X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (94 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
27
2176
Emma STEGMANN
Emma STEGMANN #2176
Female Female Under 11
00:39:07.54
00:39:07.54
1
(1)
Female Under 11
1
Female
1
WA
AUS
Emma Stegmann
Emma Stegmann
Emma Stegmann
5:42 min/km
00:04:01.20
2
1
1
00:15:32.58
38
1
4
00:19:06.08
47
1
3
00:00:27.68
12
1
2
31
2122
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #2122
Female Female Under 13
00:39:37.91
00:39:37.91
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
WA
AUS
Lauren Mellett
Lauren Mellett
Lauren Mellett
5:47 min/km
00:04:48.52
54
7
22
00:14:26.63
15
1
2
00:19:48.82
70
3
10
00:00:33.93
48
3
10
49
2311
Dashing Dolphins
Dashing Dolphins #2311
Female Under 15 Team
00:40:43.25
00:40:43.25
1
(3)
Under 15 Team
1
Female
3
WA
AUS
Maisy Rose
Catalina Palazzi
Jessica Taylor
5:56 min/km
00:04:34.73
26
1
6
00:16:00.64
54
4
7
00:19:37.09
63
1
7
00:00:30.78
22
1
6
52
2212
Stella YOUNG
Stella YOUNG #2212
Female Female Under 15
00:41:21.16
00:41:21.16
1
(4)
Female Under 15
1
Female
4
WA
AUS
Stella Young
Stella Young
Stella Young
6:02 min/km
00:04:44.81
43
7
18
00:16:28.05
67
1
9
00:19:29.79
58
2
4
00:00:38.51
104
4
29
56
2232
Bella AHERN
Bella AHERN #2232
Female Female Under 13
00:41:29.48
00:41:29.48
2
(5)
Female Under 13
2
Female
5
WA
AUS
6:03 min/km
00:05:10.10
102
16
39
00:16:35.74
70
2
10
00:19:01.26
44
1
2
00:00:42.37
148
18
48
62
2166
Mia SHAW
Mia SHAW #2166
Female Female Under 15
00:42:07.55
00:42:07.55
2
(6)
Female Under 15
2
Female
6
WA
AUS
Mia Shaw
Mia Shaw
Mia Shaw
6:08 min/km
00:04:08.30
4
1
2
00:17:48.99
109
4
21
00:19:36.31
62
3
6
00:00:33.93
49
2
11
64
2150
Lucca PATERSON
Lucca PATERSON #2150
Female Female Under 15
00:42:18.77
00:42:18.77
3
(7)
Female Under 15
3
Female
7
WA
AUS
Lucca Paterson
Lucca Paterson
Lucca Paterson
6:10 min/km
00:04:35.36
28
3
7
00:17:31.97
101
3
19
00:19:44.04
66
4
8
00:00:27.40
10
1
1
66
2328
TET Dynamite
TET Dynamite #2328
Female Under 15 Team
00:42:24.80
00:42:24.80
2
(8)
Under 15 Team
2
Female
8
WA
AUS
Tasmin Warren
Todd Warren
Emmaline Barbetti
6:11 min/km
00:04:40.36
34
2
11
00:15:06.77
25
1
3
00:21:52.17
107
4
19
00:00:45.48
177
6
59
72
2002
Jessie ALEXANDER
Jessie ALEXANDER #2002
Female Female Under 15
00:42:46.55
00:42:46.55
4
(9)
Female Under 15
4
Female
9
WA
AUS
Jessie Alexander
Jessie Alexander
Jessie Alexander
6:14 min/km
00:04:42.44
39
4
15
00:18:23.92
131
8
29
00:19:00.75
43
1
1
00:00:39.43
112
5
34
74
2117
Laura MCEWAN
Laura MCEWAN #2117
Female Female Under 15
00:42:54.49
00:42:54.49
5
(10)
Female Under 15
5
Female
10
WA
AUS
Laura McEwan
Laura McEwan
Laura McEwan
6:15 min/km
00:04:49.56
57
9
23
00:17:29.80
99
2
18
00:20:00.24
