X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
151
2008
Eric ASPELING
Eric ASPELING #2008
Male Male Under 11
00:51:44.29
00:51:44.29
41
(113)
Male Under 11
41
Male
113
WA
AUS
Eric Aspeling
Eric Aspeling
Eric Aspeling
7:33 min/km
00:06:12.85
192
41
120
00:18:31.87
134
39
102
00:26:22.67
159
41
114
00:00:36.90
89
25
67
152
2168
Taylah SHAW
Taylah SHAW #2168
Female Female Under 13
00:51:45.79
00:51:45.79
15
(38)
Female Under 13
15
Female
38
WA
AUS
Taylah Shaw
Taylah Shaw
Taylah Shaw
7:33 min/km
00:05:02.70
92
13
34
00:20:51.20
190
17
54
00:25:14.94
145
14
35
00:00:36.94
90
10
22
153
2178
Zoe STEVENSON
Zoe STEVENSON #2178
Female Female Under 15
00:51:55.29
00:51:55.29
10
(39)
Female Under 15
10
Female
39
WA
AUS
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
Zoe Stevenson
7:34 min/km
00:04:51.61
62
10
25
00:20:17.90
178
9
48
00:26:03.59
154
10
42
00:00:42.19
144
8
45
154
2129
Montanna MILLER
Montanna MILLER #2129
Female Female Under 13
00:52:01.28
00:52:01.28
16
(40)
Female Under 13
16
Female
40
WA
AUS
Montanna Miller
Montanna Miller
Montanna Miller
7:35 min/km
00:05:44.55
145
20
54
00:19:37.30
156
11
35
00:25:59.95
152
17
41
00:00:39.46
113
14
35
155
2069
Lachlan GOODING
Lachlan GOODING #2069
Male Male Under 11
00:52:29.78
00:52:29.78
42
(114)
Male Under 11
42
Male
114
WA
AUS
Lachlan Gooding
Lachlan Gooding
Lachlan Gooding
7:39 min/km
00:05:55.19
166
34
106
00:18:06.38
122
36
98
00:27:02.52
162
44
117
00:01:25.68
235
60
152
156
2223
Judd DILETTI
Judd DILETTI #2223
Male Male Under 11
00:52:58.47
00:52:58.47
43
(115)
Male Under 11
43
Male
115
WA
AUS
7:44 min/km
00:11:05.47
237
58
152
00:17:27.85
96
26
78
00:23:43.23
133
37
105
00:00:41.90
138
36
95
157
2072
Karla HALL
Karla HALL #2072
Female Female Under 11
00:53:15.97
00:53:15.97
7
(41)
Female Under 11
7
Female
41
WA
AUS
Karla Hall
Karla Hall
Karla Hall
7:46 min/km
00:06:21.93
202
24
75
00:20:10.68
176
10
46
00:26:06.72
155
7
43
00:00:36.64
87
4
21
158
2151
Archie PEMBERTON
Archie PEMBERTON #2151
Male Male Under 11
00:53:21.79
00:53:21.79
44
(116)
Male Under 11
44
Male
116
WA
AUS
Archie Pemberton
Archie Pemberton
Archie Pemberton
7:47 min/km
00:07:02.35
222
56
144
00:17:23.26
94
24
76
00:28:02.69
177
51
127
00:00:53.49
212
54
138
159
2025
Lilla BRAMPTON
Lilla BRAMPTON #2025
Female Female Under 11
00:53:30.55
00:53:30.55
8
(42)
Female Under 11
8
Female
42
WA
AUS
Lilla Brampton
Lilla Brampton
Lilla Brampton
7:48 min/km
00:05:16.96
111
8
40
00:18:07.36
123
5
24
00:29:20.52
188
11
56
00:00:45.70
178
16
60
160
2159
Harrison REYNOLDS
Harrison REYNOLDS #2159
Male Male Under 11
00:53:32.48
00:53:32.48
45
(117)
Male Under 11
45
Male
117
WA
AUS
Harrison Reynolds
Harrison Reynolds
Harrison Reynolds
7:48 min/km
00:06:13.93
194
43
122
00:19:49.06
