Margaret River Ultra Marathon
4 May 2019
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (366 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Runner 1
Runner 2
Runner 3
Runner 4
Runner 5
Pace
11km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
29km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
48km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
68km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
80km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
38
Arya DHARMA
Arya DHARMA #38
Male Prime 20-39 Male
DNS
DNS
Prime 20-39 Male
Male
54
Nick BAKKER
Nick BAKKER #54
Male Prime 20-39 Male
DNS
DNS
Prime 20-39 Male
Male
74
Kate VERNON
Kate VERNON #74
Female Prime 20-39 Female
DNS
DNS
Prime 20-39 Female
Female
80
Joanne CLIFTON
Joanne CLIFTON #80
Male Veteran 40-49 Male
DNS
DNS
Veteran 40-49 Male
Male
105
Andrew PURCELL
Andrew PURCELL #105
Male Veteran 40-49 Male
DNS
DNS
Veteran 40-49 Male
Male
107
Patrick HANNA
Patrick HANNA #107
Male Veteran 40-49 Male
DNS
DNS
Veteran 40-49 Male
Male
111
Adrian MARCHESI
Adrian MARCHESI #111
Male Veteran 40-49 Male
DNS
DNS
Veteran 40-49 Male
Male
132
Raquel RAE
Raquel RAE #132
Female Veteran 40-49 Female
DNS
DNS
Veteran 40-49 Female
Female
139
Rachel MURPHY
Rachel MURPHY #139
Female Veteran 40-49 Female
DNS
DNS
Veteran 40-49 Female
Female
151
Philippa MCCARRON
Philippa MCCARRON #151
Female Veteran 40-49 Female
DNS
DNS
Veteran 40-49 Female
Female
153
Jeanne CATE
Jeanne CATE #153
Female Veteran 40-49 Female
DNS
DNS
Veteran 40-49 Female
Female
170
Peter MILLS
Peter MILLS #170
Male Vintage 50-59 Male
DNS
DNS
Vintage 50-59 Male
Male
193
Ian DAVEY
Ian DAVEY #193
Male Masters 60+ Male
DNS
DNS
Masters 60+ Male
Male
203
Bruce HOOPER
Bruce HOOPER #203
Male Prime 20-39 Male
DNS
DNS
Prime 20-39 Male
Male
518
Tag Youære It.
Tag Youære It. #518
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
DNS
DNS
Team of 4 or 5 Mixed
Mixed
Michael Parker
Trish Chesters
Neil McCarthy
Karie Parker
501
Harwoods
Harwoods #501
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
DNS
DNS
Team of 4 or 5 Mixed
Mixed
225
546
Cfsw 6281
Cfsw 6281 #546
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
12:03:13.86
12:03:13.86
59
(74)
Team of 4 or 5 Mixed
59
04:21:40.91
Mixed
74
Natasha Erlandson
Kellie Lewandowski
Brett Mills
Emily Fleay
Jules Campbell
9:02 min/km
01:50:14.35
10:01 min/km
327
59
75
02:26:01.25
8:06 min/km
283
60
75
02:52:01.45
9:03 min/km
149
51
59
03:09:40.38
9:29 min/km
198
59
73
01:44:43.43
8:43 min/km
202
58
71
226
25
Shawn FERNANDO
Shawn FERNANDO #25
Male Prime 20-39 Male
12:03:13.86
12:03:13.86
33
(97)
Prime 20-39 Male
33
04:16:47.65
Male
97
9:02 min/km
01:50:22.69
10:02 min/km
328
52
148
02:24:24.30
8:01 min/km
277
48
134
02:53:43.34
9:08 min/km
156
19
68
03:09:31.59
9:28 min/km
197
20
77
01:44:44.44
8:43 min/km
203
22
80
150
517
N.A.K.E.D!
