SLSWA SunSmart Endurance Championships
11 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
4km Beach Run
2km Beach Run
2km Swim
12km Ski Race
9km Ski Race
6km Ski Race
4km Board Race
2km Board Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (103 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
CompAge
Pace
Wave
1
298
Riley SOMERS
Riley SOMERS #298
Male Nipper
00:08:58.0
00:08:58.0
1
(1)
Nipper
1
Male
1
4:29 min/km
Wave 3
2
185
Joshua NEERVOORT
Joshua NEERVOORT #185
Male Nipper
00:09:15.0
00:09:15.0
2
(2)
Nipper
2
00:00:16.9
Male
2
North Cottesloe SLSC
U/12
4:37 min/km
Wave 3
3
155
John LISHMAN
John LISHMAN #155
Male 50-54
00:09:28.3
00:09:28.3
1
(3)
50-54
1
Male
3
North Cottesloe SLSC
U/52
4:44 min/km
Wave 2
4
102
Jonah HANIKERI
Jonah HANIKERI #102
Male Nipper
00:09:42.0
00:09:42.0
3
(4)
Nipper
3
00:00:44.0
Male
4
COTTESLOE SLSC
U/11
4:51 min/km
Wave 3
5
103
Sienna HANIKERI
Sienna HANIKERI #103
Female Nipper
00:09:46.3
00:09:46.3
1
(1)
Nipper
1
Female
1
COTTESLOE SLSC
U/13
4:53 min/km
Wave 4
6
170
Lee MCGOVERN
Lee MCGOVERN #170
Male 50-54
00:09:58.3
00:09:58.3
2
(5)
50-54
2
00:00:30.0
Male
5
North Cottesloe SLSC
U/52
4:59 min/km
Wave 2
7
37
Cooper BURCH
Cooper BURCH #37
Male Nipper
00:10:03.0
00:10:03.0
4
(6)
Nipper
4
00:01:05.0
Male
6
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/12
5:01 min/km
Wave 3
8
67
Jose DESFOSSES
Jose DESFOSSES #67
Male 55-59
00:10:03.3
00:10:03.3
1
(7)
55-59
1
Male
7
Scarboro SLSC Inc
U/67
5:01 min/km
Wave 2
9
299
Aiden SOMERS
Aiden SOMERS #299
Male Nipper
00:10:06.0
00:10:06.0
5
(8)
Nipper
5
00:01:08.0
Male
8
5:03 min/km
Wave 3
10
258
Edward YOUNG
Edward YOUNG #258
Male Nipper
00:10:08.0
00:10:08.0
6
(9)
Nipper
6
00:01:09.9
Male
9
COTTESLOE SLSC
U/13
5:04 min/km
Wave 3
11
150
Alexander LEE
Alexander LEE #150
Male Nipper
00:10:10.0
00:10:10.0
7
(10)
Nipper
7
00:01:12.0
Male
10
COTTESLOE SLSC
U/12
5:05 min/km
Wave 3
12
199
Dylan POOLE
Dylan POOLE #199
Male Nipper
00:10:12.0
00:10:12.0
8
(11)
Nipper
8
00:01:14.0
Male
11
City of Perth SLSC
U/13
5:06 min/km
Wave 3
13
180
Ty MUIR
Ty MUIR #180
Male Nipper
00:10:17.0
00:10:17.0
9
(12)
Nipper
9
00:01:19.0
Male
12
SECRET HARBOUR SLSC
U/11
5:08 min/km
Wave 3
14
82
Byron FINCH
Byron FINCH #82
Male Nipper
00:10:22.0
00:10:22.0
10
(13)
Nipper
10
00:01:23.9
Male
13
SECRET HARBOUR SLSC
U/13
5:11 min/km
Wave 3
15
35
Morgan BROWN
Morgan BROWN #35
Male Nipper
00:10:24.0
00:10:24.0
11
(14)
Nipper
11
00:01:26.0
Male
14
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/12
5:12 min/km
Wave 3
16
248
Jonah WHITBY
Jonah WHITBY #248
Male Nipper
00:10:25.0
00:10:25.0
12
(15)
Nipper
12
00:01:27.0
Male
15
Fremantle SLSC
U/12
5:12 min/km
Wave 3
17
243
