Swimming WA Open Water Series #5
11 Jan 2015
Results
Details
 
Contact
5.75km Solo
6km Duo
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Favourites
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
33
41
Adam SALTER
Adam SALTER #41
Male 18 & Over
01:20:55.80
01:20:55.80
11
(31)
18 & Over
11
Male
31
Open Water
AUS
14:04 min/km
Remove From Favourites
   
Detailed Results
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (214 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Country
Pace
1
22
Gareth EVANS
Gareth EVANS #22
Male 18 & Over
01:12:03.30
01:12:03.30
1
(1)
18 & Over
1
Male
1
Breakers
AUS
12:31 min/km
2
4
Zachary BEVAN
Zachary BEVAN #4
Male 17 & Under
01:12:03.50
01:12:03.50
1
(2)
17 & Under
1
Male
2
ROCKINGHAM
AUS
12:31 min/km
3
44
Bradley SMITH
Bradley SMITH #44
Male 18 & Over
01:12:05.70
01:12:05.70
2
(3)
18 & Over
2
Male
3
Breakers
AUS
12:32 min/km
4
72
Benjamin HEWITT
Benjamin HEWITT #72
Male 35 & Over
01:12:07.30
01:12:07.30
1
(4)
35 & Over
1
Male
4
Open Water
AUS
12:32 min/km
5
45
Lachlan TASSELL
Lachlan TASSELL #45
Male 18 & Over
01:12:09.90
01:12:09.90
3
(5)
18 & Over
3
Male
5
Western Sprint
AUS
12:33 min/km
6
8
Alexander FREEMAN
Alexander FREEMAN #8
Male 17 & Under
01:12:13.90
01:12:13.90
2
(6)
17 & Under
2
Male
6
Perth City Swimming Club
AUS
12:33 min/km
7
6
Drew CORRIGAN
Drew CORRIGAN #6
Male 17 & Under
01:12:17.70
01:12:17.70
3
(7)
17 & Under
3
Male
7
Breakers
AUS
12:34 min/km
8
176
Thomas PALMER
Thomas PALMER #176
Male 18 & Over
01:12:35.50
01:12:35.50
4
(8)
18 & Over
4
Male
8
Open Water
AUS
12:37 min/km
9
5
Ben BRBICH
Ben BRBICH #5
Male 17 & Under
01:17:20.60
01:17:20.60
4
(9)
17 & Under
4
Male
9
South Shore Swimming Club
AUS
13:27 min/km
10
12
Oliver STENNING
Oliver STENNING #12
Male 17 & Under
01:17:33.10
01:17:33.10
5
(10)
17 & Under
5
Male
10
South Shore Swimming Club
13:29 min/km
11
68
Ian GORDON
Ian GORDON #68
Male 35 & Over
01:17:33.60
01:17:33.60
2
(11)
35 & Over
2
Male
11
Open Water
AUS
13:29 min/km
12
61
Ross DAVIS
Ross DAVIS #61
Male 35 & Over
01:17:40.50
01:17:40.50
3
(12)
35 & Over
3
Male
12
Open Water
AUS
13:30 min/km
13
73
Rohan HOLLICK
Rohan HOLLICK #73
Male 35 & Over
01:17:59.80
01:17:59.80
4
(13)
35 & Over
4
Male
13
Open Water
AUS
13:33 min/km
14
26
Harrison GARLAND
Harrison GARLAND #26
Male 18 & Over
01:18:04.60
01:18:04.60
5
(14)
18 & Over
5
Male
14
Open Water
AUS
13:34 min/km
15
33
Michael MCPHEE
Michael MCPHEE #33
Male 18 & Over
01:18:16.80
01:18:16.80
6
(15)
18 & Over
6
Male
15
Unattached WA
AUS
13:36 min/km
16
194
Naomi WATTERS
Naomi WATTERS #194
Female 35 & Over
01:18:31.90
01:18:31.90
1
(1)
35 & Over
1
Female
1
Open Water
AUS
13:39 min/km
17
52
Damon BROWN
Damon BROWN #52
Male 35 & Over
01:18:59.30
01:18:59.30
5
(16)
35 & Over
5
Male
16
Open Water
AUS
13:44 min/km
18
75
Marcus HUMPHREYS
Marcus HUMPHREYS #75
Male 35 & Over
01:19:09.30
01:19:09.30
6
(17)
35 & Over
6
Male
17
Unattached NT
AUS
13:45 min/km
19
92
Leon MUSCA
Leon MUSCA #92
Male 35 & Over
01:19:10.60
01:19:10.60
7
(18)
35 & Over
7
Male
18
Open Water
AUS
13:46 min/km
20
97
Anthony ROOKE
Anthony ROOKE #97
Male 35 & Over
01:19:11.80
01:19:11.80
8
(19)
35 & Over
8
Male
19
Open Water
AUS
13:46 min/km
21
89
Andy MULLER
Andy MULLER #89
Male 35 & Over
01:19:24.80
01:19:24.80
9
(20)
35 & Over
9
Male
20
Open Water
AUS
13:48 min/km
22
112
Jon HAINES
Jon HAINES #112
Male 50 & Over
01:19:28.10
01:19:28.10
1
(21)
50 & Over
1
Male
21
Open Water
AUS
13:49 min/km
23
159
Caitlyn JAMES
Caitlyn JAMES #159
Female 18 & Over
01:19:37.80
01:19:37.80
1
(2)
18 & Over
1
Female
2
South Shore Swimming Club
AUS
13:50 min/km
24
10
Jeremy SHAW
Jeremy SHAW #10
Male 17 & Under