N.A.K.E.D! #517
Female Team of 4 or 5 Female
10:31:43.20
10:31:43.20
15
(26)
Team of 4 or 5 Female
15
02:16:48.05
Female
26
Kelly Botha
Alecka Miles
Nic Arrold
Emma Jenkin
Donna Kristianopulos
7:53 min/km
01:53:03.67
10:16 min/km
329
22
106
02:20:57.69
7:49 min/km
258
21
61
02:29:44.24
7:52 min/km
69
8
13
02:21:17.06
7:03 min/km
83
10
14
01:26:19.60
7:11 min/km
135
16
27
100
596
The Brachicephalics
The Brachicephalics #596
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
09:40:30.53
09:40:30.53
34
(40)
Team of 4 or 5 Mixed
34
01:58:57.58
Mixed
40
Danielle Robert
Sam Bant
Nick Hamill
Davide Pojer
Sara Caretti
7:15 min/km
02:05:45.81
11:25 min/km
330
60
76
01:58:29.47
6:34 min/km
136
39
46
02:29:31.96
7:52 min/km
68
26
30
01:46:49.15
5:20 min/km
4
3
3
01:19:42.60
6:38 min/km
110
39
46
266
514
Band Of Brothers
Band Of Brothers #514
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
13:14:00.26
13:14:00.26
61
(76)
Team of 4 or 5 Mixed
61
05:32:27.31
Mixed
76
Heiner Werdeling
Mario Lord
Robin Zink
Mario Lord
Shelley Tills
9:55 min/km
02:19:44.71
12:42 min/km
331
61
77
01:44:23.28
5:47 min/km
47
10
14
03:48:28.25
12:01 min/km
287
61
77
02:14:37.99
6:43 min/km
58
27
27
03:06:22.60
15:31 min/km
330
61
77
1
319
Sub Seven
Sub Seven #319
Male Team of 2 or 3 Male
06:43:07.10
06:43:07.10
1
(1)
Team of 2 or 3 Male
1
Male
1
Matthew Wisniewski
Evan Kolbe
Adrain Castle
Matthew Wisniewski
Evan Kolbe
5:02 min/km
00:54:23.99
4:56 min/km
1
1
1
01:20:43.12
4:29 min/km
3
1
2
01:46:14.34
5:35 min/km
1
1
1
01:49:26.90
5:28 min/km
8
2
3
00:52:25.74
4:22 min/km
3
1
2
6
211
Justin SCARVACI
Justin SCARVACI #211
Male Prime 20-39 Male
07:46:26.21
07:46:26.21
1
(5)
Prime 20-39 Male
1
Male
5
5:49 min/km
00:54:26.74
4:56 min/km
2
1
2
01:24:33.21
4:41 min/km
4
1
3
02:02:21.21
6:26 min/km
11
1
5
02:17:31.26
6:52 min/km
69
2
25
01:07:33.99
5:37 min/km
40
1
17
3
576
Flying V
Flying V #576
Male Team of 4 or 5 Male
07:20:33.00
07:20:33.00
2
(3)
Team of 4 or 5 Male
2
00:27:28.76
Male
3
James Marangou
Andrew Johnston
Dominic Mattes
Christopher Mackinnon
Samuel Gliddon
5:30 min/km
00:55:55.17
5:05 min/km
3
1
3
01:24:51.34
4:42 min/km
5
2
4
01:54:15.34
6:00 min/km
5
1
2
01:50:10.49
5:30 min/km
9
2
4
01:15:18.48
6:16 min/km
79
23
33
85
83
Jason RAWLINGS
Jason RAWLINGS #83
Male Veteran 40-49 Male
09:27:30.60
09:27:30.60
2
(40)
Veteran 40-49 Male
2
00:45:09.54
Male
40
7:05 min/km
00:56:00.22
5:05 min/km
4
1
4
01:36:05.29
5:20 min/km
19
2
16
02:55:18.37
9:13 min/km
158
15
69
02:42:16.70
8:06 min/km
135
6
48
01:17:47.78
6:28 min/km
95
4
39
229
James ROBERTS
James ROBERTS #229
Male Prime 20-39 Male
DNF
DNF
Prime 20-39 Male
Male
00:56:19.49
5:07 min/km
01:31:45.18
5:05 min/km
14
230
Shane JOHNSTONE
Shane JOHNSTONE #230
Male Prime 20-39 Male
08:00:22.86
