X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
[8]
9
10
Page 8 of 10 (494 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
108
1320
Maddy RHODES
Maddy RHODES #1320
Female Prime Female (18-39)
01:48:29.48
01:48:29.48
5
(16)
Prime Female (18-39)
5
Female
16
WA
AUS
Maddy Rhodes
Maddy Rhodes
Maddy Rhodes
5:54 min/km
00:15:04.11
125
13
37
00:44:00.38
105
7
17
00:48:42.44
144
9
23
00:00:42.53
124
13
32
152
1157
Nick GROBBELAAR
Nick GROBBELAAR #1157
Male Veteran Male (40-49)
01:53:30.56
01:53:30.56
18
(107)
Veteran Male (40-49)
18
Male
107
WA
AUS
Nick Grobbelaar
Nick Grobbelaar
Nick Grobbelaar
6:11 min/km
00:15:26.54
154
23
84
00:48:28.69
196
26
130
00:48:40.00
143
20
101
00:00:55.31
306
33
147
90
1378
Monique VOLLPRECHT
Monique VOLLPRECHT #1378
Female Veteran Female (40-49)
01:47:00.15
01:47:00.15
6
(12)
Veteran Female (40-49)
6
Female
12
WA
AUS
Monique Vollprecht
Monique Vollprecht
Monique Vollprecht
5:49 min/km
00:12:42.65
34
3
6
00:44:48.09
119
9
20
00:48:39.78
142
8
22
00:00:49.62
228
21
74
128
1310
Wil REA
Wil REA #1310
Male Prime Male (18-39)
01:52:12.32
01:52:12.32
53
(94)
Prime Male (18-39)
53
Male
94
WA
AUS
Wil Rea
Wil Rea
Wil Rea
6:06 min/km
00:16:54.42
229
55
124
00:46:06.07
142
56
101
00:48:31.63
141
52
100
00:00:40.19
91
34
57
154
1090
Brett DAVIES
Brett DAVIES #1090
Male Junior Male (U18)
01:53:50.82
01:53:50.82
16
(109)
Junior Male (U18)
16
Male
109
WA
AUS
Brett Davies
Brett Davies
Brett Davies
6:12 min/km
00:16:09.04
197
14
109
00:48:37.35
200
20
131
00:48:23.80
140
12
99
00:00:40.62
94
13
58
242
1170
Emily HASWELL
Emily HASWELL #1170
Female Prime Female (18-39)
02:03:41.89
02:03:41.89
29
(61)
Prime Female (18-39)
29
Female
61
WA
AUS
Emily Haswell
Emily Haswell
Emily Haswell
6:44 min/km
00:16:48.26
226
30
72
00:57:27.00
355
60
123
00:48:15.71
139
8
21
00:01:10.91
386
71
154
310
1501
2 girls & 1 guy
2 girls & 1 guy #1501
Mixed Mixed Team
02:11:20.27
02:11:20.27
27
(42)
Mixed Team
27
Mixed
42
WA
AUS
Nicole Kirkman
Karen Turpin
Adam Blakey
7:09 min/km
00:19:36.86
341
25
40
01:02:37.55
393
28
43
00:48:12.79
138
15
20
00:00:53.06
279
26
40
107
1389
Brendan WEBSTER
Brendan WEBSTER #1389
Male Junior Male (U18)
01:48:27.64
01:48:27.64
9
(78)
Junior Male (U18)
9
Male
78
WA
AUS
Brendan Webster
Brendan Webster
Brendan Webster
5:54 min/km
00:13:55.78
71
4
34
00:45:50.96
139
16
99
00:47:59.99
137
11
98
00:00:40.90
97
14
60
185
1555
Stillettis
Stillettis #1555
Mixed Mixed Team
01:56:09.79
01:56:09.79
16
(24)
Mixed Team
16
Mixed
24
WA
AUS
Nicole Joanne Wreford
Damon Diletti
6:19 min/km
00:16:28.21
211
18
31
00:50:52.02
249
19
28
00:47:59.15
136
14
19
00:00:50.39
241
24
37
151
1029
Craig BESWICK
Craig BESWICK #1029
Male Veteran Male (40-49)
01:53:29.33
01:53:29.33
17
(106)
Veteran Male (40-49)
