Kennedy Baptist College Cross Country
5 May 2021
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
...
22
23
24
25
Page 4 of 25 (1203 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Points
Dist
Pace
Wave
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
120
784
Kristian WILLIAMS
Kristian WILLIAMS #784
Male Y10
00:14:36.01
00:14:36.01
25
(101)
Y10
25
00:04:16.75
Male
101
King
71
10
3
4:52 min/km
W4 Senior Boys
00:09:57.68
4:58 min/km
108
25
93
00:04:38.32
4:38 min/km
151
26
127
126
616
Caitlin MACKINLAY
Caitlin MACKINLAY #616
Female Y07
00:14:39.95
00:14:39.95
5
(20)
Y07
5
00:00:49.14
Female
20
King
21
100
3
4:53 min/km
W1 Junior Girls
00:10:01.58
5:00 min/km
118
4
18
00:04:38.37
4:38 min/km
152
5
25
208
703
Armaan RAI
Armaan RAI #703
Male Y08
00:15:53.38
00:15:53.38
31
(168)
Y08
31
00:04:50.83
Male
168
King
98
7
3
5:17 min/km
W2 Junior Boys
00:11:14.32
5:37 min/km
222
32
174
00:04:39.06
4:39 min/km
153
28
128
131
1199
Abby PASSMORE
Abby PASSMORE #1199
Female Y12
00:14:45.88
00:14:45.88
3
(22)
Y12
3
00:00:56.63
Female
22
Stirling
5
125
3
4:55 min/km
W3 Senior Girls
00:10:06.75
5:03 min/km
124
3
21
00:04:39.13
4:39 min/km
154
3
26
159
649
Adam READ
Adam READ #649
Male Y07
00:15:05.45
00:15:05.45
22
(133)
Y07
22
00:02:45.79
Male
133
King
74
10
3
5:01 min/km
W2 Junior Boys
00:10:26.07
5:13 min/km
160
23
132
00:04:39.37
4:39 min/km
155
24
129
272
713
Luc DU TOIT
Luc DU TOIT #713
Male Y09
00:17:31.40
00:17:31.40
46
(206)
Y09
46
00:07:15.90
Male
206
King
133
5
3
5:50 min/km
W2 Junior Boys
00:12:51.39
6:25 min/km
322
61
237
00:04:40.01
4:40 min/km
156
31
130
154
429
Jack PATMAN
Jack PATMAN #429
Male Y09
00:15:02.61
00:15:02.61
26
(128)
Y09
26
00:04:47.11
Male
128
Forrest
53
10
3
5:00 min/km
W2 Junior Boys
00:10:22.19
5:11 min/km
148
26
122
00:04:40.42
4:40 min/km
157
32
131
156
415
Jack LEECH
Jack LEECH #415
Male Y09
00:15:02.97
00:15:02.97
27
(130)
Y09
27
00:04:47.47
Male
130
Forrest
54
10
3
5:00 min/km
W2 Junior Boys
00:10:22.34
5:11 min/km
149
27
123
00:04:40.63
4:40 min/km
158
33
132
212
917
Braelyn SCOTT
Braelyn SCOTT #917
Male Y07
00:16:01.09
00:16:01.09
30
(172)
Y07
30
00:03:41.44
Male
172
Stirling
73
10
3
5:20 min/km
W2 Junior Boys
00:11:19.73
5:39 min/km
229
36
180
00:04:41.36
4:41 min/km
159
25
133
91
1182
Lachlan GARVEY
Lachlan GARVEY #1182
Male Y12
00:14:09.17
00:14:09.17
7
(80)
Y12
7
00:04:09.68
Male
80
Stirling
20
80
3
4:43 min/km
W4 Senior Boys
00:09:27.73
4:43 min/km
67
6
61
00:04:41.43
4:41 min/km
160
10
134
274
456
Jamie RICHARDSON
Jamie RICHARDSON #456
Male Y09
00:17:32.41
00:17:32.41
48
(208)
Y09
48
00:07:16.91
Male
208
Forrest
105
5
3
5:50 min/km
W2 Junior Boys
00:12:50.73
6:25 min/km
321
60
236
00:04:41.68
4:41 min/km
161
34
135
169
835
Nami DICKSON
Nami DICKSON #835
Female Y11
00:15:16.11
00:15:16.11
6
(29)
Y11
6
00:02:04.01
Female
29
King
25
90
3
5:05 min/km