08:00:22.86
2
(8)
Prime 20-39 Male
2
00:13:56.64
Male
8
6:00 min/km
00:58:08.89
5:17 min/km
5
2
5
01:29:08.18
4:57 min/km
8
2
7
02:08:58.83
6:47 min/km
25
2
10
02:16:26.14
6:49 min/km
67
1
24
01:07:38.61
5:38 min/km
41
2
18
27
55
Jon PENDSE
Jon PENDSE #55
Male Prime 20-39 Male
08:25:22.06
08:25:22.06
3
(14)
Prime 20-39 Male
3
00:38:55.84
Male
14
6:19 min/km
00:58:11.42
5:17 min/km
6
3
6
01:34:00.08
5:13 min/km
14
3
11
02:14:58.60
7:06 min/km
39
5
18
02:23:21.11
7:10 min/km
93
5
34
01:14:49.10
6:14 min/km
78
5
32
16
333
Pao
Pao #333
Male Team of 2 or 3 Male
08:07:13.99
08:07:13.99
2
(10)
Team of 2 or 3 Male
2
01:24:06.89
Male
10
Oliver Dartnall
Adam Passmore
Paul Berson
Oliver Dartnall
Adam Passmore
6:05 min/km
00:58:19.48
5:18 min/km
7
2
7
01:40:15.46
5:34 min/km
31
6
23
02:32:32.33
8:01 min/km
80
5
32
01:48:32.66
5:25 min/km
6
1
2
01:07:27.81
5:37 min/km
39
3
16
2
604
Trail Thursdays - Sam And The Handbrakes
Trail Thursdays - Sam And The Handb.. #604
Male Team of 4 or 5 Male
06:53:04.23
06:53:04.23
1
(2)
Team of 4 or 5 Male
1
Male
2
Ben Hannah
Eddie Still
Sam Herrmann
James Richardson
Juan Moreno
5:09 min/km
00:58:27.81
5:18 min/km
8
2
8
01:25:10.53
4:43 min/km
6
3
5
01:54:27.38
6:01 min/km
6
2
3
01:42:23.52
5:07 min/km
1
1
1
00:52:21.24
4:21 min/km
2
1
1
13
334
D-Town Duo
D-Town Duo #334
Mixed Team of 2 or 3 Mixed
07:59:21.93
07:59:21.93
2
(6)
Team of 2 or 3 Mixed
2
00:03:35.67
Mixed
6
Jac Crofton
Jac Crofton
Brad George
Brad George
Jac Crofton
5:59 min/km
00:59:24.16
5:24 min/km
9
1
1
01:32:07.68
5:07 min/km
12
1
2
02:07:36.86
6:42 min/km
20
4
11
02:21:29.94
7:04 min/km
84
5
38
00:58:38.66
4:53 min/km
12
2
7
30
615
The Chris Smith Walking Club
The Chris Smith Walking Club #615
Male Team of 4 or 5 Male
08:28:19.00
08:28:19.00
12
(17)
Team of 4 or 5 Male
12
01:35:14.76
Male
17
Paul Tilbrook
Ben Woffenden
Rob Hepburn
Mike Yates
Paul Tilbrook
6:21 min/km
01:00:44.40
5:31 min/km
10
3
9
01:53:23.32
6:17 min/km
112
16
63
02:34:30.02
8:07 min/km
87
19
35
02:00:31.26
6:01 min/km
21
6
9
00:59:06.52
4:55 min/km
13
5
6
4
521
Always Trailing
Always Trailing #521
Male Team of 4 or 5 Male
07:32:25.71
07:32:25.71
3
(4)
Team of 4 or 5 Male
3
00:39:21.48
Male
4
Keegan Crage
Michael Bowles
Daniel Hewitt
Ron Pang
Greg Hogan
5:39 min/km
01:01:15.75
5:34 min/km
11
4
10
01:26:39.85
4:48 min/km
7
4
6
02:05:12.26
6:35 min/km
15
6
8
02:03:34.78
6:10 min/km
31
9
12
00:55:38.25
4:38 min/km
5
2
3
62
578
Inflow Legends
Inflow Legends #578
Male Team of 4 or 5 Male
09:06:42.36
09:06:42.36
17
(30)
Team of 4 or 5 Male
17
02:13:38.12
Male
30
Dylan Nash
Ryan Falconer
Chris Carter
Darren McGrath
Simon Booth
6:50 min/km
01:01:34.47
5:35 min/km
12
5
11
01:40:31.43
5:35 min/km
33
9
24
03:03:00.18
9:37 min/km
184
24
81
02:17:39.29