77
7
13
00:00:34.88
64
3
15
76
2306
Busso Girls
Busso Girls #2306
Female Under 11 Team
00:42:54.84
00:42:54.84
1
(11)
Under 11 Team
1
Female
11
WA
AUS
Eliza Brown
Olivia Brown
6:15 min/km
00:04:15.14
9
1
3
00:17:04.54
82
2
15
00:21:04.52
95
1
17
00:00:30.63
21
1
5
79
2087
Tash HUNTLEY
Tash HUNTLEY #2087
Female Female Under 15
00:43:10.11
00:43:10.11
6
(12)
Female Under 15
6
Female
12
WA
AUS
Tash Huntley
Tash Huntley
Tash Huntley
6:18 min/km
00:04:42.94
41
6
17
00:17:58.90
118
5
22
00:19:47.40
69
5
9
00:00:40.86
127
7
41
81
2230
Tori STEINEPROIS
Tori STEINEPROIS #2230
Female Female Under 15
00:43:16.00
00:43:16.00
7
(13)
Female Under 15
7
Female
13
WA
AUS
6:18 min/km
00:04:28.58
16
2
4
00:18:05.52
121
6
23
00:19:54.25
75
6
12
00:00:47.64
192
10
64
84
2161
Priya RICHARDSON
Priya RICHARDSON #2161
Female Female Under 13
00:44:15.46
00:44:15.46
3
(14)
Female Under 13
3
Female
14
WA
AUS
Priya Richardson
Priya Richardson
Priya Richardson
6:27 min/km
00:04:58.80
82
11
30
00:16:46.42
75
3
12
00:21:55.77
109
6
21
00:00:34.46
60
5
13
85
2169
Amber SHEPHERD
Amber SHEPHERD #2169
Female Female Under 13
00:44:19.71
00:44:19.71
4
(15)
Female Under 13
4
Female
15
WA
AUS
Amber Shepherd
Amber Shepherd
Amber Shepherd
6:28 min/km
00:04:41.54
35
3
12
00:18:16.07
129
8
27
00:20:53.19
92
4
15
00:00:28.91
14
1
3
88
2118
Olivia MCEWAN
Olivia MCEWAN #2118
Female Female Under 13
00:44:31.48
00:44:31.48
5
(16)
Female Under 13
5
Female
16
WA
AUS
Olivia McEwan
Olivia McEwan
Olivia McEwan
6:29 min/km
00:04:56.43
73
10
29
00:17:22.15
92
6
17
00:21:38.51
102
5
18
00:00:34.37
55
4
12
94
2024
Lucy BLUNT
Lucy BLUNT #2024
Female Female Under 13
00:44:58.46
00:44:58.46
6
(17)
Female Under 13
6
Female
17
WA
AUS
Lucy Blunt
Lucy Blunt
Lucy Blunt
6:33 min/km
00:04:59.66
84
12
31
00:19:44.20
164
12
39
00:19:34.37
61
2
5
00:00:40.22
121
15
38
95
2317
Just Do It Juniors
Just Do It Juniors #2317
Female Under 15 Team
00:45:04.75
00:45:04.75
3
(18)
Under 15 Team
3
Female
18
WA
AUS
Leticia Toki
Kylan Lewis
Eliza Lewis
6:34 min/km
00:05:01.89
88
4
33
00:19:42.28
160
6
37
00:19:48.93
71
2
11
00:00:31.65
29
2
7
96
2157
Eliza PRALL
Eliza PRALL #2157
Female Female Under 13
00:45:08.79
00:45:08.79
7
(19)
Female Under 13
7
Female
19
WA
AUS
Eliza Prall
Eliza Prall
Eliza Prall
6:35 min/km
00:04:36.17
30
1
8
00:17:03.29
81
5
14
00:22:50.23
117
7
23
00:00:39.09
110
13
33
102
2064
Ella FROST
Ella FROST #2064
Female Female Under 11
00:45:34.97
00:45:34.97
2
(20)
Female Under 11
2
Female
20
WA
AUS
Ella Frost
Ella Frost
Ella Frost
6:39 min/km
00:04:53.94
68
5
26
00:17:34.92
104
4
20
00:22:33.47
115
3
22
00:00:32.62
40
2
8
110
2071
Molly GREAVES
Molly GREAVES #2071
Female Female Under 11
00:45:51.85
