Civil Service Club Singapore Duathlon 2016
19 Nov 2016
Results
Details
 
Contact
Standard
Junior
Sprint
Mini
Youth
Kids
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (141 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CompanyName
SchoolName
Runner1
Cyclist
Pace
Wave
Run1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
18
83
Alma Clarsen
Alma Clarsen #83
Female 10-11
00:26:17.27
00:26:17.27
5
(6)
10-11
5
Female
6
FRA
Lycée Français de Singapour (LFS)
3:24 min/km
Wave 21
00:04:03.59
59
9
19
00:01:09.41
1
1
1
00:15:11.67
13
4
5
00:01:11.02
5
2
3
00:04:41.56
31
6
9
1
118
Julian Lee
Julian Lee #118
Male 10-11
00:21:35.71
00:21:35.71
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
SIN
Nanyang Primary School
2:48 min/km
Wave 20
00:02:53.62
2
2
2
00:01:10.71
2
1
1
00:12:36.14
1
1
1
00:01:13.12
7
3
4
00:03:42.11
4
2
3
10
84
Lupita De Smet
Lupita De Smet #84
Female 10-11
00:25:00.14
00:25:00.14
2
(3)
10-11
2
Female
3
BEL
UWCSEA Dover
3:14 min/km
Wave 21
00:03:26.36
20
1
3
00:01:13.03
3
2
2
00:15:06.34
12
3
4
00:01:06.81
2
1
2
00:04:07.59
15
2
3
7
75
Eliza Tan
Eliza Tan #75
Female 8-9
00:24:01.79
00:24:01.79
1
(1)
8-9
1
Female
1
MAL
3:07 min/km
Wave 21
00:03:13.37
12
1
1
00:01:15.27
4
1
3
00:14:16.45
8
1
2
00:01:03.55
1
1
1
00:04:13.14
18
2
4
2
107
Veehan Dash
Veehan Dash #107
Male 10-11
00:22:18.83
00:22:18.83
2
(2)
10-11
2
Male
2
Team Fabian
IND
Dulwich College Singapore
2:53 min/km
Wave 20
00:02:53.61
1
1
1
00:01:16.47
5
2
2
00:13:32.18
4
4
4
00:01:08.57
3
1
1
00:03:28.00
2
1
1
14
94
Mia Moreschini
Mia Moreschini #94
Female 10-11
00:25:50.29
00:25:50.29
3
(4)
10-11
3
Female
4
GBR
Chatsworth International School
3:21 min/km
Wave 21
00:03:28.63
23
2
4
00:01:20.01
6
3
4
00:15:17.27
18
5
6
00:01:28.67
18
4
6
00:04:15.69
19
3
5
3
129
Reuben Seet
Reuben Seet #129
Male 10-11
00:22:19.68
00:22:19.68
3
(3)
10-11
3
Male
3
Team Fabian
SIN
Tao Nan School
2:53 min/km
Wave 20
00:02:54.49
3
3
3
00:01:20.65
7
3
3
00:13:00.57
2
2
2
00:01:10.49
4
2
2
00:03:53.47
11
5
8
11
105
Ronni Clarke
Ronni Clarke #105
Male 10-11
00:25:01.93
00:25:01.93
6
(7)
10-11
6
Male
7
NZL
3:15 min/km
Wave 20
00:03:24.48
17
10
14
00:01:20.81
8
4
4
00:14:18.48
9
5
6
00:01:17.92
9
5
6
00:04:40.23
30
9
19
16
109
Arshad Faizal
Arshad Faizal #109
Male 10-11
00:26:09.90
00:26:09.90
9
(11)
10-11
9
Male
11
SIN
Pasir Ris Primary School
3:23 min/km
Wave 20
00:03:12.37
11
7
10
00:01:21.21
9
5
5
00:15:45.57
23
11