17
Male
106
WA
AUS
Craig Beswick
Craig Beswick
Craig Beswick
6:11 min/km
00:18:30.38
300
39
149
00:46:11.08
145
17
102
00:47:55.42
135
19
97
00:00:52.44
267
28
131
55
1224
Tom LETHERBARROW
Tom LETHERBARROW #1224
Male Prime Male (18-39)
01:42:34.75
01:42:34.75
28
(47)
Prime Male (18-39)
28
Male
47
WA
AUS
Tom Letherbarrow
Tom Letherbarrow
Tom Letherbarrow
5:35 min/km
00:13:11.86
48
13
23
00:40:37.61
42
19
32
00:47:54.45
134
51
96
00:00:50.82
249
63
124
165
1309
Robin RAAB
Robin RAAB #1309
Male Prime Male (18-39)
01:54:08.33
01:54:08.33
62
(119)
Prime Male (18-39)
62
Male
119
WA
AUS
Robin Raab
Robin Raab
Robin Raab
6:13 min/km
00:15:55.43
186
44
102
00:49:39.82
217
68
139
00:47:53.96
133
50
95
00:00:39.11
78
29
48
70
1223
Derek LAWN
Derek LAWN #1223
Male Veteran Male (40-49)
01:44:33.38
01:44:33.38
7
(56)
Veteran Male (40-49)
7
Male
56
WA
AUS
Derek Lawn
Derek Lawn
Derek Lawn
5:41 min/km
00:14:23.53
91
12
46
00:41:25.93
51
5
40
00:47:48.73
132
18
94
00:00:55.18
304
32
145
339
1558
Team Awesome
Team Awesome #1558
Mixed Mixed Team
02:15:57.32
02:15:57.32
28
(43)
Mixed Team
28
Mixed
43
WA
AUS
Sam Williamson
Jack Williamson
Jane Kelsbie
7:24 min/km
00:18:59.19
324
24
39
01:08:33.29
410
30
45
00:47:48.14
131
13
18
00:00:36.69
45
4
9
99
1064
Sonia CHURCHER
Sonia CHURCHER #1064
Female Veteran Female (40-49)
01:48:04.27
01:48:04.27
7
(13)
Veteran Female (40-49)
7
Female
13
WA
AUS
Sonia Churcher
Sonia Churcher
Sonia Churcher
5:53 min/km
00:15:57.47
189
20
57
00:43:30.52
92
6
16
00:47:44.98
130
7
20
00:00:51.29
255
27
92
179
1591
Kelly Stevens
Kelly Stevens #1591
Mixed Mixed Team
01:55:40.57
01:55:40.57
15
(23)
Mixed Team
15
Mixed
23
WA
AUS
Kelly Stevens
Kelly Stevens
Steve De Meillon
6:18 min/km
00:18:23.86
293
22
36
00:48:58.39
206
15
23
00:47:37.89
129
12
17
00:00:40.42
93
10
18
169
1164
Elise HANLEY
Elise HANLEY #1164
Female Veteran Female (40-49)
01:54:20.82
01:54:20.82
9
(27)
Veteran Female (40-49)
9
Female
27
WA
AUS
Elise Hanley
Elise Hanley
Elise Hanley
6:13 min/km
00:18:54.43
316
34
121
00:46:57.82
163
13
35
00:47:37.63
128
6
19
00:00:50.93
250
26
88
57
1290
Zachary PEARSON
Zachary PEARSON #1290
Male Prime Male (18-39)
01:42:56.47
01:42:56.47
30
(49)
Prime Male (18-39)
30
Male
49
WA
AUS
Zachary Pearson
Zachary Pearson
Zachary Pearson
5:36 min/km
00:11:03.79
6
3
3
00:43:32.39
94
40
67
00:47:35.41
127
49
93
00:00:44.87
164
52
93
155
1186
Vaughan HUGHES
Vaughan HUGHES #1186
Male Prime Male (18-39)
01:53:57.73
01:53:57.73
58
(110)
Prime Male (18-39)
58
Male
110
WA
AUS
Vaughan Hughes
Vaughan Hughes
Vaughan Hughes
6:12 min/km
00:15:56.24
188
45
103
00:49:43.53
221
70
143
00:47:34.17
126
48
92
00:00:43.77
140
43
76
320
1176
Henry HICKLING
Henry HICKLING #1176
Male Veteran Male (40-49)
02:12:41.57
02:12:41.57
51