6:52 min/km
71
18
27
01:03:43.47
5:18 min/km
24
9
10
111
82
Andre PIENAAR
Andre PIENAAR #82
Male Veteran 40-49 Male
09:50:25.16
09:50:25.16
7
(49)
Veteran 40-49 Male
7
01:08:04.10
Male
49
7:22 min/km
01:01:52.29
5:37 min/km
13
2
12
01:39:20.94
5:31 min/km
25
3
19
02:46:26.62
8:45 min/km
129
7
51
02:53:37.41
8:40 min/km
157
11
59
01:29:04.69
7:25 min/km
146
10
57
8
585
Rockhoppers
Rockhoppers #585
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
07:53:37.50
07:53:37.50
2
(2)
Team of 4 or 5 Mixed
2
00:12:04.55
Mixed
2
Ian Thompson
Emma Read
Gerard Ransom
Andrew Mason
Ian Thompson
5:55 min/km
01:01:51.67
5:37 min/km
16
1
2
01:17:14.73
4:17 min/km
2
1
1
02:06:27.49
6:39 min/km
17
6
8
02:34:45.47
7:44 min/km
120
49
55
00:52:47.73
4:23 min/km
4
2
2
33
26
Adrien BOUDET
Adrien BOUDET #26
Male Prime 20-39 Male
08:29:36.80
08:29:36.80
5
(19)
Prime 20-39 Male
5
00:43:10.58
Male
19
6:22 min/km
01:02:18.65
5:39 min/km
17
5
15
01:39:58.57
5:33 min/km
29
4
21
02:13:26.41
7:01 min/km
36
3
15
02:20:50.54
7:02 min/km
79
4
31
01:12:58.42
6:04 min/km
67
3
27
41
2
Michael TAYLOR
Michael TAYLOR #2
Male Veteran 40-49 Male
08:42:21.06
08:42:21.06
1
(23)
Veteran 40-49 Male
1
Male
23
6:31 min/km
01:02:17.48
5:39 min/km
18
3
16
01:34:56.58
5:16 min/km
17
1
14
02:25:00.40
7:37 min/km
62
1
24
02:23:15.89
7:09 min/km
91
1
33
01:16:43.81
6:23 min/km
88
2
37
32
32
Pierre BOUDET
Pierre BOUDET #32
Male Prime 20-39 Male
08:29:36.30
08:29:36.30
4
(18)
Prime 20-39 Male
4
00:43:10.08
Male
18
6:22 min/km
01:02:11.14
5:39 min/km
14
4
13
01:39:59.78
5:33 min/km
30
5
22
02:13:32.48
7:01 min/km
37
4
16
02:20:46.19
7:02 min/km
77
3
30
01:13:02.50
6:05 min/km
69
4
28
110
169
Chris SMITH
Chris SMITH #169
Male Vintage 50-59 Male
09:50:01.03
09:50:01.03
1
(48)
Vintage 50-59 Male
1
Male
48
7:22 min/km
01:02:16.02
5:39 min/km
15
1
14
01:35:32.44
5:18 min/km
18
1
15
02:50:08.28
8:57 min/km
144
1
62
02:53:17.27
8:39 min/km
155
1
58
01:28:42.60
7:23 min/km
144
2
56
134
304
Light My Fire
Light My Fire #304
Mixed Team of 2 or 3 Mixed
10:14:41.70
10:14:41.70
7
(56)
Team of 2 or 3 Mixed
7
02:18:55.44
Mixed
56
Mark Audet
Susan Audet
Susan Audet
Mark Audet
Mark Audet
7:41 min/km
01:03:35.28
5:46 min/km
25
4
7
02:01:48.35
6:46 min/km
157
10
52
03:30:57.75
11:06 min/km
237
12
71
02:18:10.21
6:54 min/km
74
3
34
01:19:41.53
6:38 min/km
109
7
45
10
305
40 B4 40
40 B4 40 #305
Mixed Team of 2 or 3 Mixed
07:55:46.25
07:55:46.25
1
(4)
Team of 2 or 3 Mixed
1
Mixed
4
Jess Reynolds
Rhys Thomas
Jess Reynolds
Rhys Thomas
Jess Reynolds
5:56 min/km
01:03:36.72
5:46 min/km
21
2
3
01:36:29.57
5:21 min/km
20
2
4
02:02:04.55
6:25 min/km
9
2
4
02:15:51.28
6:47 min/km
65
2
33
00:57:35.99
4:47 min/km
7
1
3
50
77
Ariarn HUSTON
Ariarn HUSTON #77
Female Prime 20-39 Female
08:56:34.88