14
00:01:21.16
13
7
9
00:04:29.57
25
8
15
20
123
Joei Mah
Joei Mah #123
Male 10-11
00:26:19.54
00:26:19.54
10
(13)
10-11
10
Male
13
Team Fabian
SIN
3:25 min/km
Wave 20
00:03:13.62
13
8
11
00:01:22.02
10
6
6
00:15:26.42
19
9
12
00:01:23.14
15
8
10
00:04:54.33
36
11
23
35
76
Lucy Van Selm
Lucy Van Selm #76
Female 8-9
00:29:00.79
00:29:00.79
6
(13)
8-9
6
Female
13
NED
Canadian International School
3:46 min/km
Wave 21
00:03:49.58
45
6
11
00:01:22.09
11
2
5
00:17:17.99
41
7
14
00:01:34.99
29
5
10
00:04:56.13
37
5
11
21
95
Alice O'toole
Alice O'toole #95
Female 10-11
00:26:35.55
00:26:35.55
6
(7)
10-11
6
Female
7
ANZA Athletics
AUS
Australian Internationl School
3:27 min/km
Wave 21
00:03:34.00
28
5
7
00:01:23.39
12
4
6
00:16:33.52
33
7
12
00:01:19.68
11
3
4
00:03:44.95
6
1
2
8
120
Xiao Leng
Xiao Leng #120
Male 10-11
00:24:15.29
00:24:15.29
5
(6)
10-11
5
Male
6
Team Fabian
MAL
Tanglin Trust School
3:08 min/km
Wave 20
00:03:07.55
9
6
8
00:01:23.80
13
7
7
00:14:35.10
10
6
7
00:01:16.44
8
4
5
00:03:52.40
10
4
7
17
80
Patricia Alarcon De Laiglesia
Patricia Alarcon De Laiglesia #80
Female 10-11
00:26:15.62
00:26:15.62
4
(5)
10-11
4
Female
5
Arrivo Primo Singapura (APS)
ESP
OVERSEAS FAMILY SCHOOL
3:24 min/km
Wave 21
00:03:54.51
52
6
15
00:01:23.82
15
5
7
00:14:46.07
11
2
3
00:01:40.83
35
8
14
00:04:30.37
26
5
8
13
134
Quentin Tan
Quentin Tan #134
Male 10-11
00:25:33.50
00:25:33.50
7
(9)
10-11
7
Male
9
SIN
Saint Andrew's Junior School
3:19 min/km
Wave 20
00:03:00.76
4
4
4
00:01:23.82
14
8
8
00:15:13.83
15
7
9
00:01:42.70
38
12
23
00:04:12.38
17
6
13
27
39
Ethan Ronsisvalle
Ethan Ronsisvalle #39
Male 8-9
00:27:26.23
00:27:26.23
6
(17)
8-9
6
Male
17
Arrivo Primo Singapura (APS)
GBR
SAIS
3:33 min/km
Wave 22
00:03:26.75
21
7
17
00:01:24.39
16
1
9
00:16:49.35
36
9
23
00:01:34.91
28
8
18
00:04:10.81
16
7
12
22
64
Adele Clarsen
Adele Clarsen #64
Female 8-9
00:27:08.54
00:27:08.54
2
(8)
8-9
2
Female
8
FRA
Lycée Français de Singapour (LFS)
3:31 min/km
Wave 21
00:03:54.10
50
9
14
00:01:25.27
17
3
8
00:15:27.54
20
2
7
00:01:22.99
14
2
5
00:04:58.64
39
7
13
9
98
Ruby Wright
Ruby Wright #98
Female 10-11
00:24:55.24
00:24:55.24
1
(2)
10-11
1
Female
2
AUS
Australian Internationl School
3:14 min/km
Wave 21
00:03:29.87
25
3
5
00:01:25.60
18
6
9
00:13:48.80
5
1
1
00:01:51.37
45
9
17
00:04:19.58
22
4
7
5
12
Ameer Ihsan
Ameer Ihsan #12
Male 8-9
00:23:53.57
00:23:53.57
1
(5)
8-9
1
Male
5
SIN
3:06 min/km
Wave 22