W3 Senior Girls
00:10:34.12
5:17 min/km
168
6
29
00:04:41.98
4:41 min/km
162
6
27
273
125
Nate FITZGERALD
Nate FITZGERALD #125
Male Y09
00:17:31.72
00:17:31.72
47
(207)
Y09
47
00:07:16.22
Male
207
Eyre
133
5
3
5:50 min/km
W2 Junior Boys
00:12:49.48
6:24 min/km
319
58
234
00:04:42.23
4:42 min/km
163
35
136
151
918
Honey SING
Honey SING #918
Female Y07
00:15:00.24
00:15:00.24
6
(26)
Y07
6
00:01:09.43
Female
26
Stirling
15
90
3
5:00 min/km
W1 Junior Girls
00:10:17.88
5:08 min/km
138
7
24
00:04:42.35
4:42 min/km
164
6
28
146
735
Chloe YUM
Chloe YUM #735
Female Y09
00:14:55.31
00:14:55.31
6
(23)
Y09
6
00:01:34.69
Female
23
King
24
90
3
4:58 min/km
W1 Junior Girls
00:10:12.81
5:06 min/km
129
6
22
00:04:42.50
4:42 min/km
165
7
29
98
556
Lewis VANSLEVE
Lewis VANSLEVE #556
Male Y11
00:14:13.45
00:14:13.45
11
(85)
Y11
11
00:03:22.60
Male
85
Forrest
19
60
3
4:44 min/km
W4 Senior Boys
00:09:30.81
4:45 min/km
74
8
66
00:04:42.64
4:42 min/km
166
13
137
251
789
Stephen JACOBS
Stephen JACOBS #789
Male Y10
00:16:52.01
00:16:52.01
36
(198)
Y10
36
00:06:32.75
Male
198
King
107
7
3
5:37 min/km
W4 Senior Boys
00:12:09.12
6:04 min/km
276
44
203
00:04:42.89
4:42 min/km
167
27
138
153
958
Dominic GILMORE
Dominic GILMORE #958
Male Y08
00:15:01.96
00:15:01.96
25
(127)
Y08
25
00:03:59.41
Male
127
Stirling
68
10
3
5:00 min/km
W2 Junior Boys
00:10:18.53
5:09 min/km
141
23
117
00:04:43.43
4:43 min/km
168
29
139
202
124
Seth ELLIOTT
Seth ELLIOTT #124
Male Y09
00:15:50.93
00:15:50.93
37
(166)
Y09
37
00:05:35.43
Male
166
Eyre
105
7
3
5:16 min/km
W2 Junior Boys
00:11:07.32
5:33 min/km
214
37
167
00:04:43.61
4:43 min/km
169
36
140
252
1075
Alexander RUSITI
Alexander RUSITI #1075
Male Y10
00:16:52.23
00:16:52.23
37
(199)
Y10
37
00:06:32.97
Male
199
Stirling
98
7
3
5:37 min/km
W4 Senior Boys
00:12:08.45
6:04 min/km
273
43
202
00:04:43.78
4:43 min/km
170
28
141
203
656
Lara YUM
Lara YUM #656
Female Y07
00:15:50.95
00:15:50.95
10
(37)
Y07
10
00:02:00.14
Female
37
King
36
65
3
5:16 min/km
W1 Junior Girls
00:11:06.14
5:33 min/km
213
12
47
00:04:44.81
4:44 min/km
171
7
30
200
644
Heidi PESICH
Heidi PESICH #644
Female Y07
00:15:49.75
00:15:49.75
9
(36)
Y07
9
00:01:58.94
Female
36
King
33
70
3
5:16 min/km
W1 Junior Girls
00:11:04.93
5:32 min/km
212
11
46
00:04:44.82
4:44 min/km
172
8
31
81
508
Kynan MCDONNELL
Kynan MCDONNELL #508
Male Y10
00:13:58.20
00:13:58.20
17
(72)
Y10
17
00:03:38.94
Male
72
Forrest
36
30
3
4:39 min/km
W4 Senior Boys
00:09:13.22
4:36 min/km
51
13
49
00:04:44.97
4:44 min/km
173
29
142
238
630
Chiwoo LIM
Chiwoo LIM #630
Male Y07
00:16:38.63
00:16:38.63
40
(189)
Y07
40
00:04:18.98
Male
189
King
106
7
3
5:32 min/km
W2 Junior Boys
00:11:53.38
5:56 min/km
258
43
196
00:04:45.25
4:45 min/km
174
26
143
218
1180
Jacinta FLYNN
Jacinta FLYNN #1180
Female Y12
00:16:08.34
00:16:08.34
4
(42)
Y12
4
00:02:19.09
Female