167
52
126
00:26:48.60
160
42
115
00:00:40.88
128
31
86
161
2103
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #2103
Female Female Under 9
00:53:33.49
00:53:33.49
1
(43)
Female Under 9
1
Female
43
WA
AUS
Anna Lockley
Anna Lockley
Anna Lockley
7:49 min/km
00:05:05.14
96
1
35
00:19:50.21
168
2
41
00:27:58.50
176
1
49
00:00:39.63
116
2
36
162
2089
Ryan JACKSON
Ryan JACKSON #2089
Male Male Under 13
00:53:33.56
00:53:33.56
44
(118)
Male Under 13
44
Male
118
WA
AUS
Ryan Jackson
Ryan Jackson
Ryan Jackson
7:49 min/km
00:05:53.44
163
43
103
00:20:42.92
187
43
133
00:26:09.98
156
44
112
00:00:47.21
187
45
123
163
2042
Jakeb DAWSON
Jakeb DAWSON #2042
Male Male Under 11
00:53:36.34
00:53:36.34
46
(119)
Male Under 11
46
Male
119
WA
AUS
Jakeb Dawson
Jakeb Dawson
Jakeb Dawson
7:49 min/km
00:06:01.40
175
37
111
00:19:27.45
152
46
117
00:27:27.23
171
49
124
00:00:40.24
123
30
84
164
2307
Butterflies
Butterflies #2307
Female Under 11 Team
00:53:36.54
00:53:36.54
3
(44)
Under 11 Team
3
Female
44
WA
AUS
Chloe Brace
Amber Davies
Lucy Walton
7:49 min/km
00:05:17.66
113
2
41
00:19:58.66
170
4
42
00:27:41.41
173
3
48
00:00:38.80
106
4
30
165
2133
Susannah MOORE
Susannah MOORE #2133
Female Female Under 11
00:53:37.55
00:53:37.55
9
(45)
Female Under 11
9
Female
45
WA
AUS
Susannah Moore
Susannah Moore
Susannah Moore
7:49 min/km
00:05:49.10
151
15
55
00:20:51.45
191
16
55
00:26:18.54
157
8
44
00:00:38.45
103
5
28
166
2020
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #2020
Female Female Under 9
00:53:38.57
00:53:38.57
2
(46)
Female Under 9
2
Female
46
WA
AUS
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
Isabella Bidesi
7:49 min/km
00:06:21.11
198
7
72
00:18:07.50
124
1
25
00:28:25.64
181
2
52
00:00:44.31
164
4
56
167
2088
Zoe HUNTLEY
Zoe HUNTLEY #2088
Female Female Under 13
00:53:45.93
00:53:45.93
17
(47)
Female Under 13
17
Female
47
WA
AUS
Zoe Huntley
Zoe Huntley
Zoe Huntley
7:50 min/km
00:05:19.38
115
17
42
00:22:43.45
218
21
69
00:24:56.86
141
12
32
00:00:46.23
179
21
61
168
2033
Elise COLLINS
Elise COLLINS #2033
Female Female Under 11
00:53:47.69
00:53:47.69
10
(48)
Female Under 11
10
Female
48
WA
AUS
Elise Collins
Elise Collins
Elise Collins
7:51 min/km
00:05:43.93
143
14
53
00:19:43.54
162
9
38
00:27:29.11
172
9
47
00:00:51.09
204
18
69
169
2222
Holly BRISBANE
Holly BRISBANE #2222
Female Female Under 13
00:53:49.99
00:53:49.99
18
(49)
Female Under 13
18
Female
49
WA
AUS
7:51 min/km
00:04:56.39
70
8
27
00:22:29.47
215
20
68
00:25:46.07
149
16
38
00:00:38.05
100
12
27
170
2119
Roy MCEWAN
Roy MCEWAN #2119
Male Male Under 9
00:53:53.79
00:53:53.79
1
(120)
Male Under 9
1
Male
120
WA
AUS
Roy McEwan
Roy McEwan
Roy McEwan
7:52 min/km
00:06:53.17
216
5
138
00:17:43.17
106
1
85
00:28:30.63
184
2
