Swimming WA Open Water Series #6
26 Jan 2015
Results
Details
 
Contact
500m
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
26
820
George JOE
George JOE #820
Male 11 & Under
00:12:30.00
00:12:30.00
4
(8)
11 & Under
4
Male
8
Open Water
AUS
25:00 min/km
Remove From Favourites
   
Detailed Results
Page 1 of 1 (34 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
1
804
Eliza HODDER
Eliza HODDER #804
Female 11 & Under
00:08:46.60
00:08:46.60
1
(1)
11 & Under
1
Female
1
Breakers
AUS
17:33 min/km
2
805
Emily HOLLAND
Emily HOLLAND #805
Female 11 & Under
00:08:55.80
00:08:55.80
2
(2)
11 & Under
2
Female
2
Perth City Swimming Club
AUS
17:51 min/km
3
803
Rhianna HEPBURN
Rhianna HEPBURN #803
Female 11 & Under
00:08:56.50
00:08:56.50
3
(3)
11 & Under
3
Female
3
Perth City Swimming Club
AUS
17:53 min/km
4
802
Abbey GREAVES
Abbey GREAVES #802
Female 11 & Under
00:08:59.80
00:08:59.80
4
(4)
11 & Under
4
Female
4
Breakers
AUS
17:59 min/km
5
799
Scotia BROOME
Scotia BROOME #799
Female 14 & Under
00:09:00.70
00:09:00.70
1
(5)
14 & Under
1
Female
5
Barracudas
AUS
18:01 min/km
6
812
Kiara SIMONS
Kiara SIMONS #812
Female 11 & Under
00:09:02.40
00:09:02.40
5
(6)
11 & Under
5
Female
6
SWAN HILLS
AUS
18:04 min/km
7
825
Cooper MASON
Cooper MASON #825
Male 11 & Under
00:09:22.60
00:09:22.60
1
(1)
11 & Under
1
Male
1
NEWMAN CHURCHLANDS
AUS
18:45 min/km
8
801
Georgia GOFF
Georgia GOFF #801
Female 11 & Under
00:09:42.90
00:09:42.90
6
(7)
11 & Under
6
Female
7
Perth City Swimming Club
AUS
19:25 min/km
9
808
Kate O'HARA
Kate O'HARA #808
Female 14 & Under
00:10:17.40
00:10:17.40
2
(8)
14 & Under
2
Female
8
Unattached
AUS
20:34 min/km
10
851
Jade GIBBONS
Jade GIBBONS #851
Female 14 & Under
00:10:55.10
00:10:55.10
3
(9)
14 & Under
3
Female
9
AUS
21:50 min/km
11
814
Emily TALJAARD
Emily TALJAARD #814
Female 14 & Under
00:10:56.10
00:10:56.10
4
(10)
14 & Under
4
Female
10
Open Water
AUS
21:52 min/km
12
828
Owen TERRY
Owen TERRY #828
Male 14 & Under
00:10:56.50
00:10:56.50
1
(2)
14 & Under
1
Male
2
NEWMAN CHURCHLANDS
AUS
21:53 min/km
13
827
Liam POTTS
Liam POTTS #827
Male 14 & Under
00:11:07.80
00:11:07.80
2
(3)
14 & Under
2
Male
3
UWA Swimming Club
AUS
22:15 min/km
14
811
Liesl SIMONS
Liesl SIMONS #811
Female 35 & Over
00:11:15.00
00:11:15.00
1
(11)
35 & Over
1
Female
11
Open Water
AUS
22:30 min/km
15
815
Jasmine TERRY
Jasmine TERRY #815
Female 11 & Under
00:11:16.70
00:11:16.70
7
(12)
11 & Under
7
Female
12
NEWMAN CHURCHLANDS
AUS
22:33 min/km
16
868
Nadia JOHNSON
Nadia JOHNSON #868
Female 18 & Over
00:11:20.50
00:11:20.50
1
(13)
18 & Over
1