00:45:51.85
3
(21)
Female Under 11
3
Female
21
WA
AUS
Molly Greaves
Molly Greaves
Molly Greaves
6:41 min/km
00:05:49.94
156
17
58
00:18:24.33
132
6
30
00:20:33.41
87
2
14
00:01:04.16
228
23
79
115
2091
Madison JAMES
Madison JAMES #2091
Female Female Under 15
00:47:06.29
00:47:06.29
8
(22)
Female Under 15
8
Female
22
WA
AUS
Madison James
Madison James
Madison James
6:52 min/km
00:04:42.77
40
5
16
00:18:23.09
130
7
28
00:23:19.69
127
8
26
00:00:40.73
126
6
40
120
2196
Sophie WALFORD
Sophie WALFORD #2196
Female Female Under 13
00:47:33.54
00:47:33.54
8
(23)
Female Under 13
8
Female
23
WA
AUS
Sophie Walford
Sophie Walford
Sophie Walford
6:56 min/km
00:04:56.42
71
9
28
00:18:08.44
126
7
26
00:23:53.45
134
9
28
00:00:35.22
71
8
18
121
2184
Emily TAYLOR
Emily TAYLOR #2184
Female Female Under 13
00:47:36.78
00:47:36.78
9
(24)
Female Under 13
9
Female
24
WA
AUS
Emily Taylor
Emily Taylor
Emily Taylor
6:57 min/km
00:04:36.94
33
2
10
00:16:46.55
76
4
13
00:25:38.61
148
15
37
00:00:34.67
62
6
14
124
2333
Ava Bostilemm
Ava Bostilemm #2333
Female Under 15 Team
00:47:43.68
00:47:43.68
4
(25)
Under 15 Team
4
Female
25
WA
AUS
Ava Bostilemm
Hannah Kercut
Tom Kercut
6:58 min/km
00:10:07.19
234
7
82
00:15:59.61
53
3
6
00:21:03.35
94
3
16
00:00:33.51
46
3
9
125
2327
Team Amazeballzzzz
Team Amazeballzzzz #2327
Female Under 15 Team
00:48:02.30
00:48:02.30
5
(26)
Under 15 Team
5
Female
26
WA
AUS
Joanne van Selm
Georgia Harrison
7:00 min/km
00:06:09.61
189
5
70
00:15:48.69
46
2
5
00:25:26.99
147
6
36
00:00:36.99
91
4
23
128
2175
Riley SOMERSET
Riley SOMERSET #2175
Female Female Under 13
00:48:12.30
00:48:12.30
10
(27)
Female Under 13
10
Female
27
WA
AUS
Riley Somerset
Riley Somerset
Riley Somerset
7:02 min/km
00:04:41.70
36
4
13
00:19:44.24
165
13
40
00:23:11.29
123
8
25
00:00:35.06
67
7
17
133
2158
Mary-June QUINN
Mary-June QUINN #2158
Female Female Under 11
00:48:36.10
00:48:36.10
4
(28)
Female Under 11
4
Female
28
WA
AUS
Mary-June Quinn
Mary-June Quinn
Mary-June Quinn
7:05 min/km
00:05:34.59
141
13
51
00:17:12.63
88
3
16
00:25:10.00
143
5
33
00:00:38.86
108
7
32
134
2053
Brooke EDWARDS
Brooke EDWARDS #2053
Female Female Under 11
00:48:44.47
00:48:44.47
5
(29)
Female Under 11
5
Female
29
WA
AUS
Brooke Edwards
Brooke Edwards
Brooke Edwards
7:06 min/km
00:04:49.64
58
4
24
00:19:38.22
157
8
36
00:23:40.51
132
4
27
00:00:36.08
83
3
20
137
2310
Cool runnings
Cool runnings #2310
Female Under 11 Team
00:49:05.20
00:49:05.20
2
(30)
Under 11 Team
2
Female
30
WA
AUS
Leni Churcher
Nirmali Madigasekara
Santina Pillonee
7:09 min/km
00:06:05.45
178
4
65
00:14:00.37
7
1
1
00:28:21.49
179
4
50
00:00:37.88
98
3
26
139
2226
Candace CLARKE
Candace CLARKE #2226
Female Female Under 13
