School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
8
9
10
11
Page 4 of 11 (518 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
316
1919
Kasia HOOPER
Kasia HOOPER #1919
Female Y03
00:09:50.11
00:09:50.11
101
(101)
Y03
101
00:01:57.28
Female
101
St Peter's Primary School
363
18
3
4:55 min/km
00:05:29.21
5:13 min/km
259
70
70
00:04:20.90
4:34 min/km
369
131
131
187
1918
Isabella DALTON
Isabella DALTON #1918
Female Y03
00:09:06.22
00:09:06.22
35
(35)
Y03
35
00:01:13.39
Female
35
St Peter's Primary School
363
18
1
4:33 min/km
00:05:13.99
4:59 min/km
170
38
38
00:03:52.23
4:04 min/km
191
34
34
388
1899
Zac GLOVER
Zac GLOVER #1899
Male Y03
00:10:21.06
00:10:21.06
246
(246)
Y03
246
00:03:01.98
Male
246
St Peter's Primary School
421
14
6
5:10 min/km
00:05:54.96
5:38 min/km
396
245
245
00:04:26.09
4:40 min/km
381
242
242
337
1898
Drew WARNER
Drew WARNER #1898
Male Y03
00:09:57.93
00:09:57.93
225
(225)
Y03
225
00:02:38.85
Male
225
St Peter's Primary School
421
14
5
4:58 min/km
00:05:38.65
5:22 min/km
304
207
207
00:04:19.28
4:32 min/km
360
235
235
177
1897
Leo ARCUS
Leo ARCUS #1897
Male Y03
00:09:04.49
00:09:04.49
144
(144)
Y03
144
00:01:45.41
Male
144
St Peter's Primary School
421
14
4
4:32 min/km
00:05:21.01
5:05 min/km
212
162
162
00:03:43.48
3:55 min/km
136
121
121
85
1896
Cohen JAMES
Cohen JAMES #1896
Male Y03
00:08:35.59
00:08:35.59
75
(75)
Y03
75
00:01:16.51
Male
75
St Peter's Primary School
421
14
1
4:17 min/km
00:04:55.76
4:41 min/km
87
73
73
00:03:39.82
3:51 min/km
110
99
99
140
1895
Mason ALEKSOSKI
Mason ALEKSOSKI #1895
Male Y03
00:08:53.09
00:08:53.09
119
(119)
Y03
119
00:01:34.01
Male
119
St Peter's Primary School
421
14
3
4:26 min/km
00:05:14.00
4:59 min/km
171
133
133
00:03:39.09
3:50 min/km
104
93
93
95
1894
Sunny NEEDS
Sunny NEEDS #1894
Male Y03
00:08:38.47
00:08:38.47
83
(83)
Y03
83
00:01:19.39
Male
83
St Peter's Primary School
421
14
2
4:19 min/km
00:04:54.51
4:40 min/km
76
64
64
00:03:43.96
3:55 min/km
139
124
124
1844
Stella MARTINO
Stella MARTINO #1844
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Luke's Catholic Primary School
390
1843
Sydney BOYER
Sydney BOYER #1843
Female Y03
00:10:21.65
00:10:21.65
144
(144)
Y03
144
00:02:28.82
Female
144
St Luke's Catholic Primary School
2
5:10 min/km
00:05:52.73
5:35 min/km
384
141
141
00:04:28.91
4:43 min/km
392
146
146
387
1842
Madison IVANOV
Madison IVANOV #1842
Female Y03
00:10:20.99
00:10:20.99
142
(142)
Y03
142
00:02:28.16
Female
142
St Luke's Catholic Primary School
1
5:10 min/km
00:05:54.17
5:37 min/km
392
149
149
00:04:26.82
4:40 min/km
385
142
142
1841
Holly SPENCER
Holly SPENCER #1841
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Luke's Catholic Primary School
420
1840
Olivia SPITRIRI
Olivia SPITRIRI #1840
Female Y03
00:10:52.32
00:10:52.32
170
(170)
Y03
170
00:02:59.49
Female
170
