NIPSSA Regional Cross Country
24 Jun 2016
Results
Details
 
Contact
Year 2
Div A Year 3
Div A Year 4
Div A Year 5
Div A Year 6
Div B Year 3
Div B Year 4
Div B Year 5
Div B Year 6
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
29
493
Lucas FLEAY
Lucas FLEAY #493
Male Y2
00:03:20.73
00:03:20.73
26
(26)
Y2
26
Male
26
ST STEPHENS DUNCRAIG
2
4:27 min/km
Remove From Favourites
   
Detailed Results
[1]
2
3
Page 1 of 3 (120 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1
323
Felix BRIGGS
Felix BRIGGS #323
Male Y2
00:02:59.69
00:02:59.69
1
(1)
Y2
1
Male
1
ST MARKS ACS
1
3:59 min/km
2
551
Shay BURKE
Shay BURKE #551
Male Y2
00:03:00.71
00:03:00.71
2
(2)
Y2
2
Male
2
WHITFORD CATHOLIC
1
4:00 min/km
3
554
Campbell CREYK
Campbell CREYK #554
Male Y2
00:03:00.92
00:03:00.92
3
(3)
Y2
3
Male
3
WHITFORD CATHOLIC
2
4:01 min/km
4
559
Anthony VREBEC
Anthony VREBEC #559
Male Y2
00:03:01.23
00:03:01.23
4
(4)
Y2
4
Male
4
WHITFORD CATHOLIC
3
4:01 min/km
5
560
Leo WHELAHAN
Leo WHELAHAN #560
Male Y2
00:03:04.56
00:03:04.56
5
(5)
Y2
5
Male
5
WHITFORD CATHOLIC
4
4:06 min/km
6
219
Tyson MUSCA
Tyson MUSCA #219
Male Y2
00:03:05.22
00:03:05.22
6
(6)
Y2
6
Male
6
PADBURY CATHOLIC
1
4:06 min/km
7
434
Jamie HORAN
Jamie HORAN #434
Male Y2
00:03:06.40
00:03:06.40
7
(7)
Y2
7
Male
7
ST STEPHENS CARRAMAR
1
4:08 min/km
8
558
Ben ROWE
Ben ROWE #558
Male Y2
00:03:06.40
00:03:06.40
8
(8)
Y2
8
Male
8
WHITFORD CATHOLIC
5
4:08 min/km
9
224
Jacob WILLSHIRE
Jacob WILLSHIRE #224
Male Y2
00:03:09.45
00:03:09.45
9
(9)
Y2
9
Male
9
PADBURY CATHOLIC
2
4:12 min/km
10
160
Jordan MANIFOLD
Jordan MANIFOLD #160
Male Y2
00:03:10.73
00:03:10.73
10
(10)
Y2
10
Male
10
LIWARA
1
4:14 min/km
11
432
Daisy BREEZE
Daisy BREEZE #432
Female Y2
00:03:11.96
00:03:11.96
1
(1)
Y2
1
Female
1
ST STEPHENS CARRAMAR
2
4:15 min/km
12
331
Kydn MEYER
Kydn MEYER #331
Male Y2
00:03:12.23
00:03:12.23
11
(11)
Y2
11
Male
11
ST MARKS ACS
2
4:16 min/km
13
500
Beau TURNER
Beau TURNER #500
Male Y2
00:03:12.29
00:03:12.29
12
(12)
Y2
12
Male
12
ST STEPHENS DUNCRAIG
1
4:16 min/km
14
3
Ashton RAO
Ashton RAO #3
Male Y2
00:03:13.30
00:03:13.30
13
(13)
Y2
13
Male
13
FRANCIS JORDAN
1
4:17 min/km
15
1
Archie BROWN
Archie BROWN #1
Male Y2
00:03:14.73
00:03:14.73
14
(14)
Y2
14
