X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
10
Page 3 of 10 (494 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
101
1125
Ceridwen ELLIS
Ceridwen ELLIS #1125
Female Junior Female (U18)
01:48:05.57
01:48:05.57
2
(14)
Junior Female (U18)
2
Female
14
WA
AUS
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
5:53 min/km
00:13:34.54
57
1
17
00:42:02.86
62
2
11
00:51:54.05
197
2
41
00:00:34.11
18
2
3
102
1171
Darrin HAVERHOEK
Darrin HAVERHOEK #1171
Male Prime Male (18-39)
01:48:07.15
01:48:07.15
41
(74)
Prime Male (18-39)
41
Male
74
WA
AUS
Darrin Haverhoek
Darrin Haverhoek
Darrin Haverhoek
5:53 min/km
00:19:37.25
342
78
168
00:41:20.36
49
23
38
00:46:34.84
106
41
79
00:00:34.70
21
9
15
103
1506
Avada Gold
Avada Gold #1506
Male Male Team
01:48:07.74
01:48:07.74
7
(75)
Male Team
7
Male
75
WA
AUS
Alex Teh
Brent Hall
Jason Kain
5:53 min/km
00:13:03.44
41
2
21
00:47:22.80
173
8
118
00:47:01.99
116
7
87
00:00:39.50
85
4
53
104
1098
Trent DELLA BOSCA
Trent DELLA BOSCA #1098
Male Prime Male (18-39)
01:48:08.74
01:48:08.74
42
(76)
Prime Male (18-39)
42
Male
76
WA
AUS
Trent Della Bosca
Trent Della Bosca
Trent Della Bosca
5:53 min/km
00:18:51.51
314
70
158
00:43:44.45
97
42
70
00:44:52.64
75
34
61
00:00:40.12
90
33
56
105
1299
Brad POTGIETER
Brad POTGIETER #1299
Male Veteran Male (40-49)
01:48:10.61
01:48:10.61
13
(77)
Veteran Male (40-49)
13
Male
77
WA
AUS
Brad Potgieter
Brad Potgieter
Brad Potgieter
5:53 min/km
00:17:26.79
257
36
136
00:45:01.02
121
14
89
00:44:53.37
76
10
62
00:00:49.42
225
24
119
106
1199
Nathalie JOACHIM
Nathalie JOACHIM #1199
Female Prime Female (18-39)
01:48:13.83
01:48:13.83
4
(15)
Prime Female (18-39)
4
Female
15
WA
AUS
Nathalie Joachim
Nathalie Joachim
Nathalie Joachim
5:53 min/km
00:16:51.30
227
31
73
00:45:15.45
125
9
22
00:45:29.39
86
3
7
00:00:37.69
55
4
11
107
1389
Brendan WEBSTER
Brendan WEBSTER #1389
Male Junior Male (U18)
01:48:27.64
01:48:27.64
9
(78)
Junior Male (U18)
9
Male
78
WA
AUS
Brendan Webster
Brendan Webster
Brendan Webster
5:54 min/km
00:13:55.78
71
4
34
00:45:50.96
139
16
99
00:47:59.99
137
11
98
00:00:40.90
97
14
60
108
1320
Maddy RHODES
Maddy RHODES #1320
Female Prime Female (18-39)
01:48:29.48
01:48:29.48
5
(16)
Prime Female (18-39)
5
Female
16
WA
AUS
Maddy Rhodes
Maddy Rhodes
Maddy Rhodes
5:54 min/km
00:15:04.11
125
13
37
00:44:00.38
105
7
17
00:48:42.44
144
9
23
00:00:42.53
124
13
32
109
1249
Martin MCNIFF
Martin MCNIFF #1249
Male Vintage Male (50-59)
01:48:31.97
01:48:31.97
7
(79)
Vintage Male (50-59)
7
Male
79
WA
AUS
Martin Mcniff
Martin Mcniff
Martin Mcniff
5:54 min/km
00:20:15.54
362
18
179
00:43:14.67
87
4
62
00:44:20.20
68
7
55
00:00:41.54
106
3
64
110
1581
Bart Huntley
Bart Huntley #1581
Mixed Mixed Team
01:48:33.82
01:48:33.82
9
(15)
Mixed Team
9
Mixed
15
WA
AUS
