Margaret River Ultra Marathon
5 May 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
Page 6 of 7 (325 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gen Pos
Runner 1
Runner 2
Runner 3
Runner 4
Runner 5
Pace
11km
Pace
O/Pos
C/Pos
29km
Pace
O/Pos
C/Pos
48km
Pace
O/Pos
C/Pos
62km
Pace
O/Pos
C/Pos
80km
Pace
O/Pos
C/Pos
133
515
Team Run4Coffee 1
Team Run4Coffee 1 #515
Team of 4 or 5 Mixed
10:38:29.37
10:38:29.37
43
(59)
Team of 4 or 5 Mixed
43
03:10:48.69
59
Catherine HALKON
Emily PRICHARD
Robyn LIDDLE
Robyn LIDDLE
Duncan RANCE
7:58 min/km
01:32:51.90
8:26 min/km
270
43
02:10:56.02
7:16 min/km
213
39
02:39:06.60
8:22 min/km
86
31
02:02:44.38
8:46 min/km
139
37
00:00:09.97
7:22 min/km
60
26
93
522
Team Ultra Run4coffee
Team Ultra Run4coffee #522
Team of 4 or 5 Mixed
10:06:27.27
10:06:27.27
33
(48)
Team of 4 or 5 Mixed
33
02:38:46.59
48
Peter DAVENPORT
Peter DAVENPORT
Cherie WHITBREAD
Jo WRIGHT
Robson BOND
7:34 min/km
01:08:05.51
6:04 min/km
50
12
02:35:13.61
8:37 min/km
278
49
02:39:33.66
8:23 min/km
88
32
01:23:45.32
5:58 min/km
25
10
00:00:07.60
7:46 min/km
74
31
275
113
Tom LOUDEN
Tom LOUDEN #113
Veteran 40-49 Male
14:24:42.93
14:24:42.93
33
(124)
Veteran 40-49 Male
33
04:25:26.76
124
10:48 min/km
01:32:47.45
8:17 min/km
268
34
02:30:03.18
8:20 min/km
272
33
03:59:55.40
12:37 min/km
269
32
02:40:57.12
11:29 min/km
256
29
00:00:11.36
12:16 min/km
257
30
284
80
Zara PALISE
Zara PALISE #80
Prime 20-39 Female
15:38:06.36
15:38:06.36
31
(90)
Prime 20-39 Female
31
05:59:21.99
90
11:43 min/km
01:32:49.27
8:17 min/km
269
29
02:31:25.48
8:24 min/km
274
28
04:27:08.29
14:03 min/km
290
32
02:57:05.00
12:38 min/km
278
32
00:00:12.94
13:52 min/km
283
31
198
39
David HERD
David HERD #39
Prime 20-39 Male
12:08:48.41
12:08:48.41
29
(79)
Prime 20-39 Male
29
04:10:34.12
79
9:06 min/km
01:14:28.53
6:38 min/km
102
27
01:58:59.08
6:36 min/km
142
29
03:19:12.18
10:29 min/km
207
32
02:21:54.40
10:08 min/km
201
32
12:08:48.41
10:47 min/km
205
29
199
38
Matt PLENTY
Matt PLENTY #38
Prime 20-39 Male
12:08:49.25
12:08:49.25
30
(80)
Prime 20-39 Male
30
04:10:34.96
80
9:06 min/km
01:14:02.02
6:35 min/km
91
21
01:59:23.56
6:37 min/km
144
30
03:19:17.36
10:29 min/km
208
33
02:21:47.38
10:07 min/km
200
31
00:00:12.32
10:47 min/km
206
30
265
127
Matthew HARRIS
Matthew HARRIS #127
Veteran 40-49 Male
13:52:42.70