Male
14
FRANCIS JORDAN
2
4:19 min/km
16
695
Jordan KRUGER
Jordan KRUGER #695
Male Y2
00:03:15.54
00:03:15.54
15
(15)
Y2
15
Male
15
Lake Joondalup Baptist
1
4:20 min/km
17
221
Tom SANDERS
Tom SANDERS #221
Male Y2
00:03:15.73
00:03:15.73
16
(16)
Y2
16
Male
16
PADBURY CATHOLIC
3
4:20 min/km
18
322
Maxim ALBRECHT
Maxim ALBRECHT #322
Male Y2
00:03:16.35
00:03:16.35
17
(17)
Y2
17
Male
17
ST MARKS ACS
3
4:21 min/km
19
216
Declan COOPER
Declan COOPER #216
Male Y2
00:03:16.56
00:03:16.56
18
(18)
Y2
18
Male
18
PADBURY CATHOLIC
4
4:22 min/km
20
215
Kian CARTMELL
Kian CARTMELL #215
Male Y2
00:03:17.18
00:03:17.18
19
(19)
Y2
19
Male
19
PADBURY CATHOLIC
5
4:22 min/km
21
433
Mitchell CALLCOTT
Mitchell CALLCOTT #433
Male Y2
00:03:17.38
00:03:17.38
20
(20)
Y2
20
Male
20
ST STEPHENS CARRAMAR
3
4:23 min/km
22
155
Daniel ELLIOT
Daniel ELLIOT #155
Male Y2
00:03:17.49
00:03:17.49
21
(21)
Y2
21
Male
21
LIWARA
2
4:23 min/km
23
156
Harrison GILFORD
Harrison GILFORD #156
Male Y2
00:03:17.99
00:03:17.99
22
(22)
Y2
22
Male
22
LIWARA
3
4:23 min/km
24
6
Emma STEWART
Emma STEWART #6
Female Y2
00:03:18.35
00:03:18.35
2
(2)
Y2
2
Female
2
FRANCIS JORDAN
3
4:24 min/km
25
550
Tyler BULL
Tyler BULL #550
Female Y2
00:03:19.16
00:03:19.16
3
(3)
Y2
3
Female
3
WHITFORD CATHOLIC
6
4:25 min/km
26
153
Finn ALLSWORTH
Finn ALLSWORTH #153
Male Y2
00:03:19.41
00:03:19.41
23
(23)
Y2
23
Male
23
LIWARA
4
4:25 min/km
27
217
Flynn MCGUANNE
Flynn MCGUANNE #217
Male Y2
00:03:19.73
00:03:19.73
24
(24)
Y2
24
Male
24
PADBURY CATHOLIC
6
4:26 min/km
28
158
Noah HAY
Noah HAY #158
Male Y2
00:03:20.69
00:03:20.69
25
(25)
Y2
25
Male
25
LIWARA
5
4:27 min/km
29
493
Lucas FLEAY
Lucas FLEAY #493
Male Y2
00:03:20.73
00:03:20.73
26
(26)
Y2
26
Male
26
ST STEPHENS DUNCRAIG
2
4:27 min/km
30
553
Oliver COHN
Oliver COHN #553
Male Y2
00:03:22.24
00:03:22.24
27
(27)
Y2
27
Male
27
WHITFORD CATHOLIC
7
4:29 min/km
31
495
Hudson HALL
Hudson HALL #495
Male Y2
00:03:22.47
00:03:22.47
28
(28)
Y2
28
Male
28
ST STEPHENS DUNCRAIG
3
4:29 min/km
32
972
Harry SMITH
Harry SMITH #972
Male Y2
00:03:22.47
00:03:22.47
29
(29)
Y2
29
Male
29
ST JAMES' ANGLICAN
1
4:29 min/km
33
494
Austin GOFF
Austin GOFF #494
Male Y2
00:03:23.49
00:03:23.49
30
(30)
Y2
30
Male
30
ST STEPHENS DUNCRAIG
