X Adventure Race Dunsborough
14 Mar 2015
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
22km Paddle Race
15km Paddle Race
8km Paddle Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
Page 5 of 10 (489 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
201
1002
Rohan Annesley
Rohan Annesley #1002
Male Prime (18-39) male
02:01:45.10
02:01:45.10
72
(147)
Prime (18-39) male
72
Male
147
6:38 min/km
00:10:47.30
31
8
17
00:51:40.50
213
74
150
00:57:48.80
254
79
166
00:01:28.50
380
90
195
202
1036
Sean Ferguson
Sean Ferguson #1036
Male Prime (18-39) male
02:01:52.40
02:01:52.40
73
(148)
Prime (18-39) male
73
Male
148
6:38 min/km
00:18:05.20
433
102
221
00:47:32.10
127
57
101
00:55:08.50
198
72
142
00:01:06.60
234
61
125
203
1032
Bryce Durbridge
Bryce Durbridge #1032
Male Prime (18-39) male
02:02:03.80
02:02:03.80
74
(149)
Prime (18-39) male
74
Male
149
6:39 min/km
00:11:40.30
83
19
54
00:54:35.80
268
85
181
00:54:35.80
191
70
136
00:01:11.90
285
75
152
204
1511
Team Young And Old
Team Young And Old #1511
Mixed Mixed Team
02:02:08.00
02:02:08.00
17
(26)
Mixed Team
17
Mixed
26
6:39 min/km
00:11:34.20
76
11
16
00:51:15.10
205
11
20
00:58:14.40
260
28
37
00:01:04.30
205
20
27
205
1159
Belinda Rennie
Belinda Rennie #1159
Female Prime (18-39) female
02:02:12.00
02:02:12.00
16
(30)
Prime (18-39) female
16
Female
30
6:39 min/km
00:12:07.70
135
10
22
00:52:10.30
225
22
44
00:57:07.00
240
21
46
00:00:47.00
27
6
8
206
1018
Steven CARRICK
Steven CARRICK #1018
Male Under 18 male
02:02:15.90
02:02:15.90
17
(150)
Under 18 male
17
Male
150
6:39 min/km
00:14:39.20
361
22
190
00:48:50.00
153
16
118
00:57:02.40
238
15
161
00:01:44.30
412
22
209
207
1128
Jane Graham
Jane Graham #1128
Female Prime (18-39) female
02:02:19.90
02:02:19.90
17
(31)
Prime (18-39) female
17
Female
31
6:39 min/km
00:13:16.00
268
43
84
00:47:27.10
123
7
12
01:00:40.10
302
35
75
00:00:56.70
125
18
40
208
1161
Jill Roberts
Jill Roberts #1161
Female Prime (18-39) female
02:02:21.00
02:02:21.00
18
(32)
Prime (18-39) female
18
Female
32
6:40 min/km
00:11:04.40
43
2
7
00:54:16.70
262
25
54
00:56:11.80
216
16
37
00:00:48.10
38
8
13
209
1168
Melanie Smith
Melanie Smith #1168
Female Prime (18-39) female
02:02:21.50
02:02:21.50
19
(33)
Prime (18-39) female
19
Female
33
6:40 min/km
00:10:17.40
15
1
4
00:47:25.70
121
6
11
01:03:38.60
341
44
98
00:00:59.80
153
22
48
210
1370
Cameron Broughton
Cameron Broughton #1370
Male Under 18 male
02:02:26.60
02:02:26.60
18
(151)
Under 18 male
18
Male
151
6:40 min/km
00:13:21.40
275
21
156
00:51:16.80
207
20
148
00:57:01.60
236
14
160
00:00:46.80
24
3
17
211
1549
Naomi Davey
Naomi Davey #1549
Female Prime (18-39) female
02:02:26.60
02:02:26.60
20
(34)
Prime (18-39) female
20
Female
34
6:40 min/km
00:13:21.40
276
44
86
00:51:16.80
208
20
40
00:57:01.60
237
20
44
00:00:46.80
26
5
7
212
1506
Team The Bunkees
Team The Bunkees #1506
Mixed Mixed Team
02:02:30.40
02:02:30.40
18
(27)
Mixed Team
18
Mixed
27
6:40 min/km
00:15:59.10
398
33
44
00:43:02.30
57