00:50:10.41
00:50:10.41
11
(31)
Female Under 13
11
Female
31
WA
AUS
Candace Clarke
Candace Clarke
Candace Clarke
7:19 min/km
00:05:06.82
98
15
37
00:20:07.02
173
14
43
00:24:14.30
136
10
29
00:00:42.26
146
17
47
141
2316
JTX McTs
JTX McTs #2316
Female Under 15 Team
00:50:32.72
00:50:32.72
6
(32)
Under 15 Team
6
Female
32
WA
AUS
Matilda Thomson
Xavier Thomson
7:22 min/km
00:09:52.79
233
6
81
00:16:41.82
74
5
11
00:22:56.04
119
5
24
00:01:02.06
225
7
78
142
2001
Grace ALCOCK
Grace ALCOCK #2001
Female Female Under 13
00:50:33.74
00:50:33.74
12
(33)
Female Under 13
12
Female
33
WA
AUS
Grace Alcock
Grace Alcock
Grace Alcock
7:22 min/km
00:05:41.44
142
19
52
00:19:08.34
145
10
33
00:25:13.54
144
13
34
00:00:30.40
19
2
4
144
2206
Eliana WHITE
Eliana WHITE #2206
Female Female Under 13
00:50:39.36
00:50:39.36
13
(34)
Female Under 13
13
Female
34
WA
AUS
Eliana White
Eliana White
Eliana White
7:23 min/km
00:04:41.94
38
5
14
00:20:27.17
182
16
51
00:24:54.99
140
11
31
00:00:35.25
73
9
19
145
2143
Milly OLDMEADOW
Milly OLDMEADOW #2143
Female Female Under 11
00:50:39.46
00:50:39.46
6
(35)
Female Under 11
6
Female
35
WA
AUS
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
Milly Oldmeadow
7:23 min/km
00:05:25.77
127
10
45
00:18:34.84
136
7
32
00:25:56.21
151
6
40
00:00:42.63
151
12
49
148
2135
Sophie MUDD
Sophie MUDD #2135
Female Female Under 15
00:50:59.32
00:50:59.32
9
(36)
Female Under 15
9
Female
36
WA
AUS
Sophie Mudd
Sophie Mudd
Sophie Mudd
7:26 min/km
00:04:48.11
53
8
21
00:20:54.75
192
10
56
00:24:33.43
138
9
30
00:00:43.02
156
9
51
149
2090
Hannah JAMES
Hannah JAMES #2090
Female Female Under 13
00:51:15.16
00:51:15.16
14
(37)
Female Under 13
14
Female
37
WA
AUS
Hannah James
Hannah James
Hannah James
7:28 min/km
00:05:05.69
97
14
36
00:18:27.67
133
9
31
00:27:04.23
163
18
45
00:00:37.56
95
11
24
152
2168
Taylah SHAW
Taylah SHAW #2168
Female Female Under 13
00:51:45.79
00:51:45.79
15
(38)
Female Under 13
15
Female
38
WA
AUS
Taylah Shaw
Taylah Shaw
Taylah Shaw
7:33 min/km
00:05:02.70
92
13
34
00:20:51.20
190
17
54
00:25:14.94
145
14
35
00:00:36.94
90
10
22
153
2178
Zoe STEVENSON
Zoe STEVENSON #2178
Female Female Under 15
00:51:55.29
00:51:55.29
10
(39)
Female Under 15
10
Female
39
WA
AUS
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
7:34 min/km
00:04:51.61
62
10
25
00:20:17.90
178
9
48
00:26:03.59
154
10
42
00:00:42.19
144
8
45
154
2129
Montanna MILLER
Montanna MILLER #2129
Female Female Under 13
00:52:01.28
00:52:01.28
16
(40)
Female Under 13
16
Female
40
WA
AUS
Montanna Miller
Montanna Miller
Montanna Miller
7:35 min/km
00:05:44.55
145
20
54
00:19:37.30
156
11
35
00:25:59.95
152
17
41
00:00:39.46
113
14
35
157
2072
Karla HALL
Karla HALL #2072
