Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
151
184
Bree ELLIOTT
Bree ELLIOTT #184
Female Under 17
00:29:30.92
00:29:30.92
17
(52)
Under 17
17
00:06:24.86
Female
52
Trigg Island SLSC
14:45 min/km
152
164
Josep FONT SADURNI
Josep FONT SADURNI #164
Male 30-39
00:29:31.95
00:29:31.95
14
(100)
30-39
14
00:06:52.61
Male
100
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
14:45 min/km
153
1
Katy WELCH
Katy WELCH #1
Female 30-39
00:29:36.43
00:29:36.43
7
(53)
30-39
7
00:03:36.88
Female
53
Floreat SLSC
14:48 min/km
154
145
Amy BARKER
Amy BARKER #145
Female Open
00:30:05.44
00:30:05.44
8
(54)
Open
8
00:09:30.56
Female
54
MULLALOO SLSC
15:02 min/km
155
84
Jane CICHERO
Jane CICHERO #84
Female 50-59
00:30:08.11
00:30:08.11
5
(55)
50-59
5
00:04:59.31
Female
55
North Bondi SLSC
15:04 min/km
156
52
Ngiare BROWN
Ngiare BROWN #52
Female 40-49
00:30:13.49
00:30:13.49
9
(56)
40-49
9
00:06:35.77
Female
56
Coledale
15:06 min/km
157
71
Glen BODDY
Glen BODDY #71
Male 40-49
00:30:20.03
00:30:20.03
13
(101)
40-49
13
00:06:47.93
Male
101
City of Perth SLSC
15:10 min/km
158
165
Daniel EKINS
Daniel EKINS #165
Male 50-59
00:30:22.06
00:30:22.06
14
(102)
50-59
14
00:07:02.55
Male
102
North Bondi SLSC
15:11 min/km
159
30
Brenton LAWS
Brenton LAWS #30
Male 30-39
00:30:33.84
00:30:33.84
15
(103)
30-39
15
00:07:54.50
Male
103
Swanbourne Nedlands SLSC
15:16 min/km
160
57
Tom RIDSDILL-SMITH
Tom RIDSDILL-SMITH #57
Male 40-49
00:30:36.85
00:30:36.85
14
(104)
40-49
14
00:07:04.75
Male
104
City of Perth SLSC
15:18 min/km
161
276
Cate HOCHWALLNER
Cate HOCHWALLNER #276
Female Under 19
00:30:36.95
00:30:36.95
10
(57)
Under 19
10
00:09:04.77
Female
57
15:18 min/km
162
106
Mary-Anne PATON
Mary-Anne PATON #106
Female 60-69
00:30:40.36
00:30:40.36
2
(58)
60-69
2
00:02:13.25
Female
58
North Cottesloe SLSC
15:20 min/km
163
77
Linda SALLEO
Linda SALLEO #77
Female 50-59
00:30:45.95
00:30:45.95
6
(59)
50-59
6
00:05:37.16
Female
59
City of Perth SLSC
15:22 min/km
164
3
Sarah STOVIN-BRADFORD
Sarah STOVIN-BRADFORD #3
Female 30-39
00:30:48.09
00:30:48.09
8
(60)
30-39
8
00:04:48.54
Female
60
Coogee SLSC
15:24 min/km
165
93
Gregory MADDEN
Gregory MADDEN #93
Male 50-59
00:30:48.83
00:30:48.83
15
(105)
50-59
15
00:07:29.32
Male
105
COTTESLOE
15:24 min/km
166
100
John CAHILL
John CAHILL #100
Male 50-59
00:30:51.30
00:30:51.30
16
(106)
50-59
16
00:07:31.79
Male
106
SHSLSC
15:25 min/km
167
17
Claire BROWN
Claire BROWN #17
Female 30-39
00:31:05.38
00:31:05.38
9
(61)
30-39
9
00:05:05.83
Female
61
15:32 min/km
168
40
Sonya STEPHENSON
Sonya STEPHENSON #40
Female 40-49
00:31:08.10
00:31:08.10
10
(62)
40-49
10
00:07:30.38
Female
62
Noosa
15:34 min/km
169
144
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #144
Female Open
00:31:11.51
00:31:11.51
9
(63)
Open
9
00:10:36.63
Female
63
City of Perth SLSC
15:35 min/km
170
73
Kim WILLIAMS
Kim WILLIAMS #73
Female 50-59
00:31:12.46
00:31:12.46
7
(64)
50-59
7
00:06:03.67
Female
64
Scarboro SLSC
15:36 min/km
171
51
Helen BUNFORD
Helen BUNFORD #51
Female 40-49
00:31:18.42
00:31:18.42
11
(65)
40-49
11
00:07:40.71
Female
65
SORRENTO
15:39 min/km
172
134
Katrina PORTER
Katrina PORTER #134
Female Open
00:31:26.33
00:31:26.33
10
(66)
Open
10
00:10:51.45
Female
66
North Cottesloe SLSC
15:43 min/km
173
45
Justine O'CONNELL
Justine O'CONNELL #45
Female 40-49
00:31:26.86
00:31:26.86
12
(67)
40-49
12
00:07:49.15
Female
67
North Bondi SLSC
15:43 min/km
174
273
Adam LAMOND
Adam LAMOND #273
Male 40-49
00:31:32.35
00:31:32.35
15
(107)
40-49
15
00:08:00.25
Male
107
15:46 min/km
175
152
Sam RIX
Sam RIX #152
Male Open
00:31:32.56
00:31:32.56
16
(108)
Open
16
00:11:21.25
Male
108
15:46 min/km
176
127
