Civil Service Club Singapore Duathlon 2016
19 Nov 2016
Results
Details
 
Contact
Standard
Junior
Sprint
Mini
Youth
Kids
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (141 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CompanyName
SchoolName
Runner1
Cyclist
Pace
Wave
Run1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
9
98
Ruby Wright
Ruby Wright #98
Female 10-11
00:24:55.24
00:24:55.24
1
(2)
10-11
1
Female
2
AUS
Australian Internationl School
3:14 min/km
Wave 21
00:03:29.87
25
3
5
00:01:25.60
18
6
9
00:13:48.80
5
1
1
00:01:51.37
45
9
17
00:04:19.58
22
4
7
10
84
Lupita De Smet
Lupita De Smet #84
Female 10-11
00:25:00.14
00:25:00.14
2
(3)
10-11
2
Female
3
BEL
UWCSEA Dover
3:14 min/km
Wave 21
00:03:26.36
20
1
3
00:01:13.03
3
2
2
00:15:06.34
12
3
4
00:01:06.81
2
1
2
00:04:07.59
15
2
3
14
94
Mia Moreschini
Mia Moreschini #94
Female 10-11
00:25:50.29
00:25:50.29
3
(4)
10-11
3
Female
4
GBR
Chatsworth International School
3:21 min/km
Wave 21
00:03:28.63
23
2
4
00:01:20.01
6
3
4
00:15:17.27
18
5
6
00:01:28.67
18
4
6
00:04:15.69
19
3
5
17
80
Patricia Alarcon De Laiglesia
Patricia Alarcon De Laiglesia #80
Female 10-11
00:26:15.62
00:26:15.62
4
(5)
10-11
4
Female
5
Arrivo Primo Singapura (APS)
ESP
OVERSEAS FAMILY SCHOOL
3:24 min/km
Wave 21
00:03:54.51
52
6
15
00:01:23.82
15
5
7
00:14:46.07
11
2
3
00:01:40.83
35
8
14
00:04:30.37
26
5
8
18
83
Alma Clarsen
Alma Clarsen #83
Female 10-11
00:26:17.27
00:26:17.27
5
(6)
10-11
5
Female
6
FRA
Lycée Français de Singapour (LFS)
3:24 min/km
Wave 21
00:04:03.59
59
9
19
00:01:09.41
1
1
1
00:15:11.67
13
4
5
00:01:11.02
5
2
3
00:04:41.56
31
6
9
21
95
Alice O'toole
Alice O'toole #95
Female 10-11
00:26:35.55
00:26:35.55
6
(7)
10-11
6
Female
7
ANZA Athletics
AUS
Australian Internationl School
3:27 min/km
Wave 21
00:03:34.00
28
5
7
00:01:23.39
12
4
6
00:16:33.52
33
7
12
00:01:19.68
11
3
4
00:03:44.95
6
1
2
28
81
Tabitha Allan
Tabitha Allan #81
Female 10-11
00:27:27.34
00:27:27.34
7
(10)
10-11
7
Female
10
GBR
Chatsworth International School
3:33 min/km
Wave 21
00:03:33.79
27
4
6
00:01:27.05
22
7
10
00:15:33.66
21
6
8
00:01:34.61
27
5
9
00:05:18.23
50
8
15
42
97
Noee Vaes
Noee Vaes #97
Female 10-11
00:30:36.97
00:30:36.97
8
(14)
10-11
8
Female
14
SIN
3:58 min/km
Wave 21
00:04:08.50
65
12
23
00:01:45.58
47
11
18
00:17:19.58
42
8
15
00:01:36.49
31
7
12
00:05:46.81
60
9
20
45
88
Charli Horchner
Charli Horchner #88
Female 10-11
00:30:49.19
00:30:49.19
9
(16)
10-11
9
Female
16
AUS
4:00 min/km
Wave 21
00:04:07.80
64
11
22
00:01:37.49
36
8
15
00:17:58.83
52
10
20
00:01:55.02
51
11
20
00:05:10.03
45
7
14
47
87
Caroline Hartery
Caroline Hartery #87
Female 10-11
00:31:11.20
00:31:11.20
10
(18)
10-11
10
Female
18
FRA
4:03 min/km
Wave 21
00:04:02.95
57
8
18
00:01:37.78
37
9
16
00:17:33.93
46
9
18
00:01:55.33
52
12
21
00:06:01.20
67
11
24
60
89
En Hsin How
En Hsin How #89
Female 10-11
00:33:15.86
00:33:15.86
11
(22)