00:03:07.98
10
3
9
00:01:25.67
19
2
10
00:14:07.32
7
1
5
00:01:11.43
6
1
3
00:04:01.16
13
5
10
15
128
William Pearce
William Pearce #128
Male 10-11
00:26:01.55
00:26:01.55
8
(10)
10-11
8
Male
10
GBR
Tanglin Trust School
3:22 min/km
Wave 20
00:03:34.49
29
12
21
00:01:25.74
20
9
11
00:15:16.09
17
8
11
00:01:26.77
17
9
11
00:04:18.45
21
7
14
4
108
Lodovico De Ferrari
Lodovico De Ferrari #108
Male 10-11
00:23:00.12
00:23:00.12
4
(4)
10-11
4
Male
4
Team Fabian
CHE
Singapore American School (SAS)
2:59 min/km
Wave 20
00:03:02.35
5
5
5
00:01:25.79
21
10
12
00:13:29.94
3
3
3
00:01:19.55
10
6
7
00:03:42.48
5
3
4
28
81
Tabitha Allan
Tabitha Allan #81
Female 10-11
00:27:27.34
00:27:27.34
7
(10)
10-11
7
Female
10
GBR
Chatsworth International School
3:33 min/km
Wave 21
00:03:33.79
27
4
6
00:01:27.05
22
7
10
00:15:33.66
21
6
8
00:01:34.61
27
5
9
00:05:18.23
50
8
15
31
63
Maizie Clarke
Maizie Clarke #63
Female 8-9
00:28:14.44
00:28:14.44
5
(12)
8-9
5
Female
12
NZL
3:40 min/km
Wave 21
00:03:36.37
32
3
8
00:01:27.27
23
4
11
00:15:46.93
24
3
9
00:01:34.04
25
4
8
00:05:49.81
63
12
22
23
77
Eugenie Van Wersch
Eugenie Van Wersch #77
Female 8-9
00:27:10.38
00:27:10.38
3
(9)
8-9
3
Female
9
FRA
3:31 min/km
Wave 21
00:03:36.63
33
4
9
00:01:28.51
24
5
12
00:16:07.68
28
5
11
00:01:40.57
34
6
13
00:04:16.98
20
3
6
30
36
Charlie Phelps
Charlie Phelps #36
Male 8-9
00:27:59.54
00:27:59.54
7
(18)
8-9
7
Male
18
SIN
3:38 min/km
Wave 22
00:03:38.84
36
12
25
00:01:30.30
25
3
13
00:17:40.00
48
12
28
00:01:29.50
20
3
12
00:03:40.88
3
1
2
63
2
Hamish Archibold
Hamish Archibold #2
Male 8-9
00:33:59.23
00:33:59.23
20
(37)
8-9
20
Male
37
GBR
4:24 min/km
Wave 22
00:03:29.40
24
9
19
00:01:31.79
27
4
14
00:22:24.60
81
27
48
00:01:46.16
40
13
25
00:04:47.26
33
12
21
44
71
Olivia Nicholson
Olivia Nicholson #71
Female 8-9
00:30:44.32
00:30:44.32
7
(15)
8-9
7
Female
15
GBR
Marlborough College Malaysia
3:59 min/km
Wave 21
00:03:53.37
47
7
12
00:01:31.79
26
6
13
00:17:30.31
44
8
16
00:01:50.42
44
8
16
00:05:58.41
66
13
23
36
130
Tom Smith
Tom Smith #130
Male 10-11
00:29:15.54
00:29:15.54
12
(22)
10-11
12
Male
22
GBR
3:47 min/km
Wave 20
00:04:10.21
66
17
40
00:01:31.92
28
11
15
00:16:57.98
39
15
25
00:01:34.17
26
10
17
00:05:01.24
41
12
25
19
19
Weng Ern Lee
Weng Ern Lee #19
Male 8-9
00:26:17.79
00:26:17.79
3
(12)
8-9
3
Male
12
SIN
Nanyang Primary School
3:24 min/km
Wave 22
00:03:24.88
18
5
15
00:01:31.98
29
5
16
00:15:13.56
14
2