130
00:00:46.81
184
6
122
171
2110
Logan MANSON
Logan MANSON #2110
Male Male Under 11
00:53:55.29
00:53:55.29
47
(121)
Male Under 11
47
Male
121
WA
AUS
Logan Manson
Logan Manson
Logan Manson
7:52 min/km
00:06:37.10
213
54
135
00:19:17.70
149
45
115
00:27:08.04
164
45
118
00:00:52.44
209
53
136
172
2067
Lachlan GARDNER
Lachlan GARDNER #2067
Male Male Under 13
00:53:56.29
00:53:56.29
45
(122)
Male Under 13
45
Male
122
WA
AUS
Lachlan Gardner
Lachlan Gardner
Lachlan Gardner
7:52 min/km
00:05:46.74
148
39
93
00:21:06.75
194
45
137
00:26:01.48
153
43
111
00:01:01.31
224
47
146
173
2334
Skye Spence
Skye Spence #2334
Female Under 11 Team
00:54:06.79
00:54:06.79
4
(50)
Under 11 Team
4
Female
50
WA
AUS
Skye Spence
Skye Spence
Culzen Spence
7:53 min/km
00:11:32.45
240
7
86
00:20:07.11
174
5
44
00:21:52.29
108
2
20
00:00:34.94
66
2
16
174
2011
Matilda BANFIELD
Matilda BANFIELD #2011
Female Female Under 11
00:54:13.48
00:54:13.48
11
(51)
Female Under 11
11
Female
51
WA
AUS
Matilda Banfield
Matilda Banfield
Matilda Banfield
7:54 min/km
00:04:33.58
23
2
5
00:16:17.15
62
2
8
00:32:25.25
220
20
71
00:00:57.49
217
21
75
175
2066
James GARDNER
James GARDNER #2066
Male Male Under 11
00:54:20.17
00:54:20.17
48
(123)
Male Under 11
48
Male
123
WA
AUS
James Gardner
James Gardner
James Gardner
7:55 min/km
00:06:14.70
196
45
124
00:19:43.60
163
51
124
00:27:16.86
167
46
120
00:01:05.00
229
57
149
176
2314
Hayjastommy
Hayjastommy #2314
Female Under 15 Team
00:54:46.18
00:54:46.18
7
(52)
Under 15 Team
7
Female
52
WA
AUS
Jasmin Barram
Tommy Barram
Hayley Barram
7:59 min/km
00:04:47.28
51
3
20
00:23:20.28
225
7
74
00:25:53.62
150
7
39
00:00:44.99
171
5
57
177
2108
Tom MAIRS
Tom MAIRS #2108
Male Male Under 11
00:55:17.54
00:55:17.54
49
(124)
Male Under 11
49
Male
124
WA
AUS
Tom Mairs
Tom Mairs
Tom Mairs
8:04 min/km
00:05:28.26
130
26
83
00:19:36.29
154
48
119
00:29:26.33
189
53
132
00:00:46.65
182
47
120
178
2100
Amaru LEY GAMBOA
Amaru LEY GAMBOA #2100
Male Male Under 11
00:55:53.50
00:55:53.50
50
(125)
Male Under 11
50
Male
125
WA
AUS
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
Amaru Ley Gamboa
8:09 min/km
00:06:29.77
210
52
132
00:18:15.78
128
38
101
00:30:32.39
197
56
137
00:00:35.56
77
20
57
179
2140
Thomas OFFER
Thomas OFFER #2140
Male Male Under 11
00:55:57.36
00:55:57.36
51
(126)
Male Under 11
51
Male
126
WA
AUS
Thomas Offer
Thomas Offer
Thomas Offer
8:10 min/km
00:05:49.43
154
31
96
00:22:03.43
212
56
145
00:27:25.88
170
48
123
00:00:38.61
105
27
75
180
2145
Angus PARK
Angus PARK #2145
Male Male Under 11
00:56:13.54
00:56:13.54
52
(127)
Male Under 11
52
Male
127
WA
AUS
Angus Park
Angus Park
Angus Park
8:12 min/km
00:05:52.61
161
33
102
00:22:11.89
213
57
146
00:27:24.28
169
47
122
00:00:44.75
167
42
110