08:56:34.88
1
(6)
Prime 20-39 Female
1
Female
6
6:42 min/km
01:03:28.28
5:46 min/km
19
1
1
01:39:51.14
5:32 min/km
28
2
2
02:21:31.62
7:26 min/km
51
1
7
02:31:19.98
7:33 min/km
108
1
22
01:20:15.37
6:41 min/km
113
1
21
76
59
Lauren FRENCH
Lauren FRENCH #59
Female Prime 20-39 Female
09:14:08.15
09:14:08.15
2
(10)
Prime 20-39 Female
2
00:17:33.27
Female
10
6:55 min/km
01:03:36.47
5:46 min/km
20
2
2
01:39:45.39
5:32 min/km
27
1
1
02:31:24.01
7:58 min/km
73
2
14
02:36:52.73
7:50 min/km
122
2
26
01:22:21.54
6:51 min/km
120
2
22
52
571
Jelly Legs
Jelly Legs #571
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
08:58:47.91
08:58:47.91
16
(19)
Team of 4 or 5 Mixed
16
01:17:14.96
Mixed
19
Tim Smith
Cat Faull
Damian Hart
Steve Andrew
Tim Smith
6:44 min/km
01:03:39.28
5:47 min/km
23
3
5
02:05:52.07
6:59 min/km
180
47
57
02:34:42.02
8:08 min/km
89
35
40
02:14:18.19
6:42 min/km
57
26
26
01:00:08.03
5:00 min/km
14
6
8
5
598
Camper! Lori
Camper! Lori #598
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
07:41:32.95
07:41:32.95
1
(1)
Team of 4 or 5 Mixed
1
Mixed
1
Andrea Lori
Christie Lori
Erika Lori
Michael Lori
Philip Lori
5:46 min/km
01:03:44.10
5:47 min/km
22
2
4
01:51:24.41
6:11 min/km
97
28
35
01:53:50.42
5:59 min/km
4
2
3
01:47:27.16
5:22 min/km
5
4
4
01:05:03.85
5:25 min/km
33
15
18
53
314
Brg Mkr
Brg Mkr #314
Mixed Team of 2 or 3 Mixed
08:59:25.66
08:59:25.66
4
(20)
Team of 2 or 3 Mixed
4
01:03:39.40
Mixed
20
Kevin Mathews
Kevin Mathews
Michelle Adams
Roy Berkin
Roy Berkin
6:44 min/km
01:03:55.22
5:48 min/km
24
3
6
01:44:18.38
5:47 min/km
46
4
13
01:46:30.99
5:36 min/km
2
1
1
02:57:48.51
8:53 min/km
175
13
70
01:26:44.44
7:13 min/km
137
11
59
12
510
Bt Runclub
Bt Runclub #510
Male Team of 4 or 5 Male
07:58:43.55
07:58:43.55
5
(7)
Team of 4 or 5 Male
5
01:05:39.32
Male
7
Mark Guest
Trent Arnold
Barry Atkins
Joel Moylan
Mark Guest
5:59 min/km
01:04:31.53
5:51 min/km
26
6
17
01:41:33.91
5:38 min/km
38
11
27
02:13:40.52
7:02 min/km
38
11
17
02:00:58.59
6:02 min/km
23
7
10
00:57:50.25
4:49 min/km
10
4
5
15
529
Run Riot
Run Riot #529
Male Team of 4 or 5 Male
08:01:04.70
08:01:04.70
6
(9)
Team of 4 or 5 Male
6
01:08:00.47
Male
9
Leycester Cory
Gregory Erasmus
Matthew Bowman
Peter Spencer
Jay Laurie
6:00 min/km
01:04:41.13
5:52 min/km
29
7
19
01:58:59.14
6:36 min/km
141
19
78
02:04:00.62
6:31 min/km
13
4
6
01:56:54.89
5:50 min/km
16
4
6
00:56:23.68
4:41 min/km
6
3
4
187
36
Nathan BORLAND
Nathan BORLAND #36
Male Prime 20-39 Male
11:08:24.00
11:08:24.00
22
(81)
Prime 20-39 Male
22
03:21:57.78
Male
81
8:21 min/km
01:04:35.93
5:52 min/km
27
6
18
01:44:45.00
5:49 min/km
49
9
32
03:20:11.13
10:32 min/km
222
35
99
02:59:38.29
8:58 min/km
177
17
69
01:59:08.72
9:55 min/km
263
40
116
[1]
2
3
4
5
6
7
8
Page 1 of 8 (366 items)