13:52:42.70
32
(118)
Veteran 40-49 Male
32
03:53:26.53
118
10:24 min/km
01:19:02.28
7:04 min/km
162
22
02:22:12.49
7:54 min/km
250
32
04:03:09.09
12:47 min/km
278
33
02:44:37.21
11:45 min/km
264
32
00:00:09.28
11:18 min/km
232
27
92
519
Team The Incredible Little Engines
Team The Incredible Little Engines #519
Team of 4 or 5 Mixed
10:06:25.02
10:06:25.02
32
(47)
Team of 4 or 5 Mixed
32
02:38:44.34
47
Md DOMAN
Md DOMAN
Sanet DOMAN
Marnel BENADE
Peter GROVE
7:34 min/km
01:15:34.13
6:44 min/km
114
19
02:02:08.25
6:47 min/km
164
31
02:39:55.36
8:25 min/km
89
33
02:00:10.11
8:35 min/km
128
35
00:00:04.95
7:08 min/km
45
22
280
109
David PANJER
David PANJER #109
Veteran 40-49 Male
14:50:39.47
14:50:39.47
34
(126)
Veteran 40-49 Male
34
04:51:23.30
126
11:07 min/km
01:31:27.72
8:09 min/km
265
33
02:33:50.74
8:32 min/km
276
34
04:04:29.35
12:52 min/km
280
34
03:03:53.14
13:08 min/km
281
35
00:00:10.95
12:03 min/km
253
29
206
41
Fraser BROWN
Fraser BROWN #41
Prime 20-39 Male
12:27:31.23
12:27:31.23
31
(85)
Prime 20-39 Male
31
04:29:16.94
85
9:20 min/km
01:14:26.49
6:39 min/km
99
24
01:50:47.52
6:09 min/km
82
18
03:22:31.01
10:39 min/km
213
34
02:24:13.83
10:18 min/km
212
35
00:00:13.81
11:58 min/km
249
37
77
563
Team The dead cat society
Team The dead cat society #563
Team of 4 or 5 Mixed
09:50:09.33
09:50:09.33
25
(39)
Team of 4 or 5 Mixed
25
02:22:28.65
39
Bec FABER
Emily CHETWIN
Sophie DUNN
Brian WEINBERG
Justin COE
7:22 min/km
01:45:15.73
9:24 min/km
290
48
01:52:32.26
6:15 min/km
94
20
02:41:59.72
8:31 min/km
96
34
01:29:17.27
6:22 min/km
32
11
00:00:09.70
6:43 min/km
34
16
84
556
Team Run to Paradise
Team Run to Paradise #556
Team of 4 or 5 Mixed
09:52:47.55
09:52:47.55
29
(43)
Team of 4 or 5 Mixed
29
02:25:06.87
43
Hayden GIBSON
Ingrid HEYDER
Dan HEWITT
Megan GIBSON
Andrew MATTIN
7:24 min/km
01:22:09.04
7:19 min/km
193
27
02:04:20.85
6:54 min/km
179
33
02:42:16.04
8:32 min/km
98
35
01:34:22.99
6:44 min/km
48
18
00:00:08.84
7:12 min/km
48
23
214
40
Phillip MCMULLEN
Phillip MCMULLEN #40
Prime 20-39 Male
12:36:34.61
12:36:34.61
32
(88)
Prime 20-39 Male
32
04:38:20.32
88
9:27 min/km
01:18:26.03
7:03 min/km
149
36
02:10:10.62
7:13 min/km
211
39
03:29:01.64
11:00 min/km
223
35
02:22:57.19
10:12 min/km
208
33
00:00:12.58
10:53 min/km
212
31
288
107
Edward CURL
Edward CURL #107
Veteran 40-49 Male