(178)
Veteran Male (40-49)
51
Male
178
WA
AUS
Henry Hickling
Henry Hickling
Henry Hickling
7:13 min/km
00:14:25.78
96
13
49
01:09:46.74
411
60
209
00:47:29.27
125
17
91
00:00:59.77
337
41
165
61
1154
Emily GRAHAM
Emily GRAHAM #1154
Female Junior Female (U18)
01:43:22.22
01:43:22.22
1
(6)
Junior Female (U18)
1
Female
6
WA
AUS
Emily Graham
Emily Graham
Emily Graham
5:37 min/km
00:15:16.68
145
3
42
00:40:02.75
36
1
5
00:47:29.25
124
1
18
00:00:33.52
17
1
2
134
1509
Bikeshed
Bikeshed #1509
Female Female Team
01:52:24.73
01:52:24.73
4
(19)
Female Team
4
Female
19
WA
AUS
Helen Baker
Jen Brown
6:07 min/km
00:15:15.03
141
7
41
00:48:53.55
204
8
49
00:47:25.36
123
4
17
00:00:50.77
248
14
87
84
1179
Lotte HOEKSTRA
Lotte HOEKSTRA #1179
Female Prime Female (18-39)
01:46:12.89
01:46:12.89
3
(9)
Prime Female (18-39)
3
Female
9
WA
AUS
Lotte Hoekstra
Lotte Hoekstra
Lotte Hoekstra
5:47 min/km
00:16:14.29
200
27
61
00:41:58.45
59
6
10
00:47:23.45
122
7
16
00:00:36.69
44
3
8
62
1540
LeeMartin
LeeMartin #1540
Female Female Team
01:43:28.48
01:43:28.48
1
(7)
Female Team
1
Female
7
WA
AUS
Helen Lee
Leana Barnett Martin
5:38 min/km
00:12:49.47
39
2
8
00:42:41.76
76
2
13
00:47:19.38
121
3
15
00:00:37.85
56
2
12
40
1048
Anthea BROWN
Anthea BROWN #1048
Female Veteran Female (40-49)
01:40:16.50
01:40:16.50
2
(3)
Veteran Female (40-49)
2
Female
3
WA
AUS
Anthea Brown
Anthea Brown
Anthea Brown
5:27 min/km
00:12:58.78
40
4
9
00:39:14.00
26
1
1
00:47:19.35
120
5
14
00:00:44.35
153
11
43
88
1237
Andrew MARTIN
Andrew MARTIN #1237
Male Vintage Male (50-59)
01:46:44.54
01:46:44.54
6
(67)
Vintage Male (50-59)
6
Male
67
WA
AUS
Andrew Martin
Andrew Martin
Andrew Martin
5:49 min/km
00:15:06.53
130
7
72
00:43:23.44
89
6
64
00:47:18.97
119
9
90
00:00:55.59
308
11
149
118
1323
Lewis RICHINGS
Lewis RICHINGS #1323
Male Junior Male (U18)
01:50:35.91
01:50:35.91
10
(86)
Junior Male (U18)
10
Male
86
WA
AUS
Lewis Richings
Lewis Richings
Lewis Richings
6:01 min/km
00:20:30.18
372
22
185
00:42:25.64
72
8
52
00:47:07.09
118
10
89
00:00:32.98
13
3
10
115
1107
Josh DOCKER
Josh DOCKER #1107
Male Prime Male (18-39)
01:50:06.48
01:50:06.48
46
(83)
Prime Male (18-39)
46
Male
83
WA
AUS
Josh Docker
Josh Docker
Josh Docker
6:00 min/km
00:17:15.45
247
59
132
00:44:48.04
118
51
87
00:47:04.95
117
47
88
00:00:58.03
326
74
160
103
1506
Avada Gold
Avada Gold #1506
Male Male Team
01:48:07.74
01:48:07.74
7
(75)
Male Team
7
Male
75
WA
AUS
Alex Teh
Brent Hall
Jason Kain
5:53 min/km
00:13:03.44
41
2
21
00:47:22.80
173
8
118
00:47:01.99
116
7
87
00:00:39.50
85
4
53
87
1563
Team Shepherd
Team Shepherd #1563
Male Male Team
01:46:43.52
01:46:43.52
6
(66)
Male Team
6
Male
66
WA
AUS
Liam Shepherd
Bradley Shepherd
5:48 min/km
00:18:34.17
302
9
151
00:40:25.20
38
4
29
00:47:00.99