10-11
11
Female
22
SIN
4:19 min/km
Wave 21
00:04:07.73
63
10
21
00:01:45.34
46
10
17
00:19:57.97
69
12
24
00:01:36.19
30
6
11
00:05:48.61
62
10
21
78
85
Syaza Nurain Farhad
Syaza Nurain Farhad #85
Female 10-11
00:37:24.10
00:37:24.10
12
(25)
10-11
12
Female
25
SIN
Edgefield Primary School
4:51 min/km
Wave 21
00:04:10.35
67
13
24
00:03:10.54
105
14
33
00:21:25.78
78
13
25
00:02:06.23
60
13
24
00:06:31.18
72
12
26
80
96
Shaina Gabrielle Panganiban
Shaina Gabrielle Panganiban #96
Female 10-11
00:37:55.94
00:37:55.94
13
(27)
10-11
13
Female
27
PHI
Townsville Primary School
4:55 min/km
Wave 21
00:04:35.96
83
14
30
00:02:10.94
70
13
25
00:21:26.28
79
14
26
00:03:00.00
96
15
33
00:06:42.75
76
13
28
82
82
Min Er Mandy Chew
Min Er Mandy Chew #82
Female 10-11
00:39:17.35
00:39:17.35
14
(29)
10-11
14
Female
29
SIN
CEDAR PRIMARY SCHOOL
5:06 min/km
Wave 21
00:05:34.28
101
15
31
00:03:30.62
108
15
34
00:19:31.43
66
11
23
00:02:39.08
84
14
29
00:08:01.92
92
15
31
83
90
Natalie Lim
Natalie Lim #90
Female 10-11
00:39:30.37
00:39:30.37
15
(30)
10-11
15
Female
30
SIN
5:07 min/km
Wave 21
00:04:02.54
56
7
17
00:01:58.60
59
12
22
00:24:36.03
94
15
32
00:01:54.61
50
10
19
00:06:58.57
79
14
29
91
Nicolle Jie Ning Lim
Nicolle Jie Ning Lim #91
Female 10-11
DNF
DNF
10-11
Female
SIN
St Hilda's Primary School
Wave 21
00:03:53.88
00:01:45.62
00:18:26.61
00:02:28.51
92
Ariel Mccormack
Ariel Mccormack #92
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
USA
Wave 21
93
Vanessa Mccormack
Vanessa Mccormack #93
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
USA
Wave 21
86
Georgina Hagger
Georgina Hagger #86
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Team WanderFalken
MAL
Wave 21
1
118
Julian Lee
Julian Lee #118
Male 10-11
00:21:35.71
00:21:35.71
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
SIN
Nanyang Primary School
2:48 min/km
Wave 20
00:02:53.62
2
2
2
00:01:10.71
2
1
1
00:12:36.14
1
1
1
00:01:13.12
7
3
4
00:03:42.11
4
2
3
2
107
Veehan Dash
Veehan Dash #107
Male 10-11
00:22:18.83
00:22:18.83
2
(2)
10-11
2
Male
2
Team Fabian
IND
Dulwich College Singapore
2:53 min/km
Wave 20
00:02:53.61
1
1
1
00:01:16.47
5
2
2
00:13:32.18
4
4
4
00:01:08.57
3
1
1
00:03:28.00
2
1
1
3
129
Reuben Seet
Reuben Seet #129
Male 10-11
00:22:19.68
00:22:19.68
3
(3)
10-11
3
Male
3
Team Fabian
SIN
Tao Nan School
2:53 min/km
Wave 20
00:02:54.49
3
3
3
00:01:20.65
7
3
3
00:13:00.57
2
2
2
00:01:10.49
4
2
2
00:03:53.47
11
5
8
4
108
Lodovico De Ferrari
Lodovico De Ferrari #108
Male 10-11
00:23:00.12
00:23:00.12
4
(4)
10-11
4
Male
4
Team Fabian
CHE
Singapore American School (SAS)
2:59 min/km
Wave 20
00:03:02.35
5
5
5
00:01:25.79
21
10
12
00:13:29.94
3
3
3
00:01:19.55
10
6
7
00:03:42.48
5
3
4
8
120
Xiao Leng
Xiao Leng #120
Male 10-11
00:24:15.29
00:24:15.29
5
(6)
10-11
5
Male
6
Team Fabian
MAL
Tanglin Trust School
3:08 min/km
Wave 20
00:03:07.55
9
6
8
00:01:23.80
13
7
7
00:14:35.10
