Swimming WA Open Water Series 3
29 Nov 2014
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (222 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
1
127
Paul VIVERS
Paul VIVERS #127
Male 50 & Over
00:17:00.40
00:17:00.40
1
(1)
50 & Over
1
Male
1
Open Water
AUS
13:36 min/km
8
141
Hamish BUDDLE
Hamish BUDDLE #141
Male 35 & Over
00:18:17.40
00:18:17.40
1
(2)
35 & Over
1
Male
2
Open Water
AUS
14:37 min/km
9
199
Joshua EDWARDS-SMITH
Joshua EDWARDS-SMITH #199
Male 14 & Under
00:18:26.10
00:18:26.10
1
(3)
14 & Under
1
Male
3
WEST COAST
AUS
14:44 min/km
10
178
Luke LUMSDEN
Luke LUMSDEN #178
Male 14 & Under
00:18:27.20
00:18:27.20
2
(4)
14 & Under
2
Male
4
Westside Christchurch Aquatic Swimming Club
AUS
14:45 min/km
12
189
Jaden ZAMBON
Jaden ZAMBON #189
Male 14 & Under
00:18:36.70
00:18:36.70
3
(5)
14 & Under
3
Male
5
ROCKINGHAM
AUS
14:53 min/km
13
177
Kyle MURRAY
Kyle MURRAY #177
Male 14 & Under
00:19:00.30
00:19:00.30
4
(6)
14 & Under
4
Male
6
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
15:12 min/km
17
173
Henry LYNCH
Henry LYNCH #173
Male 17 & Under
00:19:26.00
00:19:26.00
1
(7)
17 & Under
1
Male
7
Barracudas
AUS
15:32 min/km
19
195
Ben ROOTS
Ben ROOTS #195
Male 14 & Under
00:19:29.80
00:19:29.80
5
(8)
14 & Under
5
Male
8
MANDURAH
AUS
15:35 min/km
21
143
Dean KERNS
Dean KERNS #143
Male 35 & Over
00:19:33.40
00:19:33.40
2
(9)
35 & Over
2
Male
9
Open Water
AUS
15:38 min/km
24
197
Thomas WHITE
Thomas WHITE #197
Male 14 & Under
00:19:42.30
00:19:42.30
6
(10)
14 & Under
6
Male
10
WEST COAST
AUS
15:45 min/km
26
662
Callum SHEPHERD
Callum SHEPHERD #662
Male 17 & Under
00:19:48.90
00:19:48.90
2
(11)
17 & Under
2
Male
11
ROCKINGHAM
AUS
15:51 min/km
30
205
Mark TRAINER
Mark TRAINER #205
Male 14 & Under
00:20:25.20
00:20:25.20
7
(12)
14 & Under
7
Male
12
ROCKINGHAM
AUS
16:20 min/km
34
186
Trent HUZZARD
Trent HUZZARD #186
Male 14 & Under
00:21:01.90
00:21:01.90
8
(13)
14 & Under
8
Male
13
Central Aquatic
AUS
16:49 min/km
37
193
Flynn MASON
Flynn MASON #193
Male 14 & Under
00:21:11.50
00:21:11.50
9
(14)
14 & Under
9
Male
14
Barracudas
AUS
16:57 min/km
38
203
James GREGORY
James GREGORY #203
Male 14 & Under
00:21:12.40
00:21:12.40
10
(15)
14 & Under
10
Male
15
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
16:57 min/km
41
188
Thomas HORTON
Thomas HORTON #188
Male 14 & Under
00:21:19.10
00:21:19.10
11
(16)
14 & Under
11
Male
16
Perth City Swimming Club
AUS
17:03 min/km
44
185
Eoin BROOME
Eoin BROOME #185
Male 14 & Under
00:21:23.60
00:21:23.60
12
(17)
14 & Under
12
Male
17
Barracudas
AUS
17:06 min/km
46
198
Nathan YOUNG
Nathan YOUNG #198
Male 14 & Under
00:21:25.80
00:21:25.80
13
(18)
14 & Under
13
Male
18
ROCKINGHAM
AUS
17:08 min/km
49
190
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #190
Male 14 & Under
00:21:28.20
00:21:28.20
14
(19)
14 & Under
14
Male
19
WEST COAST
AUS
17:10 min/km
50
179
Jack BEATTIE
Jack BEATTIE #179
Male 14 & Under
00:21:29.00
00:21:29.00
15
(20)
14 & Under
15
Male
20
Barracudas
17:11 min/km
51
201
Liam DOHERTY
Liam DOHERTY #201
Male 14 & Under
00:21:30.40
00:21:30.40
16
(21)
14 & Under
16
Male
21
All Saints
AUS
17:12 min/km
53
129
Tony BAKER
Tony BAKER #129
Male 50 & Over
00:21:34.80
00:21:34.80
2
(22)
50 & Over
2
Male
22
South Shore Swimming Club
AUS
17:15 min/km
54
155
Sean RALPH
Sean RALPH #155
Male 18 & Over
00:21:36.10
00:21:36.10
1
(23)
18 & Over
1
Male
23
Open Water
AUS
17:16 min/km
55
191
Ryan CHAPMAN
Ryan CHAPMAN #191
Male 14 & Under
00:21:36.40
00:21:36.40
17
(24)
14 & Under
17
Male
24
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
17:17 min/km
56
174
Maxwell BLACK
Maxwell BLACK #174
Male 17 & Under
00:21:41.00