181
2144
Harry O'NEILL
Harry O'NEILL #2144
Male Male Under 11
00:56:20.52
00:56:20.52
53
(128)
Male Under 11
53
Male
128
WA
AUS
Harry O'Neill
Harry O'Neill
Harry O'Neill
8:13 min/km
00:06:25.85
208
50
130
00:19:39.01
159
50
122
00:29:30.73
190
54
133
00:00:44.92
170
44
113
182
2192
Matthew VAN SELM
Matthew VAN SELM #2192
Male Male Under 13
00:56:36.40
00:56:36.40
46
(129)
Male Under 13
46
Male
129
WA
AUS
Matthew van Selm
Matthew van Selm
Matthew van Selm
8:15 min/km
00:06:03.68
176
46
112
00:18:49.43
140
37
107
00:31:11.46
199
46
138
00:00:31.82
30
12
23
183
2155
Sallyanne POWER
Sallyanne POWER #2155
Female Female Under 13
00:56:50.44
00:56:50.44
19
(53)
Female Under 13
19
Female
53
WA
AUS
Sallyanne Power
Sallyanne Power
Sallyanne Power
8:17 min/km
00:05:55.61
167
21
60
00:21:42.90
207
19
64
00:28:23.67
180
20
51
00:00:48.25
195
23
65
184
2010
Clancy BANFIELD
Clancy BANFIELD #2010
Male Male Under 9
00:56:52.98
00:56:52.98
2
(130)
Male Under 9
2
Male
130
WA
AUS
Clancy Banfield
Clancy Banfield
Clancy Banfield
8:18 min/km
00:05:50.45
158
1
99
00:17:49.41
111
2
89
00:32:27.73
222
10
149
00:00:45.38
175
5
117
185
2322
Poynter Sisters
Poynter Sisters #2322
Female Under 11 Team
00:57:01.96
00:57:01.96
5
(54)
Under 11 Team
5
Female
54
WA
AUS
Keeley Hore
Louise van Selm
8:19 min/km
00:05:28.86
133
3
48
00:19:17.73
150
3
34
00:31:26.96
202
6
62
00:00:48.40
197
6
66
186
2014
Andrew BARR
Andrew BARR #2014
Male Male Under 9
00:57:11.47
00:57:11.47
3
(131)
Male Under 9
3
Male
131
WA
AUS
Andrew Barr
Andrew Barr
Andrew Barr
8:20 min/km
00:06:07.14
183
3
115
00:22:50.46
221
12
149
00:27:21.23
168
1
121
00:00:52.62
210
9
137
187
2163
Olivia SANDERSON
Olivia SANDERSON #2163
Female Female Under 11
00:58:12.99
00:58:12.99
12
(55)
Female Under 11
12
Female
55
WA
AUS
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
Olivia Sanderson
8:29 min/km
00:04:36.26
31
3
9
00:20:42.85
186
15
53
00:32:11.73
217
18
68
00:00:42.14
143
10
44
188
2189
Mitchell TUCKEY
Mitchell TUCKEY #2189
Male Male Under 9
00:58:13.30
00:58:13.30
4
(132)
Male Under 9
4
Male
132
WA
AUS
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
Mitchell Tuckey
8:29 min/km
00:07:05.24
224
11
146
00:20:48.62
189
8
135
00:29:41.98
191
3
134
00:00:37.45
94
2
70
189
2124
Emma MEREDITH
Emma MEREDITH #2124
Female Female Under 13
00:58:14.42
00:58:14.42
20
(56)
Female Under 13
20
Female
56
WA
AUS
Emma Meredith
Emma Meredith
Emma Meredith
8:30 min/km
00:05:22.94
119
18
43
00:24:42.42
233
23
81
00:27:09.60
166
19
46
00:00:59.45
222
24
76
190
2114
Darcey MCDONALD
Darcey MCDONALD #2114
Female Female Under 11
00:58:24.36
00:58:24.36
13
(57)
Female Under 11
13
Female
57
WA
AUS
Darcey McDonald
Darcey McDonald
Darcey McDonald
8:31 min/km
00:05:26.41
128
11
46