42
Stirling
9
110
3
5:22 min/km
W3 Senior Girls
00:11:22.41
5:41 min/km
231
4
51
00:04:45.93
4:45 min/km
175
4
32
112
1141
Kai SHEPHARD
Kai SHEPHARD #1141
Male Y11
00:14:24.25
00:14:24.25
15
(96)
Y11
15
00:03:33.40
Male
96
Stirling
44
40
3
4:48 min/km
W4 Senior Boys
00:09:38.26
4:49 min/km
83
12
75
00:04:45.99
4:45 min/km
176
14
144
160
16
Matilda BEZANT
Matilda BEZANT #16
Female Y07
00:15:06.11
00:15:06.11
7
(27)
Y07
7
00:01:15.30
Female
27
Eyre
26
80
3
5:02 min/km
W1 Junior Girls
00:10:19.71
5:09 min/km
143
8
25
00:04:46.40
4:46 min/km
177
9
33
216
665
Alexander GREEN
Alexander GREEN #665
Male Y08
00:16:06.15
00:16:06.15
35
(175)
Y08
35
00:05:03.60
Male
175
King
101
7
3
5:22 min/km
W2 Junior Boys
00:11:19.33
5:39 min/km
228
34
179
00:04:46.81
4:46 min/km
178
30
145
99
820
Johannes NEL
Johannes NEL #820
Male Y11
00:14:15.69
00:14:15.69
12
(86)
Y11
12
00:03:24.83
Male
86
King
43
55
3
4:45 min/km
W4 Senior Boys
00:09:28.72
4:44 min/km
69
7
62
00:04:46.96
4:46 min/km
179
15
146
193
811
Denghui WEN
Denghui WEN #811
Male Y10
00:15:45.67
00:15:45.67
31
(160)
Y10
31
00:05:26.41
Male
160
King
97
7
3
5:15 min/km
W4 Senior Boys
00:10:58.22
5:29 min/km
191
33
157
00:04:47.45
4:47 min/km
180
30
147
241
157
Arki PIERCY
Arki PIERCY #157
Male Y09
00:16:40.66
00:16:40.66
41
(190)
Y09
41
00:06:25.16
Male
190
Eyre
128
5
3
5:33 min/km
W2 Junior Boys
00:11:52.97
5:56 min/km
257
44
195
00:04:47.68
4:47 min/km
181
37
148
206
128
Emma KEMPSON
Emma KEMPSON #128
Female Y09
00:15:51.35
00:15:51.35
9
(39)
Y09
9
00:02:30.73
Female
39
Eyre
33
70
3
5:17 min/km
W1 Junior Girls
00:11:03.65
5:31 min/km
209
10
43
00:04:47.70
4:47 min/km
182
8
34
194
75
Erin GARLAND
Erin GARLAND #75
Female Y08
00:15:47.06
00:15:47.06
3
(34)
Y08
3
00:02:04.52
Female
34
Eyre
14
125
3
5:15 min/km
W1 Junior Girls
00:10:58.63
5:29 min/km
193
5
36
00:04:48.43
4:48 min/km
183
3
35
214
702
William PARKS
William PARKS #702
Male Y08
00:16:04.53
00:16:04.53
34
(174)
Y08
34
00:05:01.98
Male
174
King
100
7
3
5:21 min/km
W2 Junior Boys
00:11:15.25
5:37 min/km
226
33
177
00:04:49.28
4:49 min/km
184
31
149
205
966
Jemma PASSMORE
Jemma PASSMORE #966
Female Y08
00:15:51.15
00:15:51.15
5
(38)
Y08
5
00:02:08.61
Female
38
Stirling
11
100
3
5:17 min/km
W1 Junior Girls
00:11:01.70
5:30 min/km
204
8
40
00:04:49.45
4:49 min/km
185
4
36
158
18
Luka BRIX
Luka BRIX #18
Male Y07
00:15:05.24
00:15:05.24
21
(132)
Y07
21
00:02:45.59
Male
132
Eyre
66
10
3
5:01 min/km
W2 Junior Boys
00:10:14.65
5:07 min/km
131
16
109
00:04:50.59
4:50 min/km
186
27
150
170
725
Campbell STEWART
Campbell STEWART #725
Male Y09
00:15:16.21
00:15:16.21
29
(141)
Y09
29
00:05:00.71
Male
141
King
77
10
3
5:05 min/km
W2 Junior Boys
00:10:25.59
5:12 min/km
158
30
130
00:04:50.61
4:50 min/km
187
38
151
197
88
Lauren BLAIR
Lauren BLAIR #88
Female Y08
00:15:49.06
00:15:49.06
4
(35)
Y08
4
00:02:06.51