3
4
01:02:27.70
324
32
42
00:01:01.30
168
17
24
213
1127
Siobhan Gavin
Siobhan Gavin #1127
Female Prime (18-39) female
02:02:33.60
02:02:33.60
21
(35)
Prime (18-39) female
21
Female
35
6:40 min/km
00:12:20.00
154
14
28
00:51:00.10
200
19
39
00:58:12.10
258
26
55
00:01:01.40
169
25
52
214
1204
Rachel Goddard
Rachel Goddard #1204
Female Veteran (40-49) female
02:02:33.60
02:02:33.60
6
(36)
Veteran (40-49) female
6
Female
36
6:40 min/km
00:14:13.30
329
27
113
00:49:38.10
167
6
25
00:57:40.40
252
11
52
00:01:01.80
174
11
55
215
1073
Peter Muller
Peter Muller #1073
Male Prime (18-39) male
02:02:36.20
02:02:36.20
75
(152)
Prime (18-39) male
75
Male
152
6:40 min/km
00:15:41.50
390
92
206
00:53:14.00
245
80
169
00:52:38.80
152
56
110
00:01:01.90
175
51
96
216
1334
Brad Shepherd
Brad Shepherd #1334
Male Veteran (40-49) male
02:02:40.70
02:02:40.70
46
(153)
Veteran (40-49) male
46
Male
153
6:41 min/km
00:12:58.60
229
41
129
00:54:48.90
273
56
184
00:53:27.60
170
37
120
00:01:25.60
373
61
192
217
1463
Team Hoof Arted Rides Again
Team Hoof Arted Rides Again #1463
Female Female Team
02:02:41.80
02:02:41.80
7
(37)
Female Team
7
Female
37
6:41 min/km
00:12:35.60
183
8
42
00:50:30.60
192
8
35
00:58:18.00
263
13
58
00:01:17.60
330
22
119
218
1235
Clare Young
Clare Young #1235
Female Veteran (40-49) female
02:02:43.30
02:02:43.30
7
(38)
Veteran (40-49) female
7
Female
38
6:41 min/km
00:14:08.10
323
25
110
00:51:33.00
211
10
42
00:55:59.30
212
7
36
00:01:02.90
192
12
61
219
1305
Andrew Holmes
Andrew Holmes #1305
Male Veteran (40-49) male
02:02:48.90
02:02:48.90
47
(154)
Veteran (40-49) male
47
Male
154
6:41 min/km
00:13:44.00
300
52
172
00:54:31.90
267
54
180
00:52:59.80
161
34
115
00:01:33.20
396
65
203
220
1526
Team Terrible Turtles
Team Terrible Turtles #1526
Mixed Mixed Team
02:02:55.60
02:02:55.60
19
(28)
Mixed Team
19
Mixed
28
6:41 min/km
00:12:01.90
125
15
22
00:49:38.90
168
10
19
00:59:54.00
284
29
39
00:01:20.80
350
31
41
221
1374
Tim Davies
Tim Davies #1374
Male Under 18 male
02:03:01.50
02:03:01.50
19
(155)
Under 18 male
19
Male
155
6:42 min/km
00:12:08.20
138
12
93
00:45:09.70
86
8
72
01:03:55.00
345
21
205
00:01:48.60
420
23
212
222
1335
Anthony Smith
Anthony Smith #1335
Male Veteran (40-49) male
02:03:16.00
02:03:16.00
48
(156)
Veteran (40-49) male
48
Male
156
6:43 min/km
00:11:47.40
95
25
62
00:55:50.50
288
57
189
00:54:17.90
186
42
131
00:01:20.20
349
55
179
223
1381
Gavin Reddin
Gavin Reddin #1381
Male Under 18 male
02:03:16.40
02:03:16.40
20
(157)
Under 18 male
20
Male
157
6:43 min/km
00:12:26.30
167
14
108
00:46:32.90
109
12
90
01:03:20.30
337
18
200
00:00:56.90
128
8
71
224
1465
Team Wooden Spoons
Team Wooden Spoons #1465
Female Female Team
02:03:27.80
02:03:27.80
8
(39)
Female Team
8
Female
39
6:43 min/km
00:13:52.40
305
17
96
00:55:21.30
278
13
62
00:53:22.80
166
7
27
00:00:51.30
65
5
21
225
1529
Team Triple Deuce
Team Triple Deuce #1529
Mixed Mixed Team
02:03:33.50
02:03:33.50
20
(29)
Mixed Team
20
Mixed
29
6:44 min/km
00:13:04.60