St Luke's Catholic Primary School
3
5:26 min/km
00:05:39.75
5:23 min/km
311
102
102
00:05:12.57
5:29 min/km
454
200
200
1839
Mia UUISMAKI
Mia UUISMAKI #1839
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Luke's Catholic Primary School
1788
Angus PEARSALL
Angus PEARSALL #1788
Male Y03
DNS
DNS
Y03
Male
St Luke's Catholic Primary School
537
20
275
1787
Chris MANZONE
Chris MANZONE #1787
Male Y03
00:09:38.59
00:09:38.59
198
(198)
Y03
198
00:02:19.51
Male
198
St Luke's Catholic Primary School
537
20
4
4:49 min/km
00:05:30.49
5:14 min/km
265
193
193
00:04:08.09
4:21 min/km
298
211
211
1786
Bryce PROUD
Bryce PROUD #1786
Male Y03
DNS
DNS
Y03
Male
St Luke's Catholic Primary School
537
20
156
1785
Jake UEZZELL
Jake UEZZELL #1785
Male Y03
00:08:58.58
00:08:58.58
131
(131)
Y03
131
00:01:39.50
Male
131
St Luke's Catholic Primary School
537
20
3
4:29 min/km
00:05:15.25
5:00 min/km
181
139
139
00:03:43.32
3:55 min/km
135
120
120
142
1784
James MRATOVICH
James MRATOVICH #1784
Male Y03
00:08:54.35
00:08:54.35
121
(121)
Y03
121
00:01:35.27
Male
121
St Luke's Catholic Primary School
537
20
2
4:27 min/km
00:04:57.50
4:43 min/km
94
79
79
00:03:56.85
4:09 min/km
214
169
169
101
1783
Samuel GUNNER
Samuel GUNNER #1783
Male Y03
00:08:40.70
00:08:40.70
87
(87)
Y03
87
00:01:21.62
Male
87
St Luke's Catholic Primary School
537
20
1
4:20 min/km
00:04:48.74
4:34 min/km
58
51
51
00:03:51.95
4:04 min/km
190
157
157
396
1763
Eva MAVROMATIS
Eva MAVROMATIS #1763
Female Y03
00:10:25.05
00:10:25.05
148
(148)
Y03
148
00:02:32.22
Female
148
St John's Primary School
2
5:12 min/km
00:05:52.94
5:36 min/km
385
142
142
00:04:32.11
4:46 min/km
398
151
151
73
1762
Ella MASIELLO
Ella MASIELLO #1762
Female Y03
00:08:29.15
00:08:29.15
7
(7)
Y03
7
00:00:36.32
Female
7
St John's Primary School
1
4:14 min/km
00:04:58.13
4:43 min/km
95
16
16
00:03:31.02
3:42 min/km
65
8
8
125
1758
Archie EDWARDS
Archie EDWARDS #1758
Male Y03
00:08:48.58
00:08:48.58
107
(107)
Y03
107
00:01:29.50
Male
107
St John's Primary School
1
4:24 min/km
00:05:01.89
4:47 min/km
109
91
91
00:03:46.69
3:58 min/km
157
136
136
159
1757
Damon RIO TORTO
Damon RIO TORTO #1757
Male Y03
00:08:59.83
00:08:59.83
134
(134)
Y03
134
00:01:40.75
Male
134
St John's Primary School
2
4:29 min/km
00:05:15.50
5:00 min/km
184
142
142
00:03:44.32
3:56 min/km
140
125
125
307
1756
Tommy CASTLEDINE
Tommy CASTLEDINE #1756
Male Y03
00:09:47.77
00:09:47.77
213
(213)
Y03
213
00:02:28.69
Male
213
St John's Primary School
3
4:53 min/km
00:06:02.72
5:45 min/km
416
254
254
00:03:45.04
3:56 min/km
143
128
128
343
1752
Imogen GILHOME
Imogen GILHOME #1752
Female Y03
00:10:00.90
00:10:00.90
116
(116)
Y03
116
00:02:08.07
Female
116
St James' Anglican School
2
5:00 min/km
00:05:44.77
5:28 min/km
339
118
118
00:04:16.13
4:29 min/km
345
119
119
248
1751
Evelyn BASTOW
Evelyn BASTOW #1751
Female Y03
00:09:28.60