Female
13
AUS
22:41 min/km
17
819
Tim HOLLEMANS
Tim HOLLEMANS #819
Male 11 & Under
00:11:36.10
00:11:36.10
2
(4)
11 & Under
2
Male
4
Open Water
AUS
23:12 min/km
18
824
Beau LUMSDEN
Beau LUMSDEN #824
Male 14 & Under
00:11:42.70
00:11:42.70
3
(5)
14 & Under
3
Male
5
Westside Christchurch Aquatic Swimming Club
AUS
23:25 min/km
19
800
Sienna GALE
Sienna GALE #800
Female 11 & Under
00:11:54.50
00:11:54.50
8
(14)
11 & Under
8
Female
14
WEST COAST
AUS
23:48 min/km
20
813
Laura STABLER
Laura STABLER #813
Female 18 & Over
00:11:55.70
00:11:55.70
2
(15)
18 & Over
2
Female
15
Open Water
AUS
23:51 min/km
21
807
Asia LUMSDEN
Asia LUMSDEN #807
Female 11 & Under
00:12:01.80
00:12:01.80
9
(16)
11 & Under
9
Female
16
Open Water
AUS
24:03 min/km
22
832
Antony OMELCHUK
Antony OMELCHUK #832
Male 11 & Under
00:12:06.60
00:12:06.60
3
(6)
11 & Under
3
Male
6
AUS
24:13 min/km
23
822
Richard KOZLOWSKI
Richard KOZLOWSKI #822
Male 35 & Over
00:12:17.50
00:12:17.50
1
(7)
35 & Over
1
Male
7
Perth City Swimming Club
AUS
24:35 min/km
24
817
Clare WALKER
Clare WALKER #817
Female 35 & Over
00:12:18.30
00:12:18.30
2
(17)
35 & Over
2
Female
17
Open Water
AUS
24:36 min/km
25
798
Kari BARNARD
Kari BARNARD #798
Female 35 & Over
00:12:19.90
00:12:19.90
3
(18)
35 & Over
3
Female
18
Open Water
AUS
24:39 min/km
26
820
George JOE
George JOE #820
Male 11 & Under
00:12:30.00
00:12:30.00
4
(8)
11 & Under
4
Male
8
Open Water
AUS
25:00 min/km
27
829
Zeke UPFOLD
Zeke UPFOLD #829
Male 11 & Under
00:12:34.00
00:12:34.00
5
(9)
11 & Under
5
Male
9
WEST COAST
AUS
25:08 min/km
28
806
Lucy KAYE
Lucy KAYE #806
Female 11 & Under
00:13:00.90
00:13:00.90
10
(19)
11 & Under
10
Female
19
Open Water
AUS
26:01 min/km
29
823
George LUMSDEN
George LUMSDEN #823
Male 35 & Over
00:13:15.50
00:13:15.50
2
(10)
35 & Over
2
Male
10
Westside Christchurch Aquatic Swimming Club
AUS
26:31 min/km
30
864
Amy BARRETT-LENNARD
Amy BARRETT-LENNARD #864
Female 35 & Over
00:14:17.50
00:14:17.50
4
(20)
35 & Over
4
Female
20
AUS
28:35 min/km
31
816
Jasmyn UPFOLD
Jasmyn UPFOLD #816
Female 11 & Under
00:14:27.90
00:14:27.90
11
(21)
11 & Under
11
Female
21
WEST COAST
AUS
28:55 min/km
32
818
Emily WHITE
Emily WHITE #818
Female 11 & Under
00:14:35.60
00:14:35.60
12
(22)
11 & Under
12
Female
22
Open Water
AUS
29:11 min/km
33
821
Jack KAYE
Jack KAYE #821
Male 18 & Over
00:15:33.00
00:15:33.00
1
(11)
18 & Over
1
Male
11
GEELONG COMBINED
AUS
31:06 min/km
34
826
Wentzel MULLER
Wentzel MULLER #826
Male 35 & Over
00:15:50.40
00:15:50.40
3
(12)
35 & Over
3
Male
12
Open Water
NO
31:40 min/km
Page 1 of 1 (34 items)
© 2023