Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
51
222
Imogen REES
Imogen REES #222
Female Under 19
00:23:28.02
00:23:28.02
3
(11)
Under 19
3
00:01:55.85
Female
11
Northcliffe SLSC
11:44 min/km
52
257
Tristan READ
Tristan READ #257
Male 40-49
00:23:32.10
00:23:32.10
1
(41)
40-49
1
Male
41
11:46 min/km
53
224
April O'GORMAN
April O'GORMAN #224
Female Under 19
00:23:33.12
00:23:33.12
4
(12)
Under 19
4
00:02:00.94
Female
12
Northcliffe SLSC
11:46 min/km
54
131
Alexandra SMIROLDO
Alexandra SMIROLDO #131
Female Open
00:23:34.57
00:23:34.57
3
(13)
Open
3
00:02:59.69
Female
13
Northcliffe SLSC
11:47 min/km
55
223
Josie PAGE
Josie PAGE #223
Female Under 19
00:23:35.44
00:23:35.44
5
(14)
Under 19
5
00:02:03.27
Female
14
11:47 min/km
56
235
Matthew INNES
Matthew INNES #235
Male Under 19
00:23:36.00
00:23:36.00
8
(42)
Under 19
8
00:03:05.43
Male
42
Bondi
11:48 min/km
57
186
Jamie COTTER
Jamie COTTER #186
Female Under 17
00:23:36.07
00:23:36.07
7
(15)
Under 17
7
00:00:30.02
Female
15
Maroochydore
11:48 min/km
58
220
Tessa VILJOEN
Tessa VILJOEN #220
Female Under 19
00:23:36.26
00:23:36.26
6
(16)
Under 19
6
00:02:04.08
Female
16
Busselton
11:48 min/km
59
65
Matthew HAMILTON
Matthew HAMILTON #65
Male 40-49
00:23:37.50
00:23:37.50
2
(43)
40-49
2
00:00:05.40
Male
43
North Bondi SLSC
11:48 min/km
60
46
Dori MILLER
Dori MILLER #46
Female 40-49
00:23:37.71
00:23:37.71
1
(17)
40-49
1
Female
17
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
11:48 min/km
61
62
Jason HOOPER
Jason HOOPER #62
Male 40-49
00:23:42.00
00:23:42.00
3
(44)
40-49
3
00:00:09.90
Male
44
Sunshine Beach
11:51 min/km
62
64
Talbot HENRY
Talbot HENRY #64
Male 40-49
00:24:00.02
00:24:00.02
4
(45)
40-49
4
00:00:27.92
Male
45
North Bondi SLSC
12:00 min/km
63
168
Drew CORRIGAN
Drew CORRIGAN #168
Male Open
00:24:00.20
00:24:00.20
11
(46)
Open
11
00:03:48.89
Male
46
SORRENTO
12:00 min/km
64
130
Madison SPENCER
Madison SPENCER #130
Female Open
00:24:00.63
00:24:00.63
4
(18)
Open
4
00:03:25.75
Female
18
Newport SLSC
12:00 min/km
65
41
Elisha SMITH
Elisha SMITH #41
Female 40-49
00:24:01.50
00:24:01.50
2
(19)
40-49
2
00:00:23.79
Female
19
Coogee SLSC
12:00 min/km
66
272
Trent MARTIN
Trent MARTIN #272
Male 30-39
00:24:03.29
00:24:03.29
2
(47)
30-39
2
00:01:23.95
Male
47
12:01 min/km
67
35
Gareth EVANS
Gareth EVANS #35
Male 30-39
00:24:05.98
00:24:05.98
3
(48)
30-39
3
00:01:26.64
Male
48
Trigg Island SLSC
12:02 min/km
68
22
Haydn TIERNEY
Haydn TIERNEY #22
Male 30-39
00:24:06.58
00:24:06.58
4
(49)
30-39
4
00:01:27.24
Male
49
Point Leo
12:03 min/km
69
66
Trent HADLEY
Trent HADLEY #66
Male 40-49
00:24:08.01
00:24:08.01
5
(50)
40-49
5
00:00:35.91
Male
50
Ulverstone
12:04 min/km
70
178
Charlie MCKINLEY
Charlie MCKINLEY #178
Female Under 17
00:24:12.76
00:24:12.76
8
(20)
Under 17
8
00:01:06.70
Female
20
Sunshine Beach
12:06 min/km
71
160
Kent JENKINSON
Kent JENKINSON #160
Male Open
00:24:14.31
00:24:14.31
12
(51)
Open
12
00:04:02.99
Male
51
Trigg Island SLSC
12:07 min/km
72
155
Thomas PALMER
Thomas PALMER #155
Male Open
00:24:18.07
00:24:18.07
13
(52)
Open
13
00:04:06.75
Male
52
Trigg Island SLSC
12:09 min/km
73
218
William BOWDEN
William BOWDEN #218
Male Under 17
00:24:24.07
00:24:24.07
21
(53)
Under 17
21
00:04:12.85
Male
53
Mordialloc
12:12 min/km
74
114
Stephen FRY
Stephen FRY #114
Male 60-69
00:24:39.84
00:24:39.84
1
(54)
60-69
1
Male
54
Northcliffe SLSC
12:19 min/km
75
96
Gordon JONES
Gordon JONES #96
Male 50-59
00:24:43.84
00:24:43.84
3
(55)
50-59
3
00:01:24.33
Male
55
City of Perth SLSC
12:21 min/km
76
88