243
24
33
00:52:43.70
239
17
28
00:56:50.20
232
24
33
00:00:55.00
107
11
15
226
1062
Scott Littlefair
Scott Littlefair #1062
Male Prime (18-39) male
02:03:35.70
02:03:35.70
76
(158)
Prime (18-39) male
76
Male
158
6:44 min/km
00:15:57.60
397
95
211
00:53:42.30
253
81
171
00:52:30.30
149
53
107
00:01:25.50
372
88
191
227
1045
David Higham
David Higham #1045
Male Prime (18-39) male
02:03:35.90
02:03:35.90
77
(159)
Prime (18-39) male
77
Male
159
6:44 min/km
00:14:45.00
366
88
194
00:53:54.70
255
82
173
00:53:53.30
178
66
127
00:01:02.90
191
53
105
228
1181
Megan Van-Selm
Megan Van-Selm #1181
Female Prime (18-39) female
02:03:40.10
02:03:40.10
22
(40)
Prime (18-39) female
22
Female
40
6:44 min/km
00:12:48.40
211
31
59
00:50:52.00
199
18
38
00:58:54.10
273
30
63
00:01:05.60
224
38
78
229
1209
Naomi Hore
Naomi Hore #1209
Female Veteran (40-49) female
02:03:40.10
02:03:40.10
8
(41)
Veteran (40-49) female
8
Female
41
6:44 min/km
00:12:11.00
141
5
24
00:51:30.00
210
9
41
00:58:52.80
272
13
62
00:01:06.30
231
17
79
230
1253
Anais Kusal
Anais Kusal #1253
Female Under 18 female
02:03:40.40
02:03:40.40
3
(42)
Under 18 female
3
Female
42
6:44 min/km
00:12:49.20
213
6
60
00:47:04.90
113
2
10
01:02:52.40
330
3
90
00:00:53.90
93
3
30
231
1129
Karina Groenwoldt
Karina Groenwoldt #1129
Female Prime (18-39) female
02:03:46.10
02:03:46.10
23
(43)
Prime (18-39) female
23
Female
43
6:44 min/km
00:14:38.80
360
60
129
00:53:14.00
246
23
48
00:54:42.70
195
14
30
00:01:10.60
276
46
95
232
1199
Bronwyn Delriviere
Bronwyn Delriviere #1199
Female Veteran (40-49) female
02:03:52.00
02:03:52.00
9
(44)
Veteran (40-49) female
9
Female
44
6:45 min/km
00:12:59.40
231
11
69
00:52:44.30
240
12
47
00:57:04.70
239
10
45
00:01:03.60
197
13
65
233
1324
Tom Orchard
Tom Orchard #1324
Male Veteran (40-49) male
02:03:52.50
02:03:52.50
49
(160)
Veteran (40-49) male
49
Male
160
6:45 min/km
00:14:29.40
351
55
185
00:53:31.00
251
49
170
00:54:39.80
192
45
137
00:01:12.30
290
45
155
234
1200
Oonagh Duff
Oonagh Duff #1200
Female Veteran (40-49) female
02:03:57.50
02:03:57.50
10
(45)
Veteran (40-49) female
10
Female
45
6:45 min/km
00:12:45.40
202
10
55
00:53:19.40
248
13
50
00:56:33.20
221
8
39
00:01:19.50
344
30
128
235
1313
Wez Lynch
Wez Lynch #1313
Male Veteran (40-49) male
02:04:02.80
02:04:02.80
50
(161)
Veteran (40-49) male
50
Male
161
6:45 min/km
00:11:14.70
54
12
33
00:48:03.30
139
26
106
01:03:21.00
338
63
201
00:01:23.80
368
59
189
236
1494
Team Two Old Men And Freddie
Team Two Old Men And Freddie #1494
Male Male Team
02:04:05.70
02:04:05.70
8
(162)
Male Team
8
Male
162
6:45 min/km
00:14:24.00
344
9
181
00:50:16.60
188
7
135
00:58:24.90
265
9
169
00:01:00.20
156
7
87
237
1513
Team Paulee
Team Paulee #1513
Mixed Mixed Team
02:04:07.40
02:04:07.40
21
(30)
Mixed Team
21
Mixed
30
6:45 min/km
00:14:14.80
330
29
39
00:47:52.00
135
7
14
01:00:35.50
299
31
41
00:01:25.10
370
33
43
238
1154
Melanie Myden
Melanie Myden #1154
Female Prime (18-39) female
02:04:10.60
02:04:10.60
24