Female Female Under 11
00:53:15.97
00:53:15.97
7
(41)
Female Under 11
7
Female
41
WA
AUS
Karla Hall
Karla Hall
Karla Hall
7:46 min/km
00:06:21.93
202
24
75
00:20:10.68
176
10
46
00:26:06.72
155
7
43
00:00:36.64
87
4
21
159
2025
Lilla BRAMPTON
Lilla BRAMPTON #2025
Female Female Under 11
00:53:30.55
00:53:30.55
8
(42)
Female Under 11
8
Female
42
WA
AUS
Lilla Brampton
Lilla Brampton
Lilla Brampton
7:48 min/km
00:05:16.96
111
8
40
00:18:07.36
123
5
24
00:29:20.52
188
11
56
00:00:45.70
178
16
60
161
2103
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #2103
Female Female Under 9
00:53:33.49
00:53:33.49
1
(43)
Female Under 9
1
Female
43
WA
AUS
Anna Lockley
Anna Lockley
Anna Lockley
7:49 min/km
00:05:05.14
96
1
35
00:19:50.21
168
2
41
00:27:58.50
176
1
49
00:00:39.63
116
2
36
164
2307
Butterflies
Butterflies #2307
Female Under 11 Team
00:53:36.54
00:53:36.54
3
(44)
Under 11 Team
3
Female
44
WA
AUS
Chloe Brace
Amber Davies
Lucy Walton
7:49 min/km
00:05:17.66
113
2
41
00:19:58.66
170
4
42
00:27:41.41
173
3
48
00:00:38.80
106
4
30
165
2133
Susannah MOORE
Susannah MOORE #2133
Female Female Under 11
00:53:37.55
00:53:37.55
9
(45)
Female Under 11
9
Female
45
WA
AUS
Susannah Moore
Susannah Moore
Susannah Moore
7:49 min/km
00:05:49.10
151
15
55
00:20:51.45
191
16
55
00:26:18.54
157
8
44
00:00:38.45
103
5
28
166
2020
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2020
Female Female Under 9
00:53:38.57
00:53:38.57
2
(46)
Female Under 9
2
Female
46
WA
AUS
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
7:49 min/km
00:06:21.11
198
7
72
00:18:07.50
124
1
25
00:28:25.64
181
2
52
00:00:44.31
164
4
56
167
2088
Zoe HUNTLEY
Zoe HUNTLEY #2088
Female Female Under 13
00:53:45.93
00:53:45.93
17
(47)
Female Under 13
17
Female
47
WA
AUS
Zoe Huntley
Zoe Huntley
Zoe Huntley
7:50 min/km
00:05:19.38
115
17
42
00:22:43.45
218
21
69
00:24:56.86
141
12
32
00:00:46.23
179
21
61
168
2033
Elise COLLINS
Elise COLLINS #2033
Female Female Under 11
00:53:47.69
00:53:47.69
10
(48)
Female Under 11
10
Female
48
WA
AUS
Elise Collins
Elise Collins
Elise Collins
7:51 min/km
00:05:43.93
143
14
53
00:19:43.54
162
9
38
00:27:29.11
172
9
47
00:00:51.09
204
18
69
169
2222
Holly BRISBANE
Holly BRISBANE #2222
Female Female Under 13
00:53:49.99
00:53:49.99
18
(49)
Female Under 13
18
Female
49
WA
AUS
7:51 min/km
00:04:56.39
70
8
27
00:22:29.47
215
20
68
00:25:46.07
149
16
38
00:00:38.05
100
12
27
173
2334
Skye Spence
Skye Spence #2334
Female Under 11 Team
00:54:06.79
00:54:06.79
4
(50)
Under 11 Team
4
Female
50
WA
AUS
Skye Spence
Skye Spence
Culzen Spence
7:53 min/km
00:11:32.45
240
7
86
00:20:07.11
174
5
44
00:21:52.29
108
2
20
00:00:34.94
66
2
16
[1]
2
Page 1 of 2 (94 items)