Scott UNICOMB
Scott UNICOMB #88
Male 50-59
00:24:49.09
00:24:49.09
4
(56)
50-59
4
00:01:29.58
Male
56
Northcliffe SLSC
12:24 min/km
77
269
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #269
Male 50-59
00:24:49.93
00:24:49.93
5
(57)
50-59
5
00:01:30.42
Male
57
12:24 min/km
78
102
Tim BONESS
Tim BONESS #102
Male 50-59
00:24:50.98
00:24:50.98
6
(58)
50-59
6
00:01:31.47
Male
58
Lorne SLSC
12:25 min/km
79
233
Lachlan MELDRUM
Lachlan MELDRUM #233
Male Under 19
00:24:51.84
00:24:51.84
9
(59)
Under 19
9
00:04:21.27
Male
59
Trigg Island SLSC
12:25 min/km
80
118
Robert CHAPMAN
Robert CHAPMAN #118
Male 60-69
00:24:54.10
00:24:54.10
2
(60)
60-69
2
00:00:14.26
Male
60
Bondi
12:27 min/km
81
103
Roger BELMAR
Roger BELMAR #103
Male 50-59
00:24:54.47
00:24:54.47
7
(61)
50-59
7
00:01:34.96
Male
61
Northcliffe SLSC
12:27 min/km
82
252
Jakson EGAN
Jakson EGAN #252
Male Under 17
00:24:58.55
00:24:58.55
22
(62)
Under 17
22
00:04:47.33
Male
62
12:29 min/km
83
203
Luke PAOLIELLO
Luke PAOLIELLO #203
Male Under 17
00:25:03.83
00:25:03.83
23
(63)
Under 17
23
00:04:52.61
Male
63
Bunbury SLSC
12:31 min/km
84
76
Joanne SUTCLIFFE
Joanne SUTCLIFFE #76
Female 50-59
00:25:08.79
00:25:08.79
1
(21)
50-59
1
Female
21
West Beach SA
12:34 min/km
85
177
Christine MURRAY
Christine MURRAY #177
Female Under 17
00:25:13.58
00:25:13.58
9
(22)
Under 17
9
00:02:07.52
Female
22
ALBANY
12:36 min/km
86
173
Lillyan ROSICH
Lillyan ROSICH #173
Female Under 17
00:25:13.59
00:25:13.59
10
(23)
Under 17
10
00:02:07.54
Female
23
MULLALOO SLSC
12:36 min/km
87
75
Laura THURTELL
Laura THURTELL #75
Female 50-59
00:25:18.76
00:25:18.76
2
(24)
50-59
2
00:00:09.97
Female
24
Bondi
12:39 min/km
88
253
Caitlin GOUDIE
Caitlin GOUDIE #253
Female Under 17
00:25:20.83
00:25:20.83
11
(25)
Under 17
11
00:02:14.77
Female
25
12:40 min/km
89
78
Christie KRENKELS
Christie KRENKELS #78
Female 50-59
00:25:20.93
00:25:20.93
3
(26)
50-59
3
00:00:12.14
Female
26
Bondi
12:40 min/km
90
47
Sharan COLLISS
Sharan COLLISS #47
Female 40-49
00:25:40.31
00:25:40.31
3
(27)
40-49
3
00:02:02.59
Female
27
City of Perth SLSC
12:50 min/km
91
190
Jessica CAKE
Jessica CAKE #190
Female Under 17
00:25:41.59
00:25:41.59
12
(28)
Under 17
12
00:02:35.54
Female
28
Scarboro SLSC
12:50 min/km
92
36
Blair CHAPMAN
Blair CHAPMAN #36
Male 30-39
00:25:51.33
00:25:51.33
5
(64)
30-39
5
00:03:11.99
Male
64
Coogee SLSC
12:55 min/km
93
110
Grant SIMPSON
Grant SIMPSON #110
Male 60-69
00:25:52.29
00:25:52.29
3
(65)
60-69
3
00:01:12.44
Male
65
West Beach SA
12:56 min/km
94
225
Samantha GOLDRICK
Samantha GOLDRICK #225
Female Under 19
00:25:53.53
00:25:53.53
7
(29)
Under 19
7
00:04:21.35
Female
29
Maroubra
12:56 min/km
95
117
Graeme CONDIE
Graeme CONDIE #117
Male 60-69
00:25:53.60
00:25:53.60
4
(66)
60-69
4
00:01:13.76
Male
66
Byron Bay
12:56 min/km
96
4
Eloise STARR
Eloise STARR #4
Female 30-39
00:25:59.55
00:25:59.55
1
(30)
30-39
1
Female
30
North Bondi SLSC
12:59 min/km
97
264
Fiona NAY
Fiona NAY #264
Female 30-39
00:26:00.98
00:26:00.98
2
(31)
30-39
2
00:00:01.43
Female
31
13:00 min/km
98
207
Giancarlo KAIN
Giancarlo KAIN #207
Male Under 17
00:26:02.95
00:26:02.95
24
(67)
Under 17
24
00:05:51.73
Male
67
North Cottesloe SLSC
13:01 min/km
99
61
Stuart MACKAY
Stuart MACKAY #61
Male 40-49
00:26:15.34
00:26:15.34
6
(68)
40-49
6
00:02:43.24
Male
68
Wollongong City SLSC
13:07 min/km
100
133
Ceinwen ROBERTS
Ceinwen ROBERTS #133
Female Open
00:26:17.30
00:26:17.30
5
(32)
Open
5
00:05:42.42
Female
32
13:08 min/km
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (269 items)