Lucas WALKER
Lucas WALKER #243
Male Nipper
00:10:28.0
00:10:28.0
13
(16)
Nipper
13
00:01:30.0
Male
16
Trigg Island SLSC
U/13
5:14 min/km
Wave 3
18
194
Kallan PARSONS
Kallan PARSONS #194
Male Nipper
00:10:36.0
00:10:36.0
14
(17)
Nipper
14
00:01:38.0
Male
17
Trigg Island SLSC
U/12
5:18 min/km
Wave 3
19
43
David CALEY
David CALEY #43
Male 55-59
00:10:40.3
00:10:40.3
2
(18)
55-59
2
00:00:36.9
Male
18
City of Perth SLSC
U/56
5:20 min/km
Wave 2
20
230
Lachlan SOFIELD
Lachlan SOFIELD #230
Male Nipper
00:10:43.0
00:10:43.0
15
(19)
Nipper
15
00:01:45.0
Male
19
Fremantle SLSC
U/11
5:21 min/km
Wave 3
21
57
Euan COWIE
Euan COWIE #57
Male Nipper
00:10:44.0
00:10:44.0
16
(20)
Nipper
16
00:01:45.9
Male
20
COTTESLOE SLSC
U/13
5:22 min/km
Wave 3
22
97
Nyah GRAY
Nyah GRAY #97
Female Nipper
00:10:44.3
00:10:44.3
2
(2)
Nipper
2
00:00:58.0
Female
2
Trigg Island SLSC
U/13
5:22 min/km
Wave 4
23
254
Tom WITTENOOM
Tom WITTENOOM #254
Male Nipper
00:10:45.0
00:10:45.0
17
(21)
Nipper
17
00:01:47.0
Male
21
COTTESLOE SLSC
U/11
5:22 min/km
Wave 3
24
23
Kai BELMONT
Kai BELMONT #23
Male Nipper
00:10:47.0
00:10:47.0
18
(22)
Nipper
18
00:01:49.0
Male
22
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/12
5:23 min/km
Wave 3
25
215
Finn SCANLAN
Finn SCANLAN #215
Male Nipper
00:10:48.0
00:10:48.0
19
(23)
Nipper
19
00:01:50.0
Male
23
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/12
5:24 min/km
Wave 3
26
233
Harvey TEMPLETON
Harvey TEMPLETON #233
Male Nipper
00:10:53.0
00:10:53.0
20
(24)
Nipper
20
00:01:55.0
Male
24
Coogee Beach SLSC Inc (WA)
U/12
5:26 min/km
Wave 3
27
187
Femke NEGUS
Femke NEGUS #187
Female Nipper
00:10:57.3
00:10:57.3
3
(3)
Nipper
3
00:01:11.0
Female
3
Trigg Island SLSC
U/13
5:28 min/km
Wave 4
28
90
Jules FREDONNET
Jules FREDONNET #90
Male Nipper
00:11:01.0
00:11:01.0
21
(25)
Nipper
21
00:02:03.0
Male
25
Trigg Island SLSC
U/12
5:30 min/km
Wave 3
29
51
Joseph COLEMAN
Joseph COLEMAN #51
Male Nipper
00:11:12.0
00:11:12.0
22
(26)
Nipper
22
00:02:14.0
Male
26
Fremantle SLSC
U/12
5:36 min/km
Wave 3
30
158
Harrison LUCAS
Harrison LUCAS #158
Male Nipper
00:11:17.0
00:11:17.0
23
(27)
Nipper
23
00:02:19.0
Male
27
COTTESLOE SLSC
U/13
5:38 min/km
Wave 3
31
164
Sophie MATTINGLY
Sophie MATTINGLY #164
Female Nipper
00:11:32.3
00:11:32.3
4
(4)
Nipper
4
00:01:46.0
Female
4
Fremantle SLSC
U/13
5:46 min/km
Wave 4
32
163
Joseph MATTINGLY
Joseph MATTINGLY #163
Male Nipper
00:11:42.0
00:11:42.0
24
(28)
Nipper
24
00:02:43.9
Male
28
Fremantle SLSC
U/11
5:51 min/km
Wave 3
33
16
Caleb BAILEY
Caleb BAILEY #16
Male Nipper
00:11:42.0
00:11:42.0
25
(29)
Nipper
25
00:02:44.0
Male
29
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/13
5:51 min/km
Wave 3
34