01:19:39.30
01:19:39.30
6
(22)
17 & Under
6
Male
22
South Shore Swimming Club
13:51 min/km
25
19
Sam DEVINE
Sam DEVINE #19
Male 18 & Over
01:19:46.90
01:19:46.90
7
(23)
18 & Over
7
Male
23
Open Water
AUS
13:52 min/km
26
1
Benjamin READ
Benjamin READ #1
Male 14 & Under
01:20:07.40
01:20:07.40
1
(24)
14 & Under
1
Male
24
ROCKINGHAM
AUS
13:56 min/km
27
240
James LEWIN
James LEWIN #240
Male 18 & Over
01:20:26.40
01:20:26.40
8
(25)
18 & Over
8
Male
25
AUS
13:59 min/km
28
30
Marc KENDALL
Marc KENDALL #30
Male 18 & Over
01:20:32.80
01:20:32.80
9
(26)
18 & Over
9
Male
26
Open Water
AUS
14:00 min/km
29
3
Steven BENNETT
Steven BENNETT #3
Male 17 & Under
01:20:34.60
01:20:34.60
7
(27)
17 & Under
7
Male
27
BUNBURY
AUS
14:00 min/km
30
11
Callum SKIFFINGTON
Callum SKIFFINGTON #11
Male 17 & Under
01:20:36.60
01:20:36.60
8
(28)
17 & Under
8
Male
28
ROCKINGHAM
AUS
14:01 min/km
31
101
Dan SOANES
Dan SOANES #101
Male 35 & Over
01:20:43.10
01:20:43.10
10
(29)
35 & Over
10
Male
29
Open Water
AUS
14:02 min/km
32
31
Benjamin KING
Benjamin KING #31
Male 18 & Over
01:20:49.10
01:20:49.10
10
(30)
18 & Over
10
Male
30
Open Water
AUS
14:03 min/km
33
41
Adam SALTER
Adam SALTER #41
Male 18 & Over
01:20:55.80
01:20:55.80
11
(31)
18 & Over
11
Male
31
Open Water
AUS
14:04 min/km
34
2
Jett SHEPHERD
Jett SHEPHERD #2
Male 14 & Under
01:20:56.30
01:20:56.30
2
(32)
14 & Under
2
Male
32
ROCKINGHAM
AUS
14:04 min/km
35
63
Bruce DEWAR
Bruce DEWAR #63
Male 35 & Over
01:20:57.90
01:20:57.90
11
(33)
35 & Over
11
Male
33
Open Water
AUS
14:04 min/km
36
154
Chloe GWYNNE
Chloe GWYNNE #154
Female 17 & Under
01:20:59.20
01:20:59.20
1
(3)
17 & Under
1
Female
3
ROCKINGHAM
AUS
14:05 min/km
37
155
Nicola HAMILTON
Nicola HAMILTON #155
Female 17 & Under
01:21:01.20
01:21:01.20
2
(4)
17 & Under
2
Female
4
Tuart Hill
AUS
14:05 min/km
38
9
Dylan MARTIN-ROSE
Dylan MARTIN-ROSE #9
Male 17 & Under
01:21:07.30
01:21:07.30
9
(34)
17 & Under
9
Male
34
ROCKINGHAM
AUS
14:06 min/km
39
149
Georgie FINK
Georgie FINK #149
Female 14 & Under
01:21:08.00
01:21:08.00
1
(5)
14 & Under
1
Female
5
ROCKINGHAM
AUS
14:06 min/km
40
162
Georgina KOVACS
Georgina KOVACS #162
Female 18 & Over
01:21:26.60
01:21:26.60
2
(6)
18 & Over
2
Female
6
Open Water
AUS
14:09 min/km
41
182
Briohny SMITH
Briohny SMITH #182
Female 35 & Over
01:21:28.20
01:21:28.20
2
(7)
35 & Over
2
Female
7
Open Water
AUS
14:10 min/km
42
184
Heather SNOWDON
Heather SNOWDON #184
Female 18 & Over
01:21:33.40
01:21:33.40
3
(8)
18 & Over
3
Female
8
UWA Swimming Club
AUS
14:11 min/km
43
237
Stephanie GAUDIN
Stephanie GAUDIN #237
Female 18 & Over
01:21:34.40
01:21:34.40
4
(9)
18 & Over
4
Female
9
AUS
14:11 min/km
44
254
Gary CLAYDON
Gary CLAYDON #254
Male 50 & Over
01:21:41.70
01:21:41.70
2
(35)
50 & Over
2
Male
35
AUS
14:12 min/km
45
199
Rosie WOOD
Rosie WOOD #199
Female 17 & Under
01:21:44.30
01:21:44.30
3
(10)
17 & Under
3
Female
10
Barracudas
AUS
14:12 min/km
46
38
Zachary PEARSON
Zachary PEARSON #38
Male 18 & Over
01:21:49.10
01:21:49.10
12
(36)
18 & Over
12
Male
36
Open Water
AUS
14:13 min/km
47
96
Brad RAVENSCROFT
Brad RAVENSCROFT #96
Male 35 & Over
01:22:02.00
01:22:02.00
12
(37)
35 & Over
12
Male
37
Open Water
AUS
14:15 min/km
48
7
Cullen DANS
Cullen DANS #7
Male 17 & Under
01:22:03.20
01:22:03.20
10
(38)
17 & Under
10
Male
38
South Shore Swimming Club
AUS
14:16 min/km
49
53
Hamish BUDDLE
Hamish BUDDLE #53
Male 35 & Over
01:22:50.50
01:22:50.50
13
(39)
35 & Over
13
Male
39
Open Water
AUS
14:24 min/km
50
247
Shelley BURNES
Shelley BURNES #247
Female 18 & Over
01:23:54.30
01:23:54.30
5
(11)
18 & Over
5
Female
11
AUS
14:35 min/km
[1]
2
3
4
5
Page 1 of 5 (214 items)
© 2023