115
6
86
00:00:43.15
131
5
74
124
1104
Glenn DIEDRICH
Glenn DIEDRICH #1104
Male Prime Male (18-39)
01:51:12.22
01:51:12.22
51
(91)
Prime Male (18-39)
51
Male
91
WA
AUS
Glenn Diedrich
Glenn Diedrich
Glenn Diedrich
6:03 min/km
00:15:52.29
181
43
99
00:47:42.88
182
64
123
00:46:59.03
114
46
85
00:00:38.01
59
23
38
178
1116
Luke DUNN
Luke DUNN #1116
Male Prime Male (18-39)
01:55:37.98
01:55:37.98
64
(124)
Prime Male (18-39)
64
Male
124
WA
AUS
Luke Dunn
Luke Dunn
Luke Dunn
6:18 min/km
00:17:43.32
271
62
139
00:50:13.93
233
73
148
00:46:56.53
113
45
84
00:00:44.19
150
47
83
83
1514
Crosses
Crosses #1514
Mixed Mixed Team
01:46:05.80
01:46:05.80
6
(11)
Mixed Team
6
Mixed
11
WA
AUS
Elliott Cross
Kylie Cross
5:46 min/km
00:12:17.78
22
4
7
00:46:22.96
153
9
16
00:46:54.09
112
11
16
00:00:30.96
6
1
1
81
1582
Jai COSGRIFF
Jai COSGRIFF #1582
Male Junior Male (U18)
01:45:46.94
01:45:46.94
8
(63)
Junior Male (U18)
8
Male
63
WA
AUS
Jai Cosgriff
Jai Cosgriff
Jai Cosgriff
5:45 min/km
00:17:54.82
278
20
142
00:40:23.90
37
4
28
00:46:43.18
111
9
83
00:00:45.04
168
17
96
112
1182
Chris HOLMES
Chris HOLMES #1182
Male Prime Male (18-39)
01:48:43.57
01:48:43.57
44
(81)
Prime Male (18-39)
44
Male
81
WA
AUS
Chris Holmes
Chris Holmes
Chris Holmes
5:55 min/km
00:14:47.53
112
30
63
00:46:35.46
156
58
107
00:46:42.90
110
44
82
00:00:37.67
54
22
35
60
1013
Kellie BALDWIN
Kellie BALDWIN #1013
Female Veteran Female (40-49)
01:43:07.21
01:43:07.21
3
(5)
Veteran Female (40-49)
3
Female
5
WA
AUS
Kellie Baldwin
Kellie Baldwin
Kellie Baldwin
5:37 min/km
00:13:04.78
42
5
10
00:42:37.70
74
3
12
00:46:41.29
109
4
13
00:00:43.42
135
8
37
205
1390
Dean WEST
Dean WEST #1390
Male Prime Male (18-39)
01:58:40.32
01:58:40.32
68
(132)
Prime Male (18-39)
68
Male
132
WA
AUS
Dean West
Dean West
Dean West
6:28 min/km
00:21:43.54
393
85
195
00:49:17.76
211
67
136
00:46:40.33
108
43
81
00:00:58.68
330
75
163
123
1095
Kristopher DAVIS
Kristopher DAVIS #1095
Male Prime Male (18-39)
01:51:11.21
01:51:11.21
50
(90)
Prime Male (18-39)
50
Male
90
WA
AUS
Kristopher Davis
Kristopher Davis
Kristopher Davis
6:03 min/km
00:16:40.23
218
53
121
00:47:18.77
170
62
116
00:46:35.20
107
42
80
00:00:37.00
47
20
30
102
1171
Darrin HAVERHOEK
Darrin HAVERHOEK #1171
Male Prime Male (18-39)
01:48:07.15
01:48:07.15
41
(74)
Prime Male (18-39)
41
Male
74
WA
AUS
Darrin Haverhoek
Darrin Haverhoek
Darrin Haverhoek
5:53 min/km
00:19:37.25
342
78
168
00:41:20.36
49
23
38
00:46:34.84
106
41
79
00:00:34.70
21
9
15
49
1347
Steph SHORTER
Steph SHORTER #1347
Female Prime Female (18-39)
01:41:36.76
01:41:36.76
2
(4)
Prime Female (18-39)
2
Female
4
WA
AUS
Steph Shorter
Steph Shorter
Steph Shorter
5:32 min/km
00:13:44.78
62
5
18
00:40:42.70
45
3
7
00:46:33.21
105
6
12
00:00:36.06
33
1
6
75
1359