58
Stuart COWIE
Stuart COWIE #58
Male 50-54
00:11:49.3
00:11:49.3
3
(30)
50-54
3
00:02:21.0
Male
30
COTTESLOE SLSC
U/53
5:54 min/km
Wave 2
35
56
Sophia COUTTS
Sophia COUTTS #56
Female Nipper
00:11:58.3
00:11:58.3
5
(5)
Nipper
5
00:02:11.9
Female
5
City of Perth SLSC
U/13
5:59 min/km
Wave 4
36
135
Gabriel JOHNSTONE
Gabriel JOHNSTONE #135
Male Nipper
00:12:00.0
00:12:00.0
26
(31)
Nipper
26
00:03:02.0
Male
31
COTTESLOE SLSC
U/13
6:00 min/km
Wave 3
37
101
James GUYMER
James GUYMER #101
Male Nipper
00:12:03.0
00:12:03.0
27
(32)
Nipper
27
00:03:05.0
Male
32
MULLALOO SLSC
U/11
6:01 min/km
Wave 3
38
184
Giles MUSHAM
Giles MUSHAM #184
Male Nipper
00:12:11.0
00:12:11.0
28
(33)
Nipper
28
00:03:12.9
Male
33
Trigg Island SLSC
U/11
6:05 min/km
Wave 3
39
127
Mia JACKSON
Mia JACKSON #127
Female Nipper
00:12:11.3
00:12:11.3
6
(6)
Nipper
6
00:02:25.0
Female
6
City of Perth SLSC
U/13
6:05 min/km
Wave 4
40
26
Hollie BERTONLINI
Hollie BERTONLINI #26
Female Nipper
00:12:13.3
00:12:13.3
7
(7)
Nipper
7
00:02:27.0
Female
7
Sorrento SLSC (Inc) (WA)
U/12
6:06 min/km
Wave 4
41
148
Jordan KRIESER
Jordan KRIESER #148
Male Nipper
00:12:20.0
00:12:20.0
29
(34)
Nipper
29
00:03:22.0
Male
34
Fremantle SLSC
U/11
6:10 min/km
Wave 3
42
71
Romy DULLAGHAN
Romy DULLAGHAN #71
Female Nipper
00:12:28.3
00:12:28.3
8
(8)
Nipper
8
00:02:42.0
Female
8
SECRET HARBOUR SLSC
U/12
6:14 min/km
Wave 4
43
205
Lalayna RICHARDSON
Lalayna RICHARDSON #205
Female Nipper
00:12:43.3
00:12:43.3
9
(9)
Nipper
9
00:02:57.0
Female
9
Coogee Beach SLSC Inc (WA)
U/13
6:21 min/km
Wave 4
44
111
Eathan HIDE
Eathan HIDE #111
Male Nipper
00:12:44.0
00:12:44.0
30
(35)
Nipper
30
00:03:46.0
Male
35
SECRET HARBOUR SLSC
U/11
6:22 min/km
Wave 3
45
188
Mia NESBIT
Mia NESBIT #188
Female Nipper
00:12:47.3
00:12:47.3
10
(10)
Nipper
10
00:03:00.9
Female
10
City of Perth SLSC
U/13
6:23 min/km
Wave 4
46
36
Victoria BROWN
Victoria BROWN #36
Female Nipper
00:12:51.3
00:12:51.3
11
(11)
Nipper
11
00:03:05.0
Female
11
Swanbourne Nedlands SLSC Inc
U/13
6:25 min/km
Wave 4
47
134
Nelli JOHNSON
Nelli JOHNSON #134
Female Nipper
00:13:11.3
00:13:11.3
12
(12)
Nipper
12
00:03:25.0
Female
12
Trigg Island SLSC
U/11
6:35 min/km
Wave 4
48
186
Annika NEGUS
Annika NEGUS #186
Female Nipper
00:13:16.3
00:13:16.3
13
(13)
Nipper
13
00:03:30.0
Female
13
Trigg Island SLSC
U/11
6:38 min/km
Wave 4
49
240
Joseph TYRRELL
Joseph TYRRELL #240
Male Nipper
00:13:18.0
00:13:18.0
31
(36)
Nipper
31
00:04:20.0
Male
36
SECRET HARBOUR SLSC
U/12
6:39 min/km
Wave 3
50
22
Myles BEENEY
Myles BEENEY #22
Male Nipper
00:13:24.0
00:13:24.0
32
(37)
Nipper
32
00:04:25.9
Male
37
Trigg Island SLSC
U/11
6:41 min/km
Wave 3
[1]
2
3
Page 1 of 3 (103 items)
© 2023