Cyril BALDOCK
Cyril BALDOCK #127
Male 70+
00:31:34.36
00:31:34.36
2
(109)
70+
2
00:03:23.84
Male
109
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
15:47 min/km
177
122
Elizabeth CRILLY
Elizabeth CRILLY #122
Female 70+
00:31:49.99
00:31:49.99
1
(68)
70+
1
Female
68
Kurrawa SLSC
15:54 min/km
178
53
Kathy BROOKS
Kathy BROOKS #53
Female 40-49
00:31:56.40
00:31:56.40
13
(69)
40-49
13
00:08:18.68
Female
69
Scarboro SLSC
15:58 min/km
179
277
Gregory BOTT
Gregory BOTT #277
Male 60-69
00:31:57.33
00:31:57.33
8
(110)
60-69
8
00:07:17.49
Male
110
15:58 min/km
180
192
Chyan BERLINER
Chyan BERLINER #192
Female Under 17
00:32:10.64
00:32:10.64
18
(70)
Under 17
18
00:09:04.58
Female
70
Denmark
16:05 min/km
181
8
Kristy MCINTYRE
Kristy MCINTYRE #8
Female 30-39
00:32:11.86
00:32:11.86
10
(71)
30-39
10
00:06:12.31
Female
71
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
16:05 min/km
182
124
John GUILFOYLE
John GUILFOYLE #124
Male 70+
00:32:22.27
00:32:22.27
3
(111)
70+
3
00:04:11.75
Male
111
City of Perth SLSC
16:11 min/km
183
108
Amanda NITSCHKE
Amanda NITSCHKE #108
Female 60-69
00:32:40.06
00:32:40.06
3
(72)
60-69
3
00:04:12.95
Female
72
North Cottesloe SLSC
16:20 min/km
184
270
Ella DOUGLAS
Ella DOUGLAS #270
Female Under 17
00:32:44.34
00:32:44.34
19
(73)
Under 17
19
00:09:38.28
Female
73
16:22 min/km
185
107
Rosemary O'HALLORAN
Rosemary O'HALLORAN #107
Female 60-69
00:32:45.38
00:32:45.38
4
(74)
60-69
4
00:04:18.27
Female
74
North Cottesloe SLSC
16:22 min/km
186
262
Emily METTI
Emily METTI #262
Female Under 17
00:32:54.60
00:32:54.60
20
(75)
Under 17
20
00:09:48.55
Female
75
16:27 min/km
187
109
Karen LIGGINS
Karen LIGGINS #109
Female 60-69
00:33:32.66
00:33:32.66
5
(76)
60-69
5
00:05:05.55
Female
76
North Cottesloe SLSC
16:46 min/km
188
39
Heather WALLACE
Heather WALLACE #39
Female 40-49
00:33:44.85
00:33:44.85
14
(77)
40-49
14
00:10:07.13
Female
77
City of Perth SLSC
16:52 min/km
189
95
Richard LANGSTON
Richard LANGSTON #95
Male 50-59
00:33:58.12
00:33:58.12
17
(112)
50-59
17
00:10:38.61
Male
112
ALBANY
16:59 min/km
190
113
Phillip GRAY
Phillip GRAY #113
Male 60-69
00:34:00.41
00:34:00.41
9
(113)
60-69
9
00:09:20.57
Male
113
Grange
17:00 min/km
191
143
Sarah DAVIES
Sarah DAVIES #143
Female Open
00:34:07.99
00:34:07.99
11
(78)
Open
11
00:13:33.11
Female
78
17:03 min/km
192
98
Mark DOICK
Mark DOICK #98
Male 50-59
00:34:08.48
00:34:08.48
18
(114)
50-59
18
00:10:48.97
Male
114
Trigg Island SLSC
17:04 min/km
193
5
Maia SIMMONDS
Maia SIMMONDS #5
Female 30-39
00:34:11.63
00:34:11.63
11
(79)
30-39
11
00:08:12.07
Female
79
Swanbourne Nedlands SLSC
17:05 min/km
194
74
Sharon WALSHAW
Sharon WALSHAW #74
Female 50-59
00:34:21.34
00:34:21.34
8
(80)
50-59
8
00:09:12.55
Female
80
Scarboro SLSC
17:10 min/km
195
119
Richard BEDFORD
Richard BEDFORD #119
Male 60-69
00:34:25.60
00:34:25.60
10
(115)
60-69
10
00:09:45.75
Male
115
Northcliffe SLSC
17:12 min/km
196
255
Elisha HOTZ
Elisha HOTZ #255
Female 30-39
00:34:45.35
00:34:45.35
12
(81)
30-39
12
00:08:45.80
Female
81
17:22 min/km
197
20
Neil WILLIAMS
Neil WILLIAMS #20
Male 30-39
00:34:53.35
00:34:53.35
16
(116)
30-39
16
00:12:14.01
Male
116
17:26 min/km
198
58
Russell PRICE
Russell PRICE #58
Male 40-49
00:35:10.82
00:35:10.82
16
(117)
40-49
16
00:11:38.72
Male
117
MANDURAH
17:35 min/km
199
154
Deon PAOLIELLO
Deon PAOLIELLO #154
Male 40-49
00:35:14.60
00:35:14.60
17
(118)
40-49
17
00:11:42.50
Male
118
Bunbury SLSC
17:37 min/km
200
174
Amelia REYNTJES
Amelia REYNTJES #174
Female Under 17
00:35:15.25
00:35:15.25
21
(82)
Under 17
21
00:12:09.19
Female
82
Jan Juc SLSC
17:37 min/km
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (269 items)