10
6
7
00:01:16.44
8
4
5
00:03:52.40
10
4
7
11
105
Ronni Clarke
Ronni Clarke #105
Male 10-11
00:25:01.93
00:25:01.93
6
(7)
10-11
6
Male
7
NZL
3:15 min/km
Wave 20
00:03:24.48
17
10
14
00:01:20.81
8
4
4
00:14:18.48
9
5
6
00:01:17.92
9
5
6
00:04:40.23
30
9
19
13
134
Quentin Tan
Quentin Tan #134
Male 10-11
00:25:33.50
00:25:33.50
7
(9)
10-11
7
Male
9
SIN
Saint Andrew's Junior School
3:19 min/km
Wave 20
00:03:00.76
4
4
4
00:01:23.82
14
8
8
00:15:13.83
15
7
9
00:01:42.70
38
12
23
00:04:12.38
17
6
13
15
128
William Pearce
William Pearce #128
Male 10-11
00:26:01.55
00:26:01.55
8
(10)
10-11
8
Male
10
GBR
Tanglin Trust School
3:22 min/km
Wave 20
00:03:34.49
29
12
21
00:01:25.74
20
9
11
00:15:16.09
17
8
11
00:01:26.77
17
9
11
00:04:18.45
21
7
14
16
109
Arshad Faizal
Arshad Faizal #109
Male 10-11
00:26:09.90
00:26:09.90
9
(11)
10-11
9
Male
11
SIN
Pasir Ris Primary School
3:23 min/km
Wave 20
00:03:12.37
11
7
10
00:01:21.21
9
5
5
00:15:45.57
23
11
14
00:01:21.16
13
7
9
00:04:29.57
25
8
15
20
123
Joei Mah
Joei Mah #123
Male 10-11
00:26:19.54
00:26:19.54
10
(13)
10-11
10
Male
13
Team Fabian
SIN
3:25 min/km
Wave 20
00:03:13.62
13
8
11
00:01:22.02
10
6
6
00:15:26.42
19
9
12
00:01:23.14
15
8
10
00:04:54.33
36
11
23
26
136
Leo Thomas
Leo Thomas #136
Male 10-11
00:27:23.37
00:27:23.37
11
(16)
10-11
11
Male
16
GBR
3:33 min/km
Wave 20
00:03:31.21
26
11
20
00:01:41.68
40
13
24
00:15:39.38
22
10
13
00:01:38.96
32
11
19
00:04:52.12
35
10
22
36
130
Tom Smith
Tom Smith #130
Male 10-11
00:29:15.54
00:29:15.54
12
(22)
10-11
12
Male
22
GBR
3:47 min/km
Wave 20
00:04:10.21
66
17
40
00:01:31.92
28
11
15
00:16:57.98
39
15
25
00:01:34.17
26
10
17
00:05:01.24
41
12
25
39
122
Ian Loh
Ian Loh #122
Male 10-11
00:29:31.20
00:29:31.20
13
(25)
10-11
13
Male
25
USA
St Gabriel's Primary School
3:50 min/km
Wave 20
00:03:23.62
15
9
13
00:02:15.65
77
22
47
00:16:07.36
27
12
16
00:02:10.51
66
18
40
00:05:34.04
55
16
35
40
99
Hugo Bellhouse
Hugo Bellhouse #99
Male 10-11
00:29:45.67
00:29:45.67
14
(26)
10-11
14
Male
26
GBR
3:51 min/km
Wave 20
00:04:18.59
74
20
45
00:01:45.30
45
14
28
00:16:33.57
34
14
21
00:01:51.68
46
13
28
00:05:16.51
49
14
32
43
133
Kiran Tan
Kiran Tan #133
Male 10-11
00:30:41.29
00:30:41.29
15
(28)
10-11
15
Male
28
SIN
3:59 min/km
Wave 20
00:03:55.32
54
15
36
00:01:49.72
51
15
31
00:17:54.52
50
17
29
00:01:53.33
49
14
30
00:05:08.38
43
13
27
52
121
Julian Lin
Julian Lin #121
Male 10-11
00:32:02.54
00:32:02.54
16
(30)
10-11
16
Male
30
TAI
4:09 min/km
Wave 20
00:04:04.62
60
16
38
00:01:58.68
60
17
37
00:17:38.86
47
16
27
00:02:02.99
57
16
33
00:06:17.39
70
18
41
59
117
Hoo Kyan
Hoo Kyan #117
Male 10-11
00:33:12.72
00:33:12.72
17
(35)
10-11
17
Male
35
SIN
4:18 min/km
Wave 20
00:04:16.54
72
18
43
00:01:56.46
55
16
35
00:17:57.90
51
18
30
00:01:55.65
53
15
31
00:07:06.16
80
19
46
68
110
Micaiah Ce Wei Foo
Micaiah Ce Wei Foo #110
Male 10-11
00:35:01.45
00:35:01.45
18
(39)
