Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
85
177
Christine MURRAY
Christine MURRAY #177
Female Under 17
00:25:13.58
00:25:13.58
9
(22)
Under 17
9
00:02:07.52
Female
22
ALBANY
12:36 min/km
115
196
Zac WELLS
Zac WELLS #196
Male Under 17
00:27:14.19
00:27:14.19
27
(79)
Under 17
27
00:07:02.97
Male
79
ALBANY
13:37 min/km
150
68
Adam COUSINS
Adam COUSINS #68
Male 40-49
00:29:30.53
00:29:30.53
12
(99)
40-49
12
00:05:58.43
Male
99
ALBANY
14:45 min/km
189
95
Richard LANGSTON
Richard LANGSTON #95
Male 50-59
00:33:58.12
00:33:58.12
17
(112)
50-59
17
00:10:38.61
Male
112
ALBANY
16:59 min/km
29
27
Simon NOTHLING
Simon NOTHLING #27
Male 30-39
00:22:39.34
00:22:39.34
1
(25)
30-39
1
Male
25
Bondi
11:19 min/km
56
235
Matthew INNES
Matthew INNES #235
Male Under 19
00:23:36.00
00:23:36.00
8
(42)
Under 19
8
00:03:05.43
Male
42
Bondi
11:48 min/km
80
118
Robert CHAPMAN
Robert CHAPMAN #118
Male 60-69
00:24:54.10
00:24:54.10
2
(60)
60-69
2
00:00:14.26
Male
60
Bondi
12:27 min/km
87
75
Laura THURTELL
Laura THURTELL #75
Female 50-59
00:25:18.76
00:25:18.76
2
(24)
50-59
2
00:00:09.97
Female
24
Bondi
12:39 min/km
89
78
Christie KRENKELS
Christie KRENKELS #78
Female 50-59
00:25:20.93
00:25:20.93
3
(26)
50-59
3
00:00:12.14
Female
26
Bondi
12:40 min/km
121
176
Karli MUSARRA
Karli MUSARRA #176
Female Under 17
00:27:33.76
00:27:33.76
14
(38)
Under 17
14
00:04:27.71
Female
38
Bondi
13:46 min/km
201
81
Rozanne GREEN
Rozanne GREEN #81
Female 50-59
00:35:22.16
00:35:22.16
9
(83)
50-59
9
00:10:13.36
Female
83
Bondi
17:41 min/km
172
Alexandra SCHACHT
Alexandra SCHACHT #172
Female Under 17
Not started
Not started
Under 17
Female
Bondi
139
38
Samantha WOLF
Samantha WOLF #38
Female 40-49
00:28:41.50
00:28:41.50
8
(48)
40-49
8
00:05:03.78
Female
48
Bondi Bathers
14:20 min/km
206
18
Henrietta BROUWER
Henrietta BROUWER #18
Female Open
00:35:53.96
00:35:53.96
12
(86)
Open
12
00:15:19.08
Female
86
Bondi Bathers
17:56 min/km
60
46
Dori MILLER
Dori MILLER #46
Female 40-49
00:23:37.71
00:23:37.71
1
(17)
40-49
1
Female
17
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
11:48 min/km
108
2
Fiona TSCHAUT
Fiona TSCHAUT #2
Female 30-39
00:26:45.34
00:26:45.34
3
(34)
30-39
3
00:00:45.78
Female
34
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
13:22 min/km
132
67
Mark FABIK
Mark FABIK #67
Male 40-49
00:28:16.04
00:28:16.04
9
(88)
40-49
9
00:04:43.94
Male
88
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
14:08 min/km
152
164
Josep FONT SADURNI
Josep FONT SADURNI #164
Male 30-39
00:29:31.95
00:29:31.95
14
(100)
30-39
14
00:06:52.61
Male
100
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
14:45 min/km
176
127
Cyril BALDOCK
Cyril BALDOCK #127
Male 70+
00:31:34.36
00:31:34.36
2
(109)
70+
2
00:03:23.84
Male
109
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
15:47 min/km
181
8
Kristy MCINTYRE
Kristy MCINTYRE #8
Female 30-39
00:32:11.86
00:32:11.86
10
(71)
30-39
10
00:06:12.31
Female
71
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
16:05 min/km
221
121
Lea HILL
Lea HILL #121
Female 70+
00:39:06.76
00:39:06.76
3
(93)
70+
3
00:07:16.77
Female
93
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
19:33 min/km
38
183
Kaimana FITTOCK
Kaimana FITTOCK #183
Female Under 17
00:23:11.54
00:23:11.54
3
(7)
Under 17
3
00:00:05.49
Female
7
Bulli
11:35 min/km
83
203
Luke PAOLIELLO
Luke PAOLIELLO #203
Male Under 17
00:25:03.83
00:25:03.83
23
(63)
Under 17
23
00:04:52.61
Male
63
Bunbury SLSC
12:31 min/km
199
154
Deon PAOLIELLO
Deon PAOLIELLO #154
Male 40-49
00:35:14.60
00:35:14.60
17
(118)
40-49
17
00:11:42.50
Male
118
Bunbury SLSC
17:37 min/km
58
220
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #220
Female Under 19
00:23:36.26
00:23:36.26
6
(16)
Under 19
6
00:02:04.08
Female