Bart Huntley
Bart Huntley
Natasha Huntley
5:54 min/km
00:15:16.68
144
12
23
00:46:25.30
154
10
17
00:46:09.46
100
9
14
00:00:42.37
120
12
22
111
1331
Daniel ROLFE
Daniel ROLFE #1331
Male Prime Male (18-39)
01:48:39.57
01:48:39.57
43
(80)
Prime Male (18-39)
43
Male
80
WA
AUS
Daniel Rolfe
Daniel Rolfe
Daniel Rolfe
5:55 min/km
00:13:33.93
56
14
27
00:45:31.40
132
54
95
00:48:42.84
145
53
102
00:00:51.40
259
67
129
112
1182
Chris HOLMES
Chris HOLMES #1182
Male Prime Male (18-39)
01:48:43.57
01:48:43.57
44
(81)
Prime Male (18-39)
44
Male
81
WA
AUS
Chris Holmes
Chris Holmes
Chris Holmes
5:55 min/km
00:14:47.53
112
30
63
00:46:35.46
156
58
107
00:46:42.90
110
44
82
00:00:37.67
54
22
35
113
1536
JJE Racing Team
JJE Racing Team #1536
Mixed Junior Team
01:49:11.26
01:49:11.26
7
(16)
Junior Team
7
Mixed
16
WA
AUS
Emma Stegmann
Johann Scholtz
Jannovin Scholtz
5:57 min/km
00:12:44.55
36
4
11
00:51:37.13
267
11
32
00:44:13.25
65
2
7
00:00:36.32
36
5
7
114
1349
Luke SKANE
Luke SKANE #1349
Male Prime Male (18-39)
01:49:25.66
01:49:25.66
45
(82)
Prime Male (18-39)
45
Male
82
WA
AUS
Luke Skane
Luke Skane
Luke Skane
5:57 min/km
00:15:23.04
151
36
82
00:43:49.06
99
43
72
00:49:35.25
162
57
112
00:00:38.29
66
25
41
115
1107
Josh DOCKER
Josh DOCKER #1107
Male Prime Male (18-39)
01:50:06.48
01:50:06.48
46
(83)
Prime Male (18-39)
46
Male
83
WA
AUS
Josh Docker
Josh Docker
Josh Docker
6:00 min/km
00:17:15.45
247
59
132
00:44:48.04
118
51
87
00:47:04.95
117
47
88
00:00:58.03
326
74
160
116
1220
Adrian KOTLARZ
Adrian KOTLARZ #1220
Male Prime Male (18-39)
01:50:08.30
01:50:08.30
47
(84)
Prime Male (18-39)
47
Male
84
WA
AUS
Adrian Kotlarz
Adrian Kotlarz
Adrian Kotlarz
6:00 min/km
00:17:05.78
237
58
128
00:49:42.74
219
69
141
00:42:20.92
44
22
35
00:00:58.84
333
76
164
117
1207
Alan KEARNEY
Alan KEARNEY #1207
Male Prime Male (18-39)
01:50:11.76
01:50:11.76
48
(85)
Prime Male (18-39)
48
Male
85
WA
AUS
Alan Kearney
Alan Kearney
Alan Kearney
6:00 min/km
00:16:26.31
208
50
116
00:46:43.05
158
59
108
00:46:07.08
99
40
77
00:00:55.31
305
72
146
118
1323
Lewis RICHINGS
Lewis RICHINGS #1323
Male Junior Male (U18)
01:50:35.91
01:50:35.91
10
(86)
Junior Male (U18)
10
Male
86
WA
AUS
Lewis Richings
Lewis Richings
Lewis Richings
6:01 min/km
00:20:30.18
372
22
185
00:42:25.64
72
8
52
00:47:07.09
118
10
89
00:00:32.98
13
3
10
119
1196
Lachlan JAMIESON
Lachlan JAMIESON #1196
Male Junior Male (U18)
01:50:42.60
01:50:42.60
11
(87)
Junior Male (U18)
11
Male
87
WA
AUS
Lachlan Jamieson
Lachlan Jamieson
Lachlan Jamieson
6:01 min/km
00:11:15.03
10
1
4
00:43:34.43
96
10
69
00:55:14.22
255
18
156
00:00:38.91
75
12
47
120
1573
Trap Queens
Trap Queens #1573
Female Female Team
01:50:49.90
01:50:49.90
3
(17)
Female Team
3
Female
17
WA
AUS
Brooke Dunlea
Ellie Williams
Lucy Warhurst
6:02 min/km