16:09:14.23
16:09:14.23
35
(128)
Veteran 40-49 Male
35
06:09:58.06
128
12:06 min/km
01:38:33.83
8:50 min/km
276
35
02:49:59.17
9:26 min/km
288
35
04:18:35.60
13:36 min/km
287
35
02:46:55.64
11:55 min/km
270
34
00:00:13.19
15:17 min/km
289
35
250
34
Ryan MYLES
Ryan MYLES #34
Prime 20-39 Male
13:28:12.76
13:28:12.76
41
(108)
Prime 20-39 Male
41
05:29:58.47
108
10:06 min/km
01:25:44.80
7:39 min/km
226
46
02:22:01.12
7:53 min/km
249
43
03:29:18.85
11:00 min/km
224
36
02:29:24.68
10:40 min/km
227
39
00:00:11.86
12:19 min/km
259
38
82
570
Team Miss Potts All Stars
Team Miss Potts All Stars #570
Team of 4 or 5 Mixed
09:51:42.54
09:51:42.54
28
(42)
Team of 4 or 5 Mixed
28
02:24:01.86
42
Bec LORRAINE
Julia ROUTLEY
Paul HOPWOOD
Paula MEWS
Michael SALEEBA
7:23 min/km
01:25:42.76
7:38 min/km
224
33
02:12:08.26
7:20 min/km
218
40
02:46:14.43
8:44 min/km
109
36
01:30:32.29
6:28 min/km
35
12
00:00:07.34
6:30 min/km
26
11
259
49
Corey FERGUSON
Corey FERGUSON #49
Prime 20-39 Male
13:41:43.20
13:41:43.20
43
(115)
Prime 20-39 Male
43
05:43:28.91
115
10:16 min/km
01:22:46.37
7:22 min/km
204
43
02:10:00.53
7:13 min/km
209
38
03:38:11.37
11:29 min/km
241
37
02:40:57.75
11:29 min/km
257
46
00:00:13.80
12:45 min/km
263
41
111
521
Team Show Us The Wine
Team Show Us The Wine #521
Team of 4 or 5 Mixed
10:25:50.22
10:25:50.22
38
(53)
Team of 4 or 5 Mixed
38
02:58:09.54
53
Michelle THOMAS
Debbie REVANS
Lindsey JOHNSON
Andrew PRENTICE
Andrew PRENTICE
7:49 min/km
01:30:49.52
8:05 min/km
264
42
02:05:09.64
6:57 min/km
182
34
02:48:13.87
8:51 min/km
112
37
01:23:40.91
5:58 min/km
24
9
00:00:08.98
8:46 min/km
122
41
64
558
Team BRG Quicker
Team BRG Quicker #558
Team of 4 or 5 Mixed
09:40:09.38
09:40:09.38
18
(29)
Team of 4 or 5 Mixed
18
02:12:28.70
29
Ingrid THORNILEY
Gary THORNILEY
Ian ADAMS
Mike WADDELL
Craig HILL
7:15 min/km
01:27:02.37
7:47 min/km
235
34
01:49:45.83
6:05 min/km
75
16
02:48:18.25
8:51 min/km
113
38
00:57:28.61
4:06 min/km
4
1
00:00:06.49
8:45 min/km
119
40
219
223
Peter Klauz
Peter Klauz #223
Prime 20-39 Male
12:42:32.93
12:42:32.93
34
(92)
Prime 20-39 Male
34
04:44:18.64
92
9:31 min/km
01:12:44.61
6:29 min/km
86
19
02:05:44.77
6:59 min/km
185
35
03:38:27.11
11:29 min/km
242
38
02:18:22.03
9:53 min/km
193
30
00:00:10.83
11:30 min/km
237
35
100
513
Team Proudly supporting low-fart beer!