10-11
18
Male
39
SIN
4:32 min/km
Wave 20
00:03:35.50
31
13
23
00:02:05.13
67
19
40
00:21:21.24
77
21
47
00:02:04.02
58
17
34
00:05:55.53
65
17
39
74
101
Yuqiao Chen
Yuqiao Chen #101
Male 10-11
00:36:33.46
00:36:33.46
19
(44)
10-11
19
Male
44
SIN
4:44 min/km
Wave 20
00:04:18.37
73
19
44
00:01:38.36
38
12
22
00:20:32.61
73
20
44
00:02:35.50
81
21
49
00:07:28.61
88
23
52
76
135
Jun Wei Zavier Teo
Jun Wei Zavier Teo #135
Male 10-11
00:36:42.26
00:36:42.26
20
(46)
10-11
20
Male
46
SIN
St Joseph's Institution Junior
4:46 min/km
Wave 20
00:04:29.62
79
22
47
00:02:13.45
74
21
45
00:19:35.47
67
19
40
00:02:42.71
87
23
52
00:07:41.00
91
25
55
77
137
Joon Lee Thong
Joon Lee Thong #137
Male 10-11
00:37:21.29
00:37:21.29
21
(47)
10-11
21
Male
47
SIN
Anchor Green Primary
4:51 min/km
Wave 20
00:04:30.24
80
23
48
00:02:18.15
83
23
51
00:16:16.93
29
13
17
00:02:35.97
82
22
50
00:11:39.99
109
27
69
89
140
Cheng Yin Benjamin Wong
Cheng Yin Benjamin Wong #140
Male 10-11
00:41:06.30
00:41:06.30
22
(52)
10-11
22
Male
52
SIN
Anglo Chinese School (Primary)
5:20 min/km
Wave 20
00:04:30.87
81
24
49
00:02:36.33
92
25
57
00:23:50.72
90
22
54
00:02:47.24
93
25
57
00:07:21.13
84
20
48
90
131
Philson Sow
Philson Sow #131
Male 10-11
00:42:28.10
00:42:28.10
23
(53)
10-11
23
Male
53
SIN
5:30 min/km
Wave 20
00:04:22.28
77
21
46
00:02:08.10
69
20
42
00:27:43.99
102
26
64
00:02:42.73
88
24
53
00:05:30.97
54
15
34
93
102
Xander Chew
Xander Chew #102
Male 10-11
00:43:56.55
00:43:56.55
24
(56)
10-11
24
Male
56
SIN
St Joseph's Institution Junior
5:42 min/km
Wave 20
00:03:39.12
37
14
26
00:02:04.08
66
18
39
00:28:23.40
104
27
66
00:02:26.06
75
19
44
00:07:23.88
85
21
49
98
125
Jay Viyas Manoharan
Jay Viyas Manoharan #125
Male 10-11
00:44:31.20
00:44:31.20
25
(61)
10-11
25
Male
61
SIN
5:46 min/km
Wave 20
00:05:31.87
100
26
64
00:02:53.42
97
26
62
00:23:58.09
91
23
55
00:04:33.28
109
27
69
00:07:34.53
90
24
54
99
116
Matthew Kwan
Matthew Kwan #116
Male 10-11
00:44:38.79
00:44:38.79
26
(62)
10-11
26
Male
62
SIN
5:47 min/km
Wave 20
00:04:32.11
82
25
50
00:02:28.53
88
24
54
00:27:36.24
101
25
63
00:02:34.91
78
20
46
00:07:26.98
87
22
51
100
114
Dominic Huang Tianle
Dominic Huang Tianle #114
Male 10-11
00:45:07.47
00:45:07.47
27
(63)
10-11
27
Male
63
SIN
5:51 min/km
Wave 20
00:05:36.62
103
27
66
00:03:25.02
107
27
68
00:24:00.93
92
24
56
00:03:23.34
102
26
63
00:08:41.54
102
26
63
115
Thomas Humphreys
Thomas Humphreys #115
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
GBR
Wave 20
111
Lucas John Foreman
Lucas John Foreman #111
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
GBR
Wave 20
112
Fergus Fraser-Hawkins
Fergus Fraser-Hawkins #112
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
GBR
Wave 20
113
Nicolas Groenewegen
Nicolas Groenewegen #113
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
NED
Marlborough College Malaysia
Wave 20
[1]
2
3
Page 1 of 3 (141 items)