00:14:48.45
113
6
32
00:39:30.98
31
1
3
00:55:52.41
268
13
72
00:00:38.05
60
3
13
121
1307
Martin QUILL
Martin QUILL #1307
Male Vintage Male (50-59)
01:50:55.78
01:50:55.78
8
(88)
Vintage Male (50-59)
8
Male
88
WA
AUS
Martin Quill
Martin Quill
Martin Quill
6:02 min/km
00:12:41.61
32
2
17
00:48:23.39
194
10
128
00:48:54.76
150
10
104
00:00:56.02
311
12
151
122
1341
David SHARP
David SHARP #1341
Male Prime Male (18-39)
01:51:08.36
01:51:08.36
49
(89)
Prime Male (18-39)
49
Male
89
WA
AUS
David Sharp
David Sharp
David Sharp
6:03 min/km
00:18:42.04
307
68
155
00:42:13.92
65
28
46
00:49:35.02
161
56
111
00:00:37.37
51
21
32
123
1095
Kristopher DAVIS
Kristopher DAVIS #1095
Male Prime Male (18-39)
01:51:11.21
01:51:11.21
50
(90)
Prime Male (18-39)
50
Male
90
WA
AUS
Kristopher Davis
Kristopher Davis
Kristopher Davis
6:03 min/km
00:16:40.23
218
53
121
00:47:18.77
170
62
116
00:46:35.20
107
42
80
00:00:37.00
47
20
30
124
1104
Glenn DIEDRICH
Glenn DIEDRICH #1104
Male Prime Male (18-39)
01:51:12.22
01:51:12.22
51
(91)
Prime Male (18-39)
51
Male
91
WA
AUS
Glenn Diedrich
Glenn Diedrich
Glenn Diedrich
6:03 min/km
00:15:52.29
181
43
99
00:47:42.88
182
64
123
00:46:59.03
114
46
85
00:00:38.01
59
23
38
125
1103
Matt DICKENS
Matt DICKENS #1103
Male Veteran Male (40-49)
01:51:24.79
01:51:24.79
14
(92)
Veteran Male (40-49)
14
Male
92
WA
AUS
Matt Dickens
Matt Dickens
Matt Dickens
6:04 min/km
00:14:38.57
105
14
57
00:43:45.67
98
9
71
00:52:18.34
205
34
135
00:00:42.19
117
8
68
126
1592
Silje Hynes
Silje Hynes #1592
Mixed Mixed Team
01:51:36.75
01:51:36.75
10
(17)
Mixed Team
10
Mixed
17
WA
AUS
Silje Hynes
Nathan Hynes
Phill Hynes
6:04 min/km
00:13:36.61
59
8
15
00:41:48.74
56
3
6
00:55:22.59
259
23
36
00:00:48.80
215
22
35
127
1055
Tim BYCROFT
Tim BYCROFT #1055
Male Prime Male (18-39)
01:52:10.32
01:52:10.32
52
(93)
Prime Male (18-39)
52
Male
93
WA
AUS
Tim Bycroft
Tim Bycroft
Tim Bycroft
6:06 min/km
00:14:39.78
106
28
58
00:40:59.20
47
21
36
00:55:46.40
266
73
160
00:00:44.92
166
53
94
128
1310
Wil REA
Wil REA #1310
Male Prime Male (18-39)
01:52:12.32
01:52:12.32
53
(94)
Prime Male (18-39)
53
Male
94
WA
AUS
Wil Rea
Wil Rea
Wil Rea
6:06 min/km
00:16:54.42
229
55
124
00:46:06.07
142
56
101
00:48:31.63
141
52
100
00:00:40.19
91
34
57
129
1546
Older we get Faster we were
Older we get Faster we were #1546
Mixed Mixed Team
01:52:12.58
01:52:12.58
11
(18)
Mixed Team
11
Mixed
18
WA
AUS
Attila Hagymas
Ranee Wilson
Kea Mumford
6:06 min/km
00:15:20.29
149
14
25
00:42:13.68
64
5
8
00:53:53.72
235
20
30
00:00:44.87
165
16
27
130
1277
Claire O'BRIEN-SMITH
Claire O'BRIEN-SMITH #1277
Female Prime Female (18-39)
01:52:14.23
01:52:14.23
6
(18)
Prime Female (18-39)
6
Female
18
WA
AUS
Claire O'Brien-Smith
Claire O'Brien-Smith
Claire O'Brien-Smith
6:06 min/km
00:16:43.92