Team Proudly supporting low-fart be.. #513
Team of 4 or 5 Mixed
10:14:16.95
10:14:16.95
35
(50)
Team of 4 or 5 Mixed
35
02:46:36.27
50
Catriona COE
Catriona COE
Zoe THIELE
Troy SANTEN
Damon SUNDERLAND
7:40 min/km
01:29:16.06
7:57 min/km
249
39
02:15:43.54
7:32 min/km
230
43
02:48:28.43
8:52 min/km
115
39
01:50:23.22
7:53 min/km
96
29
00:00:09.08
6:08 min/km
16
7
227
220
Travis KELL
Travis KELL #220
Prime 20-39 Male
12:48:10.18
12:48:10.18
37
(99)
Prime 20-39 Male
37
04:49:55.89
99
9:36 min/km
01:10:41.19
6:19 min/km
62
13
01:57:56.41
6:33 min/km
133
28
03:38:39.35
11:30 min/km
244
39
02:29:26.10
10:40 min/km
228
40
00:00:19.49
11:44 min/km
243
36
235
47
David HOLMES
David HOLMES #47
Prime 20-39 Male
13:11:15.87
13:11:15.87
39
(104)
Prime 20-39 Male
39
05:13:01.58
104
9:53 min/km
01:14:26.90
6:39 min/km
100
25
01:57:31.22
6:31 min/km
130
27
03:44:57.44
11:50 min/km
254
40
02:25:11.41
10:22 min/km
216
36
00:00:13.42
12:43 min/km
262
40
114
564
Team Five left legs
Team Five left legs #564
Team of 4 or 5 Mixed
10:26:44.90
10:26:44.90
40
(55)
Team of 4 or 5 Mixed
40
02:59:04.22
55
Nancy CACERES
Kimiko HOLDER
Barry WAUGH
Georgia ROWE
John ROBERTS
7:50 min/km
01:27:51.08
7:51 min/km
240
36
02:03:40.14
6:52 min/km
171
32
02:49:28.77
8:55 min/km
118
40
02:06:18.06
9:01 min/km
149
39
00:00:07.87
6:38 min/km
31
14
115
583
Team The Golden five
Team The Golden five #583
Team of 4 or 5 Mixed
10:26:51.97
10:26:51.97
41
(56)
Team of 4 or 5 Mixed
41
02:59:11.29
56
Nicola KEARNS
Wendy CHILESHE
Ayako KUSUI
James LANGDON
Tammy NODEN
7:50 min/km
01:19:12.28
7:05 min/km
168
23
01:53:27.64
6:18 min/km
99
22
02:50:01.29
8:56 min/km
120
41
01:35:08.06
6:47 min/km
50
20
00:00:09.47
9:23 min/km
150
46
271
55
Francesco TOPPAN
Francesco TOPPAN #55
Prime 20-39 Male
14:22:41.86
14:22:41.86
45
(120)
Prime 20-39 Male
45
06:24:27.57
120
10:47 min/km
01:28:19.70
7:54 min/km
244
47
02:29:48.25
8:19 min/km
271
47
03:50:06.51
12:06 min/km
257
41
02:34:21.30
11:01 min/km
240
42
00:00:24.38
13:20 min/km
277
47
230
21
Andrew ZADOW
Andrew ZADOW #21
Prime 20-39 Male
12:55:21.51
12:55:21.51
38
(101)
Prime 20-39 Male
38
04:57:07.22
101
9:41 min/km
01:20:33.75
7:12 min/km
176
38
02:21:09.17
7:50 min/km
248
42
03:52:42.88
12:14 min/km
260
42
02:12:09.10
9:26 min/km
171
25
00:00:10.23
10:29 min/km
192
27
113
555
Team VFuel Australia 2
Team VFuel Australia 2 #555
Team of 4 or 5 Mixed
10:26:37.33
10:26:37.33
39
(54)
Team of 4 or 5 Mixed
39
02:58:56.65
54
Chris LANGMEAD
Magda GRZELKA
Michelle EDWARDS
Fiona SUTTON
Christina WEBB
7:49 min/km
01:21:49.34
7:15 min/km
187
25
02:07:05.31
7:03 min/km
194
36
02:51:34.17
9:01 min/km
126
42
01:42:24.38
7:18 min/km
70
23
00:00:09.01
7:59 min/km
87
34
170
569
Team HaveAGo
Team HaveAGo #569
Team of 4 or 5 Mixed
11:28:01.90
11:28:01.90
49
(67)