(46)
Prime (18-39) female
24
Female
46
6:46 min/km
00:15:35.00
389
65
141
00:56:45.70
299
35
75
00:50:34.50
117
7
16
00:01:15.40
313
54
113
239
1527
Team Wally
Team Wally #1527
Mixed Mixed Team
02:04:14.90
02:04:14.90
22
(31)
Mixed Team
22
Mixed
31
6:46 min/km
00:11:26.20
68
10
15
00:42:41.00
49
2
3
01:09:03.00
383
33
43
00:01:04.70
211
21
28
240
1215
Stephanie Keogh
Stephanie Keogh #1215
Female Veteran (40-49) female
02:04:26.70
02:04:26.70
11
(47)
Veteran (40-49) female
11
Female
47
6:46 min/km
00:13:01.20
237
13
71
00:49:50.40
173
7
29
01:00:29.60
298
18
74
00:01:05.50
222
16
77
241
1544
Stuart Mann
Stuart Mann #1544
Male Veteran (40-49) male
02:04:36.50
02:04:36.50
51
(163)
Veteran (40-49) male
51
Male
163
6:47 min/km
00:14:20.10
340
53
180
00:54:01.00
256
51
174
00:55:09.90
199
47
143
00:01:05.50
223
32
118
242
1368
Ian Young
Ian Young #1368
Male Vintage (50+) male
02:04:56.70
02:04:56.70
8
(164)
Vintage (50+) male
8
Male
164
6:48 min/km
00:12:07.20
133
8
90
00:50:48.20
198
9
142
01:00:28.40
297
12
184
00:01:32.90
395
16
202
243
1480
Team Lorraine's
Team Lorraine's #1480
Mixed Junior Team
02:05:09.70
02:05:09.70
8
(32)
Junior Team
8
Mixed
32
6:49 min/km
00:12:27.70
171
6
28
00:51:43.20
214
9
22
00:59:44.80
280
8
38
00:01:14.00
303
8
39
244
1003
Costa Arathimos
Costa Arathimos #1003
Male Prime (18-39) male
02:05:12.70
02:05:12.70
78
(165)
Prime (18-39) male
78
Male
165
6:49 min/km
00:12:54.50
221
52
126
00:51:04.50
203
71
145
01:00:11.40
288
88
181
00:01:02.30
182
52
100
245
1351
Alex Campbell
Alex Campbell #1351
Male Vintage (50+) male
02:05:17.90
02:05:17.90
9
(166)
Vintage (50+) male
9
Male
166
6:49 min/km
00:13:37.90
294
15
168
00:54:07.90
260
12
176
00:56:12.60
217
9
151
00:01:19.50
345
13
177
246
1355
Rob Drury
Rob Drury #1355
Male Vintage (50+) male
02:05:22.80
02:05:22.80
10
(167)
Vintage (50+) male
10
Male
167
6:49 min/km
00:15:26.30
385
17
203
00:51:55.00
217
10
153
00:56:46.10
228
10
154
00:01:15.40
315
11
163
247
1015
Kim Cannon
Kim Cannon #1015
Male Prime (18-39) male
02:05:29.80
02:05:29.80
79
(168)
Prime (18-39) male
79
Male
168
6:50 min/km
00:12:48.30
210
49
122
00:51:33.80
212
73
149
00:59:58.50
285
87
179
00:01:09.20
264
69
142
248
1198
Emma Cross
Emma Cross #1198
Female Veteran (40-49) female
02:05:29.80
02:05:29.80
12
(48)
Veteran (40-49) female
12
Female
48
6:50 min/km
00:14:58.60
375
33
134
00:49:27.40
162
5
22
01:00:12.70
289
16
69
00:00:51.10
62
4
20
249
1196
Allie Cormack
Allie Cormack #1196
Female Veteran (40-49) female
02:05:54.70
02:05:54.70
13
(49)
Veteran (40-49) female
13
Female
49
6:51 min/km
00:14:34.20
356
32
127
00:58:08.00
316
20
85
00:52:00.50
139
6
22
00:01:12.00
286
23
98
250
1295
Paul Ellery
Paul Ellery #1295
Male Veteran (40-49) male
02:05:57.80
02:05:57.80
52
(169)
Veteran (40-49) male
52
Male
169
6:51 min/km
00:11:59.30
119
31
80
00:52:50.50
241
47
166
01:00:05.40
287
57
180
00:01:02.60
189
25
104
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
10
Page 5 of 10 (489 items)
© 2023