00:21:41.00
3
(25)
17 & Under
3
Male
25
Open Water
AUS
17:20 min/km
60
144
Jay PRCHAL
Jay PRCHAL #144
Male 35 & Over
00:21:46.00
00:21:46.00
3
(26)
35 & Over
3
Male
26
Open Water
AUS
17:24 min/km
63
192
Caleb HOLT
Caleb HOLT #192
Male 14 & Under
00:22:03.00
00:22:03.00
18
(27)
14 & Under
18
Male
27
WEST COAST
AUS
17:38 min/km
67
130
Brad ROTHNIE
Brad ROTHNIE #130
Male 35 & Over
00:22:09.80
00:22:09.80
4
(28)
35 & Over
4
Male
28
Open Water
AUS
17:43 min/km
69
175
James BLACKMORE
James BLACKMORE #175
Male 17 & Under
00:22:12.40
00:22:12.40
4
(29)
17 & Under
4
Male
29
Open Water
AUS
17:45 min/km
71
184
Akira HOSHI-EGGLETON
Akira HOSHI-EGGLETON #184
Male 14 & Under
00:22:13.10
00:22:13.10
19
(30)
14 & Under
19
Male
30
Barracudas
AUS
17:46 min/km
75
180
Nathan BARTLETT
Nathan BARTLETT #180
Male 14 & Under
00:22:17.90
00:22:17.90
20
(31)
14 & Under
20
Male
31
Barracudas
AUS
17:50 min/km
76
200
Lewis THOMAS
Lewis THOMAS #200
Male 14 & Under
00:22:18.70
00:22:18.70
21
(32)
14 & Under
21
Male
32
WEST COAST
AUS
17:50 min/km
78
146
Dave SHARP
Dave SHARP #146
Male 35 & Over
00:22:20.20
00:22:20.20
5
(33)
35 & Over
5
Male
33
Open Water
AUS
17:52 min/km
79
122
Neil WARBURTON
Neil WARBURTON #122
Male 50 & Over
00:22:31.10
00:22:31.10
3
(34)
50 & Over
3
Male
34
Open Water
AUS
18:00 min/km
85
140
Christopher HOPKINS
Christopher HOPKINS #140
Male 35 & Over
00:22:41.40
00:22:41.40
6
(35)
35 & Over
6
Male
35
Open Water
AUS
18:09 min/km
89
204
Max RADOTIC
Max RADOTIC #204
Male 14 & Under
00:22:58.60
00:22:58.60
22
(36)
14 & Under
22
Male
36
WEST COAST
AUS
18:22 min/km
90
276
Harry Foley
Harry Foley #276
Male 14 & Under
00:23:00.60
00:23:00.60
23
(37)
14 & Under
23
Male
37
Open Water
AUS
18:24 min/km
105
183
Alex CHEN
Alex CHEN #183
Male 14 & Under
00:23:36.40
00:23:36.40
24
(38)
14 & Under
24
Male
38
Barracudas
AUS
18:53 min/km
109
123
Peter BLACKMORE
Peter BLACKMORE #123
Male 50 & Over
00:24:29.00
00:24:29.00
4
(39)
50 & Over
4
Male
39
Open Water
AUS
19:35 min/km
110
6
Michael CAKE
Michael CAKE #6
Male 35 & Over
00:24:33.00
00:24:33.00
7
(40)
35 & Over
7
Male
40
Open Water
AUS
19:38 min/km
111
165
Julian BERZINS
Julian BERZINS #165
Male 18 & Over
00:24:33.30
00:24:33.30
2
(41)
18 & Over
2
Male
41
Open Water
AUS
19:38 min/km
112
137
Anthony HALVORSON
Anthony HALVORSON #137
Male 35 & Over
00:24:34.00
00:24:34.00
8
(42)
35 & Over
8
Male
42
Open Water
AUS
19:39 min/km
118
181
Robert COOK
Robert COOK #181
Male 14 & Under
00:24:54.90
00:24:54.90
25
(43)
14 & Under
25
Male
43
Barracudas
19:55 min/km
119
167
Adam SACHSE
Adam SACHSE #167
Male 18 & Over
00:25:00.20
00:25:00.20
3
(44)
18 & Over
3
Male
44
Open Water
AUS
20:00 min/km
120
142
Malcolm BROWN
Malcolm BROWN #142
Male 35 & Over
00:25:02.70
00:25:02.70
9
(45)
35 & Over
9
Male
45
Open Water
AUS
20:02 min/km
124
145
James VINCE
James VINCE #145
Male 35 & Over
00:25:30.10
00:25:30.10
10
(46)
35 & Over
10
Male
46
Open Water
AUS
20:24 min/km
126
125
David CARTER
David CARTER #125
Male 50 & Over
00:25:35.00
00:25:35.00
5
(47)
50 & Over
5
Male
47
Open Water
AUS
20:28 min/km
127
131
Jason CLARKE
Jason CLARKE #131
Male 35 & Over
00:25:44.40
00:25:44.40
11
(48)
35 & Over
11
Male
48
Open Water
AUS
20:35 min/km
128
194
Joshua PENDAL
Joshua PENDAL #194
Male 14 & Under
00:25:54.50
00:25:54.50
26
(49)
14 & Under
26
Male
49
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
20:43 min/km
129
206
Christopher VERRAN
Christopher VERRAN #206
Male 14 & Under
00:25:54.60
00:25:54.60
27
(50)
14 & Under
27
Male
50
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
20:43 min/km
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (222 items)
© 2023