Female
35
Eyre
18
110
3
5:16 min/km
W1 Junior Girls
00:10:58.43
5:29 min/km
192
4
35
00:04:50.63
4:50 min/km
188
5
37
199
505
Ashley MARTIN
Ashley MARTIN #505
Male Y10
00:15:49.73
00:15:49.73
32
(164)
Y10
32
00:05:30.47
Male
164
Forrest
75
7
3
5:16 min/km
W4 Senior Boys
00:10:59.03
5:29 min/km
196
34
159
00:04:50.69
4:50 min/km
189
31
152
207
851
Molly WEST
Molly WEST #851
Female Y11
00:15:52.84
00:15:52.84
8
(40)
Y11
8
00:02:40.75
Female
40
King
32
75
3
5:17 min/km
W3 Senior Girls
00:11:01.43
5:30 min/km
203
8
39
00:04:51.41
4:51 min/km
190
7
38
186
191
Estelle CELESTI-CROSBY
Estelle CELESTI-CROSBY #191
Female Y10
00:15:36.01
00:15:36.01
5
(31)
Y10
5
00:01:35.79
Female
31
Eyre
22
100
3
5:12 min/km
W3 Senior Girls
00:10:44.49
5:22 min/km
177
5
33
00:04:51.51
4:51 min/km
191
6
39
239
518
Quinlyn EYLWARD
Quinlyn EYLWARD #518
Female Y11
00:16:38.70
00:16:38.70
10
(50)
Y11
10
00:03:26.61
Female
50
Forrest
16
65
3
5:32 min/km
W3 Senior Girls
00:11:47.07
5:53 min/km
254
13
61
00:04:51.63
4:51 min/km
192
8
40
111
528
Charlie MORGAN
Charlie MORGAN #528
Male Y11
00:14:24.25
00:14:24.25
14
(95)
Y11
14
00:03:33.40
Male
95
Forrest
28
45
3
4:48 min/km
W4 Senior Boys
00:09:31.83
4:45 min/km
75
9
67
00:04:52.42
4:52 min/km
193
16
153
173
154
Zane LEWIS
Zane LEWIS #154
Male Y09
00:15:19.96
00:15:19.96
31
(144)
Y09
31
00:05:04.46
Male
144
Eyre
103
7
3
5:06 min/km
W2 Junior Boys
00:10:26.96
5:13 min/km
161
31
133
00:04:53.00
4:53 min/km
194
39
154
295
184
Cooper CRAIG
Cooper CRAIG #184
Male Y10
00:18:00.41
00:18:00.41
45
(218)
Y10
45
00:07:41.15
Male
218
Eyre
134
5
3
6:00 min/km
W4 Senior Boys
00:13:07.18
6:33 min/km
342
55
250
00:04:53.22
4:53 min/km
195
32
155
209
99
Thomas DOBSON
Thomas DOBSON #99
Male Y08
00:15:53.99
00:15:53.99
32
(169)
Y08
32
00:04:51.44
Male
169
Eyre
106
7
3
5:17 min/km
W2 Junior Boys
00:11:00.74
5:30 min/km
201
31
163
00:04:53.24
4:53 min/km
196
32
156
166
609
Cooper HEATHER
Cooper HEATHER #609
Male Y07
00:15:12.56
00:15:12.56
24
(139)
Y07
24
00:02:52.91
Male
139
King
75
10
3
5:04 min/km
W2 Junior Boys
00:10:19.13
5:09 min/km
142
19
118
00:04:53.42
4:53 min/km
197
28
157
232
949
Leo WHINCOP
Leo WHINCOP #949
Male Y07
00:16:34.17
00:16:34.17
36
(184)
Y07
36
00:04:14.51
Male
184
Stirling
96
7
3
5:31 min/km
W2 Junior Boys
00:11:40.52
5:50 min/km
243
42
190
00:04:53.65
4:53 min/km
198
29
158
185
412
Aisha HASKEW
Aisha HASKEW #412
Female Y09
00:15:34.06
00:15:34.06
7
(30)
Y09
7
00:02:13.43
Female
30
Forrest
7
80
3
5:11 min/km
W1 Junior Girls
00:10:38.41
5:19 min/km
173
8
31
00:04:55.65
4:55 min/km
199
9
41
136
396
Felix KIM
Felix KIM #396
Male Y08
00:14:48.81
00:14:48.81
24
(114)
Y08
24
00:03:46.26
Male
114
Forrest
51
10
3
4:56 min/km
W2 Junior Boys
00:09:53.04
4:56 min/km
99
16
84
00:04:55.76
4:55 min/km
200
33
159
1
2
3
[4]
5
6
7
...
22
23
24
25
Page 4 of 25 (1203 items)
© 2023