00:09:28.60
62
(62)
Y03
62
00:01:35.77
Female
62
St James' Anglican School
1
4:44 min/km
00:05:16.80
5:01 min/km
192
45
45
00:04:11.80
4:25 min/km
320
100
100
471
1686
Indiana COUZENS
Indiana COUZENS #1686
Female Y03
00:13:48.14
00:13:48.14
214
(214)
Y03
214
00:05:55.31
Female
214
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
18
6:54 min/km
00:07:33.65
7:12 min/km
471
213
213
00:06:14.49
6:34 min/km
470
214
214
1685
Lily BROWN
Lily BROWN #1685
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
459
1684
Emma ROOST
Emma ROOST #1684
Female Y03
00:12:28.90
00:12:28.90
203
(203)
Y03
203
00:04:36.07
Female
203
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
13
6:14 min/km
00:07:20.43
6:59 min/km
468
210
210
00:05:08.47
5:24 min/km
451
197
197
470
1683
Stella LAI
Stella LAI #1683
Female Y03
00:13:37.16
00:13:37.16
213
(213)
Y03
213
00:05:44.33
Female
213
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
17
6:48 min/km
00:07:31.41
7:09 min/km
469
211
211
00:06:05.75
6:24 min/km
468
212
212
460
1682
Talia KEIHANI
Talia KEIHANI #1682
Female Y03
00:12:33.35
00:12:33.35
204
(204)
Y03
204
00:04:40.52
Female
204
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
14
6:16 min/km
00:06:41.67
6:22 min/km
452
197
197
00:05:51.67
6:10 min/km
465
209
209
448
1681
Sierra GALATI
Sierra GALATI #1681
Female Y03
00:11:39.81
00:11:39.81
194
(194)
Y03
194
00:03:46.98
Female
194
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
12
5:49 min/km
00:06:37.74
6:18 min/km
448
193
193
00:05:02.07
5:17 min/km
446
193
193
463
1680
Ananda DRAYTON
Ananda DRAYTON #1680
Female Y03
00:12:42.74
00:12:42.74
207
(207)
Y03
207
00:04:49.91
Female
207
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
15
6:21 min/km
00:07:12.87
6:52 min/km
464
206
206
00:05:29.86
5:47 min/km
460
204
204
447
1679
Issy POLAND
Issy POLAND #1679
Female Y03
00:11:33.90
00:11:33.90
193
(193)
Y03
193
00:03:41.07
Female
193
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
11
5:46 min/km
00:06:24.24
6:05 min/km
440
185
185
00:05:09.66
5:25 min/km
452
198
198
1678
Mary CACCETTA
Mary CACCETTA #1678
Female Y03
DNS
DNS
Y03
Female
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
466
1677
Violet MILEVSKI
Violet MILEVSKI #1677
Female Y03
00:12:54.57
00:12:54.57
209
(209)
Y03
209
00:05:01.74
Female
209
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
16
6:27 min/km
00:07:33.44
7:11 min/km
470
212
212
00:05:21.13
5:38 min/km
458
202
202
416
1676
Stella LILLINGSTON-TOLICH
Stella LILLINGSTON-TOLICH #1676
Female Y03
00:10:47.61
00:10:47.61
166
(166)
Y03
166
00:02:54.78
Female
166
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
8
5:23 min/km
00:06:17.48
5:59 min/km
433
178
178
00:04:30.13
4:44 min/km
395
148
148
417
1675
Vera BYFIELD
Vera BYFIELD #1675
Female Y03
00:10:48.15
00:10:48.15
167
(167)
Y03
167
00:02:55.32