8
00:01:20.23
12
2
8
00:04:47.13
32
11
20
29
68
Coco Haesner
Coco Haesner #68
Female 8-9
00:27:50.54
00:27:50.54
4
(11)
8-9
4
Female
11
Arrivo Primo Singapura (APS)
AUS
3:36 min/km
Wave 21
00:03:53.67
49
8
13
00:01:32.47
30
7
14
00:16:06.76
26
4
10
00:01:29.40
19
3
7
00:04:48.22
34
4
10
24
20
Han Leng
Han Leng #20
Male 8-9
00:27:11.45
00:27:11.45
4
(14)
8-9
4
Male
14
Team Fabian
MAL
Tanglin Trust School
3:31 min/km
Wave 22
00:03:40.63
39
14
28
00:01:34.01
31
6
17
00:15:48.02
25
4
15
00:01:33.11
23
6
15
00:04:35.65
28
9
17
12
11
Dylan Hughes
Dylan Hughes #11
Male 8-9
00:25:30.67
00:25:30.67
2
(8)
8-9
2
Male
8
GBR
3:18 min/km
Wave 22
00:03:07.35
8
2
7
00:01:34.51
32
7
18
00:15:15.80
16
3
10
00:01:30.21
21
4
13
00:04:02.79
14
6
11
53
4
Oliver Birch
Oliver Birch #4
Male 8-9
00:32:08.49
00:32:08.49
15
(31)
8-9
15
Male
31
SIN
4:10 min/km
Wave 22
00:03:53.59
48
19
33
00:01:35.02
33
8
19
00:19:43.55
68
22
41
00:01:44.49
39
12
24
00:05:11.82
46
16
29
41
1
Nicolas Alarcon De Laiglesia
Nicolas Alarcon De Laiglesia #1
Male 8-9
00:30:28.85
00:30:28.85
13
(27)
8-9
13
Male
27
Arrivo Primo Singapura (APS)
ESP
OVERSEAS FAMILY SCHOOL
3:57 min/km
Wave 22
00:03:54.13
51
20
34
00:01:35.54
34
9
20
00:17:23.75
43
11
26
00:01:33.38
24
7
16
00:06:02.04
68
23
40
37
141
Fletcher Farr
Fletcher Farr #141
Male 8-9
00:29:17.42
00:29:17.42
11
(23)
8-9
11
Male
23
AUS
3:48 min/km
Wave 22
00:03:25.63
19
6
16
00:01:36.77
35
10
21
00:18:48.21
57
16
34
00:01:30.75
22
5
14
00:03:56.06
12
4
9
45
88
Charli Horchner
Charli Horchner #88
Female 10-11
00:30:49.19
00:30:49.19
9
(16)
10-11
9
Female
16
AUS
4:00 min/km
Wave 21
00:04:07.80
64
11
22
00:01:37.49
36
8
15
00:17:58.83
52
10
20
00:01:55.02
51
11
20
00:05:10.03
45
7
14
47
87
Caroline Hartery
Caroline Hartery #87
Female 10-11
00:31:11.20
00:31:11.20
10
(18)
10-11
10
Female
18
FRA
4:03 min/km
Wave 21
00:04:02.95
57
8
18
00:01:37.78
37
9
16
00:17:33.93
46
9
18
00:01:55.33
52
12
21
00:06:01.20
67
11
24
74
101
Yuqiao Chen
Yuqiao Chen #101
Male 10-11
00:36:33.46
00:36:33.46
19
(44)
10-11
19
Male
44
SIN
4:44 min/km
Wave 20
00:04:18.37
73
19
44
00:01:38.36
38
12
22
00:20:32.61
73
20
44
00:02:35.50
81
21
49
00:07:28.61
88
23
52
25
49
Harrison Wood
Harrison Wood #49
Male 8-9
00:27:15.17
00:27:15.17
5
(15)
8-9
5
Male
15
AUS
3:32 min/km
Wave 22
00:03:27.57
22
8
18
00:01:39.15
39
11
23
00:16:37.94
35
8
22
00:01:41.16
37
11
22
00:03:49.34
8
2
5
26
136
Leo Thomas
Leo Thomas #136