4
4:31 min/km
34
332
Charley WILLISON
Charley WILLISON #332
Male Y2
00:03:24.50
00:03:24.50
31
(31)
Y2
31
Male
31
ST MARKS ACS
4
4:32 min/km
35
5
Isaac RICHARDSON
Isaac RICHARDSON #5
Male Y2
00:03:24.71
00:03:24.71
32
(32)
Y2
32
Male
32
FRANCIS JORDAN
4
4:32 min/km
36
431
Riley BIRKETT
Riley BIRKETT #431
Male Y2
00:03:25.31
00:03:25.31
33
(33)
Y2
33
Male
33
ST STEPHENS CARRAMAR
4
4:33 min/km
37
691
Tabitha HEATH
Tabitha HEATH #691
Female Y2
00:03:25.64
00:03:25.64
4
(4)
Y2
4
Female
4
Lake Joondalup Baptist
2
4:34 min/km
38
154
Darcy BASTOW
Darcy BASTOW #154
Male Y2
00:03:26.94
00:03:26.94
34
(34)
Y2
34
Male
34
LIWARA
6
4:35 min/km
39
609
Lucus ARRIGONI
Lucus ARRIGONI #609
Male Y2
00:03:27.73
00:03:27.73
35
(35)
Y2
35
Male
35
Alkimos Baptist
1
4:36 min/km
40
430
Morgan BENNETT
Morgan BENNETT #430
Female Y2
00:03:28.10
00:03:28.10
5
(5)
Y2
5
Female
5
ST STEPHENS CARRAMAR
5
4:37 min/km
41
439
Chloe VAN REENAN
Chloe VAN REENAN #439
Female Y2
00:03:28.31
00:03:28.31
6
(6)
Y2
6
Female
6
ST STEPHENS CARRAMAR
6
4:37 min/km
42
610
Jake BATTEN
Jake BATTEN #610
Male Y2
00:03:29.18
00:03:29.18
36
(36)
Y2
36
Male
36
Alkimos Baptist
2
4:38 min/km
43
7
Keira STREET
Keira STREET #7
Female Y2
00:03:29.72
00:03:29.72
7
(7)
Y2
7
Female
7
FRANCIS JORDAN
5
4:39 min/km
44
556
Lily IREDALE
Lily IREDALE #556
Female Y2
00:03:29.92
00:03:29.92
8
(8)
Y2
8
Female
8
WHITFORD CATHOLIC
8
4:39 min/km
45
491
Cara DUPREEZ
Cara DUPREEZ #491
Female Y2
00:03:31.95
00:03:31.95
9
(9)
Y2
9
Female
9
ST STEPHENS DUNCRAIG
5
4:42 min/km
46
690
Tyson CUPIT
Tyson CUPIT #690
Male Y2
00:03:32.43
00:03:32.43
37
(37)
Y2
37
Male
37
Lake Joondalup Baptist
3
4:43 min/km
47
1072
Phoenix BUKTENCIA
Phoenix BUKTENCIA #1072
Male Y2
00:03:32.43
00:03:32.43
38
(38)
Y2
38
Male
38
ST LUKES
1
4:43 min/km
48
222
Kayley THOMAS
Kayley THOMAS #222
Female Y2
00:03:32.57
00:03:32.57
10
(10)
Y2
10
Female
10
PADBURY CATHOLIC
7
4:43 min/km
49
498
Caitlyn KNIGHT
Caitlyn KNIGHT #498
Female Y2
00:03:33.97
00:03:33.97
11
(11)
Y2
11
Female
11
ST STEPHENS DUNCRAIG
6
4:45 min/km
50
497
Tayla IRVINE
Tayla IRVINE #497
Female Y2
00:03:33.97
00:03:33.97
12
(12)
Y2
12
Female
12
ST STEPHENS DUNCRAIG
7
4:45 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (120 items)