00:20:27.45
183
14
52
00:31:45.06
207
16
63
00:00:45.43
176
15
58
191
2200
Elinor WEBSTER
Elinor WEBSTER #2200
Female Female Under 11
00:58:31.67
00:58:31.67
14
(58)
Female Under 11
14
Female
58
WA
AUS
Elinor Webster
Elinor Webster
Elinor Webster
8:32 min/km
00:05:00.92
85
6
32
00:20:23.91
180
12
49
00:32:23.49
219
19
70
00:00:43.34
157
13
52
192
2021
Carla BIEGUN
Carla BIEGUN #2021
Female Female Under 11
00:58:35.54
00:58:35.54
15
(59)
Female Under 11
15
Female
59
WA
AUS
Carla Biegun
Carla Biegun
Carla Biegun
8:33 min/km
00:06:05.29
177
21
64
00:22:53.40
224
23
73
00:28:55.56
186
10
55
00:00:41.28
135
9
42
193
2165
Max SHARP
Max SHARP #2165
Male Male Under 9
00:58:41.79
00:58:41.79
5
(133)
Male Under 9
5
Male
133
WA
AUS
Max Sharp
Max Sharp
Max Sharp
8:34 min/km
00:05:53.83
164
2
104
00:20:37.54
185
7
132
00:31:25.13
201
5
139
00:00:45.29
174
4
116
194
2074
Tane HASLER
Tane HASLER #2074
Male Male Under 13
00:58:47.90
00:58:47.90
47
(134)
Male Under 13
47
Male
134
WA
AUS
Tane Hasler
Tane Hasler
Tane Hasler
8:35 min/km
00:04:46.67
50
13
30
00:21:34.44
203
46
141
00:31:39.48
203
47
140
00:00:47.30
189
46
125
195
2015
Brooklyn BARR
Brooklyn BARR #2015
Female Female Under 13
00:58:49.29
00:58:49.29
21
(60)
Female Under 13
21
Female
60
WA
AUS
Brooklyn Barr
Brooklyn Barr
Brooklyn Barr
8:35 min/km
00:04:46.54
49
6
19
00:21:33.77
202
18
61
00:31:45.24
208
21
64
00:00:43.73
159
20
54
196
2234
Luke MURRAY
Luke MURRAY #2234
Male Male Under 11
00:58:49.74
00:58:49.74
54
(135)
Male Under 11
54
Male
135
WA
AUS
8:35 min/km
00:11:21.74
239
59
153
00:18:33.12
135
40
103
00:27:56.51
175
50
126
00:00:58.36
219
55
143
197
2070
Oliver GOODING
Oliver GOODING #2070
Male Male Under 9
00:58:50.76
00:58:50.76
6
(136)
Male Under 9
6
Male
136
WA
AUS
Oliver Gooding
Oliver Gooding
Oliver Gooding
8:35 min/km
00:07:09.15
225
12
147
00:18:46.96
139
3
106
00:31:57.32
213
8
146
00:00:57.32
216
11
141
198
2016
Jesse BARR
Jesse BARR #2016
Male Male Under 11
00:58:51.22
00:58:51.22
55
(137)
Male Under 11
55
Male
137
WA
AUS
Jesse Barr
Jesse Barr
Jesse Barr
8:35 min/km
00:05:12.56
108
19
68
00:21:08.96
196
53
138
00:31:50.17
209
58
144
00:00:39.52
114
28
78
199
2097
Mitch KEPPEL
Mitch KEPPEL #2097
Male Male Under 11
00:58:54.79
00:58:54.79
56
(138)
Male Under 11
56
Male
138
WA
AUS
Mitch Keppel
Mitch Keppel
Mitch Keppel
8:36 min/km
00:05:28.95
134
27
85
00:24:23.84
232
60
151
00:28:13.73
178
52
128
00:00:48.26
196
51
130
200
2315
Hot Shots
Hot Shots #2315
Male Under 11 Team
00:58:57.54
00:58:57.54
12
(139)
Under 11 Team
12
Male
139
WA
AUS
Sebastian McGuinness
Daniel Heyes
8:36 min/km
00:08:00.61
230
13
149
00:20:55.63
193
13
136
00:29:02.26
187
12
131
00:00:59.03
221
13
145
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (268 items)