Team of 4 or 5 Mixed
49
04:00:21.22
67
Kim WHITE
Emma WHELAN
Don LOMBARDIE
Annie SYRED
Nev WHITE
8:36 min/km
01:30:43.82
8:04 min/km
263
41
02:22:43.12
7:55 min/km
252
47
02:52:33.52
9:04 min/km
128
43
02:08:41.42
9:11 min/km
157
40
00:00:13.00
8:31 min/km
107
38
255
33
Simon TAYLOR
Simon TAYLOR #33
Prime 20-39 Male
13:35:43.09
13:35:43.09
42
(112)
Prime 20-39 Male
42
05:37:28.80
112
10:11 min/km
01:19:04.61
7:02 min/km
164
37
02:14:17.54
7:27 min/km
226
41
03:52:59.92
12:15 min/km
261
43
02:50:10.28
12:09 min/km
273
48
00:00:08.94
11:03 min/km
224
32
269
16
Troy YATES
Troy YATES #16
Prime 20-39 Male
14:22:41.43
14:22:41.43
44
(119)
Prime 20-39 Male
44
06:24:27.14
119
10:47 min/km
01:29:16.77
7:57 min/km
250
48
02:32:16.93
8:27 min/km
275
48
03:58:44.43
12:33 min/km
266
44
02:26:56.99
10:29 min/km
219
38
00:00:22.20
13:04 min/km
269
43
38
520
Team Mmeh
Team Mmeh #520
Team of 4 or 5 Mixed
09:05:59.29
09:05:59.29
12
(17)
Team of 4 or 5 Mixed
12
01:38:18.61
17
Emma NEWNHAM
Emma NEWNHAM
Madelene Mcintosh
Hoa NGO
6:49 min/km
01:06:10.83
5:57 min/km
35
8
01:47:24.58
5:58 min/km
66
14
02:53:08.55
9:06 min/km
131
44
01:30:50.93
6:29 min/km
37
14
00:00:08.96
6:01 min/km
13
5
248
35
Bryn WARD
Bryn WARD #35
Prime 20-39 Male
13:23:56.96
13:23:56.96
40
(107)
Prime 20-39 Male
40
05:25:42.67
107
10:02 min/km
01:24:00.48
7:29 min/km
216
45
02:11:43.98
7:19 min/km
215
40
03:59:42.07
12:36 min/km
268
45
02:26:07.29
10:26 min/km
218
37
00:00:13.09
11:14 min/km
230
34
148
567
Team Tougher Snails
Team Tougher Snails #567
Team of 4 or 5 Mixed
10:58:15.38
10:58:15.38
46
(62)
Team of 4 or 5 Mixed
46
03:30:34.70
62
Suzanne HUNT
Troy GOWLAND
Michelle BOVILL
Matthew PEIRCE
Maija GOWLAND
8:13 min/km
01:57:13.88
10:31 min/km
292
49
02:05:11.76
6:57 min/km
183
35
03:06:12.18
9:48 min/km
163
45
01:31:50.72
6:33 min/km
41
15
00:00:08.28
7:39 min/km
69
28
49
560
Team Dunsborough Running Club
Team Dunsborough Running Club #560
Team of 4 or 5 Mixed
09:19:22.59
09:19:22.59
14
(20)
Team of 4 or 5 Mixed
14
01:51:41.91
20
Ray CODALONGA
Jane HEAVEN
Martha ALLEN-BYATT
Nicola HAYES
Mike MCCLENAUGHAN
6:59 min/km
01:15:12.28
6:43 min/km
108
18
01:45:21.81
5:51 min/km
55
12
03:06:42.92
9:49 min/km
166
46
01:22:40.83
5:54 min/km
21
8
00:00:09.13
6:04 min/km
14
6
273
30
Colin OTTAWAY
Colin OTTAWAY #30
Prime 20-39 Male
14:22:44.54
14:22:44.54
47
(122)
Prime 20-39 Male
47
06:24:30.25
122
10:47 min/km
01:22:35.58
7:21 min/km
202
42
02:25:48.46
8:06 min/km
263
44
04:02:57.18
12:47 min/km
275
46
02:35:50.33
11:07 min/km
247
45
00:00:25.42
13:05 min/km
274
46
274
32
Dave BERRY
Dave BERRY #32
Prime 20-39 Male
14:22:45.15
14:22:45.15
48
(123)
Prime 20-39 Male
48
06:24:30.86
123
10:47 min/km
01:22:34.17
7:20 min/km
201
41
02:25:50.05
8:06 min/km
264
45
04:03:05.15
12:47 min/km
276
47
02:35:45.43