16
Busselton
11:48 min/km
95
117
Graeme CONDIE
Graeme CONDIE #117
Male 60-69
00:25:53.60
00:25:53.60
4
(66)
60-69
4
00:01:13.76
Male
66
Byron Bay
12:56 min/km
39
237
Jack CURRAN
Jack CURRAN #237
Male Under 19
00:23:11.72
00:23:11.72
7
(32)
Under 19
7
00:02:41.15
Male
32
Caves Beach Surf Life Saving Club
11:35 min/km
117
185
Emily CURRAN
Emily CURRAN #185
Female Under 17
00:27:18.89
00:27:18.89
13
(37)
Under 17
13
00:04:12.84
Female
37
Caves Beach Surf Life Saving Club
13:39 min/km
138
91
Peter NELSON
Peter NELSON #91
Male 50-59
00:28:34.87
00:28:34.87
11
(91)
50-59
11
00:05:15.36
Male
91
Champion bay surf club
14:17 min/km
220
89
Paul TAYLOR
Paul TAYLOR #89
Male 50-59
00:38:05.74
00:38:05.74
20
(128)
50-59
20
00:14:46.23
Male
128
Champion bay surf club
19:02 min/km
6
161
Simon HUITENGA
Simon HUITENGA #161
Male Open
00:20:30.97
00:20:30.97
4
(6)
Open
4
00:00:19.65
Male
6
City of Perth SLSC
10:15 min/km
14
167
Andrew DONALDSON
Andrew DONALDSON #167
Male Open
00:20:52.83
00:20:52.83
8
(13)
Open
8
00:00:41.52
Male
13
City of Perth SLSC
10:26 min/km
26
141
Heidi GAN
Heidi GAN #141
Female Open
00:22:28.95
00:22:28.95
2
(4)
Open
2
00:01:54.07
Female
4
City of Perth SLSC
11:14 min/km
75
96
Gordon JONES
Gordon JONES #96
Male 50-59
00:24:43.84
00:24:43.84
3
(55)
50-59
3
00:01:24.33
Male
55
City of Perth SLSC
12:21 min/km
90
47
Sharan COLLISS
Sharan COLLISS #47
Female 40-49
00:25:40.31
00:25:40.31
3
(27)
40-49
3
00:02:02.59
Female
27
City of Perth SLSC
12:50 min/km
107
226
Kara ELLIOTT
Kara ELLIOTT #226
Female Under 19
00:26:41.32
00:26:41.32
8
(33)
Under 19
8
00:05:09.15
Female
33
City of Perth SLSC
13:20 min/km
109
48
Emily CHETWIN
Emily CHETWIN #48
Female 40-49
00:26:45.94
00:26:45.94
4
(35)
40-49
4
00:03:08.23
Female
35
City of Perth SLSC
13:22 min/km
145
140
Jessica HALLETT
Jessica HALLETT #140
Female Open
00:29:04.88
00:29:04.88
7
(49)
Open
7
00:08:30.00
Female
49
City of Perth SLSC
14:32 min/km
157
71
Glen BODDY
Glen BODDY #71
Male 40-49
00:30:20.03
00:30:20.03
13
(101)
40-49
13
00:06:47.93
Male
101
City of Perth SLSC
15:10 min/km
160
57
Tom RIDSDILL-SMITH
Tom RIDSDILL-SMITH #57
Male 40-49
00:30:36.85
00:30:36.85
14
(104)
40-49
14
00:07:04.75
Male
104
City of Perth SLSC
15:18 min/km
163
77
Linda SALLEO
Linda SALLEO #77
Female 50-59
00:30:45.95
00:30:45.95
6
(59)
50-59
6
00:05:37.16
Female
59
City of Perth SLSC
15:22 min/km
169
144
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #144
Female Open
00:31:11.51
00:31:11.51
9
(63)
Open
9
00:10:36.63
Female
63
City of Perth SLSC
15:35 min/km
182
124
John GUILFOYLE
John GUILFOYLE #124
Male 70+
00:32:22.27
00:32:22.27
3
(111)
70+
3
00:04:11.75
Male
111
City of Perth SLSC
16:11 min/km
188
39
Heather WALLACE
Heather WALLACE #39
Female 40-49
00:33:44.85
00:33:44.85
14
(77)
40-49
14
00:10:07.13
Female
77
City of Perth SLSC
16:52 min/km
202
63
Adrian HIRSCH
Adrian HIRSCH #63
Male 40-49
00:35:26.35
00:35:26.35
18
(119)
40-49
18
00:11:54.25
Male
119
City of Perth SLSC
17:43 min/km
156
52
Ngiare BROWN
Ngiare BROWN #52
Female 40-49
00:30:13.49
00:30:13.49
9
(56)
40-49
9
00:06:35.77
Female
56
Coledale
15:06 min/km
65
41
Elisha SMITH
Elisha SMITH #41
Female 40-49
00:24:01.50
00:24:01.50
2
(19)
40-49
2
00:00:23.79
Female
19
Coogee SLSC
12:00 min/km
92
36
Blair CHAPMAN
Blair CHAPMAN #36
Male 30-39
00:25:51.33
00:25:51.33
5
(64)
30-39
5
00:03:11.99
Male
64
Coogee SLSC
12:55 min/km
110
10
Penny MACKENZIE
Penny MACKENZIE #10
Female 30-39
00:26:46.57
00:26:46.57
4
(36)
30-39
4
00:00:47.01
Female
36
Coogee SLSC
13:23 min/km
164
3
Sarah STOVIN-BRADFORD
Sarah STOVIN-BRADFORD #3
Female 30-39
00:30:48.09
00:30:48.09
8
(60)
30-39
8
00:04:48.54
Female
60
Coogee SLSC
15:24 min/km
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (269 items)