Male 10-11
00:27:23.37
00:27:23.37
11
(16)
10-11
11
Male
16
GBR
3:33 min/km
Wave 20
00:03:31.21
26
11
20
00:01:41.68
40
13
24
00:15:39.38
22
10
13
00:01:38.96
32
11
19
00:04:52.12
35
10
22
70
32
Sky Neo
Sky Neo #32
Male 8-9
00:35:11.77
00:35:11.77
22
(40)
8-9
22
Male
40
SIN
4:34 min/km
Wave 22
00:03:54.63
53
21
35
00:01:41.83
41
12
25
00:21:15.75
76
26
46
00:02:40.45
86
29
51
00:05:39.10
56
20
36
6
53
Henry Park
Henry Park #53
Mixed Team
00:23:54.79
00:23:54.79
1
(1)
Team
1
Mixed
1
FlexiFitness
SIN
Henry Park Primary School
Kevin Chew
Bryan Chew
3:06 min/km
Wave 22
00:03:05.70
7
1
1
00:01:42.69
42
1
1
00:13:53.70
6
1
1
00:01:25.25
16
1
1
00:03:47.44
7
1
1
54
51
Zihang Zhang
Zihang Zhang #51
Male 8-9
00:32:23.99
00:32:23.99
16
(32)
8-9
16
Male
32
SIN
4:12 min/km
Wave 22
00:03:45.38
42
15
29
00:01:44.02
43
13
26
00:20:12.35
70
23
42
00:01:41.08
36
10
21
00:05:01.15
40
13
24
38
41
Justin Seyffert
Justin Seyffert #41
Male 8-9
00:29:21.47
00:29:21.47
12
(24)
8-9
12
Male
24
USA
3:48 min/km
Wave 22
00:03:05.63
6
1
6
00:01:44.05
44
14
27
00:19:00.12
61
18
36
00:01:39.86
33
9
20
00:03:51.80
9
3
6
40
99
Hugo Bellhouse
Hugo Bellhouse #99
Male 10-11
00:29:45.67
00:29:45.67
14
(26)
10-11
14
Male
26
GBR
3:51 min/km
Wave 20
00:04:18.59
74
20
45
00:01:45.30
45
14
28
00:16:33.57
34
14
21
00:01:51.68
46
13
28
00:05:16.51
49
14
32
60
89
En Hsin How
En Hsin How #89
Female 10-11
00:33:15.86
00:33:15.86
11
(22)
10-11
11
Female
22
SIN
4:19 min/km
Wave 21
00:04:07.73
63
10
21
00:01:45.34
46
10
17
00:19:57.97
69
12
24
00:01:36.19
30
6
11
00:05:48.61
62
10
21
42
97
Noee Vaes
Noee Vaes #97
Female 10-11
00:30:36.97
00:30:36.97
8
(14)
10-11
8
Female
14
SIN
3:58 min/km
Wave 21
00:04:08.50
65
12
23
00:01:45.58
47
11
18
00:17:19.58
42
8
15
00:01:36.49
31
7
12
00:05:46.81
60
9
20
49
47
Adrien Vaes
Adrien Vaes #47
Male 8-9
00:31:30.93
00:31:30.93
14
(29)
8-9
14
Male
29
SIN
4:05 min/km
Wave 22
00:03:34.54
30
10
22
00:01:45.61
48
15
29
00:18:50.97
59
17
35
00:02:07.01
62
20
37
00:05:12.78
48
18
31
91
Nicolle Jie Ning Lim
Nicolle Jie Ning Lim #91
Female 10-11
DNF
DNF
10-11
Female
SIN
St Hilda's Primary School
Wave 21
00:03:53.88
00:01:45.62
00:18:26.61
00:02:28.51
51
72
Scarlett Nore
Scarlett Nore #72
Female 8-9
00:31:55.27
00:31:55.27
11
(21)
8-9
11
Female
21
NOR
4:08 min/km
Wave 21
00:03:23.88
16
2
2
00:01:48.29
49
8
19
00:16:53.43
38
6
13
00:02:39.93
85
16
30
00:07:09.73
82
16
30
[1]
2
3
Page 1 of 3 (141 items)