Stuart STONEHOUSE
Stuart STONEHOUSE #1359
Male Vintage Male (50-59)
01:45:11.43
01:45:11.43
5
(60)
Vintage Male (50-59)
5
Male
60
WA
AUS
Stuart Stonehouse
Stuart Stonehouse
Stuart Stonehouse
5:43 min/km
00:14:41.42
108
5
60
00:43:17.73
88
5
63
00:46:30.79
104
8
78
00:00:41.47
105
2
63
148
1316
Debra RENN
Debra RENN #1316
Female Vintage Female (50-59)
01:53:01.35
01:53:01.35
1
(24)
Vintage Female (50-59)
1
Female
24
WA
AUS
Debra Renn
Debra Renn
Debra Renn
6:09 min/km
00:15:27.21
155
1
46
00:50:09.73
230
2
58
00:46:30.75
103
1
11
00:00:53.65
283
4
108
137
1574
tri a gain
tri a gain #1574
Female Female Team
01:52:29.31
01:52:29.31
5
(21)
Female Team
5
Female
21
WA
AUS
Debby Westell
Penelope Thornton
Kate Wood
6:07 min/km
00:16:40.43
219
12
67
00:48:32.57
197
6
45
00:46:30.54
102
2
10
00:00:45.76
174
12
49
221
1507
Beginner A & Ns
Beginner A & Ns #1507
Mixed Mixed Team
02:01:14.73
02:01:14.73
19
(29)
Mixed Team
19
Mixed
29
WA
AUS
Nishani Jacob
Nicole Davey
Andrew Davey
6:36 min/km
00:21:07.41
383
28
43
00:53:01.15
295
22
35
00:46:17.59
101
10
15
00:00:48.57
214
21
34
110
1581
Bart Huntley
Bart Huntley #1581
Mixed Mixed Team
01:48:33.82
01:48:33.82
9
(15)
Mixed Team
9
Mixed
15
WA
AUS
Bart Huntley
Bart Huntley
Natasha Huntley
5:54 min/km
00:15:16.68
144
12
23
00:46:25.30
154
10
17
00:46:09.46
100
9
14
00:00:42.37
120
12
22
117
1207
Alan KEARNEY
Alan KEARNEY #1207
Male Prime Male (18-39)
01:50:11.76
01:50:11.76
48
(85)
Prime Male (18-39)
48
Male
85
WA
AUS
Alan Kearney
Alan Kearney
Alan Kearney
6:00 min/km
00:16:26.31
208
50
116
00:46:43.05
158
59
108
00:46:07.08
99
40
77
00:00:55.31
305
72
146
146
1185
Kolby HOUGH
Kolby HOUGH #1185
Male Junior Male (U18)
01:52:51.16
01:52:51.16
15
(104)
Junior Male (U18)
15
Male
104
WA
AUS
Kolby Hough
Kolby Hough
Kolby Hough
6:09 min/km
00:20:28.29
371
21
184
00:45:39.63
135
15
98
00:46:04.45
98
8
76
00:00:38.77
68
10
42
31
1036
Suzanne BORRETT
Suzanne BORRETT #1036
Female Prime Female (18-39)
01:37:17.72
01:37:17.72
1
(2)
Prime Female (18-39)
1
Female
2
WA
AUS
Suzanne Borrett
Suzanne Borrett
Suzanne Borrett
5:18 min/km
00:11:10.98
9
1
2
00:39:21.51
29
1
2
00:46:03.15
97
5
9
00:00:42.07
112
8
25
347
1228
Jeff LOHREY
Jeff LOHREY #1228
Male Veteran Male (40-49)
02:17:40.47
02:17:40.47
53
(193)
Veteran Male (40-49)
53
Male
193
WA
AUS
Jeff Lohrey
Jeff Lohrey
Jeff Lohrey
7:30 min/km
00:15:12.15
138
21
77
01:15:51.87
418
61
210
00:45:51.41
96
16
75
00:00:45.02
167
16
95
175
1266
Amber NASH
Amber NASH #1266
Female Prime Female (18-39)
01:55:00.57
01:55:00.57
12
(30)
Prime Female (18-39)
12
Female
30
WA
AUS
Amber Nash
Amber Nash
Amber Nash
6:16 min/km
00:17:36.66
269
43
99
00:50:47.34
247
30
66
00:45:48.44
95
4
8
00:00:48.12
210
29
65
1
2
3
4
5
6
7
[8]
9
10
Page 8 of 10 (494 items)