224
28
70
00:40:29.56
40
2
6
00:54:21.98
239
27
58
00:00:38.76
67
6
15
131
1024
Andrew BAYLEE
Andrew BAYLEE #1024
Male Prime Male (18-39)
01:52:16.71
01:52:16.71
54
(95)
Prime Male (18-39)
54
Male
95
WA
AUS
Andrew Baylee
Andrew Baylee
Andrew Baylee
6:07 min/km
00:16:42.50
223
54
123
00:43:50.74
101
44
73
00:50:58.87
177
62
123
00:00:44.60
159
50
90
132
1537
JKR
JKR #1537
Mixed Junior Team
01:52:21.99
01:52:21.99
8
(19)
Junior Team
8
Mixed
19
WA
AUS
Rory De Vaney
Jaiah Moore
Kyle Scott
6:07 min/km
00:15:04.98
128
10
19
00:45:23.12
127
7
13
00:51:13.52
185
7
22
00:00:40.36
92
8
17
133
1585
Craig Doncon
Craig Doncon #1585
Mixed Mixed Team
01:52:22.57
01:52:22.57
12
(20)
Mixed Team
12
Mixed
20
WA
AUS
Craig Doncon
Frida Williamsson
Alan Kanel
6:07 min/km
00:14:25.17
95
9
18
00:42:45.87
78
6
10
00:54:26.90
240
22
32
00:00:44.62
160
15
26
134
1509
Bikeshed
Bikeshed #1509
Female Female Team
01:52:24.73
01:52:24.73
4
(19)
Female Team
4
Female
19
WA
AUS
Helen Baker
Jen Brown
6:07 min/km
00:15:15.03
141
7
41
00:48:53.55
204
8
49
00:47:25.36
123
4
17
00:00:50.77
248
14
87
135
1357
Kerrie STEVENSON
Kerrie STEVENSON #1357
Female Veteran Female (40-49)
01:52:25.57
01:52:25.57
8
(20)
Veteran Female (40-49)
8
Female
20
WA
AUS
Kerrie Stevenson
Kerrie Stevenson
Kerrie Stevenson
6:07 min/km
00:13:48.28
64
10
19
00:43:11.90
85
5
15
00:54:48.19
246
16
61
00:00:37.19
49
2
10
136
1233
Wesley LYNCH
Wesley LYNCH #1233
Male Veteran Male (40-49)
01:52:26.57
01:52:26.57
15
(96)
Veteran Male (40-49)
15
Male
96
WA
AUS
Wesley Lynch
Wesley Lynch
Wesley Lynch
6:07 min/km
00:14:58.13
119
17
68
00:45:32.61
133
16
96
00:51:09.20
182
30
126
00:00:46.62
195
20
106
137
1574
tri a gain
tri a gain #1574
Female Female Team
01:52:29.31
01:52:29.31
5
(21)
Female Team
5
Female
21
WA
AUS
Debby Westell
Penelope Thornton
Kate Wood
6:07 min/km
00:16:40.43
219
12
67
00:48:32.57
197
6
45
00:46:30.54
102
2
10
00:00:45.76
174
12
49
138
1046
Cameron BROUGHTON
Cameron BROUGHTON #1046
Male Junior Male (U18)
01:52:32.32
01:52:32.32
12
(97)
Junior Male (U18)
12
Male
97
WA
AUS
Cameron Broughton
Cameron Broughton
Cameron Broughton
6:07 min/km
00:15:26.39
153
12
83
00:42:16.16
67
6
48
00:54:10.90
237
17
150
00:00:38.86
72
11
44
139
1071
Matt COLLIER
Matt COLLIER #1071
Male Prime Male (18-39)
01:52:34.32
01:52:34.32
55
(98)
Prime Male (18-39)
55
Male
98
WA
AUS
Matt Collier
Matt Collier
Matt Collier
6:08 min/km
00:16:08.26
195
48
108
00:46:45.48
159
60
109
00:48:49.17
147
54
103
00:00:51.40
257
65
127
140
1058
Kym CARR
Kym CARR #1058
Female Prime Female (18-39)
01:52:35.57
01:52:35.57
7
(22)
Prime Female (18-39)
7
Female
22
WA
AUS
Kym Carr
Kym Carr
Kym Carr
6:08 min/km
00:15:04.73
126
14
38
00:45:42.76
137
12
26
00:51:00.64
179
17
35
00:00:47.43
201
25
61
141
1101
Alex DEWAR
Alex DEWAR #1101