Female
167
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
9
5:24 min/km
00:06:09.47
5:51 min/km
424
169
169
00:04:38.68
4:53 min/km
412
162
162
310
1674
Emmy UNMACK
Emmy UNMACK #1674
Female Y03
00:09:48.90
00:09:48.90
97
(97)
Y03
97
00:01:56.07
Female
97
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
4
4:54 min/km
00:05:45.15
5:28 min/km
341
120
120
00:04:03.75
4:16 min/km
273
75
75
409
1673
Ella ELLIOT
Ella ELLIOT #1673
Female Y03
00:10:39.87
00:10:39.87
159
(159)
Y03
159
00:02:47.04
Female
159
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
7
5:19 min/km
00:06:02.31
5:45 min/km
415
162
162
00:04:37.56
4:52 min/km
410
160
160
321
1672
Annie THOMAS
Annie THOMAS #1672
Female Y03
00:09:52.40
00:09:52.40
104
(104)
Y03
104
00:01:59.57
Female
104
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
5
4:56 min/km
00:05:42.25
5:25 min/km
329
111
111
00:04:10.14
4:23 min/km
312
95
95
428
1671
Audrey DI LATTE
Audrey DI LATTE #1671
Female Y03
00:11:00.65
00:11:00.65
178
(178)
Y03
178
00:03:07.82
Female
178
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
10
5:30 min/km
00:06:24.49
6:06 min/km
441
186
186
00:04:36.16
4:50 min/km
405
157
157
273
1670
Estella HERRON
Estella HERRON #1670
Female Y03
00:09:37.66
00:09:37.66
76
(76)
Y03
76
00:01:44.83
Female
76
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
3
4:48 min/km
00:05:37.17
5:21 min/km
298
94
94
00:04:00.48
4:13 min/km
247
64
64
397
1669
Audrey BULL
Audrey BULL #1669
Female Y03
00:10:26.65
00:10:26.65
149
(149)
Y03
149
00:02:33.82
Female
149
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
6
5:13 min/km
00:05:53.24
5:36 min/km
388
145
145
00:04:33.41
4:47 min/km
401
154
154
190
1668
Lucy PHILLIPS
Lucy PHILLIPS #1668
Female Y03
00:09:08.31
00:09:08.31
36
(36)
Y03
36
00:01:15.48
Female
36
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
1
4:34 min/km
00:05:11.74
4:56 min/km
161
31
31
00:03:56.56
4:09 min/km
211
44
44
208
1667
Olivia CARMICHAEL
Olivia CARMICHAEL #1667
Female Y03
00:09:13.90
00:09:13.90
45
(45)
Y03
45
00:01:21.07
Female
45
St Hilda's Anglican School for Girls
254
4
2
4:36 min/km
00:05:15.08
5:00 min/km
180
42
42
00:03:58.81
4:11 min/km
234
55
55
276
1647
Poppy WOOD
Poppy WOOD #1647
Female Y03
00:09:38.65
00:09:38.65
78
(78)
Y03
78
00:01:45.82
Female
78
Spring Hill Primary School
266
6
3
4:49 min/km
00:05:28.15
5:12 min/km
255
68
68
00:04:10.49
4:23 min/km
316
97
97
269
1646
Ava SHEPERSON
Ava SHEPERSON #1646
Female Y03
00:09:37.14
00:09:37.14
74
(74)
Y03
74
00:01:44.31
Female
74
Spring Hill Primary School
266
6
2
4:48 min/km
00:05:40.85
5:24 min/km
319
105
105
00:03:56.29
4:08 min/km
208
43
43
1645
Dilan MARTINOVICH
Dilan MARTINOVICH #1645
Female Y03
DNF
DNF
Y03
Female
Spring Hill Primary School
266
6
01:18:07.69
14:24 min/km
1
2
3
[4]
5
6
7
8
9
10
11
Page 4 of 11 (518 items)
© 2023