11:07 min/km
246
44
00:00:25.43
13:05 min/km
273
45
120
582
Team Not Fast Just Furious
Team Not Fast Just Furious #582
Team of 4 or 5 Mixed
10:28:39.97
10:28:39.97
42
(57)
Team of 4 or 5 Mixed
42
03:00:59.29
57
Adam WHITE
Waiata RIDDELL
Denisse LEON
Lidia Cannack
7:51 min/km
01:18:03.49
6:59 min/km
147
20
01:53:05.51
6:16 min/km
96
21
03:16:17.22
10:19 min/km
196
47
01:01:19.37
4:22 min/km
5
2
00:00:10.10
9:59 min/km
180
49
150
528
Team Smart Arnold
Team Smart Arnold #528
Team of 4 or 5 Mixed
10:58:26.78
10:58:26.78
48
(64)
Team of 4 or 5 Mixed
48
03:30:46.10
64
Nicholas SWEETMAN
Peggy Sue WHALLEY
Lyndsey SWEETMAN
Georgina BICKLEY
Andrea BATTAMS
8:13 min/km
01:09:28.26
6:14 min/km
55
15
02:13:13.99
7:24 min/km
223
41
03:18:28.52
10:26 min/km
204
48
01:59:09.08
8:30 min/km
125
34
00:00:12.19
7:40 min/km
70
29
272
208
Shane LOWE
Shane LOWE #208
Prime 20-39 Male
14:22:42.43
14:22:42.43
46
(121)
Prime 20-39 Male
46
06:24:28.14
121
10:47 min/km
01:22:32.76
7:20 min/km
200
40
02:25:50.27
8:06 min/km
265
46
04:03:07.41
12:47 min/km
277
48
02:35:42.43
11:07 min/km
245
43
00:00:25.35
13:04 min/km
272
44
286
19
Cameron TOOMEY
Cameron TOOMEY #19
Prime 20-39 Male
16:03:33.60
16:03:33.60
49
(127)
Prime 20-39 Male
49
08:05:19.31
127
12:02 min/km
01:40:55.82
9:02 min/km
280
49
02:59:40.47
9:58 min/km
291
49
04:23:14.87
13:51 min/km
289
49
02:52:48.63
12:20 min/km
276
49
00:00:14.02
13:42 min/km
281
48
139
576
Team Your Pace Or Mine
Team Your Pace Or Mine #576
Team of 4 or 5 Mixed
10:47:46.01
10:47:46.01
45
(61)
Team of 4 or 5 Mixed
45
03:20:05.33
61
Christine WILLIAMSON
Alexander WILLIAMSON
Sandra WILLIAMSON
Connie COONEY
Alvin COONEY
8:05 min/km
01:38:45.72
8:51 min/km
277
46
01:57:52.93
6:32 min/km
132
26
03:27:34.08
10:55 min/km
221
49
02:00:25.63
8:36 min/km
131
36
00:00:07.64
5:43 min/km
8
4
557
Team Macedon Mountain Goats
Team Macedon Mountain Goats #557
Team of 4 or 5 Mixed
Not started
Not started
Team of 4 or 5 Mixed
Bernadette MAHER
Cameron HOWLETT
David KELLY
Gill KELLY
Tom MAHER
92
Cheryl Martin
Cheryl Martin #92
Prime 20-39 Female
DNF
DNF
Prime 20-39 Female
01:11:19.36
6:22 min/km
01:46:00.48
5:53 min/km
02:43:56.31
8:37 min/km
224
Grant Bowles
Grant Bowles #224
Prime 20-39 Male
DNF
DNF
Prime 20-39 Male
01:18:34.54
7:01 min/km
01:57:10.33
6:30 min/km
02:46:59.13
8:47 min/km
15
Florian GOESSMANN
Florian GOESSMANN #15
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
11
Garry SILK
Garry SILK #11
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
28
Shane LEWIS
Shane LEWIS #28
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
29
Roy BERKIN
Roy BERKIN #29
Prime 20-39 Male
DNS
DNS
Prime 20-39 Male
37
Charles WACHIRA
Charles WACHIRA #37
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
1
2
3
4
5
[6]
7
Page 6 of 7 (325 items)