16)
18 & Over
2
Female
16
Open Water
BRU
18:44 min/km
35
52
Joanne POLLARD
Joanne POLLARD #52
Female 35 & Over
00:23:33.90
00:23:33.90
3
(17)
35 & Over
3
Female
17
Open Water
AUS
18:51 min/km
38
66
Rebecca DECK
Rebecca DECK #66
Female 14 & Under
00:23:40.10
00:23:40.10
13
(18)
14 & Under
13
Female
18
Open Water
AUS
18:56 min/km
39
46
Kenneth GOH
Kenneth GOH #46
Male 14 & Under
00:23:51.90
00:23:51.90
16
(21)
14 & Under
16
Male
21
Open Water
AUS
19:05 min/km
44
22
Philippe FELTON
Philippe FELTON #22
Male 35 & Over
00:26:17.60
00:26:17.60
5
(23)
35 & Over
5
Male
23
Open Water
AUS
21:02 min/km
45
19
Richard Sin-Chai GOH
Richard Sin-Chai GOH #19
Male 50 & Over
00:26:26.10
00:26:26.10
2
(24)
50 & Over
2
Male
24
Open Water
AUS
21:08 min/km
46
58
Tim WATTS
Tim WATTS #58
Male 18 & Over
00:26:55.40
00:26:55.40
2
(25)
18 & Over
2
Male
25
Open Water
AUS
21:32 min/km
47
29
Brendon TRIMMINGS
Brendon TRIMMINGS #29
Male 18 & Over
00:27:51.80
00:27:51.80
3
(26)
18 & Over
3
Male
26
Open Water
AUS
22:17 min/km
48
48
Barbara WILSON
Barbara WILSON #48
Female 50 & Over
00:28:54.00
00:28:54.00
1
(22)
50 & Over
1
Female
22
Open Water
AUS
23:07 min/km
49
18
Nick FRANEY
Nick FRANEY #18
Male 50 & Over
00:29:06.50
00:29:06.50
3
(27)
50 & Over
3
Male
27
Open Water
BRU
23:17 min/km
50
24
Tim LUFFMAN
Tim LUFFMAN #24
Male 35 & Over
00:29:18.00
00:29:18.00
6
(28)
35 & Over
6
Male
28
Open Water
AUS
23:26 min/km
51
30
Zachary BRODERICK
Zachary BRODERICK #30
Male 18 & Over
00:29:29.10
00:29:29.10
4
(29)
18 & Over
4
Male
29
Open Water
AUS
23:35 min/km
52
55
Nadine NEETHLING
Nadine NEETHLING #55
Female 18 & Over
00:29:40.80
00:29:40.80
3
(23)
18 & Over
3
Female
23
Open Water
AUS
23:44 min/km
53
60
Alana DENNIS
Alana DENNIS #60
Female 18 & Over
00:31:22.60
00:31:22.60
4
(24)
18 & Over
4
Female
24
Open Water
AUS
25:06 min/km
54
53
Nikki PURVEY
Nikki PURVEY #53
Female 35 & Over
00:31:35.30
00:31:35.30
4
(25)
35 & Over
4
Female
25
Open Water
AUS
25:16 min/km
55
49
Jenny SPOKES
Jenny SPOKES #49
Female 35 & Over
00:32:54.80
00:32:54.80
5
(26)
35 & Over
5
Female
26
Open Water
AUS
26:19 min/km
56
28
Brendan FOO
Brendan FOO #28
Male 18 & Over
00:37:11.60
00:37:11.60
5
(30)
18 & Over
5
Male
30
Open Water
BRU
29:45 min/km
504
Robyn FORTH
Robyn FORTH #504
Female 35 & Over
DNS
DNS
35 & Over
Female
Open Water
AUS
min/km
505
Laura HAMILTON
Laura HAMILTON #505
Female 18 & Over
DNS
DNS
18 & Over
Female
Open Water
BRU
min/km
507
Dave SHARP
Dave SHARP #507
Male 35 & Over
DNS
DNS
35 & Over
Male
Open Water
AUS
min/km
17
61
Shiran VIDER
Shiran VIDER #61
Female 14 & Under
00:21:11.70
00:21:11.70
6
(7)
14 & Under
6
Female
7
Perth City Swimming Club
AUS
16:57 min/km
24
74
Mia NJIRICH
Mia NJIRICH #74
Female 14 & Under
00:21:54.20
00:21:54.20
9
(11)
14 & Under
9
Female
11
Perth City Swimming Club
AUS
17:31 min/km
29
72
Zoe KELLAM
Zoe KELLAM #72
Female 14 & Under
00:22:41.10
00:22:41.10
10
(12)
14 & Under
10
Female
12
Perth City Swimming Club
AUS
18:08 min/km
3
65
Natasha ANGELIDIS
Natasha ANGELIDIS #65
Female 14 & Under
00:17:53.00
00:17:53.00
1
(1)
14 & Under
1
Female
1
Riverside
AUS
14:18 min/km
8
70
Cassidy RODGERS
Cassidy RODGERS #70
Female 14 & Under
00:19:30.40
00:19:30.40
3
(3)
14 & Under
3
Female
3
ROCKINGHAM
AUS
15:36 min/km
10
75
Isabelle JEMINSON
Isabelle JEMINSON #75
Female 14 & Under
00:19:35.30
00:19:35.30
5
(5)
14 & Under
5
Female
5
ROCKINGHAM
AUS
15:40 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (60 items)
© 2023