Male Junior Male (U18)
01:52:36.43
01:52:36.43
13
(99)
Junior Male (U18)
13
Male
99
WA
AUS
Alex Dewar
Alex Dewar
Alex Dewar
6:08 min/km
00:15:29.54
158
13
85
00:44:47.50
117
12
86
00:51:15.14
186
14
128
00:01:04.24
360
23
177
142
1053
Nathan BUSWELL
Nathan BUSWELL #1053
Male Prime Male (18-39)
01:52:39.26
01:52:39.26
56
(100)
Prime Male (18-39)
56
Male
100
WA
AUS
Nathan Buswell
Nathan Buswell
Nathan Buswell
6:08 min/km
00:14:56.03
117
32
67
00:43:04.34
83
36
59
00:53:42.07
229
71
148
00:00:56.81
316
73
154
143
1102
Bruce DEWAR
Bruce DEWAR #1102
Male Veteran Male (40-49)
01:52:44.57
01:52:44.57
16
(101)
Veteran Male (40-49)
16
Male
101
WA
AUS
Bruce Dewar
Bruce Dewar
Bruce Dewar
6:08 min/km
00:15:29.88
159
24
86
00:44:44.85
116
12
85
00:51:17.37
188
32
129
00:01:12.45
392
55
192
144
1406
Benjamin ZNIDARSICH
Benjamin ZNIDARSICH #1406
Male Junior Male (U18)
01:52:48.32
01:52:48.32
14
(102)
Junior Male (U18)
14
Male
102
WA
AUS
Benjamin Znidarsich
Benjamin Znidarsich
Benjamin Znidarsich
6:08 min/km
00:15:04.95
127
9
71
00:44:01.79
106
11
77
00:53:03.59
221
15
144
00:00:37.98
57
7
36
145
1597
Sean HAZELDEN
Sean HAZELDEN #1597
Male Vintage Male (50-59)
01:52:50.90
01:52:50.90
9
(103)
Vintage Male (50-59)
9
Male
103
WA
AUS
6:08 min/km
00:15:16.47
143
8
80
00:47:15.78
169
9
115
00:49:16.45
156
11
108
00:01:02.19
348
15
169
146
1185
Kolby HOUGH
Kolby HOUGH #1185
Male Junior Male (U18)
01:52:51.16
01:52:51.16
15
(104)
Junior Male (U18)
15
Male
104
WA
AUS
Kolby Hough
Kolby Hough
Kolby Hough
6:09 min/km
00:20:28.29
371
21
184
00:45:39.63
135
15
98
00:46:04.45
98
8
76
00:00:38.77
68
10
42
147
1332
Katherine ROSS
Katherine ROSS #1332
Female Prime Female (18-39)
01:52:55.49
01:52:55.49
8
(23)
Prime Female (18-39)
8
Female
23
WA
AUS
Katherine Ross
Katherine Ross
Katherine Ross
6:09 min/km
00:12:11.03
19
2
4
00:45:29.46
130
11
24
00:54:36.70
242
28
59
00:00:38.28
65
5
14
148
1316
Debra RENN
Debra RENN #1316
Female Vintage Female (50-59)
01:53:01.35
01:53:01.35
1
(24)
Vintage Female (50-59)
1
Female
24
WA
AUS
Debra Renn
Debra Renn
Debra Renn
6:09 min/km
00:15:27.21
155
1
46
00:50:09.73
230
2
58
00:46:30.75
103
1
11
00:00:53.65
283
4
108
149
1132
Aaron FISHER
Aaron FISHER #1132
Male Prime Male (18-39)
01:53:01.56
01:53:01.56
57
(105)
Prime Male (18-39)
57
Male
105
WA
AUS
Aaron Fisher
Aaron Fisher
Aaron Fisher
6:09 min/km
00:18:07.54
284
63
144
00:41:55.17
58
26
43
00:52:14.48
204
68
134
00:00:44.36
156
49
87
150
1155
Kate Jane GRAHAM
Kate Jane GRAHAM #1155
Female Prime Female (18-39)
01:53:27.73
01:53:27.73
9
(25)
Prime Female (18-39)
9
Female
25
WA
AUS
Kate Jane Graham
Kate Jane Graham
Kate Jane Graham
6:10 min/km
00:16:01.00
193
24
58
00:41:29.01
52
4
8
00:55:08.49
252
30
63
00:00:49.21
222
31
70
1
2
[3]
4
5
6
7
8
9
10
Page 3 of 10 (494 items)